Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A CPU stabilitását tesztelő programok


Maverick

Recommended Posts

Maverick

Erre a célra elsősorban a PRIME95-öt javaslom, a Torture Testet futtassuk minél tovább...

Amíg piros az ikon, addig jó... :lol:

Van egy olyan opció, hogy "lots of RAM tested", ezt mondjuk éjszaka ajánlott, mert

-mint a nevéből is következtethető-, rendkívül belassítja a rendszert..

A "maximum heat, power consumption" alaposan terheli a procit, de a HTT-nek hála,

még játszani is lehet mellette.. (Mármint akinek HTT-s procija van... ;) )

Mindkét opciónál az a lényeg, hogy ha nem áll le a teszt hibával, akkor nem tévesztett

a processzor...

Everesttel lehet közben nézni a hőmérsékletet.. Ha "szadistább" kedvünkben vagyunk,

indítsunk el mellette egy játékot, víruskeresőt, RAR-tömcsizést és hasonlókat, ezzel

garantáltan be lehet fűteni szegény kis procinak.. ;):)

(Bár roppant egyszerű az is, hogy a számológépbe beírni egy műveletet, amivel biztos

jó ideig elvan, mondjuk ilyesmit, hogy 50millió faktoriálisa.. :lol: )

 

PRIME95 (letöltés)

Link to comment
Share on other sites

Neohacker

Nem azért mondom ,hogy megbántsalak de jól megoldod a saját kérdéseid! :D

Link to comment
Share on other sites

Maverick

Inkább mondjuk úgy, hogy elébe megyek a kérdéseknek.. 8);)

 

Egy másik ilyen jellegű progi a CPU Burn-in.

Ennél sem valami számszerű eredményt kapsz, hanem ha úgy 16-24 órán át

nem fagy le a rendszer, akkor jó... :D

Link to comment
Share on other sites

Neohacker

Ok értem!

Link to comment
Share on other sites

Adani

De kiválóan alkalmas az általad is említett windows számológép is. Nagy számot kiszámoltatni n!-son.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Csak a számológép folyton megkérdezi, hoy tuti folytatom-e, mert sokáig tarthat.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Real Time prioritásnál azthiszem csak 2x kérdezi meg.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
bvoneki

Vagy a Mathematica programmal nekiállsz a pí jegyeit megismerni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
VINIKOR

HT Technológiás Intel prociknál duplán kell futtatni a 100%-os leterheléshez.

 

Ezt úgy kell csinálni, hogy a Program Filesben a Prime95 mappát lemásoljuk, és az exe fájl-t átnevezzük pl. Prime95.1-re. A másolatnak is készítünk egy parancsikont az asztalra így egyszerre elindítható lesz mind a kettõ.

Ha valaki EVEREST-el is akarja nézni a hõfokot és GeForce VGA kártyája van annak érdemes letõlteni > ezt a béta verziót <. A GeForce szenzorok olvasása ennél a verziónál nem okoz nagy CPU terhelést.

Mellette mehet a SpeedFan grafikonja.

CPU terhelést a Feladatkezelõ----> Teljesítménynél ellenõrizhetõ.

 

(csak a kezdõk kedvéért)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Proli85

Sziasztok!

 

A következő problémám lenne: van egy 3Ghz-es, 1024 MB RAM-mal rendelkező gépem (Asus alaplappal), amelyhez kb. fél éve vásároltam egy Geforce 7600 GS TDH típusú videokártyát! Mindezt azért, hogy tökéletesen fusson a gépemen a Fifa 07 játék! Ehhez képest továbbra is szaggat, főleg a rögzített helyzetekben. :S De olyan szinten, mint ha neten játszanék, azt pedig már meg se próbálom. :S

 

Szerintetek mi lehet a probléma? Az alaplapot is lehet tesztelni, hogy megfelelően működik-e?:D

 

A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
TomAttorney

A Prime95-öt használtam tesztelésre, és fura dolog történt. Minden rendben ment (semmi hiba), a hőmérsékletek elég magasak, de még nem vészes annyira, hogy gond legyen. Aztán leállítottam az egészet, a CPU használat lecsökkent, és a SpeedFan szerint a hőmérséklet értékek és a FAN fordulatszámok is lecsökkentek.

