Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Laptop, notebook vásárlása 2005-2007


ProFiler

Recommended Posts

josy

Ja és amit még hozzáfûznék: a volt infótanárom az IBM-re esküszik, jómagam az Acer-rel és az Asus-szal szemezgetek (olyan 350-450e Ft körül), de más vélemények szerint a 150e Ft-os gericom is ugyanúgy megteszi, és csak a garancia idõk között van különbség (szerintem mondjuk ez nem teljesen, sõt egyáltalán nem igaz), most már teljes bizonytalanságban szenvedek, úgyhogy segítsetek légyszi ha tudtok!!!

Köszi :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Dell Inspiron 237500.-

 

IBM ThinkPad 225000.-

 

ASUS A6VC 325000.-

 

Én egyébként 250 ezernél nem költenék rá többet. Az IBM valóban a legjobb a Toshibával együtt. A Dell-t ajánlom, mert strapabíró gépeket csinál. Az ASUS sem rossz, sõt nagyon is jó minõségû. Nekem is az van, de én mégis csak 4-est adnék rá...

 

Egy biztos, ha lesz következõ notebook-om, akkor az IBM, Toshiba, vagy Dell lesz.

 

A hozzászólásodat pedig a szerkeszt gombbal tudod szerkeszteni (de csak ez bizonyos ideig)!

Link to comment
Share on other sites

josy

Mennyire tartjátok fontosnak, hogy centrino-s gépeket vegyetek (vagy éppen a legújabb Sodoma technológiával gyártott notebookokat). Nagy a különbség? Én õszintén megvallom centrinosat szándékozom venni, de igazából nem tudom miért! Ezért kérem a tanácsotokat. :hááát:

Na és mi a helyzet az Acer-rel? Nekem nagyon tetszenek a kis 12.1" TFT-s kicsi, könnyû ultramobil cuccai.

A másik probléma a képernyõméret. Kérem, akinek van saját tapasztalata az tegye közzé, hogy szerinte mennyire fontos a 15" (vagy annál nagyobb képernyõ), vagy éppen hátráltatja-e a munkát hacsak 12" méretû a kijelzõ???

Az IBM notebookok szerintem a legcsúnyábbak a világon (nekem egyedül ez az egy problémám van velük, bár tudom hogy a kinézet nem annyira fontos, de ha már kiadok több100e-t egy laptopért, akkor az legyen design-os szerintem )

Néztem egy Sony VAIO fs115B notebookot

/ 15.4" WXGA / Intel Pentium M 1.6GHz / 512 MB / 60 GB / DVD+/-RW

kb 340e Ft Vajon megéri ennyiért?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Mindenképp Centrinos gépet válassz. Az órajelük alacsony, de nagy a másodszintû gyorsítótáruk, így teljesítményben nem gyengék. A fogyasztásuk meg nagyon alacsony, aminek köszönhetõen, hosszabb ideig bírják mint asztali processzoros társaik. ;)

Amit te "Centrinos" gépnek hívsz az a Dothan magos CPU-val szerelt notebook. A Sonoma újabb és több újgenerációs szolgáltatást és technológiát támogat, pl. DDR-2, PCI-Express, SATA.

 

 

A Sony VAIO notebook-ok szuper minõségûek, de nem érik meg az árukat szerintem. :upsz: (ettõl függetlenül csak jól járhatsz velük). Egyébként az új Dell-ek nagyon csinosak, és a Toshibák is gyönyörûek :P

 

Grafikai munkára azért egy 15"-os kijelzõ nem árt. Persze a kisebb notebook meg könnyebben cipelhetõ. Nagy dilemma.

 

Az Acert én a középkategóriába sorolnám be a Fujitsu-Siemens mellé.

Link to comment
Share on other sites

josy

Greene köszi a segítséget!

