Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A fórummal kapcsolatos történések


Godzillamessage

Recommended Posts

moody
1 hour ago, Lord_KROK said:

Dark reader nevű Chrome vagy Firefox plugin itt is segít. 

Nálam most a világos téma van dark readerrel lesötétítve. ígyis van baj rendesen, de legalább a szemem nem ég ki. 

Ez nagyon jó lenne, hasonlítana az eredeti dark skinünkre.

Csak ugye akkor ki tudja h kompatibilis-e? 

A Bravo 6 témával mi a gondod?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
5 minutes ago, moody said:

A Bravo 6 témával mi a gondod?

Semmi extra, bár elég fekete fehér, mondjuk ez is keskeny de úgy látom mind az. 

Vux az talán jobban illene a GShez

frankó háttérképpel a strikeforce lenne a legjobb :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
51 minutes ago, Lord_KROK said:

frankó háttérképpel a strikeforce lenne a legjobb :)

Van benne valami, de szerintem jó lenne ez a Bravo Six is, csak pár helyen nagyon zavaróak a kontrasztok. Nézegettem a Chrome Inspectorban (Ctrl + Shift + I), pár háttérszínt állítva lehetne finomítani rajta.

gMN5SiA.png 

A képen látható állapothoz konkrétan 2 db háttérszínt írtam át az Inspectorban (body: #474747 és ipsQuote_citation: #100E0E), hasonlóan lehetne a szerkesztőmező háttérszínein és pár gomb, kapcsoló és menü hátterén is állítani, és akkor egész jó volna.

(Az alap Bravo Sixszel sajnos a kódbeágyazások is rettenetesen néznek ki.)

Link to comment
Share on other sites

XCube

Kár, hogy a Vuex nem 4.5 kompatibilis, az eléggé bejön. Jó a Bravo 6 is, de ahogy írtátok, a kontraszt kicsit bajos.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
48 minutes ago, XCube said:

Kár, hogy a Vuex nem 4.5 kompatibilis, az eléggé bejön

Detto.

 

Mi amúgy nem tudunk skin-t szerkeszteni? 

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Fogalmam sincs,ki tud skint szerkeszteni. :unsure: Én legutóbb még tudtam. :smile: Ti tudtok?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Nem lehetne a nyíllal jelölt tömböt valahogy eltávolítani legalább  topicban? És kihúzni legalább addig amíg a nyíl jelöli? 

Mert most konkrétan olyan érzesem van h visszaállhatnék nyugodtan 4:3-as monitorra, az is bőven elégszéles lenne neki... 

 

ad319f8d487090cbe4e51ecaeab198a3.jpg

Link to comment
Share on other sites

payskin
9 hours ago, Lord_KROK said:

Nem lehetne a nyíllal jelölt tömböt valahogy eltávolítani legalább  topicban?

Jelentem, megtaláltam!!! (Magunknak: Community --> Forum --> Settings --> Topic Summary Settings) Volt, nincs.

Amire továbbra sem tudok rájönni, hogy miért nincsenek kint az alap funkciók (Edit, Delete stb.) a hozzászólások alatt, a Quote mellett/előtt (már nem emlékszem hogy volt az előzőben). Megnéztem, a template-ben ugyanúgy benne vannak, de a megjelenítés mindenféle feltételhez kötött, és sejtelmem nincs, hogy ezek a feltételek hol vannak definiálva. :huh:

Anyáznak miatta a hivatalos fórumon is. Tényleg, a Report gomb is eltűnt? 

(Később) Na, mint kiderült, ez nem bug, hanem feature. A 4.5 tervezésekor úgy döntöttek, hogy túl sok vizuális zaj volt a hozzászólások körül, ezért direkt levették ezeket a funkciókat, gombokat. Remek. :banghead:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
5 hours ago, payskin said:

Jelentem, megtaláltam!!! (Magunknak: Community --> Forum --> Settings --> Topic Summary Settings) Volt, nincs.

Amire továbbra sem tudok rájönni, hogy miért nincsenek kint az alap funkciók (Edit, Delete stb.) a hozzászólások alatt, a Quote mellett/előtt (már nem emlékszem hogy volt az előzőben). Megnéztem, a template-ben ugyanúgy benne vannak, de a megjelenítés mindenféle feltételhez kötött, és sejtelmem nincs, hogy ezek a feltételek hol vannak definiálva. :huh:

Anyáznak miatta a hivatalos fórumon is. Tényleg, a Report gomb is eltűnt? 

(Később) Na, mint kiderült, ez nem bug, hanem feature. A 4.5 tervezésekor úgy döntöttek, hogy túl sok vizuális zaj volt a hozzászólások körül, ezért direkt levették ezeket a funkciókat, gombokat. Remek. :banghead:

Ezt a Community dolgot hol keressem? A főoldalon alján van egy de az teljesen máshová visz és mást csinál. 
Néztem a profilban, az account settingsben, de nem találtam semmi ilyesmit :(
A "Topic Summary Settings"-re rákeresve csak a hozzászólások között keres, beállítások között véletlenül sem :(

Ha már itt tartunk, akkor felfedeztem h alapskinen a felső sávban nincs meg a logo (ott van csak láthatatlan és pici) alatta a kék sávban pedig a "Leaderboard, Steam Group - GSForum, GSF Benchmark" elemekre rámenve  már nem jön ki leírás (kattintásra visznek ahová kell), szóval ez kb elhanyagolhatóan pici hiba. 

