Jump to content
GSForum - Segélyvonal

foobar2000


Shia-ko

Recommended Posts

Shia-ko

Foobar2000

Nem régiben tértem át a winamprõl, mert szebben szól, kissebb a gépigénye, és jobban testre szabható, miközben alig foglalhelyet, és mindent tud, illetve 1 hibáját nem sikerült kijavítanom, hogy a samurize-ban található advancedmediaplayerinfo.dll az ékezetes betüket rosszul írja ki, az UTF-8 kódolás miatt.

Knowledgebase

Link to comment
Share on other sites

Athos

Megoldható az, hogy legyen hangerőszabályzó benne? Ezt nem találtam és azt hiszem nincs benne. Vagy majd írok hozzá egyet. 8)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Van benne. :P

Jobb gomb a playlisten, és a paneloknál találod a vízszintest, a menüből elő tudod hozni a függőlegeset is, és ott tudod beállítani, hogy mely hangerőt jelentse.

 

A Samurize inkompatibilitást a kódolásbeli különbség jelenti, erre rájöttem. UTF-8(unicode)-ot kap az ANSI string helyett, és ezt nem tudja elviselni az AMPI.

 

Opera panel

Link to comment
Share on other sites

Athos

Nekem olyan nincs. :(

Link to comment
Share on other sites

Lakatos Gergely [Sti
Megoldható az, hogy legyen hangerőszabályzó benne? Ezt nem találtam és azt hiszem nincs benne. Vagy majd írok hozzá egyet. B)

Numerikus billzet +/- gomb:)

 

foobar2000 rulez!

Link to comment
Share on other sites

Athos

Köszi! Hogy erre nem is gondoltam. :hááát: De azért Shia-ko megoldása is érdekel. Azt még nem tudtam megcsinálni. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Jah, igen, a vízszinteshez kell ez

foo_uie_volume.dll

a dll. :upsz:

A DSP managernél kapcsold be a volume controllt.

Link to comment
Share on other sites

Athos

A Volume Controll aktív, de ezt a dll-t nem találtam. Néztem a honlapjukat de ott sincs semmi infó erről... vagy csak én vagyok vak. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

ColumsUi-n vagy?

Kimenetnek Kernel Streaminget, vagy directsound2t használtok? Nektek melyik szól jobban?

Link to comment
Share on other sites

Athos

Köszi! Dolgozok rajta, de egyelőre még nem sikerült életet lehelni bele. :bizonytalan:

 

Már a másik felületet is feltettem, de a Toolbar alatt nem látom, pedig a DSP-nél is beállítottam.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Van a panel alatt is. :P

Link to comment
Share on other sites

Athos
:pislog: Panel alatt? Hol? Komolyan mondom kezdek aggódni magam miatt. :bolond:
Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Preferencesben a displayt állítsd ColumsUIre. Restart foobar. Baloldalt a playlist switcheren balkatt, és ott a panels,és atoolbars alatt is van volume bar. :P

 

Szép magyarság rulez :upsz:

Link to comment
Share on other sites

payskin
Kimenetnek Kernel Streaminget, vagy directsound2t használtok?

Kernel Streaminget. Sajnos vissza kellett hozzá vennem a 16 bitre, de így is nagyon jól szól, a gép meg bírja. 8)

Link to comment
Share on other sites

Athos

@Shia-ko

:istenvagy: Köszi a segítséget, működik.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Kernel Streaminget. Sajnos vissza kellett hozzá vennem a 16 bitre, de így is nagyon jól szól, a gép meg bírja.  8)

Olvasgattam a neten, és valami olyat találtam, hogy XP alá a directsound van optimalizálva, de nekem is jobban tetszik a kernel stream alatti hang.

A bitet hol lehet állítani? Nekem csak egy mondat van a device alatt, hogy optimális 16 bit.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Playback fül, és a szemben levő oldalon Output --> Output data format. Ez most 16 bit. Ha feljebb emelem -- elvileg 24 vagy 32 volna az igazi --, akkor a Kernel Streaming kihal.
Link to comment
Share on other sites

Athos

Nekem DirectSound 2.0 32 bit-en jön be. :oké: Kernel streaming nálam is kihal 16 bit felett.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

És melyik szól szebben?

Link to comment
Share on other sites

Athos

Szerintem a DirectSound 2.0, de majd kipróbálom az itthoni gépemen is. ;)

Link to comment
Share on other sites

Athos
:oké:
Link to comment
Share on other sites

Alph@

Felraktam és is, és megnéztem.

És piszok lassan rakja be a számokat! (egyszerre 1500-at raktam be, elkezdte analizálni vagy nem tudom mit csinált vele és ki is fagyott.) Míg a winamp berakja 2 másodperc alatt. A kezelõfelület is elég fapados :D

Ugyhogy winamp POWA!

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A winamp nem csinál szinte semmit, amikor berakja, ez meg elmenti útvonalastúl, mindenestül, és legközelebb egy pillanat alatt benn van az összes adata, ha pedig a replaygain is be van kapcsolva, akkor dolgozik sokat.

Nekem 3x G filet pillanatok alatt rak be.

Remélem nem a 0.9bétát próbáltad?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ruzsa Dániel

Sziasztok! Én korábban használtam foobart és jó volt, aztán nem tudom miért, de visszatértem WINAMP-ra. Most szertném újra használni a foobart, de csak akkor, ha nem a +/- gombbal kel allítani a hangerõt. Tudom, hogy már leírtátok, hogy hogy kell, de nem tudtam megcsinálni! Kérlek titeket, írja le nekem valaki, hogy hogy kell. Ja, és még egy: angol tudásom=0. :Sír:

 

És a magyar? :P

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...