Jump to content
GSForum - Segélyvonal

FrontPage webszerkesztővel kapcsolatos kérdések


sz.jános

Recommended Posts

sz.jános

Kérdésem az lenne, hogy lehet ennél a proginál megcsinálni azt, hogy a sortávolság állandóan "normál" nagyságú legyen, ne dupla nagyságú?!?

(Azaz a két sor között ne maradjon egy "üres" sor.)

Mit és hol kell változtatni a beállításokon?

 

Az utólagos <p> kitörlés, ill. a </p> átírását <br>-re ismerem, ez ebben az esetben csak "szükségmegoldás".

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Ez nem a FrontPage hibája, hanem HTML nyelv sajátossága!

Ne az enter lenyomásával váltsál sort, hanem "shift+Enter"-rel! És akkor nem új paragraffust, hanem új sort nyit!

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Köszi, kipróbálom.

 

:D

Link to comment
Share on other sites

benkovics
nem új paragraffust, hanem új sort nyit!

Bocsi! Rosszul fogalmaztam! :upsz:

Sortörést csinál, azaz beilleszt egy <br> tag-et!

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Köszönöm az infot,.... tökéletesen működik!!! :):D

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Ennek nagyon örülök! :D

De sokkal jobban járnál ha css-ben formáznád, mert akkor viszont minden felbontás mellett, ugyanolyan jó lenne! ;) És nem kéne a <br>

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
sz.jános

Egy furcsa próblémám adódott ...

 

Amikor a honlapomat csináltam, "tökéletesnek" tünt az oldalak elrendezése.

Most, hogy lecseréltem a crt monitoromat tft-re, ami 1280×1024 (esetleg 1024×768) felbontásra lett beállítva, meglepõdve tapasztaltam, hogy a honlapom egyes oldalain több sor is el van csúszva!!! (A régi crt moncsi 800×600-ra volt beállítva.)

Gondoltam sebaj kijavítom.

Annak ellenére, hogy a Front Page "Tervezés" oldalán tökéletes az elrendezés, a "Megtekintés" oldalon egy-egy sor megint el van csúszva.

(És ugyanígy nézett ki amikor felraktam a honlapomra.)

>> Ti is ezt látjátok? <<

 

Ezzel kapcsolatban több kérdésem is lenne:

1. Ezekszerint eddig is így látták azok akik nem 800×600-as felbontású monitoron nézték? :pislog:

2. Hogy lehet a leírt híbát kijavítani, ill. olyan progit irni, hogy azt bármilyen felbontásra állított monitorral megnézve egyformán jó legyen???

 

:pislog:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Igazából látni kellene a kódot, (az ATW-nél nem lehet megszabadulni a reklámtól ) de elsõre azt mondanám, hogy a fõ táblázat, vagy div, amiben van az egész lap, 100% width értékkel rendelkezik. Szemre egy 780px értéket kellene neki adni, és akkor minden felbontásban nézhetõ, és jó lesz.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

És ezt hol és hogyan kell csinálni a Front Page-nél??? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Kód nélkül nem tudom megmondani, mert igazából ez egy érték átírása ... de elvileg az egész tartalmat a kerettel együtt ki kell jelölni, jobb egér klikk, és táblázat tulajdonsága. Na itt a szélesség megadásánál a 100%-ot kellene mondjuk 780px-re állítani. Vagy 81%-ra.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Köszi a segítséget!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
sz.jános

81%-al változott, de még mindig nem jó, mire kellene változtatni, hogy különbözõ felbontások esetén is (800×600, 1280×1024) egyformán töltse ki a képernyõ szélességét. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

width="100%"

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Köszi, 800×600-ról 1280×1024-re mûködik. ;)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
sz.jános

Illusztrációként szeretnék csinálni a honlapomon diavetítést.

 

Elképzelésem szerint az aktuális szöveg mellett lenne egy kisebb képméret (keret) ahol tetszõleges képek folyamatosan ismétlõgnének. Tehát nem kellene "elindítani" mert állandóan cserélõdnének.

 

Ez megoldható a FrontPage-val?

Ha igen, akkor hogyan, mert hiába van fent a Macromadia Flash Player progi, mégsem tudom mûködtetni!?

:pislog:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
alakulat

hi

valaki tudja hogy hol lehet beállitani a frontpage-ban azt hogy "lebutitom" amit csináltam tehát ne csak a mozilával tudjam megnézni és leszedni ami kell, hanem más böngészõn is?????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Scorpion Spyke

Üdv!

