Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Opera 8


Utonium

Recommended Posts

Guest GoodSpeed
A másik pedig a megszállott töltögetõknek: Opera böngészõ BitTorrent támogatással  :szemöldök:

Megnéztem a torrentes változatot... Elég jól megy, egy bajom van vele, nem lehet korlátozni a feltöltés sebességét.

Lehet, hogy az majd egy késõbbi változatban talál helyet ;)

Link to comment
Share on other sites

warynski

Következõ kérdésem lenne a 8.01-el kapcsolatban:

 

Ha egy oldalról képet akarok elmenteni egy könyvtárba, amiben mondjuk csak jpg fájlok vannak, és ha a mentést ctrl+s billentyû kombinációval csinálom, akkor a cél könyvtárban lévõ jpg fájlokat nem mutatja, mert a panel alján a Fájl típusa alapból HTML fájlra van állítva.

Ha a számomra kényelmetlenebb módon mentem a képet: jobb klikk > Save image, akkor látom a célkönyvtárban lévõ fájlokat, mert a panel alján a Fájl típusa alapból jpg-én áll.

 

Ez a 7.50 verzióban nem így volt. Ha ctrl+s -el mentettem akkor a Fájl típus jpg-én állt, és így láthattam a célkönyvtárban a fájlokat.

 

Vajon át le lehete-e a 8.01-ben állítani, hogy ha billentyût használok mentéskor, akkor is mutassa a célkonyvtárban lévõ jpg-ket?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
Firefox hordozható eszközrõl

 

U.i.: mûködik! Csak a könyvtárakat nem felejtsétek át átnevezni, vagy a bat file-t módosítsátok!

Köszi!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Utonium:

 

Nos megpróbáltam már a Firefoxot, de sajnos nem igazán nyerte el tetszésemet. Nos kipróbálom az Operát. Jelenleg Avant Browsert használok. Nos szeretnélek megkérni, hogy sorolj fel érveket az Opera mellett illetve, ha lehet mondj véleményt a Firefoxról is. Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Szerintem szebb a felülete mint a firefoxnak, a firefox olyan egyszerû...

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Mivel csak eddig IE használtam. Csak az Operát is csak kipróbálom.

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Én csak egyetlen érvet mondok a számtalan közül: jelenleg az Opera 8.01 a legbiztonságosabb böngészõ. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Felraktam a PC World oldalán található Opera 8.02. Szép. Az elsõ benyomás nagyon jó! ;) Már csak egy magyarosítás kéne! :nevet:

Link to comment
Share on other sites

Utonium

A 8.02 még bétaverzió. Miért nem a 8.01-et raktad fel, az eleve magyarul települ? :ötlet:

 

De egyébként tessék, itt a magyarítás: KLIKK! :)

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Akkor most rakjam fel a 8.01-et vagy hagyam meg a bétát?

 

Amikor megnézem azt a fájlt amit letöltöttem (mármint az Opera fájlát) azt írja, hogy 8.01. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Hagyjad, legalább valaki teszteli. :D Van benne BitTorrent kliens is, próbáld ki. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Hova másoljam a magyarosítást? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Ahová akarod, de legcélszerûbb ha a program mappájába teszed be. Utána pedig be kell állítani hogy ezt a nyelvi fájlt használja, valahogy így:

 

:nyíl: Tools -> Preferences

:nyíl: General fülön alul a Language mellett klikk a Details gombra

:nyíl: A felbukkanó ablakban kattints felül a Choose gombra és mutasd meg neki hol a nyelvi fájl amit használnia kellene (tallózd ki)

:nyíl: OK, OK

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Nagyon köszönöm! :gépel:

 

Már csak az szeretném megkérdezni, hogy belehet állítani azt, hogy a letöltést a letöltés vezérlõm végezze?

 

Nagyon örülök annak, hogy a Kerio (egyenlõre) nem igazán kérdezgetet. :)

Azt, hiszem elbúcsúzok a jó öreg IE-tõl illetve az Avant Browsertõl, mert az Opera elnyerte tetszésemet. Egy kis apróbb jelemzés: Barátságos felület, mintha az IE-t turboztam volna föl (ebben az esetben hasonlít az Avant Browserhez). Egy szóval nagyon jó. Csak próblémák ne legyenek vele.

Csak egy negatívuma van az a ronda reklám csík. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

A reklám csíkkal semmi gond a hely úgyis üres lenne. MIlyen letöltés vezérlõt használsz ? A Flashgethez pl van pluginja. Amúgy az Opera letöltésvezérlõje is remek, képes folytatni a megszakadt letöltést.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Én már nagyon régóta operát használok (több éve).

Nekem nagyon tetszik!

 

Gyors, biztonságos, jó benne a nagyítás(mindent nagyít) jók a fülek fõleg mióta kirakták rájuk közvetlenül a bezárási lehetõséget egyszerû és jólhasználható kezelõfelület amin minden fontos dolog megtalálható....

sorolhatnám még továbbis...

nekem nagyon bevállt

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Free Download Managerem van. Egyelõre nincs vele semmi gondom.

Amúgy mennyibe kerül a fizetõs változata? (Opera)

 

Látom az Opera sok hasznos funkciót tartalmaz. :)

 

Még egy kérdés: Mit jelent az, hogy JAVA nélküli változat? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
Még egy kérdés: Mit jelent az, hogy JAVA nélküli változat? :upsz:

Pont azt. Nincs benne java futattó környezet. De nem is kell, a javat külön felteheted, és semmilyen hiányosságot nem fogsz találni az Operában.

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Tudom, hogy nincs benne JAVA. De mi ez?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Mi a Java?

 

Ez. Bõvebben a javascriptet tartalamzó oldalak megtekintésére alkalmas futtatókörnyezet. Olyasmi, mint a flashplayer, ami a flashben készült animációk megtekintéséhez kell. Tehát ha nincs a gépen, bizonyos oldalak nem, vagy csak korlátozottan fognak mûködni.

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Nem hiszem, hogy van a gépen. Pl.: ilyet használ azMSN Messenger is az animációk lejátszásához. Nálam nem játsz le, de nem is akarom letölteni az MSN-nek a progit, hátha tele van vírussal.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
... de nem is akarom letölteni az MSN-nek a progit, hátha tele van vírussal.

:pislog::pislog: Ugye ezt nem mondod komolyan? Akkor a világ számítógépeinek 99,99%-a vírusos lenne! Miért lenne benne vírus? Ez hatalmas LOL! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Az Operaba, hogyan lehet beállítani, hogy a letöltésvezérlõm töltse le az adatokat? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

MiniDisc:

 

Nos letöltöttem egy Macromedia Flash Player 8-at a Szoftveradatbázis-ról. Szerinted feltegyem? :hááát:

 

Amúgy ez mire való? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...