Most egyelõre még egy dolog "böködi a tenyeremet" :D , mégpedig az amit az Asusról mondtál, mért nem ötös az a négyes, ha nem vagyok indiszkrét??? Nekem nagyon tetszenek az Asus gépek is fõleg a W5000A:

12"WXGA (1280x768pixel) TFT LCD • intel GMA900 - maximum 128MB video

• intel PentiumM(2MB) 1700MHz • 512MB DDR • 60GB HDD • DVD+/-RW optikai meghajtó

• Wifi (802.11b/g) • Bluetooth • beépített webkamera

notebook PC

• 2év ASUS garancia • ajándék táska + optikai egér

eredeti bruttó ár: 469.900,--

Csak azt nem értem miért több potom 100e ft-tal mint a fentebb említett Sony (valószínûleg kicsit több extával van telepakolva, meg azért a hordtáska se mindegy, bár nem tudom milyen komoly tatyót adnak hozzá)

Szóval ha lesz egy kis idõd pötyögd már be nekem légyszi, hogy mi gondod akadt az Asus-szal. (azt hallottam, hogy az optikai meghajtóival vigyázni kell), habár úgytudom (ha nem is most hanem néhány évvel ezelõtt) jócskán akadt gond a sony optikai meghajtóival (már az asztali CD-ROM-ra meg ilyeesmire gondolok), de ha tévedek, javíts ki! :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Az ASUS-omnak 1 év után meghalt az optikai meghajtója, másfél év után pedig a vinyója. Ezért 4-es. Az optikai meghajtó elõlapja nem "szabványos" méretû, így az új meghajtót kicsit át kellett alakítani.

A vinyó meg a világ legrosszabb szériája volt, egy 20 gigás IBM/Hitachi Travelstar. Azóta Samsung DVD+/-RW van a gépben és egy 5400-on pörgõ 40 gigás Toshiba vinyó 16MB cache-el, mert szerintem notebook vinyóban õk a legjobbak.

A gépet egy évesen vettem (jó barátomtól aki alig használta), de a görgetõgomb már újkorában sem mûködött.

Azon meg kiakadtam, hogy a 256-os memóriamodult valószínûleg kicserélték a szervizben 2db 128-asra (nem nálam, hanem még az elõzõ tulajnál), ami 2 teljesen különbözõ típus... :S . Én már nem is szervizeltetem, hanem mindent én csinálok rajta...

 

Egyébként felépítésében, konstrukciójában jó. A kijelzõje lehetne színhûbb, de kicsit régebbi modell már úgyhogy ezt nem róhatom fel. Alapból járt hozzá külsõ USB-s floppy, meg egy pár egyszerûbb szoftver. A táskája is szép. Bár csak 2.2-es mobil Celeron, de én meg vagyok elégedve a teljesítményével. Játszani is szoktam rajta, és jól bírja a strapát. A memóriát egy kicsit nehézkes bõvíteni, mert a billentyûzet alatt vannak elhelyezve. Ugyanennyi idõs Gericomot láttam a múltkor, és teljesen szét volt már kopva, meg lötyögött minden rajta. Bár én eléggé vigyázok rá.

A 5db USB2-es port, és a FireWire is nagyon hasznos!

 

Jó hír, hogy nemzetközi jótállás van az ASUS-okra ;) .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Timer

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Gépet szeretnék venni, de zéró tapasztalattal rendelkezem notebook berkekben.

Szóval a fontos dolgok: minimum 60 Gb winchester, 512 Ram, 15,4-es (szélesvásznú) display, Wifi, és valahogy nézzen is ki. Processzort tekintve nem érdekel, hogy Intel, vagy AMD, még csak az sem, ha esetleg asztali sempron. Grafikus vezérlõ jó az integrált is, de lehetõleg ne shared memory-s.

A keret max 250 ezer.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Sziasztok!

 

Szeretném a segítségeteket kérni!

 

Vásárolni szeretnék egy notebook-ot és két típus tetszik:

 

Siemens Amilo L1300

 

-Centrino

-1,4 GHz Celeron

-512 Mb RAM

-DVD+/-RW

-kártyaolvasó

 

A másik pedig:

 

Siemens Amilo A1640

 

ugyanaz van benne mint az elõzõben csak ebben Sempron 3000+ proci van.

 

Árban megfelelõek és tetszenek is.

Abban szeretnék segítséget kérni,hogy mik e notebook-ok hibái,hiányosságai,típushibák,élettartam stb. és esetleg ebben az árkategóriában milyen más jöhet szóba?

A gépet elsõsorban netezésre és a digitális fényképeim retusálására használnám meg néha egy kis DVD-nézés is lehet.

 

Minden hozzászólást szívesen fogadok!

