Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Opera 8


Utonium

Recommended Posts

chipmix

Nagyon szépen köszönöm, hogy megnézted ezt a témát, mert korábban is láttam ilyen hozzá szólásokat és azt hittem akkor még, hogy Linux alól írták és onnan csak úgy lehet.

Aztán volt az, hogy talán nem tudom rendesen beállítani még mindig az Operát pedig megkedveltem.

Az utolsó volt csak, hátha a WEB-lap.

Végül is volt egy olyan nap, amikor a rendszert indítani akartam, az IE meg bejelentette, hogy nem tud, felsorolt jó néhány hibát, sajnos nem volt még egy böngészõ letöltve a gépemre.

Végül is küldtem 3 hibajelentést a Microsoftnak, megjavították az IE-t.

Azóta megfogadtam, hogy 2 böngészõm kell, hogy legyen a gépen. Természetesen

nem még egy IE.

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam. Mégegyszer köszönöm!

 

Üdv:chipmix

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ruzsa Dániel

Honnan tudok letöltésvezérlõ plugint letölteni? :?:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Opera honlapja? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Azon belül? Linket légyszi!

Link to comment
Share on other sites

pezso

Üdv! Nekem idióta módon 4 böngészõ van a gépemen. IE, Avant Browser, FireFox (tuneval), és Opera8. Nos! Sajnos bizonyos oldalak, és cégek honlapjai miatt kénytelen vagyok az IE-t gyakorta igénybe venni, illetve az IE motorra épülõ Avant Browsert. Az Opera valóban gyors, a TUDÓSOK szerint a legbiztonságosabb és hibátlan böngészõ. Nekem nagyon tetszik, fõleg, amikor letöltöttem hozzá a márvány színû skint, meg a magyarítást! Szuper! Tetszetõs! Aztán itt van a FireFox! Tapasztalataim szerint a leggyorsabb, fõleg a tuningal alkalmazva. Lehet belõle tetszetõs felületet is csinálni. Nekem pl az ezüst szín, az alternat ikonokkal nagyon bejön. Néha olyan gyors, hogy elhagyja az oldalt! Komolyan! Betölti az oldalt pillanat alatt, de nincs benne semmi! :)) Persze ritkán van ilyen, de látványos a sebessége, az tuti...! Hát, mint egy tûzrókáé...ha ég! :D

Link to comment
Share on other sites

Maverick

Az Opera egyik legnagyobb hibájának azt tartom, hogy a kijelölt szöveget nem lehet egérvontatással

mozgatni (pedig de jól jönne a hozzászólások írásánál/szerkesztésénél..), ill. az sem jó, hogy tagek

beszúrásánál nem a sor végére helyezi a kurzort... :hááát::(

Amúgy nagyszerû böngészõnek tartom, és felváltva használom a Mozillával... 8)

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Megjelent a legújabb Opera immáron a 8.01-es verziónál tartunk.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Elõször megpróbálta frissíteni magát, de hibával kilépett belõle.

 

u.i.

Újra rákerestem, és mostmár sikerült.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Megjelent a legújabb Opera immáron a 8.01-es verziónál tartunk.

1 ideje. :P

Fontos telepíteni, mert betömtek pár lyukat. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Pezso, van hasonló idióta a fórumon belül is! Nálam az általad felsoroltakon kivül még a Maxthon is szerelep a listán. Szerettem volna megtalálni a legjobban kézre álló böngészõt. Megtaláltam: Opera. Nagyon tetszik, hogy minden kézre áll, nem kell egyéb kiegészítõket felpakolni, nem kell külön indítgatni a levelezõt. Füleken váltogatva tudok böngészni, levelezni, csevegni, letölteni...A gyorsaság? ADSL mellett érdemes ezen vitázni? Meg aztán azon sem nagyon érdemes, hogy ki milyen böngészõt használ. Van választék, a legtöbb ingyenes, ki lehet õket probálni és lehet válogatni. Tudjátok jól: kinek pap, kinek meg a papné...Szabad a választás.

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Ha az Opera 8 irc kliensét használom, hogy tudom neki megadni, hogy használjon proxy-t?

 

Arról van szó, hogy egyik ismerõsõm fix-ip-s nettel rendelkezik, és valaki bannolta a szeretett helyérõl.Szóval kellene egy Anonym Proxy, illetve hogy ezt hogy kell beállítani.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Többször kértem már és most is ez szeretném: A letöltésvezérlõm(FDM) szeretném az OPERÁBA beilleszteni és ezért keresek plugint, örömömre szolgálna, ha valaki linket tudna megadni! Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Szerintem ehhez a letöltésvezérlõhöz nem létezik Opera plugin, én legalábbis sehol nem találtam.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Köszi a fáradságodat, csak kár hogy kár érte! :Sír:

Link to comment
Share on other sites

warynski

Bár 7.50-es Operám van, de nem akartam ennek a kérdésnek egy új topikot nyitni.

 

Szóval az a kérdés, hogy ha be van állítva az Opera, hogy bizonyos oldalakon automatikusan bejelentkezzen, akkor hogyan lehet letiltani, hogy egy oldalra már ne jelentkezzen be automatikusan.

 

A Tools > Preferences > Security > Manage Password alatt töröltem az adott oldalt (történetesen a régi PCW fórumról van szó), de újra és újra bejelentkezik.

