Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangfalszett vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
csum-pi

Egyet tudok mondani ebben a témakörben...

Akárki akármit is mond, az a legbiztosabb hangzás, amikor fa hangszóróink vannak! De azért az erősítőn is múlik...

 

Én jelenleg csak egy sztereó hangfalrendszert használok... Itt az erősítő egy Grundig 30Wattos, és a hangfalak pedig egy házi gyártmányú páros, melyek teljesítménye egyenként 35Watt. Hallottam már ilyen márkájú olyan márkájú király hangfalakat, melyeknek a "doboza" műanyag volt... De mit is tudnék mondani ezekről? Háááát a hangásnak a lelke hiányzott számomra! De ha pontosabban megfigylük, akármilyen Diszkóban, szabadtéri rendezvényen használt hangszórókat, ezeknek a "dobboza" mind fa 8) !!!

Link to comment
Share on other sites

Lakatos Gergely [Sti

A mai technológiák korában bizonyos mértékig már nem számít annyira, hogy fából vannak-e vagy sem. Ott vannak rögtön a nagy teljesítményű mikro-házimozirendszerek, mint amilyen a GigaWorks S750. A szatellitjei műanyagok, de ez nem hallatszik igazán...

 

Csak ellenpéldának: a JBL és még jópár más gyártó műanyagból csinálja a nagy méretű hangfalait.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Meg ugye az a fa hangfal sem mindig fa, mert az esetek nagyrészében MDF lapokból van összerakva a doboz. Az én JAMO-m sem rendes fa....

 

Az MDF lemez (Medium Density Fiberboard) száraz gyártási eljárással készülö, közepes sürüségü farostlemez.

 

Az MDF a bútoripari és csomagolóipari szerkezetekben helyettesítheti a faanyagot. A belsöépítészetben és a bútorgyártásban ott kedvelt anyag, ahol a faforgácslapokénál jobb tulajdonságokra van szükség.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Ha így nézzük, akkor a fa soha nem fa, hanem pozdorja, faforgács, meg MDF.

Ezekkel relatíve könnyű dolgozni, nem vetemednek, megfelelő a sűrűségük, stb.

Link to comment
Share on other sites

Czjano

Szerintem azért nem mindegy hogy fa vagy műanyag. Nekem van egy hi-fim és annak a hanfalai műanyagból vannak. Nagyobb hangerőn vagy nagyobb basszusnál bizony úgy berezonál, hogy az már elég zavaró tud lenni. Nekem is volt egy JAMO 707-esem és annál nem igazán tapasztaltam a jelenséget. Mellesleg én még nem láttam minőségi hangfalat műanyagból.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Maradjunk annyiban, hogy nagyon sok múlik az anyagminőségen, és a kialakításon. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Czjano

Ebben egyetértünk! :oké:

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Én is egyet értek!!! :D

Ez szent biztos!!! :pokolfajzat:

Link to comment
Share on other sites

Lakatos Gergely [Sti
Mellesleg én még nem láttam minőségi hangfalat műanyagból.

Én még nem láttam minőségi hangfalat 100 kg alatt :)

Link to comment
Share on other sites

kori

Aki olvasott régi és új HI-FI magazinokat,ott azt írják,hogy a hangfal nem mindegy milyen fém álványon van,legyen az fából vagy műanyagból a doboza. Még egy közepes minőségű hangfalon is sokat dob egy jól megtervezett hangszóró álvány. A hight-end guruk azért a fából készűlt fém álványra helyezett méregdrága dobozokra esküdnek. ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
,2005. May 21., Sat 17:03] Én még nem láttam minőségi hangfalat 100 kg alatt :)

Naa, azért ne túlozzunk. :D Mutatok én Neked olyanokat, amik csak 80 kilósak, de minőségiek. :démonikacaj:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Én hallottam is Bose rendszert. ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Én meg most is azt hallok... 8)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Lakatos Gergely [Sti

BOSE = Better Off with Something Else

 

8)

 

Ha most lenne pénzem, ilyet vennék (a hozzá illő mélynyomóval persze): http://www.mackie.com/products/hr824/index.html

 

Bár a Dynaudio AIR széria is nagyon jó, csak kicsikét drága :P

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Na akkor, hogy még jobban megkeverjem :mossfogat: , elmondom, hogy:

-reflexnyílás nagysága, elhelyezkedése sem mindegy hogy/hol van!

ehhez hozzáfűzném, hogy KIS teljesítménynél, ha nem csinálunk reflexnyílást, akkor csodákat művelhetünk a hangzással (pl: "koppanósabb")!!!

-a mélynyomó, magassugárzó, középmagassugárzó... arányai egymáshoz hogy "viszonyulnak", az sem mindegy!

