Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Internetes adatforgalom mérés


csum-pi

Recommended Posts

csum-pi

Hi all...

Szál, nekem kellene egy jó kis program ami mutatja nekem az eddig (pl: egy általam megadott intervallumon belül) történt adatforgalmat. Mind a kimenőt, mind a bejövőt. :P

Lehetőleg én tudjam megadni menyi idő alatt megtörténet adatforgalmat számláljon.

(megjegyzem nem Vodafosos vagyok hanem már valamivel jobb "mikrohullámú" netem van. :D csak hogy szűkítsem ezeknek a letölthető programok számát)

Link to comment
Share on other sites

aty

DU Meter?

Meg tudtommal a Connect Mevel is lehet figyelni az adatforgalmat, és nullázni is amikor akarod. De én úgy vettem észre, hogy rettenetesen rosszul mér... - szívtam is ezzel anno, fizethettem dupladíjat :angry:

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Azóta nem használsz semmit? Vagy honnan tudod mennyinél tartassz?

 

 

Aty:

.....DU Meter?....

Mellesleg arra gondolok, csak :blink: nem tudtam egyszerűbben kifejezni magam...

Link to comment
Share on other sites

aty

Úgyértem, hogy a progi neve DU meter, ha jól emlékszem és jól értelek. Fáradt vagyok már sorry. :)

 

Jah most látom másik kérdésed: gprst már nem használok hálaistennek, a gprses telómat épp minap vesztettem el, úgyhogy még egy ok arra, hogy kész legyek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
csum-pi

Letöltöttem a programot, és ezt használom, szerintem nagyon jó, mert amikor a központtól kérem le az eddig megtörtént adatforgalmamat, olyan 1-1,5% eltérés volt... :D

Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

Nekem egy NetMeter nevû programocskám van, amely tökéletesen méri a letöltött és feltöltött adatforgalmamat... viszont nemrég vettem egy routert és apám gépét bekapcsoltam hálózatba. Mivel neki nincs DVD lejátszója, ezért hálózatban az enyémet használja, viszont az NetMeter progim ezt a hálózati adatforgalmamat is számolja. Így nem tudom elkülöníteni a tényleges netes adatforgalmamat a hálózatitól. Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan adatforgalom mérõ program, amely segítségével ezt kiszûrhetem és csak a netes forgalmamat méri!? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

BWMeter

Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

Köszi! :istenvagy::kocc:

Ez a megfelelõ program! :gépel:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A konfigodat légyszi küld majd el, ha nem gond! :upsz:

Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

OK!

Csak az a kár, hogy demo és 30 napig használható! :(

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Na szóval. Felraktam a legújabb verzióját, és mikor a kért újraindítás megtörténik, blokkolja a netemet, amíg nem kap egy uninstallt.

Az AN7 integrált hálókártyájával nem békült ki.

Van ezzel kapcsolatban tapasztalat, esetleg megoldás?

Link to comment
Share on other sites

Mik

Hali ! Adsl-lel netezek és szeretném tudni, hogy az elkészített weboldalaim milyen tempóval érhetõk el egy modemes ismerõsöm számára. Természetesen az én kapcsolatomon kívánom ellenõrizni fejlesztés közben. Van erre Valami megoldás? A lényeg az lenne, hogy ne kelljen átszaladni hozzá a modemes gépén ellenõrizni. Persze az is segítene, ha tudnám hogy modemes hozzáféréshez milyen max méretû jpg-ket érdemes gyártanom.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Ugyan ez kicsit Off, de általában a képszerkesztõ, illetve webszerkesztõ progik tudják ezt! 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Sanzi

Tom, hogy OFF, de a FrontPage megmondja, hogy milyen sávszélsséggel mennyi idõ alatt jönne be az oldal... A Dreamweawer is megmondja, de ez a progi kevesebbeknek van meg. Talán a FrontPage elterjedtebb...

Link to comment
Share on other sites

Adani

Vagy csinálsz egy http szervert a gépeden majd limitálod a sebességet, a modemnek megfelelõ szintre, és az Operával megnézed és megjegyzed az idõd, amit mutat a status baron, vagy lestopperolod.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
leskop
nekem kellene egy jó kis program ami mutatja nekem az eddig (pl: egy általam megadott intervallumon belül) történt adatforgalmat. Mind a kimenõt, mind a bejövõt.

A megoldás: Crystal Internet Meter.

Link to comment
Share on other sites

Anita
Letöltöttem a programot, és ezt használom, szerintem nagyon jó, mert amikor a központtól kérem le az eddig megtörtént adatforgalmamat, olyan 1-1,5% eltérés volt... :D

Mi a program pontos neve és honnét töltötted le?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Anita, szerintem ha elolvasod az elõtte levõ hozzászólásokat te is biztosan rájössz, hogy a DU Meter programról beszélgettek Atyval. :hááát: A hol kérdésre pedig a Google máris megadja a választ.

Link to comment
Share on other sites

Kpierre

Én most a Netlimiter 2 Beta 2-t használom. Rengeteg statisztikát vezet a hálózati és az internetes adatforgalomról. Tartalmaz egy kezdetleges tûzfalat is, ami kikapcsolható, valamit kapcsolatokra és programokra lebontva lehet a letöltési sebességet korlátozni. Nekem nagyon bejött :bezsong:

 

Innen lehet tölteni a beta változatot, ami egyenlõre ingyenes:

Netlimiter 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Norbesz16

Sziasztok!

 

Én nemrégiben raktam fel a NetMeter programot, és az elmúlt egy hétre 52,4 Gb letöltést és 2,8 Gb feltöltés ír. A szolgáltató viszont csak 6 Gb-ot ír a le és feltöltésre összesen.

 

Kérdésem: Hogyan lehetséges ez? A Program mér rosszul, vagy a szolgáltató?

 

A válaszokat elõre is köszönöm.

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Nincs helyi hálód is?

Link to comment
Share on other sites

Norbesz16

Szia!

 

Nincs, a gép egyedül lóg a neten, másik gép nincs, ami vagy a hálózatot, vagy az adat forgalmat venné igénybe.

 

Szia!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Azért azt nagyságrendileg csak tudod, hogy mit és mennyit töltöttél le, és hogy az mihez van közelebb: a 6 gigához vagy az 50-hez. Ennek függvényében el tudod dönteni, hogy melyik a rossz érték.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Hát, igen. Weblapok nézegetésével nemigen jön össze egy hónap alatt 52 giga! Szóval töltöttél lefelé is valamit. Nagyából add össze, tippeld meg.

Link to comment
Share on other sites

Norbesz16

Üdv!

 

Van, hogy sokat töltök le, amit csak pár hónap elteltével írok ki lemezre (film, zene), ezen kívül rengeteget böngészgetek, de ebben a hónapban kb 3 filmet szedtem le, ami kb. 3 Gb volt. A böngészgetés lenne a másik három giga? A merevlemez kapacitásán sem látszik az 52 GB. Akkor viszont egyértelmû, hogy a netmeter a rossz.

 

Köszike.

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...