Jump to content
GSForum - Segélyvonal

OpenOffice | LibreOffice


csutomi

Recommended Posts

eremit

Szívesen! Jó munkát! Azért nem rossz ez a Nem-MS-Office sem! :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mint ahogy az Office-ban is ugyanúgy be lehet írni. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Felraktam a 2.0-ás verziót és a következõt állapítottam meg: megnyitottam egy olyan Excel munkafüzetet, mely makrókat tartalmaz és ezt jelszóval védtem a megtekintés elõl. Az OpenOffice nem vacakol és simán láthatóvá teszi a makrókat. Igaz REM-mel látja el a sorokat, de a kód megtekinthetõ. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
laliblu

OpenOfficeOrg 2...-ot már több gépre feltelepítettem, mindenhol kíválóan mûködik, kivéve a saját gépemet, amelyen többnyire el sem indul. Néha, nem tudom mitõl, különbözõ mértékig elindul, és félúton kiakad: "a program nem válaszol". Nagy ritkán, 20 indításból 1x elindul. Utána már kiléphetek, ujra könnyen indul. Csak új bekapcsolás után csinálja.

 

Eddig még nem találtam választ és nem is értem.

 

Csúcsgépem van, soxorosa a minimális követelményeknek, úgyhogy erre nem kéne gyanakodni.

 

Help!

 

elõre is köszi,

laliblu

Link to comment
Share on other sites

eremit

Magyar változatot telepítettél? Rendszer meghajtóra, alapértelmezett mappába? Teljes változatot?

Kérdezem, mert nem értem. Én már többször telepítettem, használom. Mûködik remekül.

 

Valami memóriahiba is lehet.

 

Más programokban nincs hiba?

Link to comment
Share on other sites

laliblu

Szia Guru,

 

Több féle magyar változatot töltöttem le, a mostani a PC world DVD mellékletérõl (2006. február) van, WindowsXP, c:/program files; teljes változat (cca 180 MB). Én is többször telepítettem, minden gépen jó, ezen nem.

 

Ami furcsa lehet ezen a gépen, Raid-es volt eredetileg, de szétszedtem 2 külön HD-re, hagyományos C: és D: drive-ra. Biost is frissítettem már. Memória 1 GB.

 

Egyébként a RAID-et is azért szedtem szét, mert az OOO nem indult, és azt hittem, hogy már nagyon tele volt szemetelve a gépem és újratelepítettem. Még a RAID-et is gyanusítottam. De így se jó. Más minden fut, filmvágás, ami igazán terhel. Végül feltettem az MS Office-t is (bánatomban), az is csak úgy pattog, pedig leszoknék róla.

 

Csõd.

 

Köszi hogy segítesz

 

Laliblu

Link to comment
Share on other sites

Athos

Szerintem a RAID nem lehetett oka. A gond az, hogy bekapcsolod a gépet és az Open Office-t nehezen tudod elindítani. De ha elindul és kilépsz, utána minden frankó. Mennyi idõt vártál az indítása után? Nem lehet, hogy csak valami miatt lassan töltõdik be?

Link to comment
Share on other sites

laliblu

Igen, nagyon lassan töltõdik be, abnormálisan. Egyébként jóval a gép bekapcsolása után indítom, amikor az már bõven összeállt és már több alkalmazást is elindítottam. Van, hogy otthagyom az OOO indítását, a gépet és 5-8 perc! mulva feláll az OOO. De az esetek többségében nem bírja ki ezt az idõt és félbeszakad, kiakad. Azt már a Windows Task Manager-ben észrevettem, hogy a soffice.bin betöltõdése félbemarad, ottmarad és úgy néz ki, mint egy futó "process", amit aztán ott 5-6 próbálkozással le is tudok állítani (többször makacsul visszajön és ismét félbemarad). Igen, ha már egyszer beindult és kilépek, akkor az OOO újraindítása már biztos és gyors.

 

Egyébként egy másik hasonló adalék, most jutott eszembe, talán segít:

 

Az AdAware féregtelenítõ is így járt. Nem indul el, pedig a Task Manager processes-ben ott van, mint futó program, de nem lehet használni. Ezt is már több különbözõ helyrõl letöltöttem, de ez még néha sem indul (bocs, ezt korábban elfelejtettem).

 

Köszönöm, hogy foglalkozol a kérdéssel.

 

Üdv.

 

Laliblu

 

Ne idézz be elõtted íródott hozzászólást! <PF>

Link to comment
Share on other sites

eremit

Hogyan formáztad a winchestereket az op. rendszer telepítése elõtt? Nálam egyszer azután volt ekkora belassulás, hogy a gyors formázást választottam. Töröltem is mindent, újraformázás már normál módban, telepítés, és ment minden jól.

