Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Overwatch


Chuck_Norris

Recommended Posts

Chuck_Norris

[GSF] Picture

Látom nincs még topicja, úgyhogy gondoltam csinálok neki. Remélhetõleg beindul majd a topic a játék megjelenését követõen, addig csak néha rakok be 1-1 hírt róla.

Nekem eddigi hírek és videók alapján nagyon szimpatikus, az elsõ ilyen típusú játék ami felkeletette az érdeklõdésem a jó öreg TeamFortress 2 óta. Plusz ez a nagyon színes grafikai stílus is jó!

A játékot amúgy 2014. November 7-én jelentették be a BlizzCon-on.

Megjelenés jelenlegi információk alapján várhatóan 2016 eleje

Zárt BETA tesztelés 2015 második felében lesz

[GSF] Picture

Ismertetõ:

Overwatch is a highly stylized team-based shooter set on earth in the near future. Features a wide array of unique heroes, ranging from a time-jumping adventurer, to an armored, rocket-hammer-wielding warrior, to a transcendent robot monk. Every hero plays differently, and mastering their abilities is the key to unlocking their potential. No two heroes are the same.

Meccsek során 6v6 lesz.

Eddig 14 bejelentett karakter van: (minden halál után választhatunk új karaktert)

[GSF] Picture

Bastion

Hanzo

Mercy

McCree

Pharah

Reaper

Reinhardt

Symmetra

Torbjörn

Tracer

Widowmaker

Winston

Zarya

Zenyatta

És 3 pálya:

Hanamura

King's Row

Temple of Anubis

2 bejelentett játékmód eddig:

Payload (ugyanaz mint TF2ben)

Point Capture (ugyanaz mint TF2ben)

[GSF] Picture

Overwatch Trailer ami igen hangulatos: (hát igen, Blizz minõség látszik)

lNhcT_NivD8

Gameplay trailer:

pYC44YPb_5k

Ebben a videóban pedig jó pár karaktert bemutatnak:

zaL6Ovw283U

Link to comment
Share on other sites

freezy

Láttam róla a videókat, nem rossz dolog. Csak felmerül a kérdés,hogy van-e szükség még egy TF2-re,ami kb egy az egyben ugyan ez. Nekem nincs. Mondjuk az tényleg szimpi,hogy Blizzard cucc..de másban nekem egyáltalán nem vonzó. Merész vállalkozás tényleg egy tök ugyanolyan játékot összehozni,mint a nagy sikerű TF2. Másfelől meg nem csodálkozok ezen a mentalitáson és a játék mellett szól,hogy ugye itt van a HotS szintén a Blizzardtól,ami meg LoL és DOTA hasonmás..(úgy látszik szeretik mostanában ezt csinálni,hogy kiadják a saját játékaikat a jól bevált koncepcióval)

Akik LoLoznak,DOTÁznak nem igazán szeretik a Heroes of The Storm-ot..

Meglátjuk,hogy a TF2-es közössé mit fog szólni az Overwatch-hoz,mert biztos rengetegen ki fogják próbálni. Lehet majd én is.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Láttam róla a videókat, nem rossz dolog. Csak felmerül a kérdés,hogy van-e szükség még egy TF2-re,ami kb egy az egyben ugyan ez. Nekem nincs. Mondjuk az tényleg szimpi,hogy Blizzard cucc..de másban nekem egyáltalán nem vonzó. Merész vállalkozás tényleg egy tök ugyanolyan játékot összehozni,mint a nagy sikerû TF2. Másfelõl meg nem csodálkozok ezen a mentalitáson és a játék mellett szól,hogy ugye itt van a HotS szintén a Blizzardtól,ami meg LoL és DOTA hasonmás..(úgy látszik szeretik mostanában ezt csinálni,hogy kiadják a saját játékaikat a jól bevált koncepcióval)

Akik LoLoznak,DOTÁznak nem igazán szeretik a Heroes of The Storm-ot..

