Jump to content
GSForum - Segélyvonal

GPS


Greene

Recommended Posts

Fec

Repülõn is tudod használni

Link to comment
Share on other sites

Greene

Mûholdtól függ. Ha rálát, akkor lehet ott is, de mivel elég magasan repülsz, ezért jó esélyed van rá.

Link to comment
Share on other sites

Fec

Egy ismerősöm a MALÉV-nál gályázik és egy BT-338-as vevőt használ. Elmondása szerint azért, mert a"kedves utasok"mindig kiváncsiak, hogy éppen merre "járnak" Az a kérdés, hogy a személyzet mit szól ahhoz, ha az egyik utas akarja használni a GPS készülékét.

Link to comment
Share on other sites

Botond

Nem azért kérdezem, hogy a pilótád tudom-e vele idegesíteni :) . Csak a nyelvi lektorunk elkezdett mondani egy szeptember 11-es katasztrófa elméletet (amiben természetesen 100%-ig hitt is :D ) és olyan dolgokat is mondott, hogy õ nem találta meg a házát Google Earth-on, akkor egy terrorista hogy találta volna meg a tornyokat. Mondtam neki GPS. Erre õazt mondta a GPS repülön nem mûködik.

Link to comment
Share on other sites

Fec

"a lektornak mindig igaza van..."

Valamit reagálnia kellett 30-50 ember elött, mégsem égetheti be egy diák :) Én azt mondtam volna neki, hogy kinéztek a terroristák az ablakon és látták a tornyokat.

 

"Persze tudom, hogy melyik gép honnan indult"

Csak azt nem értem, hogy miért kell egy lektornak összeesküvés elméleteket gyártani.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
gyongyosim

Sziasztok!

 

meg tudnátok mondani, hogy egy ASUS p535-ön hogy lehet elõcsalni a GPS-t? mit kell beállítani, mit kell bekapcsolni? hogy kell használni? csak mert az user's manualban nincs róla semmi. rá kell telepíteni még valamit? köszönöm

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Bederszkd

Hali! Nekemaz Airis T620-at ajánlották.Tud róla valaki valamit?Sûrgõs lenne!! :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Nagy kérésem lenne a GPS tulajdonosokhoz. Nekem sajnos még nincs ilyen kütyüm, ám egy ötlet kipróbálásához nagyon nagy szükségem lenne ún. GPS tracklogokra, lehetõleg olyanokra, amelyek ASCII formátumúak (pl. XML). Nem a méret a lényeg, azaz elég lenne 2-3 pont adata is. Tudnátok küldeni néhány ilyent PÜ-ben (úgy gondolom ez nem a Fórumszabályzat megsértése - hiszen nem törést vagy hasonlót kérek, ráadásul nem valószínû, hogy másoknak is kellene 4-5 különbözõ készülékkel készül log).

Elõre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
dodev

Sziasztok!

 

A következõ kérdésem lenne. Nemrég vettem egy Yakumo Eazygo XS navigátort. Jó olcsó volt hát gondoltam nem lesz rossz.Installva van rá D-A-CH. A térkép kiterjesztése valami cdt ha jól láttam. Szeretnék rá európatérképet meg Magyarország térképet varázsolni de amikkel eddig próbálkoztam nem jöttek be (Teleatlas dx, Igo). Mindez SD kártyáról menne. Tudna valaki adni egy leírás linket vagy adott esetbe leírni hogy kell installálni a szoftvert és hogy mivel próbálkozzam.Elõre is köszönet a segítségért!

 

Üdv mindenkinek

Link to comment
Share on other sites

Fec

dodev!

 

A problémáddal kapcsolatban küldtem üzenetet.

 

üdv.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Peredi Zoltán

Nekem meg olyan kézi GPS kellene, amelyikre rátölthetõk a FÖMI-nél vásárolható 1: 10 000-es (TIF formátumú) katonai térképek, és ettõl kezdve ismeri az EOV koordinátákat is. Állítólag van ilyen.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Crocket

Egy barátom kamionsofõr, neki keresünk navigációs szoftvert. A kérdésem az lenne, hogy ismertek olyan programot, ami kifejezetten kamionsofõröknek készült? Gondolok itt arra például, hogy vannak olyan utak, ahová x tonna feletti jármûvek nem hajthatnak rá. Link Link

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Fec

A felhasználók nem mindig nézik meg a szoftverek beállításait.

A navigációs szoftvereknél be lehet állítani, hogy milyen jármûnél használod a navigációt.

