Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangfalszett vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

Sanye

OK!! Köszönöm!

Szasztok!

Link to comment
Share on other sites

Crocket

Én úgy tudom, sokat számít a hangzásnál a hangfalak elhelyezése és az állványok is. Vonatkozik ez a pc hangfalakra is? Fõleg az állványokra gondolok, mert azt már csak elég komoly szettekhez adnak.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Természetesen! Még a Logitech Z-4 kézikönyve is külön említi, hogy hol helyezzem el a hanszórókat.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

dryeti

Sziasztok!

 

PC hangfal vásárlása elõtt vagyok. Rendelve lesz a dolog, mert a közelben igen kicsi a választék. Segítségeteket kérném (fõleg a hozzáértõkét, esetleg azokét akik személyesen próbálták a termékeket) melyiket válasszam az alábbiak közül:

 

http://www.pixmania.com/hu/hu/128965/art/s...#fichetechnique

http://olcsobbat.hu/products/product-1016565.html

http://olcsobbat.hu/products/product-1002027.html

http://www.pixmania.com/hu/hu/53778/art/lo...#fichetechnique

 

Lényeg, hogy 20000 Ft-ot ne lépje át az ára és inkább szóljon jobban, mint legyen több csatornás. Ha ezen árfekvésben van egyéb javallatotok, és link is, ahol rendelni lehet, szívesen fogadom!

 

Köszi!

 

(ja és fõleg zenehallgatásra kellene, meg filmnézésre)

 

Kösz!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Logitech Z4? ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

dryeti

Aszondod? :)

 

És szerinted hol a legérdemesebb és gyorsabb rendelni?

Link to comment
Share on other sites

Athos

A Logitech Z-3 a Z-4-hez képest mennyivel nyújt rosszabb hangminõséget? Z-4-ben is van fa színû?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Szerintem mindegyik szépen szól, de a Z-4 egy cseppet tisztábbnak és dinamikusabbnak tûnik. Nincs egyébként belõle fa színû.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
---===K1mSt3r===---

Én most gondolkodok egy Logitech X-530 5.1-es hangfalszett-en 18-ért. Megéri? :S

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Meg.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

A Logitech Z-3 a Z-4-hez képest mennyivel nyújt rosszabb hangminõséget? Z-4-ben is van fa színû?

 

Nemrég vettem egy Z-3-at, tökéletesen meg vagyok vele elégedve, gyönyörû hangok, hogyha a Z-4 még ezt is felülmúlja, akkor azmár tényleg megéri.

Link to comment
Share on other sites

kommandos

Sziasztok!

 

Van valakinek valamilyen ötlete,hogy milyen hangfalat vegyek a számítógéphez(zene hallgatáshoz)

Van aki azt mondja,hogy inkább vegyek egy Creative vagy Logitech 2.1 es hangfalat kb 22.000 FT-ért,mint,hogy 15-25ezer FT ig egy 5.1 est.

De van aki azt mondja ,hogy nem érdemes már venni 2.1 et,nincs meg az élménye mint az 5.1 nek vagy a 7.1 nek.

 

 

Szerintetek?

Tudnátok nekem ajánlani?

Logitech 2.1 Z-2300 hangszóró szett 35,760Ft

Creative I-Trigue 2.1 3400 hangszóró 21,360Ft

 

Mondjuk ehhez még melyik hangkártya lenne a megfelelő?

 

Válaszotok és vélemyényetek köszönöm előre is!

 

Még találtam egy párat erre azt mondják h jó de 50 é már a logi rommá veri http://www.ebolt.hu/product65245.html#

 

By!

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Milyen zenét hallgatsz?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Zenéhez nem sok értelmét látom 5.1-nek. Bõven megfelel egy jó 2.1-es is, hacsak nem Audio DVD-t halgatsz.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Ha tényleg csak zenehallgatáshoz lesz, akkor elég a 2.1-es, de lehetõség szerint akkor már THX-eset. Persze ehhez meg nem árt komolyabb hangkártya. Ebben ProFiler jobb. ;)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Nana. Ha 5.1-es zenét hallgat, akkor jobb az 5.1. Ezért kérdeztem, hogy milyet hallgat. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Athos

Szerintem azért a sztereo gyakoribb. Perzse ha DVD-Audio lemezt vásárol az valóban más. Mondjuk én magamból indultam ki. Két olyan CD-m van ami Dolby Surroundos.