Meglátjuk,hogy a TF2-es közössé mit fog szólni az Overwatch-hoz,mert biztos rengetegen ki fogják próbálni. Lehet majd én is.

Ez sokkal sci fi-sebb mint a TF2 (pajzsok, "különleges képességek", stb), másabb a hangulata szerintem mint a TF2nek bár a lényege ugyanaz.

Én több éven át nyomtam a TF2-t de ráuntam, meg idegesített a sok szar kalap és egyéb kiegészítõ, már-már túl lett moddolva.. vagy nem jó szerverekre mentem fel? kitudja... :unsure:

Az egyetlen dolog ami engem zavar az Overwatchban hogy túl sok a karakter.

Pl. amíg a TF2ben 1db karakter az itt 3 (pl. TF2ben a mérnök aki tud teleportot rakni és védelmet építeni, stb) -_-

Link to comment
Share on other sites

freezy

Ez sokkal sci fi-sebb mint a TF2 (pajzsok, "különleges képességek", stb), másabb a hangulata szerintem mint a TF2nek bár a lényege ugyanaz.

Én több éven át nyomtam a TF2-t de ráuntam, meg idegesített a sok szar kalap és egyéb kiegészítő, már-már túl lett moddolva.. vagy nem jó szerverekre mentem fel? kitudja... :unsure:

Az egyetlen dolog ami engem zavar az Overwatchban hogy túl sok a karakter.

Pl. amíg a TF2ben 1db karakter az itt 3 (pl. TF2ben a mérnök aki tud teleportot rakni és védelmet építeni, stb) -_-

Nekem még "csak" 90 órám van kb TF2-ben (mostanában nem játszottam),de amit gyűlölök benne az az,hogy sokan azért jobbak a másiknál,mert pénzért vettek különböző fegyvereket. Lehetek bármennyire skilles,ha az ellenfél fegyvere olyat tud,hogy csak nézek. Elég lenne,ha csak skineket, ruhákat lehetne venni. Az HotS-ban is az tetszik,hogy teljesen rajtad múlik,hogy milyen játékos vagy..és nem a pénztárcádon. (Persze nem azt mondom,hogy aki veszi a fegyvereit nem skilles,de biztos,hogy kedvezőbb helyzetben van,mint a "fapadosabb" játékosok).

Viszont lehet itt is így lesz..mint a HotS-ban..ha már Blizzard csinálja..lehet itt is max skineket lehet majd venni.

Amúgy igen, szerintem sem kellene ennyi karakter..viszont így meg sokkal összetettebb lehet a játék..rengeteg kombináció és stratégiai lehetőség a csapatoknak.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Nekem még "csak" 90 órám van kb TF2-ben (mostanában nem játszottam)

Amúgy igen, szerintem sem kellene ennyi karakter..viszont így meg sokkal összetettebb lehet a játék..rengeteg kombináció és stratégiai lehetõség a csapatoknak.

áhh 90 óra semmi még :P

Amúgy nem jó ha ennyire szétdobálják a képességeket, mert némelyik karakter így totál értelmét veszti.

Pl. mérnökbõl is miért kell 3 ?

(az egyik teleportot tud építeni (symetria nevû karakter), a másik maga egy mozgó robot (valami B betûs a karakter neve) ami mondjuk ötletes, a harmadik pedig egy törpe(?) a TF2bõl is ismert kalapácsos engi-t lemásolva aki turreteket épít)

Mert érted, TF2ben aki engi az tényleg support, mert tud turretet is építeni meg teleportot is (+ott a dispenzer is). Itt meg bármelyik karaktert választod a 3 közül akkor is csak egy félsupport vagy csak, mert a képességeid felét egy másik hõs tudja :lol:

Ugyanígy a TF2 heavys karaktert is 2 felé bontották, a TF2-s snipert is 2 felé (Hanzo és Widowmaker).... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Chuck_Norris

Na már 18 karakternél tartunk és még jön minimum 1 :lol: és BETA még sehol nincs, csak jelentkezni lehet......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Chuck_Norris