 

Nem lehet, hogy csak a te IE-d nem tudja megjeleníteni a dolgokat, mert nincsenek telepítve a megfelelő komponensek? Ha nem akkor én a következőt csinálnám. Két külön álló weblapot csinálnék, az egyiket Firefoxra, a másikat meg IE-re, és a kezdőlapon ki lehetne választani, hogy milyen böngészőt használsz, akkor honlap is átváltana a megfelelőre. Azthiszem van egy olyan Javascript, ami felismeri, hogy milyen böngészőt használsz. Biztos van ennél jobb megoldás is, nekem ez jutott hirtelen az eszembe, ennél nem tudok jobbat.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Amit eddig csináltam FrontPage-val, azt én minden gond nélkül megtudom nézni IE-el, ill. Avant Browser-el.

Sõt, eddig mások sem szóltak, hogy nem tudják megnézmi a honlapomat. ;)

>> Lásd <<

 

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
Ha nem akkor én a következõt csinálnám. Két külön álló weblapot csinálnék, az egyiket Firefoxra, a másikat meg IE-re, és a kezdõlapon ki lehetne választani, hogy milyen böngészõt használsz, akkor honlap is átváltana a megfelelõre.

Ennél egyszerübb, ha eleve szabványosra készíted az oldalad, és akkor nincs gond. html, php és css alkalmazása. Az Én weblapjaim mindegyike ugyanúgy néz ki IE6-tal, IE7-tel, és Firefoxszal is. Magyarul az összes IE-, illetve Gecko motort böngészõ alatt normálisan néz ki, és az esetek 99%-ába az Operával is jók.
Link to comment
Share on other sites

sz.jános

hi

valaki tudja hogy hol lehet beállitani a frontpage-ban azt hogy "lebutitom" amit csináltam tehát ne csak a mozilával tudjam megnézni és leszedni ami kell, hanem más böngészõn is?????

FrontPage 2003-hoz találtam ezt az infót:

 

" ...

Kompabilitási eszközõk.

Böngészõ és felbontás összehangolása:

Használjunk testreszabott böngészõ- és felbontás beállításokat vagy nézzük meg, hogyan fog kinézni weblapunk egyes böngészõ típusok és felbontások különbözõ kombinációiban - úgy, hogy az eredményként kapott nézeteket egy ablakban egyszerre áttekinthetjük.

...

 

Megtekintés böngészõvel:

- A Fájl menûben lépjünk a Megtekintés böngészõvel menûpontra

- Válasszunk a böngészõk közül, vagy válasszunk az összetett böngészõk közül különbözõ ablakméreteket megjelölve.

A böngészõ listák teljes mértékben testreszabhatók.

 

Böngészõ testreszabása:

- Az Eszközök menûben lépjünk a Böngészõ kompatibilitás menûpontra.

- Kattintsunk a Változtatás opcióra.

- Az Elkészítés párbeszédpanelen állítsuk be a kívánt beállításokat a cél böngészõ(k)höz.

- Kattintsunk az OK gombra, hogy bezárjuk az Engedélyezõ/Szervezõ párbeszédpanelt.

- Kattintsunk az Ellenõrzés gombra, hogy leellenõrizzük a böngészõ kompabilitását.

... "

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
zsoltchelsea

Hi! FrontPage XP-ben beillesztettem élõgombokat (ezzel szeretném megnyitni a többi oldalt, pl.: galéria). A hivatkozáshoz beírtam, hogy pl.: gallery.htm (példa). Ezt így kell csinálni, hogy a neten is azt nyissa meg, vagy máshogy? Ha máshogy, akkor hogy?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ha a gallery.htm a gombokat tartalmazó weblap mellett van a tárhelyen, akkor úgy kell.

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Mondjuk szerintem a rendezettség érdekében érdemes mappákba rendezni a dolgokat. A gépeden csinálsz egy mappát, amibe az összes cuccot bemásolod, ami a weblaphoz kell, és a Frontpage-nek is az ebben a mappában tárolt fájlokat adod meg. Célszerû az al-lapokat(mint például a te gallery.htm-ed) , a képeket, a háttérzenét, a letöltéseket külön mappákba sorolni, így egyszerûbb lesz a honlapod frissítése is. ;) Bár ez csak egy jótanács volt. :)

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Hi! erre gondoltam én is, bár elõször még egy kis próbafutást szeretnék neki adni (lássam mennyire vált be az elképzelésem), meg hát válogatja még a tisztelt osztály a felrakandó dolgokat (szeretném a szerkesztõ (vagyis én) cuccait külön rakni), úgyhogy a rendszerezés kicsit messze van, de azért kösz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
sz.jános

Ezzel a progival, hogy lehet, bármilyen gombhoz, lenyíló menût létrehozni?

Például a gomb szövege

Tuning (és ha ráklikkelek akkor tetszöleges számú választási lehetõség nyílik meg), alatta

- AI7

- AW8-max

- P5WD2

- stb, stb

 

:pislog:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...