Jump to content
GSForum - Segélyvonal

OpenOffice cellaegyesítés


Guest GoodSpeed

Recommended Posts

Guest GoodSpeed

MS Office alatt tudtam hol található, ez de OO alatt nem találom, és mivel már jó régen nem használok MS Office-t ezért érdekelne, hogy hogyan lehet OO alatt cellákat egyesíteni?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Kijelölöd a két (vagy több) szomszédos cellát. Formátum --> Cellák egyesítése /vagy valami hasonló/. Felülről a hatodik menüpont. (Nekem a németes van meg.)

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Köszi, megtaláltam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest GoodSpeed

Ha csinálunk egy hosszú táblázatot, de ennek a táblázatnak adunk egy címet, amely cím nem a file névben szerepelne, vagy nem csak abban, hanem magában a táblázatban is, mondjuk a felsõ sorban, és azt szertnénk, hogy ha a táblázat adait scrollozzuk is a cím látszódjon azt hogyan lehetne megoldani? Ilyen lehetõség van az MS office-ban is. Theát ha pl az MS Officeban beállítod hogy a felsõ 3 sor ne mozduljon miközben alatta mintegy szereposztás szerûen végi mennek a betük amikor böngészed, ott ezt megtudod oldani fixezéssel. Mivel én nem használok MS Office-t csak is OpenOffice-t ezért nekem ebben kellene ezt megoldani. Van valami ötletetek?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ráállsz egy cellára, Ablak menüpont --> Rögzítés. A cella fölötti sorok és a tõle balra lévõ oszlopok beragadnak. Remélem, hogy jól írtam a menük nevét. (Fenster --> Fixieren)

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Köszönöm szépen a segítséget sikerült ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...