Jump to content
GSForum - Segélyvonal

E-bolt készítés


Mezofi

Recommended Posts

Mezofi

Ez körülbelül anyit ért mintha azt mondtad volna :

Tanuljunk programozni, írta: Beteg Béla

:S

Link to comment
Share on other sites

Ajnász

Ezek szerint azt akarod, hogy legyek én a tanítóbácsi? Olyan dolgokat kérdeztél, amik a php-manualban vannak benne. Kíváncsi voltál a cookie kezelésére, ott a link, setcookie függvény, rengeteg példával, leírással. Továbbá kíváncsi voltál, hogy hogyan lehet lekérdezni a látogató ip címét. Megmutattam az irányt, ahol egy kicsit keresni kell. (Ctrl+F, ip address)

A dolog elméletét már Te magad leírtad, leírtad, hogy cookie segítségével kell megoldani. IP címre nincs szükség hozzá, de mostmár azt is tudod, hogy hogyan lehet megtudni, továbbá megtudhattad, ha elolvastad az oldalt, hogy milyen elõre definiált változók vannak a php-ben, melyek ismerete elengedhetetlenné válhat a jövõben.

 

Esetleg kiegészíteném még azzal a módszered, hogy ha nem csak az érdekel, hogy volt-e már a látogató az oldalon vagy sem (cookie), akkor érdemes session-t használni, és abban letárolni a látogatott oldalakat, esetleg minden oldal letöltésekor írhatsz pl egy adatbázisba, akár az ip címét, hostnevét, azt, hogy melyik oldalról érkezett, böngészõtipusát, operációs rendszerét, stb. Rengeteg dolgot meg lehet tudni egy felhasználóról, rengeteg dolgot lehet ellenõrizni látogatása során, minden igénytõl függ.

 

Elnézést kérek, hogy nem gondolkozok helyetted és tanulom meg azt, amire szükséged van.

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Nyilván nem azt kérem, hogy tanuld meg helyettem.

A linkek amiket küldtél olyan oldalakra visznek, ahol a magyar szöveg ennyi "Megjegyzés",

Nyilván van annyi angol tudásom, hogy ha elég ídõmet rá szánom valamit ki fogok belõle okoskodni.

Egyébként, ha csak három sorban leírod azokat a fõ gondolatok amiket az elöbbi hozzászólásodban írtál, nyilván utána nézek a házi könyvtáramban, mert bár lehet ezt nem nézed ki belõlem mégis csak rendelkezek ezekkel a könyvekkel.

Könnyebnek tartom ha nem kell az egész 7-800 oldalt átlapoznom hanem csak az adott utasítások leírását.

A fórumot azért használom hátha valaki segítséget ad mikre keressek rá a könyvben.

Sajnos az internet elérésem nem teszi lehetõvé, hogy sokat idõzzek a neten, ezért nem ált szándékomban, hogy böngésszem az adott linkeket.

;)

Ui: Azt eddig is megoldottam, hogy az oldalak megnyitását külön-külön számlálja, továbbá dátum szerint is mutatja a látogatásokat.

 

Üdv

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mezofi

Most volt idõm a linkeket átnézni, de sajnos nem sokat tudtam kihámozni belõle, föleg az idegen nyelv miatt, a könyvemben pedig a $HTTP_SERVER_VARS-rõl semmi sincs.

 

Ezt megértettem:

<?php$value = 'something from somewhere';setcookie("TestCookie", $value);setcookie("TestCookie", $value, time()+3600);  /* expire in 1 hour */setcookie("TestCookie", $value, time()+3600, "/~rasmus/", ".example.com", 1);?>

 

Tehát ha valaki valami kézzelfogható segítséget tud adni arra, hogyan tudok egyedi azonosítot adni a látogatóimnak,esetleg megtudni mennyi idõt töltött el a lapomon, vagy honnan jött,stb, az segítsen.

Köszönettel:

Mezõfi

:(

Link to comment
Share on other sites

ocsi
Sajnos az internet elérésem nem teszi lehetõvé, hogy sokat idõzzek a neten, ezért nem ált szándékomban, hogy böngésszem az adott linkeket.

[Egy picit OFF]

Ajánlom neked a php kézikönyv letöltését. Folyamatosan dolgoznak a magyarosításon, és le lehet tölteni az oldalukról ilyen windows-help formátumban.

[ON]

 

Igazából a problémádhoz nem tudok nagyon hozzászólni ( legalábbis olyat nem amit nem írtak már elõttem)

Esetleg azt hogy, a felhasználókat megjelölhetnéd sütikkel. Tehát csinálsz egy azonosító sütit, és ha legközelebb találsz egy olyat akkor tudod, hogy ki az.

Az IP cím szerintem nem megbízható a dinamikus IP címek miadt... ( a süti sem tökéletes..)

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Az még mindig nem világos hogyan rakom az user gépére a cookie-t, gondolom létre kell hozni úgy ahogy azt két hozzászólással ezelõtt leirtam, azután viszont elvesztem a fonalat, hogyan kerül a gépére, abba hogy kerül bele, hogy honnan jött az user, stb.

 

Nincs egy 8-10 soros péda script ahol meg lehetne nézni, és persze mellé írva mi-miért van?

 

Pl :

session_module_name("user");

session_set_save_handler();

session_start();

 

Ezt így beirom, és már a második és harmadik sorban hibát jelez!

Valami, nem stimmel , az le van irva külön-külön melyik mit jelent, és hogy egymás után ebben a sorrendben kell következni, de, hogy miért nem müködik az nincs.

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Sziasztok!

 

A süti elhelyezést, és vissza ellenõrzést, adatbáziba való elmentését sikerült megoldanom.

 

Most a kérdésem az lenne:

Hogyan tudom megoldani az eltöltött idõ kiszámitását?

 

A következõre gondoltam, mikor a user megérkezik eltárolom az idõt - de melyik fügvénnye próbálkozzak microtime(), getdate(), time()? - majd amikor egy új lapra ugrik ott is meghivom az aktúális függvényt és ebbõl kivonom a régit.

A dolog szépséghibája, a két függfény értéke csak úgy simán gondolom nem vonható ki egymásból, továbbá ha nem úgrik a következõ lapomra, nem tudom meg mennyi ídõt töltött az elözõ oldalamon.

 

Hát ennyi lenne.

:hááát:

Link to comment
Share on other sites

google

Az ilyesmit sessionváltozóból szokták számítani, ha jól tudom.

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Gondolom nem túl jó, de egy megoldás amit csináltam:

A getdate() függvény tömbjének perc részét felszoroztam hatvannal és hozzáadtam a tömb másodperc részét, ezt elküldöm sessionban a lap kódjával együtt a következõ lapra, és ott kivonom az éppen aktuális getdate() függvény ugyanazon szisztémával felbontott eredményébõl, és betöltöm az adatbázisba, a kapott oldalhoz.

 

Vannak szépséghibái az eredménynek fõleg éjfélkor volt érdekes minuszos eredmény!

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Nigi

felejtsd el a cookiekat mert sokan tiltjak. a legegyszerubb nyomonkovetesre a session, persze ha csak a sajat oldaladon akarod kovetni :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

A SESSION-os nyomonkövetést megoldotam, és tudom számolni a megnyitott lapokat laponként összesítve.

De a cooki-val megoldottam a visszatérõ látogatók azonosítását, persze csak azoknál akiknék ez nincs tiltva.

De gondolom SESSION-nal nincs mód arra hogy a visszatérõ látogatókat azonosítsam?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...