Jump to content
GSForum - Segélyvonal

OpenOffice | LibreOffice


csutomi

Recommended Posts

google

Milyen betûtípusnál történik ez?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Amúgy érdemes telepíteni? Rendesen mûködik a 2.0-ás OO.o?

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Megpróbáltam telepíteni az Oo. 2.0-át, de rögtön a futtatás elején a következõ ablakot dobja fel:

 

IPB kép

 

Két különbözõ helyrõl is letöltöttem, de futtatáskor mindig ezt kaptam ...

Mi lehet a próbléma???

(Ha az 1.14-et visszarakom, az minden gond nélkül települ és müködik.)

 

:hááát:

Link to comment
Share on other sites

google

Ha más programot letöltesz, az jó?

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Próbaképp letöltöttem és felraktam az Everest2.20, ill. a Time Syn progikat, valamint CD-rõl is egyet és semmi gond nem volt sem a telepítés, sem pedig a használatuk közben.

 

:pislog:

Link to comment
Share on other sites

google

Nem lehet, hogy a temp mappába nem fér be, és ezért lecsapja a végét? Én már jártam így suliban, amikor le volt korlátozva a merevlemez-terület.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Én nem korlátoztam le a lemez területét, és van bõven szabad terület (Ha erre gondolsz :pislog: )

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Arra gondolt, hogy a Windows Temp mappája nincs-e tele.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Na ebben járatlan vagyok, ezért megkérdezem.

Hogyha tele lenne akkor lehet valamit is türülni, mit és hogyan, vagy ha nem akkor mi a teendõ?

 

Ui. Megnéztem, a mérete 7,25Kb.

 

:pislog:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Törölheted nyugodtan. A Documents and Settingsbenben is törölted?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Lefuttatam a Lemezkarbantartót, ez szinte mindent törölt, de ennek ellenére az újabb Oo 2.0 telepítésnél ugyanaz volt mint elõzõen.

A Document and Setting üres.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Kinek van erre ötlete, hogyan lehet a fenti próblémát megszüntetni???

(Én valamiféle fájl (telepítõ?) sérülésre gondolok. :hááát: )

 

Ui. Most jutott eszembe, valmi hasonló gondom volt valamikor régen az Sp2 letöltsekor/felrakásakor is (integráláskor). De amikor CD-rõl raktam fel, minden simán müködött.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Én csak a tapasztalataimat tudom megosztani. Válasz érkezése elõtt erre ...

Amúgy érdemes telepíteni? Rendesen mûködik a 2.0-ás OO.o?
... már telepítettem. Gond nem volt, sõt jobb az elõzõknél. Tetszik. Mintha kicsit frissebb is lenne, és néhány ikon pont jó helyen van.

 

Hiányzik viszont a szakasztörés beillesztése.

 

Ezt telepítettem: OOo_2.0_windows_install_de.exe.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Megoldodott a próblémám, igaz nem tudom, hogy mi okozta a gondom, de a progit FlashGet-et letöltve, már telepíthetõ volt és tökéletesen müködik! ;)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

eremit

Meglepetés ért: a teljesen új .odt kiterjesztést használja a 2.0-ás OpenOffice alapértelmezésben. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

davidakos

Bocsesz a késõi reakcióért. A PDF-probléma mezei Times New Roman betûtípusnál is jelentkezett.

 

Amúgy jobb, mint a régi 1.1.4 verzió. Nagyon kellemes lett az eszköztáron elérhetõ gombok szerkezete és kinézete.

 

A korruptálódott állománnyal kapcsolatban van egy tippem, bár elég alapvetõnek tûnhet. De pont a PDF-problémából kifolyólag több helyrõl töltögettem le eltérõ build-eket keresve, és az FSF.hu-ról töltött verzió töltés közben folyton elakadt. A fájlméret megegyezik a ~78Mb-tal? Én az origo.hu/szoftverbázis oldalról töltöttem le többször is sikeresen, elõtte töröld a böngészõd cache-ét.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Wackor

Sziasztok !

 

Egy windows alatt megírt excel tábázatot, kellene átalakítanom openoffice-ra. A problémám az ,hogy igazábol ,még a függvényeket sem értem teljesen,amiket beleírtak, nemhogy még át is alakítsam, mert ilyeneket még sosem használtam. A lényeg, hogy ami a windows alatt szépen muzsikál,az az openoffice alatt "hiba:502"-õt ír ki ! Nem tudja valaki ez mit jelent? Amúgy leírom a képletet is ,hátha valakinek többet mondd, miért nem megy ez nekem... :Sír:

 

Képlet :

HA(NEM(ÜRES(INDIREKT("Megrendelõlap!B"&A1+19)));INDIREKT("Megrendelõlap!B"&A1+19);"")

 

Ez amugy egy 3 lapból álló excel táblázat.

 

Segítséget elõre is köszi !

 

Wackor

Link to comment
Share on other sites

Wackor

Nno !

 

Közben sikerült megoldanom a problémát :

 

"Megrendelõlap!B" -- Ha minden igaz itt az openoffice nem fogadja el a ! jelet, hanem helyette . -ot kell írni .

 

Hátha valaki ugyanígy jár ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
sz.jános

A 2.0 változatot használom, és ezzel kapcsolatban kérnék segítséget.

1. Az OpenOffice-vel megírt doksit mellékletként elküldtem egy e-mail-ben, de sajnos a címzett nem tudta megnyítni a fájlt (MS World-el).

Lehet ez ellen valamit tennem?

2. A progiban lévõ legnagyobb betûméret (96) sok esetben kicsinek bizonyult és nagyobb kellene. Hogy tudnék ennél is nagyobb betûméretet használni, esetleg van rá valamilyen megoldás?

:upsz:

Link to comment
Share on other sites

eremit

1. Ha az OpenOffice-szal .doc kiterjesztésben mentetted, és mégsem olvasható MS Office-szal, akkor készíts belõle .pdf-et!

 

2. Érdekes, mert nálam még 150 pt-os betûméretet is tud. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

150-es betûméret?!? :pislog:

Hol lehet ezt aktiválni?

Nekem a v1.2, v1.4, vagy a mostani 2.0.1 versióknál is csak 96-os volt a legnagyobb.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Én ezt nem aktiváltam. Csak úgy tudja. > klikk <

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ja, ne úgy csináld! A formázandó szöveg kijelölése után írd be a betûméretet a "mezõbe", pl. 200, majd <Enter>!

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Köszi a segítséget!

Ez így szuper, mert már bármekkora betûnagyságot (akár 500-ast is) tudok használni!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...