 

Írtad, hogy 1 GB a memóriád. 2x512? Mert akkor én kipróbálnám külön-külön, lehet, hogy rossz valamelyik.

Link to comment
Share on other sites

Blueeight

Hello!

 

Szeretnék egy diagramot készíteni az OO 2.0-ban de sehogysem sikerül. Az a bajom, hogy nem tudom megadni az X és Y tengely értékeit külön. A World-ben simán megcsináltam pár éve.

Konkrétan azt szeretném, hogy az X-tengelyen lennének a naptári napok mondjuk 30 nap, az Y-tengelyen pedig 80-100-ig kg-ok. Ha mindennap beírom a súlyom a táblázatba akkor módosulhatna a vonal a grafikononIPB kép

 

Szóval van egy oszlopom tele dátumokkal és egy másik tele a súlyommal.

Innen kérnék segítséget!

 

Köszi

 

Blue8

Link to comment
Share on other sites

sz.jános
... Az OpenOffice-vel megírt doksit mellékletként elküldtem egy e-mail-ben, de sajnos a címzett nem tudta megnyítni a fájlt.

Lehet ez ellen valamit tennem?

:upsz:

Sajnos továbbra is fennáll a próbléma... :pislog:

Kérdésem az lenne, hogy melyik az a kiterjesztés amit bárki meg tud nyítni?

odt, sxw, doc, rtf, .... stb?

Link to comment
Share on other sites

laliblu

Szerintem, ha doc vagy rtf formátumban mented ki, akkor meg tudja nyitni. Egyébként milyen fájlt csináltál? Szöveg, táblázat, prezentáció, rajz? vagy?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A gond az, hogy az rtf-nek is nyelvjárásai vannak. A wordpad például nem ismeri a jobbra igazított tabulátort, stb.

A legjobb megoldás, ha nem kell tovább szerkesztenia dokumentumot a pdf.

Ráadásul az OO már élbõl tudja.

Ha szerkeszthetõ forma kell, akkor még talán az rtf a legjobb választás, bár a képekkel meg tud gyûlni a baja.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Bocsi, hogy nem írtam, de természetesen szövegesrõl van szó.

Az a bajom, hogy van akinél az egyik másnál meg a másik formátumba mentett volt nyítható.

Eddig a doc és az rtf volt a "leginkább nyítható".

A pdf-el meg az a bajom, hogy nem a legszebb a külleme. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
dumalady

Sziasztok!

 

1.1.4 verzió van fent a gépemen.

 

Meg akartam nyitni 1 dokumentumot és nem tudtam, mert ODT fájlban van.

Ez mit jelent? Mit kell tennem h. meg tudjam ezt nyitni? :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

eremit

.odt a 2-es OOo új formátuma. Telepítsd! Jobb, mint a régi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tizedes84

Sziasztok!

 

Kb 500 db SXW és ODT formátumú dokumentumot kellene DOC-ra konvertálnom, tudtok ehhez valami segédprogramot, ami batch módban képes ezt 1-2 kattintással megtenni? Akár fizetõs programok is érdekelnek, ugyanis nem szeretném egyenként megnyitogatni és mentegetni a dokumentumokat...

 

Köszi elõre is!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
sirfrancisd

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy az OpenOffice-ban hogyan lehet az oldalszámozást beállítani?

 

Lehet, hogy én vagyok béna hozzá :upsz: , de a Word-ben egyértelmû volt, itt nem.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Beillesztés --> Mezőutasítás --> Oldalszámozás

 

Előtte még Formátum --> Oldalbeállítás --> Fejléc. És a fejlécbe kell kattintani az oldalszámozás beillesztése előtt.

 

Valami hasonló, mert most a német van fenn nekem.

Link to comment
Share on other sites

sirfrancisd

Köszi eremit! :!: :D

Link to comment
Share on other sites

eremit

Szívesen! :)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Én meg azt szeretném, ha a táblázatba beírt linkek nem alakuklának át mûködõ linkké. Az Excelben ezt úgy meg lehetett oldani, hogy jobb klikk a beírt hivatkozáson, és ott volt egy Hivatkozás eltávolítása opció. Ekkor sima szöveggé alakult. Itt ezt hogyan lehet megtenni?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Legyen a cella az aktív. Formátum --> Standard. Vagy ilyesmi. El kell tûnni a http:// stb linknek.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Aha! Igen, ez az köszönöm. De nem Starndard, hanem Alapértelmezett formázás. :) Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
amator75

2.0.2-es Ooo verzió szövegszerkesztõjében, táblázatban levõ szöveg irányát szeretném megváltoztatni (vizszintesrõl függõlegesre). Az Ms world lefelé és felfelé mutató szövegirányt is felkínál, az Ooo viszont csak a felfelét. A másik irányt nem ismeri, vagy csak én nem találom :?:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...