Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows Server 2003


Greene

Recommended Posts

Greene

Ebben a topicban várjuk a Windows 2003-mal kapcsolatos kérdéseket, ötleteket.

------------------------

 

>>>Hogyan csináljunk Workstationt Windows 2003 Server-ünkbol<<<

 

------------------------

 

W2k3 Exchange Server, ingyenes próbaverziójának rendelése

 

Figyelem: A Csomag az Exchange Server-t és a Sima Server-t is tartalmazza, elöbbi 120 napig, utóbbi 180 napig használható

 

------------------------

 

Megjelent a Windows 2003 Server elsõ javítócsomagja "SP1" néven.

 

>>>Cikk<<<

 

Ingyenesen letölthetõ innen: http://www.microsoft.com/downloads/

 

Aki Windows 2003-at használ, az adminisztrátorként bejelentkezve, és

Internet Explorert használva a http://windowsupdate.microsoft.com címen

érheti el.

 

A szervizcsomag mérete 329,3MB , de CD-n is megrendelhetõ.

 

A Security Confugiration Wizard alapból nem települ fel, azt külön kell

telepíteni az Add/Remove Programs-ban a Windows komponenseknél.

 

Aki Workstationnek is használja a 2k3 Servert annak jó hír, hogy a Media

Player 10-est is tartalmazza az SP1 :)

 

-------------------------------------------------------------

 

Ismert kompatibilitási problémák:

- A Nero-t használók 6.6-ost rakjanak fel, mert az azelötti verziókkal nem teljesen kompatibilis a rendszer (SP1 esetén van ez a probléma).

- Logitech egerekhez a Setpoint nem települ fel (nálam legalábbis). A Logitech nem tervezi a Setpoint-ot 2003 alá megjelentetni...

Link to comment
Share on other sites

deki79

Üdv minden segítőkész embernek!

 

Gondjaim:

 

1, Feltelepítettem az egyik (egyetlen) munkaállomásra a 2003 server adminpak-ját.

A munkaállomást viszont nem csak a rendszergazda, hanem mezei felhasználó is használná aki ugyna nem tud módosítani a szerveren de belelát a tartományba. De ezt is elszertném kerülni. Kérdés az, hogy hogyan tilthatom le erről.

 

2, Merészeltem a tartományom egy szervezeti egységéhez házirendet rendelni.

Melyenek egyes részei müködik másokat képtelen vagyok életre kelteni.

Nem működik pl a jelszóházirend, a fiókzárolás, csoporttagságok korlátozása, ha fejem tetejére állok akkor is le kell nyomni a ctrl+alt+del -et , ha megdöglök akkor is megjelenik az előzőleg beállított felhasználó neve.

De pl működik: felhasználói könyvtárak áthelyezése, paracsállományok futtatása

 

De mondjuk ha a munkaállomáson tartományi rendszergazdaként jelentkezek be és a helyi csoportházirendben matatok akkor érvényre jut az adott beállítás a munkaállomáson, pl ctrl+alt+del esetén.

 

Ha az érintett szervezti egység csoportházirend GPO-t törlöm hibába csinálok ujraindítás akár a szerveren akár a munkaállomáson hiába a gpupdate meg net stop netlogon, net start netlogon és a 15 perc várkozás (hátha ettől fog működni) akkor is érvényre jut az előzőleg törölt házirend.

 

megjegyzés:

Nem módosítottam a tartomány, tartomány vezérlők házirendjén és házirendek öröklésén sem.

Több házirend pedig nincs a tartományban.

 

 

Mi lehet a gond és a megoldás?

Link to comment
Share on other sites

deki79

Ismét itten vagyok!

Nagy részbe megoldodtak a problémáim, mert rájöttem a megoldásra. Vagy még sem?!

 

Az 1, gond továbbra is fenn áll változatlanul.

 

A 2. nál az lehetett a gond hogy mig a felhasználó tagja volt az illető OU -nek a számitógép viszont maradt a Computerek közt.

De Így, hogy mostmár a számitógép is tagja a szervezeti egységnek érvényes rá a házirend számitógép szintű beállításai is.

Ennek ellenére se igazán működtek a bejegyzések.

De felfedeztem az erdő házirend tervezői üzemmódját. És most legalább láttam hogy melyik csoportházirend határozza meg az illető bejegyzést. De hiába állítom be igényeim szerint és a tervező szerint is a bejegyzéseket.És a tervező szerint is az elvárásaimnak megfelelő eredményt kell kapjam, valójában még sem. Konkrétan a számitógép szintű csoportházirend összes jelszó- és fiókzárolási házirendjének bejegyzéseire gondolok.