Link to comment
Share on other sites

deskjet

Pedig Spányik Balázs egy régebbi cikkében azt írta, hogy a mai csúcshangszórók műanyagból vannak. Kérdem én: helyes ez a meglátása?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Attól függ, melyek. Mert vannak PC-hez szánt hangszórók, amelyek méretükből adódóan nem készülhetnek fából. Csúcsminőségűek attól még lehetnek.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Hát igen minden viszonyítás kérdése, mert mondjuk ha X teljesítménnyel bír egy hangszóró ami műanyag ládában helyezkedik el, akkor már besorolják egy bizonyos kategóriába, de ha mondjuk egy fából készített, ugyanakkora, alakban megegyező... ládába tennénk ugyanezt a teljesítményt, hát szerintem akkor már az élvezhetőség/minőség megváltozik. Én ezt gondolom, meg már kipróbáltuk, igaz csak kis teljesítménnyel, de hidd el, hogy sok volt a különbség! 8)

 

A megfigyelésem a következő :headset::fütyül::szónok: :

:nyíl: Műanyag ládás:

Kis hangerőnél, élesebb magasabb hangok, mely kellemes érzést nyújt...

DE! ha már egy kicsit jobban megküldjük hangerővel (netán egy kis basszussal pluszba), megeshet, hogy zörög és "sziszeg".

:nyíl: Fa ládás:

Halk hangerőnél telt mély hangzás, képesek a hangok egybefolyni, de hangerő ráadása esetén megmutatja valójába mit is tud... kontrasztosan elkülönülő hangok, nagyon erőteljes "letaglózó" hanghatás!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Igen, csak ne feledkezzünk meg arról, hogy milyen kemény lehet egy fa fejhallgatót viselni... :D

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Bocs hogy szólok, de mióta nevezünk egy fejhallgatót, vagy annak bármely alkatrészét hangfalnak, avagy hanládának?

 

Egyébként jó az elmélet, lehet hogy megkellene valósítani! :lol: Viccet félre téve, én már láttam ilyet, igaz egyszer, de nem sok a különbség a hangzás terén egy átlagos/normál fejhallgatótól... Fejhallgatókat nem igazán lehet egymáshoz nagyon viszonyítgatni, mert azok mikro áramkörök, nem számottevő a teljesítmény, mint mondjuk egy 30Wattos kisebb hangszóró készlet esetén (vagy nagyobb esetén, sokkal nagyobb :D ). Ez a fórum sem arról szól! 8)

Link to comment
Share on other sites

ordító egér
,2005. May 22., Sun 11:52] BOSE = Better Off with Something Else

 

8)

 

Ha most lenne pénzem, ilyet vennék (a hozzá illő mélynyomóval persze): http://www.mackie.com/products/hr824/index.html

 

Egyáltalán nem biztos, hogy jól járnál vele.

 

A stúdió dobozokat nem lakásba tervezték. Ettől persze nem rosszak, sőt önmagukhoz képest nyilván jól szólnak, de egy otthoni használatra tervezett angolos hangú dobozhoz képest valószínűleg csörömpölnek.

 

Olyan frekvenciamenetet meg amit rajzoltak hozzá, egyetlen hangfal sem produkál. Legfeljebb a piárosok álmában.

A keresztfrekvenciánál biztos, hogy van benne egy törés. Ha meg nincs, akkor túl sokat buzeráltak az elektronikával, és jól összekócolták a közepét a hangképnek.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
mióta nevezünk egy fejhallgatót, vagy annak bármely alkatrészét hangfalnak, avagy hanládának?

Csak viccből biggyesztettem hozzá. ;)

Természetes, hogy egy fejhallgató nem hangfal. Csak elképzeltem egy fa házzal rendelkező mini hangdobozt (ezt fordíthatnánk fejhallgatónak is). :D Új találmáy i lehetne akár.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Azé nem vagyok hülye, gondoltam, hogy csak viccnek szántad... :D:D

 

A továbbiakban:

@ ordító egér

...Olyan frekvenciamenetet meg amit rajzoltak hozzá, egyetlen hangfal sem produkál. Legfeljebb a piárosok álmában...

Ezzel én is egyet értek teljes mértékben, de ha fogható számokat akarsz, akkor azoknak a görbéknek úgy a "felső" 20%-át le is vághatod fejben, és akkor kezdhetünk el az aránylag tiszta, valóban megszólaltatható hangtartományról beszélni! 8):nyíl: Ezt nem neked, hanem "Lakatos Gergely [stinger]"-nek szánom :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Lakatos Gergely [Sti
Na akkor, hogy még jobban megkeverjem :mossfogat: , elmondom, hogy:

-reflexnyílás nagysága, elhelyezkedése sem mindegy hogy/hol van!

        ehhez hozzáfűzném, hogy KIS teljesítménynél, ha nem csinálunk reflexnyílást, akkor csodákat művelhetünk a hangzással (pl: "koppanósabb")!!!

-a mélynyomó, magassugárzó, középmagassugárzó... arányai egymáshoz hogy "viszonyulnak", az sem mindegy!

És nem mindegy az sem, hogy milyen vastag fából van, milyen fajta fából, horn tweeter, vagy selyem dóm magassugárzó van benne, mivel van kibélelve a doboz, van-e benne merevítés, és ha igen, akkor milyen, le van-e véve a szövet, asdlkfjaselkjasdfljk [lelőtték]

 

Igen, csak ne feledkezzünk meg arról, hogy milyen kemény lehet egy fa fejhallgatót viselni...  :D

Határozottan kényelmes tud lenni, bár csak öt percig volt rajtam :P Sennheiser Orpheus :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...