(taxi, bringa, teherautó)

Jelen esetben a kérdés az, ha teherautóra állítom, akkor milyen súlykorlátozást vesz figyelembe.

Kipróbálom és meglátjuk, hogy mi lesz...

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Persze. Átállíthatod.

De a kérdés a cikkben is, meg az életben is arra utal inkább, hogy mennyire jó és hiteles, mit tartalmaz a térkép adatbázis.

Mert sok esetben az nem szentírás, amit javasol vagy mutat. Tudni kell használni, összeegyztetni a való élettel.

Ismeretlen helyen, ha nem is a legjobb megoldást javasolja, de azért mégis többnyire megoldást.

Link to comment
Share on other sites

Crocket

Igen, ezért írtam kifejezetten kamiont. Ahol egy teherautóval, vagy egy busszal meg tudsz fordulni, egy pár méterrel hosszabb nyergessel már nem biztos. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Fec

Kipróbáltam pár helyen ahol tudtam, hogy van 12t korlátozás.

Lazán bevitt a navigáció:-(

 

Link to comment
Share on other sites

boltony

SZIASZTOK

 

Lenne egy életbevágó kérdésem.... Van egy navman n60i gps készülékem és rajta gyárilag smart st térkép progi ami alatt windows ce 5.0 core ..... az lenne a kérdésem hogy ezt az egészet le lehet törölni róla és egy másik programot rárakni?? pl.:vásárolt route 66 7-es progit

a lényeg az lenne hogy smart st progit lecserélni route 66 -ra

 

elõre is köszönöm

 

üdv: Boldi

Link to comment
Share on other sites

Fec

Szerintem a route 66 térkép elég silány...

Én nem tenném fel, de nem vagyok benne biztos, hogy menni fog a dolog.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Nano
Sziasztok!

 

A következõ kérdésem lenne. Nemrég vettem egy Yakumo Eazygo XS navigátort. Jó olcsó volt hát gondoltam nem lesz rossz.Installva van rá D-A-CH. A térkép kiterjesztése valami cdt ha jól láttam. Szeretnék rá európatérképet meg Magyarország térképet varázsolni de amikkel eddig próbálkoztam nem jöttek be (Teleatlas dx, Igo). Mindez SD kártyáról menne. Tudna valaki adni egy leírás linket vagy adott esetbe leírni hogy kell installálni a szoftvert és hogy mivel próbálkozzam.Elõre is köszönet a segítségért!

 

Üdv mindenkinek

 

Sziasztok, szintén ezzel a problémával küzdök (Yakumo Eazygo XS- hez szeretnék Magyar térképet) , de a megoldást (üzenetben ment) nem látom, légyszives küldjétek tovább nekem is!

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
peet87

Kérdezni szeretnék! A minap vásároltam egy Blaupunkt típusú autós GPS készüléket Kelet-Európa térképpel. Mo-n semmi gond vele,utca szinten rajta van minden. Azonban ha pl egy romániai várost írok be(ami eredetileg bele van táplálva), akkor valami GPS hibát ír ki. Másik román várossal viszont mûködik. Lehet,hogy az a baj,hogy túl messze vagyok,és ha közelebb leszek a célponthoz,már megtalálja?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Becsoft

40 ezerért milyen navigációs rendszert ajánlotok? Tudom, ennyiért ne számítsak valami csúcskategóriás masinára, de most csak ennyi van rá...

Link to comment
Share on other sites

Fec

Elég rázós ügy használt navigációt venni szerintem, de ha nincs más lehetõséged, akkor hajrá!

 

Én a Fujitsu Siemens N 500 sorozatát, Yakumo vagy Mio gépeket javasolnék.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
matel

Sziasztok!

 

A problemam mar tobbszor is elhangzott megsem talalom a publikus megoldast ra. Olcson felajanlottak egy Yakumo Eazygo XS navigátort. De nincs rajta Magyarorszag terkep. Kerdes fel megy-e ra vmilyen es ha igen hogyan?

 

matel

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
fentzoli

Sziasztok!

 

Olyan Gps autós navigációs berendezést keresek amely lehetõséget biztosít, hogy az adott napi útvonalat az állomásokkal km-kel és minden infóval listaszerûen lekérdezhetó legyen monitorozás céljából!

 

Köszönöm, üdv Zoli

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
mazda6diesel

Sziasztok!

 

Miért van az, hogy a GPS-em (Tilborg gp 780i) kb 50-100 métert téved sokszor a célbaérkezésnél? Nem valami jó az antennája vagy inkább a szoftveren múlik?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...