Dedikált szerverek lesznek, LAN nem

A rendezõ, Jeff Kaplan elárulta, hogy a játék nem támogatja a privát szervereket, és mindenképp a Battle.netre kell csatlakozni, ha játszani szeretnénk. Ennek ellenére összehozhatunk saját ízlésünkre szabott meccseket, beállíthatjuk, hogy csak a barátaink csatlakozzanak, vagy csak bizonyos beállítások mellett lehessen játszani.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
moody

valaki kapott beta hozzáférést?:)

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Még nem, sajnos. Pedig fáj a fogam nagyon rá :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

A trailer és a képek alapján ez leginkább olyan mint valami rajzfilm :D

Ettõl még bõven lehet jó, na majd látjuk mit hoznak ki belõle a srácok

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

A trailer és a képek alapján ez leginkább olyan mint valami rajzfilm :D

Ettõl még bõven lehet jó, na majd látjuk mit hoznak ki belõle a srácok

a képi világa tipikus blizz-es de ez nem baj! sõt.

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

Tessék, itt van néhány érdekesség :

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Úgy tûnik fizetõs lesz teljes egészében a játék, amit én nem is bánok. Vagy nekem mindegy :D

Igazából a játék nagyon bejön, tetszik, mintha egy Team Fortress 3-at látnék, de....nincs multihoz kedvem :D.

Ha olyan lenne mint a Battleborn, amiben van rendes kampány és egyedül is játszható és co-opban is, akkor már le is csapnék rá, de így nem. Pedig a grafika, karakterek (különösen Genji) jobban bejön, mint a Battleborn. Bár még abból sem jelentettek be 10 karaktert!

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

Úgy tûnik fizetõs lesz teljes egészében a játék, amit én nem is bánok. Vagy nekem mindegy :D

Igazából a játék nagyon bejön, tetszik, mintha egy Team Fortress 3-at látnék, de....nincs multihoz kedvem :D.

Ha olyan lenne mint a Battleborn, amiben van rendes kampány és egyedül is játszható és co-opban is, akkor már le is csapnék rá, de így nem. Pedig a grafika, karakterek (különösen Genji) jobban bejön, mint a Battleborn. Bár még abból sem jelentettek be 10 karaktert!

Nekem az a bajom a Battlebornal, hogy bár imádom a stylized grafikát, ott már olyan szinten amorf egy-két karakter ,hogy bántja a szememet. Relatív taszít.

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

mondjuk megértem miért lesz fizetõs a játék, én is megszedném magam elsõ körben a játékon. ne csak skinek legyenek mikrotranzakcióval. ahogy a tf2 is indított, elõször fizetõs, majd ingyenes lett. persze most ebben az esetben nem hiszem h a jövõben ingyen osztanák a játékot :D

a játék viszont még mindig érdekel, nagyon remélem lesz esélyem kipróbálni

Link to comment
Share on other sites

Trungi.X

Áldom a Blizzardot hogy nem tette f2p játékká. A HotS-ba is elég szép összegeket elvertem a karaikra, nem hiányzott volna még egy a pénztárcámnak -_-

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Úgy tûnik fizetõs lesz teljes egészében a játék, amit én nem is bánok. Vagy nekem mindegy :D

Azt hiszem 40$ körül lesz, ami azért nem is olcsó.

Jah, és sajnos ez nem jelenti azt, hogy késõbb nem kerül bele mikrotranzakció

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
moody

nem úgy volt, hogy ebben a hónapban jön ki a competitv mode? ahhoz képest még mindig semmi info, pedig ráférne már a játékra...

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
1 hour ago, m00dy said:

nem úgy volt, hogy ebben a hónapban jön ki a competitv mode? ahhoz képest még mindig semmi info, pedig ráférne már a játékra...

Hogyne volna infó.

