Jump to content
GSForum - Segélyvonal

OpenOffice | LibreOffice


csutomi

Recommended Posts

Arkangyal1528464506

Mi ez, értelmezési deficit?

 

Az OO-s formátumban a táblázat kb. 1/19 méretû az MS formátumhoz viszonyítva (pl. 1MB : 19MB).

Vista alatt nagyon lassan számolgat, fõleg, ha MS formátumban van a fájl: egy kb. 19MB (durván 20MB) néhány módosítása akár több percet is igényelhet (természetesen annak fügvényében több, hogy mennyire az elején módosítom az egészet /ha más oszlopokban meg feltétel vizsgálatok vannak/), mentésnél is durva a helyzet, az is volt, hogy 5 percet vett igénybe.

Tudom, nincs egy atomerõmûvem, de ez kicsit túlzás, nem? Vélemények és/vagy javaslatok?

 

Gép: MSI MegaBook MS-1057 (Centrino 2GHz, 1GB RAM, Vista64bit)

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506

OO2.1 sux, szép lassan zabálja a memóriát, megnézem 2.4-gyel.

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506
:pápá: Na, pár baromira pici fájlhoz talán még használni fogom, de amúgy kidobtam a ..ba. Felzabálta a memóriát (1GB van, igaz, hogy Vista alatt teszi ezt, de ez nem az elsõ hibája és 0,5GB hízásnál már inkább mellõztem..). Egy CD-n találtam egy Ashampoo office-t, memória használata a megnyitott fájl mellett durván alatta van az OO-nak (kezdeti 80MB alatt 24MB-os xls fájlnál). Ugyan a terhelést ez is nehezen veszi, de legalább nem zabál :S. Van még mit fejleszteni :nemoké: ...
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
tmarkee

Megjelent az OpenOffice.org legújabb, 3-as verziója.

"A három év folyamatos fejlesztői munkának hála rengeteg új funkció jelent meg, amelyekről angolul az OpenOffice.org 3 újdonságai (újdonságok a 2-es és 3-as verziók között) dokumentumból, magyar nyelven pedig a 2. Ubuntu Konferencián elhangzott előadás fóliáiból tudhattok meg többet. A bejelentést itt találjátok, a letöltést pedig itt kezdhetitek el. A szokásos magyar(abb) verzió megjelenésére azonban még várni kell."

 

Bejelentés a magyar OpenOffice.org 3-ról

 

"Megjelent az OpenOffice.org 3. Ehhez a hírhez kapcsolódva szeretnék bejelentést tenni a magyar verzió sorsáról.

 

1. Az FSF.hu Alapítvány által kiadott magyar verziók eddig lényegében a Sun által kiadott forráskódra épültek. A 3-as verziónál ezen a szokáson változtatunk, és a magyar OOo 3-at az ooo-build rendszer segítségével készítjük el. Az ooo-build rengeteg fejlesztést és javítást tartalmaz, de az OOo merev fejlesztési modellje miatt integrációjuk a fő forrásfába hosszabb időt vesz igénybe. Ezzel a lépéssel csökken a különbség az FSF.hu által kiadott build és a népszerű OxygenOffice, illetve a Linuxokba csomagolt OOo-csomagok között.

 

2. Az OOo 3 magyar fordítását a Sun egy külső cégnek adta ki, akik kritikán aluli munkát végeztek. Az érintett mindegy 12000 string javítása folyamatban van, de hatalmas munkáról van szó. A mai megjelenés abból a szempontból nem helyez nyomás alá, hogy az ooo-build stabilizálása még valószínűleg pár hetet igénybe vesz.

 

3. A magyar nyelvi eszközök terén is igyekszünk újdonságokkal előállni. A magyar változatba szeretnénk beépíteni a hunspell és a szótárak legújabb, kiadás előtt álló változatát."

 

forrás: hup.hu

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
biglali

Feltettem az Oo 3.0-ás magyart. Nálam minden OK-lenne, szépen dolgozik, de én komolyan használnám, könyvek, tanulmányok szerkesztésére. Alapproblémáim vannak vele: pl. megváltoztatom a függõ behúzás eredetileg beállított értékét, az általam használtra, de nem tudom tárolni, újra visszaáll a telepített alapértékre. Többször, többféleképpen próbáltam, de nem sikerül elmenteni. Segítenétek? Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
h.arpad

Miért nem hozol létre új dokumentumsablont?

Az alapértelmezett sablon tartalmazza az új szöveges dokumentumok alapértelmezett formázási információit. Ha akar, létrehozhat egy új sablont, és alapértelmezett sablonként használhatja.

