Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangfalszett vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

Calyd

Én is így okoskodtam, de annyira azért nem értek hozzá, hogy ezt így kijelentsem 100%ig biztosra.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nem. :) Az Impedancia értéke 0dB-es jel mellett 1 kHz frekvencián mért ellenállás érték. Tehát attól Impedancia, hogy váltakozó feszültséggel dolgoznak. Nem egyenáramú ellenállás. Egy hangszóró tekercsének önmagában nincs ellenállása, vagy legallábbis minimális, mOhmban mérhetõ. Az Impedancia egy összefoglaló név, adódik a keresztváltó által beállított frekvencia határoktól is. A fejhallgatók az más kérdés, az szándékosan nagy ellenállású, olyan anyagból van tekercselve. Hogy a kis membrán kellõ energival, de mégsem túl hangosan szóljon. A tekercs anyagának vastagsága is számít, minél vékonyabb anyagból van, és nagyobb menetszámú, annál nagyobb az impedanciája is. Tehát ezek erõsítõfüggetlenek. Semmi közük ahhoz, hogy nagyobb teljesítményû erõsítõ kell adott hangrendszerhez. Ma már szerintem egyébként szinte kizárólag 8 ohmos hangfalakat lehet kapni. Régebben voltak 4 ohmosak is, de a 8-asok jobbak voltak. A fejhallagatók más eset. A gyengébb minõségû (vagy inkább általános célra való) készülékek 32 ohm körül vannak, az igazán profik, és nagyon drágák elmennek akár 800 ohmig is. Egy nagyon jó minõségû Hi-Fi fejhallgató impedanciája egyébként 64-200 ohm között mozog.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lakatos Gergely [Sti

Bár MD-vel nehéz ilyen téren vitatkozni, azért én megteszem ^^

 

A magasabb impendanciájú fülesek általában valóban a jobb minõségûek, és nagyobb teljesítmény kell a meghajtásukhoz. Ha hordozható eszközökhöz is szeretnénk használni, akkor érdemes figyelembe venni ezt az értéket. 50-60 Ohm fölöttieket még a legizmosabb típusok is ritkán bírnak el hosszabb ideig, az alacsonyabb kategóriások pedig 40 Ohm fölött már használhatatlanok.

 

DE!

 

Mint bármely érzékszervre ható technikai eszközt, ezeket sem lehet behatárolni paraméterek alapján, így felelõtlenség lenne azt mondani, hogy a 32 Ohm-os fejhallgatók gyengébb minõségûek, általános célokra valók. Egy Sennheiser eH 350-es alacsonyabb igények esetén már megfelel masteringre, amúgy pedig hangzás terén simán odavág jópár magasabb impendanciájú típust.

 

Ne értsd félre nem ellened szól MD, csak nem szeretném hogy esetleg bárki is ez alapján válasszon fülest :)

Link to comment
Share on other sites

Timer

Tecccsóban lehet most kapni egy kis fadobozos szettet, 2.1-es kiépítésben, 6 ropiért. Bõvebbet nem tudok róla, csak hogy egy Neo termáál egy az egybeni lelopásának tûnik. Valaki tud róla mondani valamit?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
,2005. augusztus 28., 13:14 - vasárnap] Ne értsd félre nem ellened szól MD, csak nem szeretném hogy esetleg bárki is ez alapján válasszon fülest :)

:D Nem értem félre, igazad van. :oké: Én csak a "papírformát" írtam le. ;) Természetesen ehhez hozzájön még a saját hangzásvilág-ízlés, illetve minden olyan tényezõ (pl. a jobb, vagy rosszabb hallás) ami befolyásolhatja egy fej/fülhallgató minõségmegítélését. Értelemszerûen a méretileg kisebb - tehát kifejezetten hordozható készülékekhez készített fülhallgatók - is lehetnek igen kiváló minõségüek, és igen, le is pipálhatnak jópár, Hi-Finek mondott fejhallgatót. :)

Link to comment
Share on other sites

bee
,2005. május 21., 17:03 - szombat]
Mellesleg én még nem láttam minõségi hangfalat mûanyagból.

Én még nem láttam minõségi hangfalat 100 kg alatt :)

Csá uraim! A hangfalak java MDFböl készül a mgfizethetetlen kategoria "high end" nagy része tömörfábol a kollégához annyit szolnék minöségi hangfal van 100kilo alatt az enyém 20kg/db igaz a pár doboz 300e 2-utas bass reflex nyilással 17-cmes mélysugárzoval. Ennyit mondanék. BÉ

Link to comment
Share on other sites

Lakatos Gergely [Sti

Najó, csak vicc volt

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Timer

Na, megvettem a typhoon hangfalszettet: elsõ benyomásiam nem rosszak, sõt: többféle zenében is meghallgattam, és mint azt vártam is, a mélyebb tónusú zenékre harap a leginkább, különös tekitettel a savas breakbeat hangzásra. Próbára tettem egy nagyzenekaros track-kel is, és bár azt nem mondhatom, hogy életemben nem hallottam még ennél szebb és tisztább hangzást (most értékelem igazán a minidisc-em füleseit), de meg kell mondjam, hogy bruttó 6000 Ft-ért (tesco) ennél többet nagyon nem is vártam. Maga a termék mellesleg nyúlás a neo egyik szettjéról, még külsõre is szemtelenül utánozza azt, de szerencsére a fa mélyládát is sikerült lekoppintani.

