Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Gyors fájlcserélõ programot keresek


Recommended Posts

ordító egér
Posted

A UPC hozzáállása teljesen normális. Merthogyaztmondjahogy:

 

"Figyelmeztetés!

Kérjük, hogy csak legális anyagokat osszon meg és töltsön le! Illegális anyagok megosztása, illetve birtoklása törvénybe ütközõ cselekedet."

 

Azon sem rágódik senki, hogy egy személygépkocsi miért képes a megengedett sebességeket jóval meghaladó tempóra. A sofõr ismeri a jogszabályokat, így azután innen már rá van bízva, hogy mit tart be és mit nem. Vagy nem?

 

Az illegális tartalmak propagálásával az a legnagyobb gond, hogy ha egy oldalról túl sokat beszélünk, azt elõbb vagy utóbb (jellemzõen elõbb) bezárják. :démonikacaj:

Posted

Zene és film letöltését ajánlja a chello oldala, "nagyon egyszerűen". Milyen zene és film létezik amit nem védenek szerzői jogok? Jó adag képmutatás és álszenteskedés ami körülveszi ezt a témát. Részemről ennyi volt az off.

Posted

Zenét is filmet, letölteni legális! A jelenlegi magyar törvények szerint, ha zenét vagy filmet töltesz le, és nem haszonszerzés a célod vele, hanem csak egy szűk kör műélvezete (vagyis nem árulod pénzért, és csak kevés embernek másolod le), akkor az magáncélú másolásnak számít, és nem törvénytelen. Az pedig jelen esetben teljesen mindegy, honnan töltötted le, ha illegális oldalról, az sem baj, te nem követsz el jogsértést, csak az, aki feltöltötte.

  • 2 months later...
Posted

A Shareaza legújabb verzióját használom és a program megnyitásakor kiír egy olyan üzenetet, hogy a piacon jelenleg a legjobb fájlcsrélő program a Shareaza. Aki használta és más letöltő programokat, ezt meg tudja erősíteni, vagy ez csak egy reklámszöveg?

Én ezzel töltögetek le és nagyon meg vagyok elégedve vele. Rendszeres ~100 kbps sebességet érek el, nagyon sokszor felette.

  • 1 month later...
Posted

Legális, nem legális... Szerintetek legális az, ha a délutáni kívánságmûsorból felveszem kazettára esetleg szalagos magnóra a legújabb slágereket? Mert ha nem, öreganyám is bajba kerülhet... :bizonytalan: Amennyire én tudom, saját használatra vagy ahogy fenn említette valaki, szûk körben történõ multimédiális élvezetre használhatók a filecserélõk, mert még nem találtak ki elfogadható jogszabályt erre nézve. Tehát addig nem is lehet tiltott. ;)

Ja, és ha van a birtokodban másolás végrehajtására képes készülék, kiírhatod magadnak hordozóra is, (de szépen fogalmaztam) NEM büntethetõ. ;) És EZ törvény.

ordító egér
Posted

Szerintem hagyjuk ezt a legális-illegális dolgot.

Parttalan és éppen ezért értelmetlen.

Posted
Jó adag képmutatás és álszenteskedés ami körülveszi ezt a témát. Részemrõl ennyi volt az off.

Pontosan errõl van szó, és tulajdonképpen ebbõl élnek meg a szolgáltatók is. Mert ki fizetne elõ több megabites netre böngészés meg emailezés miatt? :P

Posted

Pontosan és a kalózkodás nem csak nekik érdekük, hogy fennmaradjon, hanem a hardver gyártóknak is. Gondoljatok csak bele, ha nem lenne illegális szoftverpiac, akkor kevesen tudnák megvenni a drága játékokat, és akkor a legújabb VGA kártyát és a legújabb alaplapot, procit sem venné meg senki.

Posted

Hogy végképp túlmutassak a topic keretein ( :D ), akkor ott vannak a DivX-képes DVD-lejátszók is.

Posted

Ha megy a Shareaza nagyon, belassulnak az oldalak a Firefoxban és az Explorerben is. Valami megoldást, hogy mindkettőt lehessen használni rendesen, írjatok már!

Köszi.

Posted

Csomagprioritás állítás. Legegyszerûbben cfosspeed-del.

Posted

WeghA: Használsz Peerguardiant? Az rengeteg weboldalt is letilt (az IP-szûrés miatt, ugye).

Posted

Chello Classic-om van és csak a Shareaza Security Filtert rakatam fel hozzá :hááát:

Posted

Hány hálózathoz csatlakozol egyszerre? Mekkora ilyenkor a forgalom? stb.

Posted

Amennyihez csak lehet, de csak 3-5 db le és feltöltés van 5-75 Kb/s-ig. Az összsebesség kb.100 Kb/s Mikor a DC megy hasonló a helyzet és gyors a net.

Posted

És ha kikapcsolod a Security micsodát? Ugyanez?

Utána próbálkoznék a sávszélesség-beállításokkal.

Posted

GPRS kapcsolattal netezem (115,2 Kb/sec), érdemes nekem filecserélő programot használnom? Pl. egyidőben rádiót hallgatni és letölteni már felejtős. A gondom annyi, hogy a kapcsolat nem szakad meg, mégsen tudok megnyitni egyetlen oldalt sem. A letöltések is állnak. Egyszóval mióta fenn van a program, nem az igazi. Azt hiszem marad a rádió. Van jobb megoldás?

Posted

Miért ne lenne érdemes? Hagyd ott estére a gépet, akkor úgysem fogsz zenét hallgatni. De elég zavaros amit mondasz. Miért nem DC++ -t használsz?

Posted

Lehet, hogy hülyén fogalmaztam. Mi az, amit nem értesz? Amit az előbb kihagytam, hogy a végén megszakad a gprs kapcsolat és ledob a net. Ki fogom próbálni a DC++-t is, de nem használtam még filecserélőt.

Posted

Ja jó csak kicsit összevissza de kigoboztam. Szóval. Nem tudom mennyire foglalja le a letöltés a sávszéledet, ezt nem ártana tudni. Tovább GPRS kapcsolathoz is jó pl. a CfoSpeed ami a küldött csomagokat szinkrinizálja. Különösen ha tőled is töltenek, akkor tud nagyon lelassulni. Más fájlcserélőt is próbálj ki, hogy jelentkezik-e a probléma.

Posted

A GPRS szakadhat simán azért, mert sokan telefonálnak a környéken, és ugye a hanghívásnak prioritása van.

Posted

Tehát ennek tehető be, hogy mikor sokan csatlakoznak rám, nagyon belassul a FireFox. Szerintem. Mindenesetre érdekes, mert a Dc-nél nem így van. Legalábbis nálam.

Hello

Posted

Sziasztok!

A Shareaza kiírja, hogy tûzfal vagy router véd. Én a Win tûzfalában megynyitottam a program által használt portot de még most is írja. A routerben is ki kell nyitni a portot?

Posted

Beállítások -> Internet, azon belül Kapcsolat -> ablakban a Beállítások paraméterében át kell állítani a "Tudok bejövõ kapcsolatokat fogadni" opciót igen-re. Azóta nálam már nem írja ki. :)

Posted

Ez nekem most így nem tiszta :pislog: Próbából kiiktattam a routert (DLink DI-604), és így megy, de nem szeretném állandóan dugdosni a kábelt! :(

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...