Season-ök kb. 3 hónap hosszúak lesznek

1-100 között lesz látható skill rating-ed, ez határoz meg, a csapat lapon látni lehet a 2 csapat átlagát (kevesebbet veszítesz ha durva csapat ver el - több az átlaguk - és többet nyersz ha durvább csapatot vertek el).

Season végén kapsz majd ilyen "ranked pénzt" amit beválthatsz arany fegyverekre. 1:1 ugyanazok mint az alap csak színarany textúra, illetve spré / animált spré is jár majd a season-ért (utóbbi a top100-nak).

Van egy sudden death nevű mód ami kb. 2 perc hosszú és a döntetlen esetén kapcsol be. Jelenleg ezen finomítanak, mert a meccsek kb. 20%-ában döntentlen van és bekapcsol, ezért rövidítik pl. egy meccs idejét (5 percről 4-re pl. a checkpoint-os kocsitolóst), és mindkét csapat fogja tolni az autót egymás után, mindkét csapat védeni is fog egymás után, és az dönti el ki nyert hogy támadóként milyen messze toltátok ahhoz képest hogy a másik csapat támadóként milyen messze tolta be amikor védtetek, ugyanígy a két védelem is össze lesz hasonlítva.

A relase ha minden igaz elseje.

Link to comment
Share on other sites

moody
3 hours ago, SaltyDave said:

Hogyne volna infó.

Season-ök kb. 3 hónap hosszúak lesznek

1-100 között lesz látható skill rating-ed, ez határoz meg, a csapat lapon látni lehet a 2 csapat átlagát (kevesebbet veszítesz ha durva csapat ver el - több az átlaguk - és többet nyersz ha durvább csapatot vertek el).

Season végén kapsz majd ilyen "ranked pénzt" amit beválthatsz arany fegyverekre. 1:1 ugyanazok mint az alap csak színarany textúra, illetve spré / animált spré is jár majd a season-ért (utóbbi a top100-nak).

Van egy sudden death nevű mód ami kb. 2 perc hosszú és a döntetlen esetén kapcsol be. Jelenleg ezen finomítanak, mert a meccsek kb. 20%-ában döntentlen van és bekapcsol, ezért rövidítik pl. egy meccs idejét (5 percről 4-re pl. a checkpoint-os kocsitolóst), és mindkét csapat fogja tolni az autót egymás után, mindkét csapat védeni is fog egymás után, és az dönti el ki nyert hogy támadóként milyen messze toltátok ahhoz képest hogy a másik csapat támadóként milyen messze tolta be amikor védtetek, ugyanígy a két védelem is össze lesz hasonlítva.

A relase ha minden igaz elseje.

rosszul fejeztem ki magam. a realease datere értettem, hogy semmi info róla :D egyébként egy francia pletyka szerint ma este jön... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
SaltyDave

Kijött Ana, a DVa matrix rework és a többi balance patch tartalom is.

Egyébként találtam egy csapatot, egy Norvégiába költözött barátom is beszerezte és az ottani haveri köréhez csatlakoztam Overwatch-on át (angol voice chat ofc.). basszus 2 napja toljuk minden éjjel 3-4 órát és letehetetlen így társaságban.

Egyébként van majd 1500 goldom de annyira fáj a szívem Captain Amari skin-re költeni belőle ezret, annyi minden kijöhetne belőle. De ha nem akkor meg sose dobja :D.

Link to comment
Share on other sites

moody

rankedeztek egyébként?

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
1 hour ago, m00dy said:

rankedeztek egyébként?

Játékosokat tekintve rosszabb mint a League of Legends, senkinek fingja sincs mit kéne csinálni, szarik bele mindenbe, leginkább arra hogy ne legyen 4 sniper point defense-en. LOL-ban legalább az adott lane-re tudják mit kéne vinni, itt azt sem, csak ugyanúgy egy toxic wasteland az egész.

Link to comment
Share on other sites

moody

tehát igen? :D:D milyen rankon vagy?

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

"6/10 placement meccs a maradék 4-et nem vagyok hajlandó megcsinálni" rank-en.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...