Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Laptop, notebook vásárlása 2005-2007


ProFiler

Recommended Posts

atinemet

Sziasztok !

A közeljövõben vásárolok notebookot, kérdésem az lenne, hogy Linux disztribuciok között van-e számottevõ különbség, hogy melyik mûködik együtt jobban a notebookokkal ?

Az a tervem, hogy az asztali géphez hasonlóan netezésre inkább egy Linux rendszert használnék, amit feltennék az XP mellé... gondolom ez nem okoz gondot a hordozható gépen sem.... egy kis megerõsítést kérnék.

 

Üdv: Attila

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki webcímeket adni, hogy lássam hogy tõlünk nyugatra hol és milyen notebookok vannak?

 

Ja és még valami!

 

Hogyan tudnám átszámítani egy mobil proci teljesítményét egy asztali proci teljesítményére?

 

Ha hozzá szeretnél valamit fûzni a hozzászólásodhoz, akkor azt máskor a szerkeszt gomb segítségével tedd! <PF>

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ atinemet:

A SuSE Linux-szal jó tapasztalataim vannak notebookon. A 9.3 problémamentesen mûködik.

 

@ bazs198081:

lássam hogy tõlünk nyugatra hol és milyen notebookok vannak?

Amiket látsz a neten, azok mind kaphatóak. A hol-ra pedig csak annyi a válaszom, hogy szinte mindenhol (ahol van valami informatika is). :ötlet:

 

Az átszámítást nem egészen értem. Nem is nagyon lehet mit számolni. Egész más rendszer.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Sziasztok!

Megvan a gép, ráadásul még egy kicsit sikerült alkudnom is!

1160 euro lett a vétel ára, lévén hogy utolsó darab volt! Holnap leírom a történetet, mert nem egyszrû!

Viszont azt még megkérdezném, hogy nem-e lehet a német windowst valahogy magyarra cserélni, vagy csak a magyar nyelvet hozzá telepíteni?

Vagy ez nagy baromság?

üdv., és köszi elõre is!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Sajnos ezt nem tudod megtenni. Sõt! Mondok egy rosszabbat: ha most leszeded a géprõl azt a rengeteg programot, amit a Sony feltett, akkor azokat már többet nem látod! :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Egyébként megy egyszerû halandó pogikkal is ugye?

Mármint nem kell ragaszkodni sony progijaihoz.

Én gondolom teljesen kompatibilis másokkal is.A drivereket kiírom,meg lehet csinálni vele biztonsági másolatot cd-re vagy dvd-re,ozt annyi!

Link to comment
Share on other sites

Timer

A Sonic Stage programokat jobb, ha el is felejted: a 3.0-ás már megy rednesen, de az 1.5-ös például egy kártyavár volt.

 

Más. LG noteszekkel van valakinek tapasztalata? Nem is rossz külsõre a cucc, és árban sem vészes, viszont a cég meghajóinak minõsége okán rizikósnak érzem a vételt. Szerintetek?

 

notebook.hu

 

A másik variáns Õ lennenotebook.hu

Link to comment
Share on other sites

Lakatos Gergely [Sti

Egyik ismerõsöm a Saturnban dolgozik ahol több LG notebook is van, és azt mondta hogy megbízható darabok.

Link to comment
Share on other sites

Timer

Bár nagyon nem szimpatikus az LG, mint márka, azért számításba veszem az õ gépeiket is, csak az integrált grafi chip zavar. Mennyire alkalmas egyáltalán filmnézésre, vagy gyengébb játékok (CS 1.5) futtatására? A FS gépben ez az egyetlen szimpi vonás: az x200 kicsivel komolyyabban hangzik... Bár, azt sem igazán tudom, milyen nVidiának felelne meg...

Most egy Gef3Ti-m vvan az asztali gépemben, azért a mostanában megvett eredeti játékaimat nem szeretném elhajigálni... (Pure Pinball rulz:))

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Szerintem játékra ne vegyél olyat ami a rendsz. memóriából eszik... Ráadásul nem tudom miért de 512Mb ram is luxus egy laptophoz... Inkább nézz meg egy Radeonosat. Én megvagyok elégedve a Radeon 9200-el, játékhoz is! A dvd is simán fut!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Mennyire alkalmas egyáltalán filmnézésre, vagy gyengébb játékok (CS 1.5) futtatására?

Arra azért alkalmas.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Timer

A lényeg pedig számomra az :D

 

A DVD filmhez is gondolom, elég egy ilyen szint, ugye? Egyébként ha már integrált grafika: melyiket preferálnátok: az iIntel, vagy a Sis megoldását? Tudom, hogy egyik se egy nagy szám, de elméletben az Intelé jobb, nem?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Gyakorlatban is. A SiS lassú.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni tõletek,hogy mennyire függ a felhasználótól az, hogy mobil procis gépet vegyen vagy ne?

 

Notebookot szeretnék de azt is tudom,hogy a használat során 90%-ban az íróasztalon fog pihenni és max nyaraláskor/síeléskor vinném magammal,hogy le tudjam tölteni a digit fényképeimet.

 

Ebben az esetben indokolt a mobol procis gép választása?

Vagy akkor is inkább érdemes ezt választani,ha nem nagyon lesz kihasználva a mobilitás elõnye?

 

Egy másik kérdésem is volna:Digitális fotók rendszerezéséhez,retusálásához,szerkesztéséhez elég a 256 MB memória vagy inkább jobb lenne 512-re bõvíteni?