 

 

UI.: háromszori Opera újraindítás után meggyógyult. Most már nem jelentkezik be.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest GoodSpeed

Köszi, bár az elõbbihez annyit, hogy engem személy szerint nem zavar egyáltalán hogy itt van a csík, így nem is tüntetem el, az a terület csak üres lenne, így legalább van ott valami, a másik meg az, hogy azért nem cserélném le Beta-ra az Operát , a harmadik meg az, hogy most még csak a Betaval megy a HardwareOC-s okoskodás, de ha kijönnek az újabb verziók, már úgyis mindenkinek cserélgetnie kell, tehát ez csak átmeneti, azaz ideiglenes megoldás azon userek számára, akiket zavar a csík, de ismétlem, engem nem érint.

 

Viszont van egy jó hírem, ismét magyar nyelvû a legfrissebb Opera, a 6.05-ös után leálltak (tehát jó ideig az volt az utolsó olyan opera amely magyar nyelven települt) a " gyári" magyar operák kiadásával, és csak külön language file-al lehetet magyarítani,de végre újból ekzedték normálisan lokalizálva is kiadni, remélem ehhez tartják magukat a jövõben, is.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Én is megcsináltam ezt a procedúrát. Érdekes. Vajon mi ebben a biznisz a készítõknek?

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Passz. Én viszont csináltam egy hordozható Opera-t magamnak, azaz felraktam pendrivera az egészet. Így bárhová megyek, csak bedugom egy szabad USB portba és máris a saját beállításaimmal jelenik meg, plusz ott lesznek a kedvenceim is. 8)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Hogyan csináltad? Települési helyek a PenDrive-ot adtda meg? Vagy hogy? (A registry-bejegyzéseket hogy tudtad kikerülni?)

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Leírom hogyan kell pendrivera tenni. Elõre szólok hogy kissé lassú lesz (pláne amíg beállítod), hiszen a flash memória nem olvasható olyan sebességgel, mint egy winchester. Tehát:

 

:nyíl: Telepítsd fel az Operát a pendrivera egyfelhasználós módban (különben a profile mappát nem ide fogja tenni).

:nyíl: Hozz létre a mappáján belül egy utils nevû könyvtárat (ha nincs).

:nyíl: Töltsd le az XLChange.zip fájlt és a benne lévõ .exe-t másold be az utils mappába.

:nyíl: Indítsd el a pendriveról az Operát. Ne állíts be semmit, csak lépj ki belõle, így létrejön a profile könyvtár.

:nyíl: Nyisd meg jegyzettömbben az \Opera\profile\opera6.ini fájlt, és törölj ki belõle minden meghajtó-hivatkozást (pl. minden E:\Opera kezdetû szöveget cserélj le meghajtójel nélkülire: \Opera.

:nyíl: Most nyisd meg az \Opera\OperaDef6.ini fájlt, és minden meghajtójelet (pl. E:\) cserélj le erre: HaKeMiStO (valahogy így: BUTTON SET=HaKeMiStOOpera\skin\Standard.zip).

:nyíl: Helyezd át az \Opera\OperaDef6.ini fájlt az \Opera\utils mappába.

:nyíl: Készíts egy opera.bat nevû fájlt, a következõ tartalommal és mentsd el az Opera mappájába:

@echo off
cd \ 
copy /Y \Opera\utils\OperaDef6.ini \Opera\OperaDef6.ini
\Opera\utils\xchangecl -B \Opera\OperaDef6.ini /HaKeMiStO/%cd%/
start /max \Opera\Opera.exe

:nyíl: Kész. Értelemszerûen a programot az újonnan létrehozott opera.bat segítségével tudod indítani. A cache-t pedig kapcsold ki a programban, különben iszonyat lassú lesz.

 

(Egyébként a leírást innen szedtem: Magyar Opera)

 

Megjegyzés:

Ha netalántán a pendriveon nem a gyökérbe telepíted, hanem egy már létezõ mappán belülre (ahogy én is csináltam :)), akkor az opera.bat-ban minden elérési útvonal elé be kell szúrnod az adott mappa nevét is. Tehát például _mobile_ mappa esetén így módosul a 3. sor:

copy /Y \_mobile_\Opera\utils\OperaDef6.ini \_mobile_\Opera\OperaDef6.ini

 

UI: Egyébként GoodSpeed épp azt mondta, hogy a legújabb verzió eleve magyarul települ fel. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Köszi szépen! :oké: Megcsinálom, illetve megpróbálom ezt a Firefoxszal is. ;)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Én viszont csináltam egy hordozható Opera-t magamnak, azaz felraktam pendrivera az egészet. Így bárhová megyek, csak bedugom egy szabad USB portba és máris a saját beállításaimmal jelenik meg, plusz ott lesznek a kedvenceim is. 8)

Elkezdted ezek szerint? :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

Drone-4EB
A másik pedig a megszállott töltögetõknek: Opera böngészõ BitTorrent támogatással  :szemöldök:

Megnéztem a torrentes változatot... Elég jól megy, egy bajom van vele, nem lehet korlátozni a feltöltés sebességét.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )
megpróbálom ezt a Firefoxszal is.  ;)

Firefox hordozható eszközrõl

 

U.i.: mûködik! Csak a könyvtárakat nem felejtsétek át átnevezni, vagy a bat file-t módosítsátok!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...