Összegzésként: aki nem akar súlyos tízezreket költeni egy hangfalszettre, megelégszik a 2.1-es hangzással, továbbá egy kisméretû, zenében is elfogadható szintet produkáló összeállítást keres, bátran fektessen be egy ilyen rendszerbe. A potit persze nem árt, ha az ember nem tekeri háromnegyedél tovább, mert azt nem nagyon kultiválja a kétszer 4 watt, és a 9 wattnyi sub :D

 

Typhoon 2.1 Basic

 

(csak így ment a belinkelés, de az oldal alján van a kicsike)

 

Mellesleg úgy tûnik, hogy olyannyira hasonlóak a termékeik a neo-hoz, hogy nem lepõdnék meg, ha testvércégrõl, vagy ugyanarról a vállalatról lenne szó.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pannonboy

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy érdemes-e egy nedves garázsba jó cuccot venni. Néha használnám, de akkor jó lenne, ha jól szólna. Viszont hosszú távon a garázs páratartalma lehet, hogy tönkretenné?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mit, talán autót? :huh: Esetleg ha a páratartalomtól tartasz, akkor érdemes mûanyag házas rendszereken gondolkozni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Greene

PF-nek igaza van. Egy "fa" szettet (ami valójában MDF lap), lehet, hogy tönkretenné a pára. Az MDF nem szereti a vizet, felpüffed, és tönkremegy.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Miben különbözik a 4.1es hangfalszett az 5.1 estõl? Mennyivel megyek többre azzal az 1 hangfallal? Mert nekem 4.1 esem van és ahogy a mai hirdetéseket látom, teljesen kiemntek a forgalomból, csak 5.1-ek vannak.

(1 creative inspire 4.1-esem van, és nem tudom az jónak számít-e)

Köszi KLIKK

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Van benne egy + center.

Pontosítja a térhatást. Más elõnyét nem hallom.

Link to comment
Share on other sites

Greene

A centeren a általában beszélgetések szólnak, illetve azok az események amik kvázi elötted zajlanak. Ha nincs center, akkor a két elsõ fogja sugározni ezeket a hangokat, és a különálló frontális effektek nem fognak olyan jól kijönni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Molt@m

Nos, hol is kezdjem: én vettem 3000 ft ért egy woofert, fogtam faanyagot

összeraktam 1 dobozt. Beletettem a woofert.

egy kis 2.1-es pc-hez szánt hangszóróból kioperáltam az erõsítõt. Rákötöttem magassugárzót meg a dobozt, meg kell, hogy mondjam szól mint állat...

Edited by Greene
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Calyd

Egy 5.1es hangfalszetten gondolkozom, olyan 18-24.000Ft-os árkategóriában. Ezt néztem ki magamnak, és egy tesztben egész jókat olvastam róla: TerraTec Home Arena 5.1. Elvileg 7,5cm 6W-os szatelitek és egy 20cm-es 25W-os mélynyomó van hozzá.

PC-hez kéne, zene hallgatásra, játékhoz és filmekhez. Nem kell stúdióhangása legyen, de ne ropogjon, sisteregjen,... Az árához képest nyújtson szép, korrekt hangot, viszonylag komoly mélyekkel.

 

Ami még kérdés: ha jól láttam, akkor a szerkezet RCA-csatikon kapja a hangot. Adnak hozzá ilyen kábeleket, vagy ezt magunknak kell beszerezni? Esetleg megérni digitális bemenetû hangfalszett?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Amire neked kell, jó az analóg is.

Kapsz hozzá kábeleket.

Esetleg 30-ért már kapni Geniuis Home Theater-t, ami klasszis az árkategóriájában.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Hm. Kép alapján viszont elég nagy méretekkel bír, nem tudom hogy tudnám elhelyezni albiban. Megzavartál, nagyon tetszik.... :) Nem tudod, lehet a hátsókat falra szerelni? :)

Link to comment
Share on other sites

eremit

A T gazdaságos "Panda 5.1 hangfalszett"-et kínál 9990 Ft-ért. 60 W-os. Gondolom olyan lehet, amilyen az ára és az árusító.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Hm. Kép alapján viszont elég nagy méretekkel bír, nem tudom hogy tudnám elhelyezni albiban. Megzavartál, nagyon tetszik.... :) Nem tudod, lehet a hátsókat falra szerelni? :)

Igen, fel lehet rakni, és szvsz nem veszélyes a mérete.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Akkor szerintem emelett voksolok majd. A tervek szerint egy SB Audigy 2 ZS fogja kiszolgálni, szerintem a kettõ együtt jó páros lesz. Kösz.

Link to comment
Share on other sites

Bencce
A T gazdaságos "Panda 5.1 hangfalszett"-et kínál 9990 Ft-ért. 60 W-os. Gondolom olyan lehet, amilyen az ára és az árusító.

Ilyen árban vagy 20% drágábban remek Creative és Logitech hangfalakat lehet kapni az extreme digitalban... Mind a kettõvel jók a tapasztalataim, de fõleg a Creaivval!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Calyd

Na megvan a karácsonyi ajándékom: Genius Home Theater SW-HF 5.1 2500. Vélemény róla? Esetleg tapasztalat? Sajnos amíg nem megyek vissza Pestre nem tudom kipróbálni... :(

Link to comment
Share on other sites

Athos

Egyszer már hallottam és tetszett. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...