Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Múltidézés


vmiki

Recommended Posts

vmiki

Milyen gépetek volt???

Link to comment
Share on other sites

Gigah3rtz

486DX2-66 :lol::P

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Volt C64 is meg Amiga 500+ is.

 

A C64 joystick-okat RAMBO megkapta ajándékba tőlem. 8)

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Egyenlőre egyedül erősítem az Enterprise tábort. Volt C64-em, Plus4-em és Spektrumon is, de ugyebár a kedvencet kellett megjelölni.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mindegyik. :)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

pampalini

Egyéb. Mivel sem az Atari 800XL sem az Amiga 500+ nincs a listában. Talán jobb is így, mert nem kell választanom. Más-más kategória, mindkettő kedvenc volt a maga idejében. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Nekem 2 MHz-es XT-m volt 2 Mb-os vinyóval. Az volt ám a pöpec masina! Akkora háza volt, hogy 2 mostani jól megtermett ATX alaplap kényelmesen elférne benne egymás mellett.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Spektrum :D

Link to comment
Share on other sites

sirfrancisd

Mindegyik, sőt! :D

Link to comment
Share on other sites

Adani

C64, az első gépem. Volt még dolgom Atari 2600-zal is, de az nem az enyém volt. Viszont C64-el nagyon sokáig nyomultam, még az első pc-m után is elővettem néha.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Én először HT1080Z-t használtam, aztán egy nagyon rövid Primo-zás jött (még a kapacitív billentyűs), aztán Plus4, majd lett egy 286-os gépem, (40 MB HDD+4MB RAM+EGA monitor), aztán vettem egy 486DLC-t matek procival kiegészítve (250MB HDD + 8MB RAM + 512k Trigdent VGA + VGA monitor). Na ez még mindig megvan.

Link to comment
Share on other sites

takix

Első gépem egy Videoton TV Computer volt, de azt egy betörés alkalmával eltünt, utána lett C64.

Link to comment
Share on other sites

George

Nekem egy kemény C64-esem volt csomó jó kis játékprogival,eredeti Commodore monitorral és egy ismerős által barkácsolt joystickkal.Az eredeti monitor kissé érdekes volt,amikor bemelegedett akkor elferdült a kép és kikapcsolt :D De utána inkább TV-re kötöttem,azután a gép után sokáig csend volt,és lett egy Celeron433-as,Intel integrált cuccokkal teli alaplapom 64 Mb Rammal. 8)

Link to comment
Share on other sites

_Menyus_

Nekem volt egy C16-om 64K-s bővítőkártyával (a CoV-ban egyszer rút kiskacsának nevezték, nagyon találóan), és utána volt egy C64-em is + Final III Cartridge! Sosem kedveltem az Action Replayt. Tudtátok hogy a Finalben egy grafikus menürendszer volt, saját grafikus alapú szövegszerkesztővel? Az volt ám a zsír cucc.

 

Menyus

Link to comment
Share on other sites

Bencce

C64!!! A mai napig hallom amikor beraktam a kazit, és összevissza sistergett meg minden:) Már abból megmondtam éppen melyik játéknál tart! Volt, hogy én is, amikor már 386 meg 486osunk volt, még elővettem egy jót játszani!

Link to comment
Share on other sites

Csikós Gábor

Nekem először C16, majd C64, azután Amiga500, végül Amiga1200 CD-vel HD-vel maga volt az álom... :hááát: Azután hosszú ideig semmi, egy idő után (mer köllött a nethez valami) csak egy vacak kölcsön PC, na és persze a munkahelyen jópár generáció. Decemberben vettük meg életem első PC-jét, kipróbáltam a WinUAE-t... ma már van egy Amiga1200-asom HD-vel :) hozzá (az eBay-nek köszönhetően fillérekért) Sirius Genlock és nemrég sikerült beszereznem egyik kollégám padlásáról egy C64-et floppyval. Igaz ez már az újabb típus, az igazi egy régi barna volna 1541-essel, ami késik (talán) nem múlik. Milyen szerencse, hogy anno eltettem első joystick-om még a C16-os időből, gondoltam egyszer még kellhet... :) Majd el felejtem még C16 is kell :)

Link to comment
Share on other sites

Atys

Nekem az első egy +4 volt, utána C64, majd Amiga500. Eddig volt az aranykorszak és utána beköszöntött a PC-k világa. Most már Athlon64 van.

De a nagy kedvenc a Commodore plus4 volt, van, lesz mindig. (anak idején Action néven programoztam rajta.)

Link to comment
Share on other sites

Csikós Gábor

Nekem "csak" 16-osra futotta, de nem bántam, a néhány nagyobb helyigényű játékokhoz nyaranta megkaptam az iskola 64k-os bővítőjét... micsoda (szép) idők voltak :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Szanya

A VTC- t szerettem, mert sok helyen olyan volt és lekötöttek a játékai. Persze a bátyám C64- esén jobb cuccok voltak, de nem nagyon engedett hozzá. Csak nézhettem, ahogyan játszik. Aztán VTC- n tanultunk a suliban is egy kicsit meg Primo- n. Hát, a Primot nem tudom mire lehetett használni. Virágalátétnek nem volt jó, mert lecsúszott volna róla a cserép, számológép pedig volt már akkoriban kisebb is és még monitor sem kellett azokhoz. :-)

Aztán lett nekem is C64- esem és azt már magam ronthattam el. Most pedig emulálom. De lehet, hogy meg kéne javíttattnom, mert még mindenem megvan hozzá.

Link to comment
Share on other sites

mcfresh

Nemrég jutottam hozá egy c-16 hoz ill egy enterprise-hez.

Sajnos már rég elfelejtettem amit a 80 évek végén tanultam basic bõl.

Találni valahol a neten némi leírást a gépekhez.?

Pl egyszerû programokat stb.

 

:ötlet:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
gyepmester

Nekem volt egy csoda Primo-m ami egy hatalmas nagy bõröndben járta a haverokat, azután egy elég hosszú korszak C-16 jött és ezután pedig C-64. Ekkor nagy kihagyás után az elsõ PC-m már a Pentium 1 kategória volt 166-os procival. De a retroból a C64 fogott meg legjobban tehát az én szavazatom oda raktam le.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Én sajnos nem éltem ezt a korszakot. De már 4 évesen ott ültem elsõ gépünk elõtt ami egy 386-os volt. De Tavaj pótoltam ezt az idõszakot egy C64-el.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Gereby

Szereztem egy két régi cuccot (régi gép alkatrészek) Csak nem tudom azonosítani õket hogy milyen korból származhatnak. Sajnos most nõvérem elvitte a fényképezõgépem de ha visszahozza és készítenék róluk egy két képet segítenétek azonosítani õket?

 

Egyébként van egy pár nagyon nagy valami bõvítõ kártya szerû cucc, és olyanok vannak rájuk írva hogy "Floppy processzor" ,"I/O processzor" meg ilyen kis aranyosságok :)

 

Akkor esetleg tudna nekem segíteni valaki?

Köszi, elõre is!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Megnézzük. Tetszenek az ilyen feladatok! Fõleg a múltból. 8)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
uncletibi

Sziasztok!

 

Az elsõ gépem: SX25 , 256 Mb vinyó, 4 Mb ram, 2Mb vga kártya - Vga monitor csúcs volt 1993-ban / arra emlékszem, hogy csak a memória 16 000 ft -volt bele/

erõs win 3.1 op. rendszer. - rá ment az 1500-ös ladám ára.

 

Üdv. ut.

 

:!:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...