 

1. Hozzon létre egy dokumentumot és a kívánt tartalmat, valamint formázási stílusokat.

2. Válassza a Fájl - Sablonok - Mentés lehetőséget.

3. Adjon egy nevet az új sablonnak az Új sablon mezőben.

4. A Kategóriák listában válassza a "Saját sablonok" lehetőséget, majd kattintson az OK gombra.

5. Válassza a Fájl - Sablonok - Szervező lehetőséget.

6. A kategórialistában kattintson duplán a "Saját sablonok" mappára.

7. Kattintson a jobb egérgombbal a létrehozott sablonra, majd válassza a Beállítás alapértelmezett sablonként lehetőséget.

8. Kattintson a Bezárás gombra.

 

Kérdésem:

 

Rögtön a telepítésnél voltak gondjaim az OpenOffice.org 3-mal:

Volt egy régebbi MS Office a gépen, ami mellé telepítettem, de nem ajánlotta fel, hogy alapértelmezésben ő nyissa majd meg többek között a .doc, .docx, .xls, .ppt kiterjesztésű fájlokat - egyáltalán, ez a funkció hiányzik a telepítőből. Az opciók között pedig társítást nem találtam. Kézzel nem szeretném mindezt megtenni. (Ilyenkor Win. XP Pro. SP3 alatt az MS Office eltávolítása után a WordPad ikonja marad meg pl a .doc fájloknál ill. az alapértelmezett fájlikon a többinél, ez is külön gond.)

 

A problémám a telepítő Javítás (Modify) funkciójával nem oldódott meg. Tud valaki esetleg egy kiegészítőt, ami a társításokat elvégzi. Vagy esetleg más módszert?

Edited by h.arpad
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...
bendegu

Sziasztok,

Olyan gondom van hogy az openoffice táblázatkezelőjébe egy képet szúrtam be ami több cellát is befed majd betettem háttérképként, de most módosítani akarom a képet de sehogy sem tudom visszahozni a háttérképből. Hogyan lehetne újból "előtérbe" varázsolni? illetve a háttérkép beállítás elött még próbálkoztam a hátra küldés funkcióval de az nem igen karta berakni a szöveg mögé akkor ez csak a beszúrt objektumok közti rétegezésnél hasznos?:S Openoffice 3.0.0-t használok

Link to comment
Share on other sites

eremit

@bendegu

Kattints a Navigátorra! Az ikonja egy kis iránytû. A felugró ablakban keresd meg a képet, amit háttérképnek állítottál be, és kattints rá duplán! Máris ki van jelölve! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
bendegu

Köszönöm a segítséget, de most egy másik gond:

Van egy táblázat két oszloppal.

Az egyik készülék kódokat tartalmaz a mellete lévőben pedig fájlnevek vannak.

készülékkod1 fájl1

készülékkod2 fájl2

 

Nah a lényeg hogy létre kell hoznom könyvtárakat az adott készülék kódokkal és bemásolni egy másik könyvtárból a táblázatban mellette szereplő fájlt.(jelenleg most több mint 1000 van)

 

készülékkod1/pic/fájl1

készülékkod2/pic/fájl2

 

Ezt valahogy meg lehet oldani bat fájllal vagy hasonlóval vagy egyesével létre kell hoznom és bemásolgatnom? :S

Hogyan lehetne a leggyorsabban megvalósítani?

Link to comment
Share on other sites

bendegu

Kérdésem:

 

Rögtön a telepítésnél voltak gondjaim az OpenOffice.org 3-mal:

Volt egy régebbi MS Office a gépen, ami mellé telepítettem, de nem ajánlotta fel, hogy alapértelmezésben õ nyissa majd meg többek között a .doc, .docx, .xls, .ppt kiterjesztésû fájlokat - egyáltalán, ez a funkció hiányzik a telepítõbõl. Az opciók között pedig társítást nem találtam. Kézzel nem szeretném mindezt megtenni. (Ilyenkor Win. XP Pro. SP3 alatt az MS Office eltávolítása után a WordPad ikonja marad meg pl a .doc fájloknál ill. az alapértelmezett fájlikon a többinél, ez is külön gond.)

 

A problémám a telepítõ Javítás (Modify) funkciójával nem oldódott meg. Tud valaki esetleg egy kiegészítõt, ami a társításokat elvégzi. Vagy esetleg más módszert?

 

 

Szia, mivel csupán 4-5 fajta fájlról van szó az nem megoldás hogy egy fájlra jobb klikk tulajdonság és ott módosítod?