Link to comment
Share on other sites

josy

Hi! Szeretném Mindenki véleményét kérni a Sony VAIO FS115B-vel kapcsolatban.

Rendkívül pofás a gépezet, és az ára sem annyira eger rendgetõ.

 

www.sonynotebook.hu/frv/specs.html

Néztem, hasonló árban IBM-et is, de nekem valahogy ez jobban bejött.

Szeretném a tanácsotokat kérni, hogy megéri-e. Még egy dolog: mi a véleményetek az "INTEL 915 Shared VGA"-ról (a fenti gépben is õ dolgozik), nagyon rossz az ATI noteszekbe szánt GPU-jához képest??? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Én most vettem egy Fujisu Siemens amilo D7850-et :) Mármint kaptam na :)

3Ghz

512mb ram

ati radeon 9200/ 64mb

40Gb hdd

-dvd író meg minden:)

plusszba még egy Wlan kárya is :) És szerintem 179-ért annyira nem is drága.

 

A Fujitsu Siemensekrõl úgy átalában mi a vélmény?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Belépõszint.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Timer

És ez jelen esetben mit takar? Technikai képességekben belépõ a Fujitsu, vagy inkább minõség terén képvisel alapot?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mindegyik. Még árban is. (magyarul megfelelõen pozícionálták a piacon)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Sziasztok!

Már egyszer kértem a véleményeteket a Gericom Supersonic-kal kapcsolatban, akkor elhalasztottam a vásárlást. De viszont most már itt az idõ, és nem utolsó sorban a lé is. Akkor a Gericom fõleg azért tûnt jónak, mert szentül hittem, hogy magyar a billentyûzete. Most hogy nézegettem az Acomp oldalát, láttam hogy felárért adják. (de adnak matricát ingyért, ha kell!) Ez tényleg így van? Adsz 350 ezret egy gépért, és még 15-20-szal lehúznának a magyar billentyûzetért? Egyáltalán mit jelent az, hogy Windows billentyûzet? Azthiszem holnap felhívom õket és megpróbálom tisztába tenni ezeket a kérdéseket!

Ezen felbuzdulva megnéztem az osztrák Cosmos üzleteiben mi van, és egy Sony Vaio FS 215M-en megakadt a szemem. (1300 euro) Ugyanilyet nem találtam a hazai kínálatban, csak hasonlót, és nem tudom összehasonlítani a hazai árakkal. Lehetséges több mint 100 ezer Ft. Különbség?

Amolyan mindenesnek kellene (fotó,video,office,multimédia,stb.), játékra nem nagyon. Lényeg az akkuidõ,tartósság,csatlakoztathatóság,stb.

Sokkal jobbat, ennyi pénzért nem hiszem. A német bill. meg majd megszokom.

Vélemény? Fõképp ProFiler véleményét szeretném kérni, úgy emlékszem õ ismeri jobban az osztrák piacot. (Mert szemetet azért õk is árulnak ám!!!)

Köszi elõre is!

 

Az írásjelek után egy szóközt szokás hagyni. <PF>

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Akkor sorban:

A magyar billentyûzeten csodálkoztam. Biztos beszereznek olcsóbban angol kiosztású billentyûzeteket és a magyart csak "innen" tudják beszerezni - ezért lehet drágább.

 

A Windows kiosztás azt takarja, hogy a 'normális' helyükön találhatók a billentyûk. (legalábbis a legtöbb)

 

Ausztriában valóban jóval olcsóbb. Ez nem is kérdés. Nézd meg pl. a mostani Metro katalógust! Az elsõ oldalon ott díszeleg egy full extrás 64 bites szép HP notebook alig 1000 Euroért. (néztem-néztem az üzletben, de semmi bökkenõt nem találtam rajta, amiért ne lenne érdemes megvenni)

 

A Sony, amit a Cosmosban láttál, a Media Marktban 150 Euroval még olcsóbb. ;):ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Köszi!

Felhívtam az Acomp-ot,a Gericom Pci-E -hez még egyáltalán nincs is magyar bill. mert olyan új.Egyébként 350 lepedõ.A sonyhoz meg nem is gyártanak,állítólag csak angolt!

Az általam kinézett típushoz hasonló Sony(FS series,Pentium M 740,512 memória,GeForce Go 6200,Dual layer) meg több mint 120 ezerrel kerül többe idehaza.Ez lehetséges???!!!

