Jump to content
GSForum - Segélyvonal

GPS


Greene

Recommended Posts

arpsoft

A térképek nem tartalmazzák házszám szinten az infókat, csak saroktól sarokig, induló házszám, utolsó házszám. Ebbõl interpolálják a várható érkezési helyet.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Értem, akkor ezzel együtt kell élni és akkor sem lenne jobb ha vennék egy jobbat.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hacsak nincs házszámra pontos térképe. Nyugat-Európáról vannak olyanok, Magyarországról nem hiszem. Legutóbb a nyolcas úton mentünk, és végig a pusztában látott a GPS az út mellett...

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Nekem most a Nav N Go iGO 8 8.3.1.57021-es program fut ami 2008. szeptemberi 25-i. Gondolom ez a legfrissebb és ezek szerint a legjobb is :( Remélem elõbb utóbb már Magyarországra is odafigyelnek:)

 

 

Hoppá! Most találtam egy olyat, hogy az adatátviteli sebességet lehet módosítani. Eddig 4800-re volt állítva, de fel lehet tolni egészen 57600-ra és van auto mód is. Ez segíthet vmin?

Edited by Bazs1981
Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az csak a GPS vevõ és a készülék közötti kommunikáció sebessége. Sokat nem jelent.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
cappy

Arra lennék kíváncsi, hogy van-e köztetek egy motoros emberke, aki tudna nekem segíteni, hogy motorra szerelhetõ GPSekbõl melyiket éri meg megvenni napjainkban.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Adani

Arra gondoltam ,hogy beszerzek egy GPS-t pláne, hogy olyan híresen jól tudok tájékozódni ,hogy egy egyenes úton is el tudok tévedni. Autóba való PNA-k nem igazán jók, mert mivel nincs autóm fõleg gyalogosan vagy tömegközlekedve használnám, egy átlagos PNa meg alig 30-50 percig bírja akksiról. Van olyan amelyik huzamosabb akár 4-5 óráig is bírja, és pl. gyalogosoknak készült? A másik járható út az lehetne, hogy egy olcsóbb mobiltelefont szerzek be, amihez lehet letölteni GPS programot. Milyen telefon lehet az, ami nem túl drága és képes arra, hogy futtasson egy GPS programot és legalább fél napig bírja szusszal az akksija? Mit tudtok ajánlani?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Egy hete van meg a Samsung Omniám, úgyhogy még nincs sok tapasztalatom, de eddig jól bírta. Használtam vettem, így az ára töredéke egy jobb GPS-ének.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nézegettem ezt a Samsung telefont nagyon tetszik ,elõbb-utóbb veszek majd egyet szerintem. Neked mik a tapasztalataid vele? Van valami gyengéje? A neten nagyrészt jókat írnak róla. Valószínûleg én is használtan szerzem be. Te mennyiért vetted?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Gyengéjét eddig nem nagyon láttam, de vannak idegesítő dolgok.

 

1) Elég idióta helyen van a hangerő szabályozó. Ezt több teszt is említi.

 

2) Az asztali widgetek helyét nem lehet rögzíteni, ezért ha ujjal használod, akkor könnyen sikerül kattintás helyett arrébb húzni.

 

3) Nem lehet kikapcsolni a 3G/HSDPA modemet, úgyhogy nagyon kell figyelni, hogy melyik alkalmazásnak mit engedélyezel. Szerencsére be lehet állítani úgy, hogy csak akkor mászkáljanak fel, ha ActiveSync vagy Wifi kapcsolat van, sajnos ezt programonként kell megtenni.

 

A GPS része nagyon jó, erősebb jele van, mint a mostani (elég ócska) GPS-ünknek. Az iGO simán felismeri, de az egzotikus felbontás miatt ritka hülyén néz ki. Ezen lehet segíteni, át kell írni a konfig fájlban a képernyő felbontását.

 

Én 50-ért vettem meg úgy, hogy még a garancia nagy része megvan. Nem kártyafüggetlen, hanem T-Mobile-os. Kb. két hetes korában adták be az üzletbe, a tulaj nem tartotta elég jónak meg menőnek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Csaba_#

Sziasztok.

 

IGO 8.3.2.x -et használok. Hol tudom beállítani, hogy 3D módba a térkép forogjon és ne a nyíl. Úgy értem, hogy a nyíl nézzen mindig haladás irányba. 2D módban alapból így van, csak ott meg az a gáz, hogy túl pici a nyíl.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Rick13

Sziasztok. Vettünk 3 éve egy Ford Transit Custom gépjárművet, beépített navigációval és mostanában elég sok olyan úton jártunk, amit már nem ismer a 3 éves térkép rajta. Van ennek valami mód a frissítésére? Felhívtuk a kereskedőt és azt mondta hogy 80 ezer forintért tudnak adni hozzá egy memóriakártyát. Itt majdnem beleröhögtem a telfonba és letettem. Nem tudom igazából milyen szoftver fut rajta. Gondolom valami házi szoftver HERE térképekkel. A kártyán titkosítva is vannak az adatok, szóval kb semmit nem látok rajta. Van valami mód rá, hogy én valahogy frissítsem? Mert hát a 80 ezer forint egyszerűen irreális. 4 másik GPS-t veszek belőle. Illetve nem kötelessége a gyártónak X ideig frissítéseket adni a szoftveréhez?

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Frissítést akkor kell adni, ha az benne volt a csomagban. Ha nem, akkor nem. (Nyilván nem vállaltak erre ilyesmit, hiszen venni kell hozzá egy SD kártyát.)

 

Warezzel itt nem foglalkozunk, meg nem is tudok ilyesmit. A Ford oldala szerint mindenesetre bruttó 32 500 Ft-ba kerül a frissítés az MFD navigációhoz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...