Link to comment
Share on other sites

bendegu
Köszönöm a segítséget, de most egy másik gond:

Van egy táblázat két oszloppal.

Az egyik készülék kódokat tartalmaz a mellete lévõben pedig fájlnevek vannak.

készülékkod1 fájl1

készülékkod2 fájl2

 

Nah a lényeg hogy létre kell hoznom könyvtárakat az adott készülék kódokkal és bemásolni egy másik könyvtárból a táblázatban mellette szereplõ fájlt.(jelenleg most több mint 1000 van)

 

készülékkod1/pic/fájl1

készülékkod2/pic/fájl2

 

Ezt valahogy meg lehet oldani bat fájllal vagy hasonlóval vagy egyesével létre kell hoznom és bemásolgatnom? :S

Hogyan lehetne a leggyorsabban megvalósítani?

 

Megoldottam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Greene

Az utóbbi hetekben igen sokat használtam az OpenOffice-t (3-as verzió), mivel komolyabb lélegzetû dokumentumot kellett megírjak. Remélem az alkotók csuklanak, mert ennyit még nem szívtam sose irodai programcsomaggal, mint ezzel. Fõleg a Calc-kal volt bajom, a Writer még elmegy az apróbb kis hibáival.

Részemrõl én itt befejeztem az OO használatát, megyek és veszek valami normális irodai programcsomagot. :reklamál:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Adani

Az OpenOffice Writerben hogyan lehet beállítani azt, hogy az élőfejben a dokumentum címe ott legyen középre igazítva és balra igazítva az összes karakter száma? Az élőlábban pedig középre igazítva az oldalszám?

 

Lehet, hogy én vagyok a hülye, de sehol sem találom.

 

UI: Hülye vagyok, ott volt az orrom előtt és nem vettem észre. (Beszúrás-Mezők-nél van)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
vodás
OpenOffice Impress-ben hogy tudok hátteret beállítani és hol van a szövegdoboz beszúrása? Képet már sikerült beszúrni fájlból. Eddig Power Pointot használtam, sûrgõs lenne.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
vodás
OpenOffice.org 3.2 Writer: miért bolondul meg, ha .pdf-be szeretnék importálni? Elméletben tudja, de letiltja.
:pislog:
Link to comment
Share on other sites

Jay

Nálam hibátlanul mûködik. (Java nélkül.)

Link to comment
Share on other sites

Einstein
OpenOffice.org 3.2 Writer: miért bolondul meg, ha .pdf-be szeretnék importálni? Elméletben tudja, de letiltja.
:pislog:

Használj inkább PDFCreatort, többet tud és egy virtuális nyomtatóként települ így biztos, hogy mûködni fog és nem csak OOo alatt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
PistiApu

Halihó!

Azt kérdezem, hogy a jelszóval ellátott .pps állományt miért nem jeleníti meg az OOo 3.2.1? Egy hibaüzenetet dob fel, nem tudom befolyásolni. Rá lehetne valahogy venni, hogy engedje megnézni, azaz megnyitni olvasásra, ahogy ezt az MS powerpointja engedi?

Köszönöm, üdv: Pisti

Link to comment
Share on other sites

Kuttorka

Az OpenOffice.org 3.2.1 Impress új prezentáció készítése Tündérrel. Hogyan tudnék szines hátteret beállítani, az összes oldalra? Hol találom? Most ismerkedek az OOo-val. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
PistiApu

Kár, hogy a kérdésemre (# 145) még most sem kaptam választ. Annak elmondom akinek hasonló tapasztalata lenne, mint nekem: a legújabb kutatásaim eredménye szerint az OOo prezentáció kezelője nem tudja megjeleníteni a jelszóval védett .pps (.ppt) fájlokat olvasásra (sem), ebben az egyben tehát biztosan nincs az MS Office-szal kompatibilitás.

 

Üdv: Pisti

Link to comment
Share on other sites

PistiApu

T. Kuttorka!

 

Köszönöm a tippet, meglátogattam az általad behivatkozott oldalt.

Választ kaptam úgy, hogy hozzá sem kellett szólnom, mert ez másnak is probléma volt.

Annyi eszem van, mint egy döglött elefánt-lánynak ... Ugyanis már használtam a PowerPointViewer-t csak ... kiselefánt vagyok. :fal:

 

Köszönöm és üdv: Pisti

Link to comment
Share on other sites

PistiApu

#148

 

T. Kuttorka! = természetesen: Tisztelt Kuttorka!

 

Pisti

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...