Link to comment
Share on other sites

kommandos

Látom, hogy segítetek!

Hallgatok technot is de rappet is meg minden fajtát a rockon kívül.

Akkor próbáljatok már nekem egy olyan hangfalat találni ami nagyon kíváló jól néz ki ,szép hangzás stb. És persze mindennek megfelejen mondjuk zenéhez is de filmhez is.

 

Milyen dolgok határozzák még meg hogy melyik közül válasszak? Van a zene hallgatás, van a filmnézés amihez nélkülözhetetlen az 5.1 vagy 7.1.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Ha csak számítógéphez szeretnéd és nem szándékozol mondjuk egy DVD lejátszót rákötni, akkor nem szükséges olyan változat, amiben beépített dekóder van. Így olcsóbb lesz. Szerintem még filmhez is elég az 5.1-es rendszer, de ha van helyed és pénzed, akkor gondolkozhatsz 7.1-ben, de én csak egy filmről tudok, ami valójában ezt ki is használja (Star Wars 1-3). Például itt van egy 5.1-es THX-es rendszer: Logitech Z-5500. Persze nem olcsó, mert bruttó 75 000 Ft körül van.

Nekem egy olcsóbb példány van a szobámban: Logitech Z-640-es. Ez 75W RMS teljesítményű. Igaz nem tökéletes a hangzása, de játékra és DVD nézéshez megfelelő. Mondjuk szemezgetek a THX-es darabokkal, de egyelőre ennyi pénzt nem szeretnék áldozni rá.

Link to comment
Share on other sites

kommandos

Ha csak számítógéphez szeretnéd és nem szándékozol mondjuk egy DVD lejátszót rákötni, akkor nem szükséges olyan változat, amiben beépített dekóder van. Így olcsóbb lesz. Szerintem még filmhez is elég az 5.1-es rendszer, de ha van helyed és pénzed, akkor gondolkozhatsz 7.1-ben, de én csak egy filmrõl tudok, ami valójában ezt ki is használja (Star Wars 1-3). Például itt van egy 5.1-es THX-es rendszer: Logitech Z-5500. Persze nem olcsó, mert bruttó 75 000 Ft körül van.

Nekem ...........

 

Igen nem is rossz amit mutattál erég durva és annyiért meg is éri!

Elég szép,elég jó mind hangzásba teljesítményben és másban is jó!

Megéri az árát.

Csak egyszer kell befektetni.

 

Köszönöm a válaszod

 

Azért kíváncsi lennék más véleményére is!

Link to comment
Share on other sites

Athos

Elsõsorban filmhez ajánlottam, mert techno és raphez nem szükséges ilyen. Igaz, azt is írtad, hogy más zenéket is hallgatsz. Érdemes szétnézni a Creative hangfalai között, mert azok is nagyon jók.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ezt a poént el kell sütni:

A rap (rep?)-hez elég egy Szokol rádió is, Made in USSR! :lol:

Bocs!

Link to comment
Share on other sites

kommandos

Eremit hehe!

 

Igaz Athos, hogy filmhez ajánlottad de jó, hogy ha van ilyen nem jön roszul technohoz vagy akármelyik zenéhez is. A díjnyertes hangfalrendszer van megint újab dolgokkal megcsinálva. Ott van a toppon szóval jó ötlet amit adtál azért nem mondható húzosnak az ára se. Olvastam, a mélynyomója már 23kg. Szóval szép dolgokkal büszkéltethet.

Link to comment
Share on other sites

Athos

De hasonló kategóriájú van Creativeban is, de nekem Logitech van, ezért ajánlottam ilyen márkát. Nagyon szemezgetek Logitech TXT-es 5.1-es rendszereivel, mert jó lenne lecserélni ami most van. Csak a hangminőség miatt. Igaz, a mostanival is elégedett vagyok. Amennyiért anno vettem nagyon megérte.

Ez is szép darab: MegaWorks THX 5.1 550

Van, aki a Creativra esküszik, mert állítólag magas hangokban picit jobb. Én nem tudom, mert még egyiket sem hallottam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...