Edit meg report gomb : 
Minden hozzászólás jobb felső sarkában van három pont "..." arra kattintva előkerülnek a funkciók.  Mondjuk jobban örülnék ismét kikerülnének. 


 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
1 hour ago, Lord_KROK said:

Ezt a Community dolgot hol keressem? A főoldalon alján van egy de az teljesen máshová visz és mást csinál. 

Sehol, az Admin CP-ben van (http://www.gsforum.hu/admin). Balázs már kikapcsolta, amit leírtál, és leírta maguknak (értsd: önmagának és Godzillának), hogy hol kellett kikapcsolni.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
42 minutes ago, Fujitsu said:

Sehol, az Admin CP-ben van (http://www.gsforum.hu/admin). Balázs már kikapcsolta, amit leírtál, és leírta maguknak (értsd: önmagának és Godzillának), hogy hol kellett kikapcsolni.

Jah, akkor nem csoda, hogy nem találtam :D 

És örülök, hogy ki lett kapcsolva :)

(látom a smile után elvésző iránybillentyűket bezzeg nem javították :() 

Link to comment
Share on other sites

UC
8 hours ago, payskin said:

Amire továbbra sem tudok rájönni, hogy miért nincsenek kint az alap funkciók (Edit, Delete stb.) a hozzászólások alatt, a Quote mellett/előtt (már nem emlékszem hogy volt az előzőben). Megnéztem, a template-ben ugyanúgy benne vannak, de a megjelenítés mindenféle feltételhez kötött, és sejtelmem nincs, hogy ezek a feltételek hol vannak definiálva. :huh:

Ezek a gombok kikerültek a hsz jobb felső sarkába, a 3 pöttyöt kell megnyomni.

e39efea864135c8eafd3f5d855fe4041.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Köszi, köszi, srácok, de nem hülye vagyok, csak nem tetszik, hogy így van. :D 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
32 minutes ago, payskin said:

Köszi, köszi, srácok, de nem hülye vagyok, csak nem tetszik, hogy így van. :D 

Nekem sem... 

Link to comment
Share on other sites

UC
1 hour ago, payskin said:

Köszi, köszi, srácok, de nem hülye vagyok, csak nem tetszik, hogy így van. :D 

Bocsi, akkor félreértettem, isten ments, hogy hülyének nézzelek :) Engem mondjuk ez pont nem zavar, de ha lehetne kívánni én is egy az egyben az előző skint és működést hoznám vissza.

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 9/16/2020 at 3:05 PM, payskin said:

Köszi, köszi, srácok, de nem hülye vagyok, csak nem tetszik, hogy így van. :D 

Nem csak neked nem tetszik, én folyamatosan félrekattintok amikor valamit csinálni akarok. Lehet, hogy öregszem, de az is lehet, hogy szar a rendszer... :ohmy:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 9/18/2020 at 11:06 PM, XCube said:

Nem csak neked nem tetszik, én folyamatosan félrekattintok amikor valamit csinálni akarok. Lehet, hogy öregszem, de az is lehet, hogy szar a rendszer... :ohmy:

Ha belegondolok még a PHPBB 2.0.3 után jött az IPB 1.3, és az mennyire nem jött be nekem eleinte. Aztán persze rájöttem h jobb motor (csak nem 56K-s net kell hozzá).

Most viszont teljesen más a szitu. Én már a 3.X  után sem tartottam jobbnak az újat

Link to comment
Share on other sites

payskin

Befrissültünk 4.5.3-ra. Látható változás nincs.  És egy pluginnak köszönhetően lett Edit és Report gomb a hozzászólások alatt. :D Boldogság?

  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
payskin

Frissültünk 4.5.4-re. 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
payskin

Frissültünk 4.5.4.2-re amiben volt valami fontos biztonsági foltozás is. Úgyhogy most jó nekünk.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Akartam is mondani, hogy a sötét téma (Bravo 6) egészen konszolidált lett az utóbbi napokban (különösen az idézetek kinézetében történt nagyon jelentős előrelépés), gyakorlatilag lett egy szinte kifogástalan sötét témánk. :) (Jó, a szintaxisszínezős kódbeágyazások borzalmasan festenek, de amúgy nem rossz, kódot meg csak nem akar itt írogatni senki.) Bár ez valószínűleg nem a motorfrissítéssel van közvetlen összefüggésben.

A változósorrend az activity streamekben persze szokás szerint megint elszaródott, azt megint be kell állítani. :D

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

payskin
10 hours ago, Fujitsu said:

egészen konszolidált lett az utóbbi napokban

De... hogyan?! :blink: Én biztos nem piszkáltam. Szerintem Godzi sem CSS-reszeléssel tölti a napjait. Volna benne valami automatikus frissítés? De akkor az meg azért vérgáz, hogy nem jelez az Adminok felé. :roll:

10 hours ago, Fujitsu said:

A változósorrend az activity streamekben persze szokás szerint megint elszaródott, azt megint be kell állítani.

Ó hogy az a... Ezt is miért csinálja? Fostaliga. :banghead: Ez fura, mert ez most megint elmászott. Amikor legutóbb főverzió frissítés volt, akkor KI KELLETT VENNEM a saját beállításunkat, mert akkor visszaállt minden a jó állapotba. Most megint vissza kellett raknom. 

Köszi a linket.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Elég valószínűnek tűnik, hogy maga a téma frissült. Bár az is igaz, hogy az utolsó változtatás elvileg novemberi, itt meg talán egy hete változott a kinézet.

Ez is érvényes megint: 

:D

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

payskin

:facepalm: 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...