Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangsáv eltávolítása DVD-rõl


Kung-lee

Recommended Posts

Kung-lee

Üdv

A következõ lenne a problémám. Szinkronfordítóként dolgozok, és a munkámhoz a filmeket a mesterszalagról digitalizált DVD-n kapom. A számlálónak azonban van egy folyamatos sípolása, amitõl nem lehet dolgozni. Ezt a sípolást szeretném eltávolítani. Tehát egy olyan programot szeretnék, amivel a már meglévõ DVD-rõl ki tudom venni az egyik "hangsávot". Sajnos olyan TV-m van, amivel nem tudom ezt szabályozni (gondolom mono), eddig kényszerbõl egy másik tv-n csináltam, ahol a balance-t állítva megszûnt a hang, de nem akarok ezért új TV-t venni magamnak.

Link to comment
Share on other sites

nascar
>>INNEN<< (Letöltések) letöltheted a DVD Decrypter 3.5.2.0-t, vagy a DVD Shrink 3.2-et, de jó még a CloneDVD is, meg még egy rakás progi!
Link to comment
Share on other sites

Kung-lee

Kösz, jónak tûnik, de ... a shrink csak 1 hagsávot lát :( Gondolom valami profibb program talán megoldaná...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Simán lehet, hogy csak egy sztereó hangsáv van rajta. Azt mondtad, hogy a másik tévén a balance-szal állítottad. A balance a sztereó hangsávban azt szabályozza, hogy a két hangszóró közül melyik szóljon.

Link to comment
Share on other sites

Kung-lee

Aham. Tehát nem lehet mit csinálni?

Hallottam valami olyasmmit, hogy zajszûrõ programokkal avikból ki lehetne venni a sípolást. Lehetséges?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ez egy sztereo hangsáv, aminek a bal, vagy a jobb csatornája tartalmazza a sípolást. Tudnék egy megoldást. Az Ulead video studio-ban (8-tól felfele) külön kezelhetö minden hangsáv. Ha betöltjük a videót és az audio fülre megyünk, akkor a megfelelõ hangsávot kijelölve (itt a video sávja a megfelelõ) bal oldalon, majd feljebb van egy négyzet, hogy "duplicate audio". Ezt kijelölve választhatunk, hogy a bal vagy a jobb sáv szóljon mindkét oldalról.

Másik megoldás, ha leválasztjuk a hangsávot (split audio), elmentjük hangfile-ba, és utána akár a Nero hangszerkesztõjével is törölhetjük a kelletlen csatornát. Majd vagy marad mono, vagy egy másolással duplázunk egyet, és az így elmentett hangsávot visszatöltjük a video-ba, majd mentés és kész.

Link to comment
Share on other sites

Kung-lee

Kösz, ez jól hangzik. Már csak szereznem kell egy ilyen programot.... de jó lesz.

Kösz a segítséget

Link to comment
Share on other sites

mizsi

:OFF:

Az Ulead Video Studio kb. 25.000 HUF!

: ON:

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Addig elég a próbaverzió is. Az a baj, hogy az ingyenes programok nem igen tartalmaznak komolyabb szolgáltatásokat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...