 

A fényképes dolgokon kívül még az internetet használnám rajta.

 

Ezek lennének a felhasználói igényeim és szeretném a segítségeteket kérni,hogy milyen szempotokat érdemes figyelembe venni és milyen árkategóriából lehet kihozni egy ilyen de jó minõségû gépet?Esetleg márkák?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Azt szeretném kérdezni tõletek,hogy mennyire függ a felhasználótól az, hogy mobil procis gépet vegyen vagy ne?

100%-ban. Mert szerintem a tulajdonosa tudja, hogy mire használja.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Greene

@bazs: 512 memória legyen benne, mert a 256 tapasztalatból tudom, hogy kevés lesz. ;)

Link to comment
Share on other sites

Bencce

@bazs: Nem indokolt, szerintem felesleges... Síeléskor is tudod magaddal vinni a tápkábelt. :)

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Sziasztok!

Szóval a médiában osztrákban is vannak érdekes dolgok. Bementem a bejáraton,és egybõl ott volt a kiszemelt Sony fs 215m,egy kis bemutató asztalon,többi sony cuccal,meg az újságjukban is az a tipus volt 1190-ért. Felmegyek az emeletre,ott meg egy másik, kicsit butítot típus volt a raklapon(fs 285m),ugyanazért az árért.(Intel915 inergrált grafika -mondjuk az se rossz!- meg csak egy integrált hang, meg csak 60-as vincsi. Ezen meg GeForce 6200, 80-as vinyó, meg High definition audió -bár ennél nem tudom mi a különbség az integrált 16-bitessel szemben.) Megkérdeztem az eladót,asszongya nincs már 215-ös. Egy kis idõ után megkérdeztem egy másikat, újsággal a kezemben, utánna nézett a gépen, aztán a polcon(persze ott nem volt), és azt mondta van még egy utolsó darab! Mondom neki biztos az amelyik a bejáratnál van kiállítva. Asszogya Ja! Közben kiderült,volt még azon kívül is egy(vagy több) "valahol", de az árat addigra sikerült még 30 euró-val lealkudnom mivelhogy uccsó darab.

Tanulság:Mindíg érdemes ilyen vagy ehhez hasonló helyzetben több eladót is megkérdezni.Háthamégis!

Link to comment
Share on other sites

Timer

Hát, ezt nem értem. Hogyan lehetésges az, hogy egy notebook-nak 4 féle ára van, jelentõs különbségekkel, ráadásként az extreme digital-nal kétszer is szerepel ugyanaz a gép, más áron? Segítsetek ki, én ezt már nem bírom kibogozni :S

 

Extreme01

 

 

Extreme02

 

 

FlashCom (az oldal közepén valahol)

 

 

Notebook.hu

 

 

Na ezt magyarázza meg nekem valalki! Az olcsóbb cégek nem elég megbízhatóak? Vagy a noteszek sérültek? Az extreme-õl már rendeltem, nem volt gond, de a Flashcom-ot nem is ismertem ezeddig. Az árkülönbség azonban meggyõzõ: 25.000 Ft!!!!

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Amúgy a gép nagyon disign-os,csak egy problemám van vele.

Nem adtak hozzá semmi cd-t,minden a vinyón volt onnan kellett kiírni.

Felinstalláltam rá egy magyar windows-t,de sajna nem tudom a hangot kicsiholni belõle!Az eszközkezelõben kiírja hogy PCI-device + sárga kérdõjel.

Hiába telepítem a meghajtóját,az alaplapi drivert,frissítem a windowst,a drivereket,valamiért nem megy.Ha visszaállítom a kiírt dvd-rõl a rendszert,minden kafa!

Ötlet?Tanács?

Amúgy meg a kiírt lemezrõl tettem fel 3 eszközhöz a drivert,mind mûködik megfelõen, csak a hangkari nem akar!

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Hát nagyon szarul áll a szénám,mert úgy néz ki a dolog,hogy a hangari drivere nem kompatibilis a magyar xp-vel.

Szerintetek kihez lehet ilyenkor fordulni?

(kellett nekem VAIO!)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
Az olcsóbb cégek nem elég megbízhatóak?

De megbízhatóbbak lehetnek, csak nem feltétlenül akkora árréssel dolgoznak. Esetleg megelégszenek a kisebb haszonnal is.

Link to comment
Share on other sites

josy

Én is Sony vaio fs215b-t szeretnék venni (méghozzá nemsokára), de az angol windows nekem is böködi a csõrömet! Most mit csináljak? Nézzek szét az IBM Thinkpadok háza táján. Azaz igazság hogy sonyt szeretnék (de hanggal meg magyar win xp-vel)

Nyekk szerinted mit tegyek???? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Szerintem az FS 215 b-s integrált 16-bites hangkarival van szerelve.Nem hiszem, hogy ott lenne bármilyen bibi!Nekem pci-os,realtec intel high definition audio kompatibilis karim van,és ezzel szívtam meg, de borzalmasan!

De ha valaki látott a Médiában a polcon olyan sony vaio-t ami az ujságjukban van(B1VP),magyar win xp-vel,magyar billentyûvel, akkor íja meg ide legyen szives!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Sziasztok!

 

Mi a véleményetek az Asus A6L - B005 -rõl 512 Mb RAM-ra kibõvítve?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...