Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bakelitrõl CD-re

atzs

Recommended Posts

atzs

Sziasztok!

Eljött az ideje a nagy lemezarchiválásnak, és azoknak a véleményére vagyok kíváncsi, akik már próbálkoztak ilyennel.

Mindenképp venni fogok egy elõerõsítõt a hangkártya elé, ebbõl jelenleg kettõ megfizethetõ típust ismerek, az egyik a Steinberg Clean progihoz mellékelt darab, a másik pedig egy Terratec Phone Preamp. Utóbbihoz a szoftver külön vásárolható.

Van-e valakinek tapasztalata arról, hogy a Steinberg program, vagy a Terratec programja jobb-e, mint a Goldwave lemeztisztító funkciói? Ha nem, akkor maradnék a kedvenc programomnál, és nem fizetnék külön a szoftverért.

Köszönöm, Atzs

Richy

Én már csináltam ilyet.

Nekem nem volt ilyen gyenge elõerõsítõm mert az nem a legjobb.

Nekem normális elõfokom van az hifimben(nem mini!!!) és azt használtam.

Jó volt csak a hangkártya volt gyenge ezért már beszereztem egy újat amivel még nem próbáltam (pl azért is mert nincs nálam az az elõfok:) )

És a legjobb progi a SoundForge

Ajánlom használatát

Halasi Miklós

Nekem a Steinberg Cleannel nem volt gondom, bár sokat kell játszani vele a tökéletes hangzáshoz, de ajánlom a használatát! Lame kodekkel ingyen is készíthetsz MP3-at!

atzs

A Steinberg megszûnt. Felhívtam néhány céget, és azt mondták, hogy a Pinnacle leállt vele. :Sír:

Ricsi: A SoundForge szép és jó, ha valakinek van rá pénze... :upsz:

(Én se akarnék elõerõsítõt venni, ha a szakszerviz által bevizsgált és hibátlannak nyilvánított Technics erõsítõm nem nyomatna a kimenetre némi 50Hz-et és a felharmonikusait. Hallani nem lehet, de a zajszûrõ szoftvereket megtréfálja.)

payskin
A Steinberg megszûnt.

Valóban így van. Egyszerûen nem értem, mi ebben a ráció? Miért vásárolok meg egy céget, akinek van X kisebb meg Y nagyobb programja, hogy másfél évvel késõbb azt mondjam, hogy "ja, bocs, azt hittem, jobban mennek a kicsi programok, de nem, ezért kidobtuk az egészet az ablakon". A kifejlesztett technológiát meg talán beépítik már meglévõ más projektekbe. :nem:

• 1 month later...
Faresz

Erre nagyon egyszerû a válasz: "piacot vásárol" ilyen esetekben a cég. Láttunk már ilyen piaci tevékenységet a kis hazánkban is: pl. tejipar vagy édességipar területén. Természetesen ezt a tevékenységet a vásárló tagadja csak azt mondja: bocs, mégsem érte meg fel/megvásárolni....

Halasi Miklós

Na akkor offoljunk tovább: a Pinnacle-t meg megvette az AVID. :D

kori

@atzs

Én régebben próba képpen az Audiograbber1.83-val csináltam egy lemezt. Egy probléma volt vele, a sercegéseket nem szûri, de könnyen kezelhetõ progi. ;)

• 2 months later...
TheSaurus

Én pl. szeretném a régi VHS-kazettákat is, meg a régi bakelitlemezeket is digitalizálni. Meg lehet-e azt csinálni, hogy egy külsõ videokonvertáló szerkentyû hangbemenetére rákapcsolom a lemezjátszót, rögzítsen, amit tud, aztán a hangsávot felhasználom, a nem létezõ képanyagot meg eldobom?

atzs

Nem, mert a lemezjátszóhoz kell egy RIAA korrektoros elõerõsítõ.

Igen, mert a lemezjátszóhoz feltehetõen van erõsítõd is, amin keresztül hallgatod. Ez tartalmazza a fent említett dolgot, tehát ha az erõsítõd vonalkimenetét kötöd a digitalizálókártyára, akkor jó lesz.

De csak akkor érdemes így csinálni, ha a kütyüdnek jobb a hangminõsége, mint a hangkártyádnak. És ha 16 biten, 44kHz-en tudsz azzal is legalább digitalizálni.

TheSaurus

Egyelõre nincs kütyüm, csak tervezem a beszerzését. Azért dobtam fel a kérdést, hogy tudjam, elég-e így egyet vennem, és úgy tûnik, igen.

atzs

Akkor kell csak külön eszköz, ha nincs erõsítõd. Egyébként mehet simán a hangkártyára.

A kifejezetten számítógéphez való RIAA korrektoros elõerõsítõkhöz szoktak csomagolni valami szoftvert, amit kifejezetten a lemezeken levõ kattanások, sercegések eltávolítására fejlesztettek. Persze ezeket be lehet szerezni eszköz nélkül is, ha kellenek.

Richy

min akarod tárolni a felvett hangot?

winyón, cd-n vagy dvd-n???

eremit

Én vettem egy mp3-as kütyüt. Külsõ vonalról (is) mp3-ba tömörít. Ez a line-in lehet akár bakelit lemezjátszó kimenete is, csak megfelelõen kell korrigálni. Lehet, hogy elõerõsítõ kell. Én kompakt kazettákról készítettem mp3-akat, és jól sikerültek. Most épp egy ilyet hallgatok. (Sz-N-L: Atilla)

TheSaurus
min akarod tárolni a felvett hangot?

winyón, cd-n vagy dvd-n???