 

De a BIOS jelzett, a belső hangszóró folyamatos hangot adott. A gépet kikapcsoltam, majd leszereltem az oldalát, és megtapogattam a CPU és a chipset hűtőjét meg a ramokat. A chipset hűtő volt nagyon forró, de szerintem nem annyira, hogy túllépje a határt. Viszont a BIOS-ban csak a CPU Warning Temperature van beállítva (meg a CPU FAN jelzője, ha nem működne), és az is 80°C-ra (tudom, hogy a 70 is magas). A 80-at viszont nem érte el, csak 63 körül volt. A ventilátor működött.

 

Nem tudom, hogy tényleges túlmelegedés történt, vagy a BIOS "tévesen" riasztott esetleg, ha ez egyáltalán lehetséges. Pont az után történt az egész, miután már leállítottam a tesztet. Úgy 6-10 másodperccel később.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nekem az 5000!-ra a számológép kapásbol kiadja az eredményt: Túlcsordulás. :lol:

Nagyobb számoknál meg azt írja, hogy Érvénytelen adat.

Link to comment
Share on other sites

geri005

De a BIOS jelzett, a belső hangszóró folyamatos hangot adott. A gépet kikapcsoltam, majd leszereltem az oldalát, és megtapogattam a CPU és a chipset hűtőjét meg a ramokat. A chipset hűtő volt nagyon forró, de szerintem nem annyira, hogy túllépje a határt. Viszont a BIOS-ban csak a CPU Warning Temperature van beállítva (meg a CPU FAN jelzője, ha nem működne), és az is 80°C-ra (tudom, hogy a 70 is magas). A 80-at viszont nem érte el, csak 63 körül volt. A ventilátor működött.

Van egy ilyen mellékhatása a gép túlhajszolásának :S

Mindenáron nem kell túlhajszolni, max. diagnosztika céljából, ha gond van a géppel.

Link to comment
Share on other sites

TomAttorney

Nem is mindenáron, persze. (De bizonyos kérdésekre csak úgy kapunk választ.)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
action74

Sziasztok.

Olvastam a Prime95 tesztelõ programról, gondoltam kipróbálom mit mutat, hogyan reagál a Dell laptopom az egészre. Everestel néztem tesztelés közben a Cpu hõmérsékletét, és a hõtõventilátor fordulatszámát. Ezeket az adatokat jelenítette meg az everest tesztelés közben. A tesztet 1-óra hosszáig csinálta a Prime95.

Eredmények

Indításkor

Cpu: 42C Ventilátor:0fordulat

2-3perc elteltével

Cpu:72C Ventilátor:3840

1-2 perccel késõbb

Cpu:78C Ventilátor:4440

Ismét 1-2perc múlva

Cpu: 82C Ventilátor:4600

Szerintetek ezek az adatok elfogadhatóak egy laptopnál? 2magos processzor van a gépben.

Link to comment
Share on other sites

solties

Én nem értek a laptopokhoz, de szerintem a 82°C soknak tűnik. Bár laptopoknál a fene tudja.

Az azért akkor is forró, terhelés ide terhelés oda.

Noteszgépet én nem nyúznék! Lehet, hogy a "mobil" processzorok ezt kibírják (bár nem értem, hogy akkor miért nem árulják ezt tuningolós kedvű egyénekenek asztali gépekhez külön?) de a kondenzátorok a nagy hőtől, könnyen kiszáradhatnak, akár el is durranhat. Igaz, hogy némelyik 105°C -ot is kibír, de ez csak elmélet, és a laptopok nehezebben szellőznek. Konkrétan, én már cseréltem laptopban púpos kondenzátort. Úgyhogy csak óvatosan a teszttel! A végén elolvad :lol:

Link to comment
Share on other sites

action74

Szia solties.

Köszönöm a hozzászólásodat a kérdésemhez. Egy kicsit elgondolkodtató számomra, amit írtál, még jó hogy nem "sütöttem" meg a szerencsétlen laptopomat. :) Hát, ezt teszi a hozzá nem értés, felelõtlenül felpakolt teszt, és más programok. Lehet, hogy több kárt okoznak, mint amennyit használnak.

Ui. a hozzá nem értést magamra értem.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...