És továbbra sem műkszik a korlátozott csoportok sem.

!Ezeken kívül minden működik a számitógép szinten.!

 

A felhasználó szinten eddig működő mappa áthelyezés,viszont már nem megy.

 

Amit érdekesnek találok, hogy a munkaállomásról tudom pingelni a servert és a net send is müködik, de fordítva nem. Pedig a szolgáltatásokba engedélyeztem az üzenet küldést. Viszont a pingelhetőséget nem tudom hol kell beállítani.

 

Ötelet, elképzelés, megoldás?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Megpróbálok válaszolni a kérdésekre, először csak úgy nagyjából.

 

1.: A szerveren lévő adminnal ami egyben Domain admin is kell, hogy legyen, vedd fel a helyi rendszergazdát a tartományba. A "Computer Management"-ben én megpróbálnám a "Services"-nél még a "DNS client"-et úgy beállítani, hogy csak akkor induljon el a szolgáltatás ha rendszergazdaként lépsz be. Így nem látná a user a domain controllert. De bevallom én ilyet még nem csináltam, mert nálam épp az az egyértelmű, hogy user jogokkal lehessen a dc-t látni :upsz:

 

 

2.: Látom megy az Active Directory ezerrel. Ennek azonban utána kell nézzek kicsit mélyebben mert nem olyan egyszerű. Már telepítésnél könnyen el lehet rontani...

Hány fát használsz, hogy erdő házirendet készítesz? :pislog:

 

Az a baj, hogy itthon én nem használok DNS-t sem meg Active Directory-t sem, csak a suliban, így a konkrét dolgok nincsenek elöttem ...

Link to comment
Share on other sites

deki79

Üdv!

 

Szóval csak egyetlen taromány mûködik és 1 új OU az alap 2 OU kívül.

Ha egy szervezeti egységen jobb kat/összes feladat/erdõházirend(tervezõi) re kattintasz egy varázsló segít abban, hogy akár egy konkrét felhasználóra, egy konkrét számitógépen milyen házirendek érvényesek. Nem kell hozzá erdõ.

 

Az neked mért jó hogy a felhasználók belátnak a tarotmány felépítésébe?

 

Az elsõ ponttal megpróbálkozom. Hogy vegyem fel a helyi rendszrgazdát a tratományi gazdákhoz?

 

Köszi a segítséget

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Greene

Na itt vagyok megint :P

 

1.: Nem tudod kivédeni, hogy a user belelásson a tartomány bizonyos részeibe, de ez nem jelent semmilyen veszélyt.

 

2.: A policy-kat ha beállítottad domain szinten, akkor a command prompt-nál azt írd be, hogy gpupdate /force , így azonnal frissíti. Nem mintha nagyon számítana...

 

Csak kérdezem, hogy minek az adminpack? Mindazokat a dolgokat amiket beállítottál meg lehet csinálni nélküle is. Lehet, hogy az kever be? :hááát:

 

Ja, a local admint ne vedd fel domain adminnak, én értettem félre :upsz:

 

A kliens gépen van saját group policy?

 

Nekem minden müködik, pedig már agyonnyúztam a szegény 2003-at...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
payskin

Miért jó az nekem, hogy Servert használjak Windows XP helyett? Már nem elõször hallom, kezd érdekelni. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ehh. Hát még ezt sem tudod? :P

 

Mert még stabilabb, mint az XP. :!: 8)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Na meg újabb. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Stabilabb és újabb. Aha. Nos, köszönöm szépen. Ne hívjon, majd jelentkezünk! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Win 2003 Server alatt én még nem találkoztam eddig kékhalállal. Nagyobb a gépigénye, de sokkal stabilabb mint az XP. Én már 4 hónapja ezt használom ;)

Csak a SetPoint-ot nem tudtam még eddig felküzdeni rá, de PF szerint megy alatta...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az elmúlt közel 4 év alatt ha háromszor elszállt a Windows XP-m, sokat mondok. Ebbõl kettõ biztosan rossz driver miatt volt, a harmadik alkalommal azt hiszem megdöglött a winchesterem. Sajna ez számomra nem jó érv. :nemnem:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Akkor én nem is gyözködlek. Ha egyszer úgy gondolod, akkor rakd fel, állítsd be, és próbáld ki... ;)

Én nagyon elégedett vagyok vele, az XP-nél ugyanis láthatóan kiforrottabb.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én kérek elnézést. Eddig az egyszerre többen használható terminal service volt az egyetlen jó érv, amit olvastam, de igazából senki más nem használja a gépemet, úgy hogy ez sem annyira jó érv.