CD-n, illetve átmenetileg vinyón, persze mp3 vagy wma formában.

További apró gond, hogy a lemezjátszónk potmétere már eléggé kopott, és sok folyamatos mûködés után elkezd önállóan hangosítani. Új lemezjátszót nem vennék, talán érthetõ, bele nem szívesen túrok, de vannak egyéb kimenetei, amik reményeim szerint erõsítetlenek. Olyan gyenge jellel mit kezd egy efféle digitalizáló kütyü?

Richy
Olyan gyenge jellel mit kezd egy efféle digitalizáló kütyü?

ez tényleg jó kérdés... :!: :!: :ötlet::ötlet:

a másik pedig a minõség (mondjuk bakelitnél nem sokat ronthat ;) )

el tudom képzelni...

• 1 year later...
Orosz Miklós

Üdvözlet mindenkinek!

Én most szántam rá magamat bakelitlemezeim digitalizálására. Az egyik lentebb lévõ (2005-ös évi) hozzászólásban olvastam, hogy valaki egy mp3-as kütyüt vett bakelitjeinek digitalizálására.

Ha valaki megfizethetõ árú ilyen ketyerérõl tudna engem informálni, annak nagyon hálás lennék.

payskin

A kütüy az az elõerõsítõ, amire akkor van szükséged, ha régebbi típusú a lemezjátszód, és nem tartalmazza ezt beépítve. Ha szükséged van rá, akkor a MAGIX Audio Cleaning Lab 11 XXL szoftvert tudom javasolni, ebben ugyanis található egy HAMA típusú elõerõsítõ, és elég egyszerû mind a kütyü, mind a szoftver használata.

• 6 years later...
hammpra70

Régi LP-et írtam át CD-re a MAGIX-al. A lemezjátszó egy előerősítőn (reloop iPhono) keresztül csatlakozik az USB-re. Az előerősítő nem igényelt külön drivert, a Win7 64b simán felismerte. Az unokák szoktak időnként ezen a gépen játszani. Egyszer csak elkezdte nem látni az iPhono-t. Azt írja ki Eszközkezelő - Egyéb eszközök - Audio device on USB bus és felkiáltójel. Akkor is ezt írja ki ha a iPhono ki van kapcsolva, de be van dugva az USB kábele.

Nagyon nem szeretném újratelepíteni a Windows-t. Nincs valami egyszerűbb mód is az eltűnt windows driver visszatelepítésére ? Próbálkoztam a Driver Booster-el, meg az Advanced Driver Updater-el, de semmi eredmény. Úgy látszik ezek a Win driver-ekkel nem foglalkoznak.

[OP]Destroy-man

Azért nincs hozzá driver, mert nem is kell neki driver. Létezik egy olyan szabvány, hogy USB Audio. Ezt használja a készülék. Ha felkiáltó jel található ott, akkor nagy az esélye a driver hibának. Érdemes kipróbálni egy másik gépen, hogy ott megy-e. Ha nincs felkiáltójel, akkor már jó. Ha van, akkor annyi annak az eszköznek. Ha mégis driver hiba lenne, akkor semmilyen más USB eszköz (pendrive, nyomtató, stb) sem működhet, mert ezt az alap USB driver kezeli.

MAGIX helyett viszont ajánlom a Sony SoundForge-ot felvételre, sokkal jobb minőségben rögzít. Bár tény, hogy fizetős.

payskin

Az hogy lehet? Az USB-s eszközről digitális jel megy a gépbe. Hogyan tud ez a digitális jel jobb minőségű lenni a SoundForge esetében, mint a MAGIX-nél? :hmm:

hammpra70

Másik gépen bedugva az iPhono-t, a bootolás végén, amikor már betelepítette a Windows-t, telepít egy drivert és egy pillanatra kiírja, hogy a driver telepítve és minden OK, az Eszközkezelő is. Tehát az eszköz jó. Az eredeti gépen az egyéb USB jó, mert mind a nyomtató, mind a scanner működik rendesen, tehát az USB is úgy általában jó. Úgy látszik csak az Audio USB driver tűnt el valamiért, valahova, azt kellene valahogy visszavarázsolni. Próbálkoztam a Windows visszaállításával a lehető legkorábbi állapotra, de az sem segített. Mintha a driver kitörlődött volna....

A MAGIX is fizetős, de elviselhetően. Azt bírom benne, hogy elég jól kiszedi a recsegést stb. automatikusan is. Persze, ha igényesebb vagy, kézileg kell szöszölni. A SoundForge-ot nem ismerem.

payskin

Ja, akkor így lehet jobb minőségű a SoundForge, hogy menet közben jobb szűrőket enged rá a felvételre. :upsz:

[OP]Destroy-man

Menet közben nem enged rá semmilyen szűrőt a SoundForge, mindössze nagyobb sample-t használ, ami jobb minőséget eredményez. Igazándiból már az Audio CD szabvány sem 16/44,1, hanem jóval jobb minőséget tartalmaz(hat) - stúdió és kiadó függően. Látszólag persze a 16/44,1 megmarad, mert különben az egyszerű fapados lejátszók nem tudnák lejátszani a lemezt. Ott is sample növelés a titok, kivéve a HDCD-nél, mert ott más eljárás van a 24/88,2 eléréséhez.

Szűrő egyébként van a SoundForgeba is, de én az iZotope RX Advancedet használom erre a célra. A legjobb digitális utómunkázó program. Mondjuk az árát ne nézd, mert horribilis összegbe kerül, viszont azt a szintet is hozza. ;)