A bécsújhelyi mediát felhívtam,de ott 1300 eurót montak rá.Azt nem tudták megmondani,hogy melyik chipsettel szerelték.Van neki jelentõsége egyébként,ennél a készüléknél?

Mi a véleményed errõl a készülékrõl?Megéri a pénzét?

Vagy van ami ennyiért ilyen jó?

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Sziasztok!

 

Ha Asus vagy Fujitsu Siemens notebook-pk közül kellene választani akkor melyiket választanátok?

 

Érdemes kimenni nyugatra notbookot vásárolni?

A kint kapott garit tudom érvényesíteni az itthoni márkaképviselettel?

És még 2 kérdés: a billentyûzetet ki tudom cseréltetni magyarra,ill kb milyen költsége lehet ennek?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ nyekk:

Ausztriában mindenképpen jobb - még az sem olyan vészes, hogy német kiosztású lesz. A Sony jó választás. 8) (én is azt nyüstülök)

Én egyébként a vösendorfi Media Marktban láttam 1149-ért - de akkor valószínûleg más felszereltséggel. Ott érdemesebb egyébként megnézned, mert nagyobb a választék.

 

@ bazs198081:

1. Inkább az ASUS.

2. Érdemes kimenni Ausztriába.

3. Ezt meg kell ott kérdezni. Típustól is függ.

4. Nem tudod kicserélni - maximum matricázod.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

josy

Most már azt hiszem én is komolyan megfontolom ezt a "Béscsbe kimenetelõs" dolgot. (angol site-on) a sony fs215B itthon kb 430e addig ugyanaz az elõbb említett oldalon kb 250e; hát hol itt az igazság????

Szerintetek Bécsben lehet angol kiosztású billentyûzettel kapni ezt a modellt (mert némettel nem vállalnám be, de azért angliába nem mennék el érte).

Itt látható az fs 215b teljes leírása.

Vajon ez bruttó ár, vagy erre még rájön valami adó??? (nem tudom külföldön hogy megy ez, de még magyar ÁFA-t számolva is sokkal olcsóbb mint a hazai üzletekben).

Szerintetek õ is Sodomás, mert az fsb115b már az volt (gondolom nem visszafelé fejlesztenek :S )

Légyszíves írjon, aki tud segíteni!!!!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Lehet kapni egyes helyeken angolt is.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Most néztem a neten, a vösendorfi Mediában 1250 euro egy "einzelstück" VGN-FS 215 M. Ha idõben odaérek valószínûleg elhozom azt. Ezzel azthiszem a dolog le lett zárva. (mert már nagyon unom!)

A röhej az, hogy ti itt azt mondjátok (és nem csak ti), hogy a Gericom nem valami válogatott gép, az osztrákok azt mondják, hogy jó gép az (az Acer-rõl nagyon sok saját, vagy közvetlen közeli rossz tapasztalatot meséltek), egy ismerõsöm meg azt mondja, hogy a Sony-nál meg a nevet kell csak megfizetni, de nem olyan jó mint azt az ember elvárná.

Ugyhogy tégy igazságot!

Saját tapasztalat híján azthiszem Sony lesz, mert az nagyon design-os!

Üdv. mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az osztrákok sem mondják, hogy a Gericom az igazi. :hááát:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

josy

És téged nem zavar a német billentyûzetkiosztás? (vagy angollal is lehet kapni?)

Nyekk! Azért írjál már majd légyszíves egy rövid véleményt, ha sikerült megkaparintanod a gépezetet!

Kíváncsian várjuk!!! :S

Link to comment
Share on other sites

Zoli

Sziasztok!

 

A közeljövõben szándékozom hordozható masinát vásárolni. Kinéztem kettõt, az ár ugyanaz, az egyik Intel Mobile Procival, a másik AMD 64 bites Turion-al.

AMD

INTEL

 

A Centrino technológia már jól bevált, a Turion most van feltörekvõben. Érdemesebb már most a 64 bitet választanom? Van valakinek tapasztalata?

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nekem az Intel szimpatikusabb a kettõ közül, de szerintem nincs nagy különbség köztük.

 

@ josy:

Aki tud gépelni, annak teljesen mindegy, hogy mi van a billentyûkre írva. Ezért engem egy cseppet sem zavar. :)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...