 

Ettõl függetlenül lehet, hogy felrakom, hogy lássam a látható kiforrottságot. ;) Van egy csomó 180 napos demó CD-m (ha ki nem hajigáltam õket a legutóbbi nagytakarításkor).

Link to comment
Share on other sites

Greene

Amit még észrevettem, hogy nem igazán okoz hibát egy program sem. XP alatt sok programnál kiírta, hogy hibát észlelt és leállt. Még elnézést is kért.

2003 alatt ilyennel még nem találkoztam...

 

Ha workstationnek használja az ember akkor az elsö hozzászólásomban van egy link, hogyan kell "megbuherálni", hogy többek között ne kelljen megmagyarázni lekapcsoláskor az okát ;) . A sima Servert érdemes feltenni, az exchange az "levelezésre" való...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Én is csak jókat tudok mondani minden téren a Serverrõl. Sokkal stabilabb és megbízhatóbb, mint az XP. Én már a notebookon is ezt használom, azóta felgyorsult a gép és tovább bírja akkumulátorral. Valahogy a Servernél sokkal, de sokkal nagyobb szabadságot érzek, mint az XP-nél. Az mindent idegesítõen a felhasználó orra alá akar döngölni, a Server pedig tud mindent, de nem kezd el egyszerre látványosan idegesíteni. Már nagyon jól összehaverkodtam vele bõ két év után. 8)

Az XP-nél volt miért szidni a Microsoftot, de amióta ezt használom már teljesen lenyugodtam - a Microsoft is tud programot készíteni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

petya1

Sziasztok!

 

A következõ a problémám: nem tudom szabályosan leállítani a windows szerver 2003- at. Egy szürke képernyõ fogad, és olyan mintha lefagyna.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Ez leállítás után?

Mikor feltette a kérdéseit, hogy miért is akarod leállítani? Vagy el sem jutsz a kérdésekig?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Megjártam a Kerio-val, mert nem ment fel, így kerestem más tûzfalakat amik mûködnek 2003 Serveren. A vírusírtókat is megnéztem...

 

Vírusírtók

AVG Pro

Eset NOD32

eTrust AntiVirus 7

F-Secure Anti-Virus for Servers 5.41

PC-Cillin 2003 (Grab the patched PCC.msi and refer to this readme.txt for instructions)

PC-Cillin 2002 (Grab the patched PCC.msi and refer to this readme.txt for instructions)

Sophos Antivirus

Symantec Antivirus Corporate 7.6

Symantec Antivirus Corporate 8.x (Not Home versions of Norton Antivirus 2002/2003)

 

Tûzfalak

Norton Personal Firewall 2003

Sygate Personal Firewall v5.0 Build 1175

Tiny Personal Firewall 4.0

ZoneAlarm v3.7.159

Edited by Greene
Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A listát még annyiban kiegészítem, hogy a Zone Alarm mindegyik terméke mûködik serveren.

 

Viszont... most akartam frissíteni a SetPointot, de az újat tényleg nem lehet feltenni (azaz fel lehet, csak nem megy)! Ajánlom figyelmedbe a régit. Ha nincs meg véletlenül, akkor szívesen elküldöm, mert már letöltésre sehol nem találtam.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Naugye! :P

 

Nagyon megköszönném, ha a régit megkaphatnám... :upsz:

 

A listához még a Sygate 5.5 Personal Firewall Pro is rákerül, mert az is megy...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Dehát Symantec Antivirusból már 10.x van! :pislog: (Ja, és nem Norton! Csak a Home cuccok Nortonok!)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Gondolom ez azt jelöli, hogy mekkora verziószámtól megy fel :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ TRf:

De õ azokat próbálta. ;) Azért mondtam én is a ZA-t, mert azokat tudom, hogy mind mûködik is.

 

@ Greene:

MSN-en elküldöm.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Gondolom ez azt jelöli, hogy mekkora verziószámtól megy fel :ötlet:

Az sem stimmel, akkor nem szerepelne a listában a 7.6 és a 8.x is. Jó, mindegy, csak csodálkoztam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...