Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fórum Harcosok


hunocsi

Recommended Posts

Joey

Anna Kournikova

Ez még a te stílusodhoz mérten is erõsen ízléstelen volt. -_-

btw készítettem egyszer egy halállistát, amin felsoroltam a Jézuskának, hogy ha egyszer meg akar ölni, akkor milyen módokon tehetné azt meg velem. Ezen elõkelõ helyen szerepel az, hogy Masha féltékenységbõl megöljön a tekintetével. -_-

Link to comment
Share on other sites

Razon

Kicsit hülye kérdés lehet, de ti mi alapján döntötök hogy tetszik-e egy szám, mi a fõ szempont? Sokan mondták nekem hogy a dalszöveg nagyon fontos, de én pl. nem is regisztrálom mirõl énekelnek, nem is érdekel (kedvenceknél esetleg talán megnézem a lyricset aztán ennyi). Engem inkább az énekes hangja érdekel, ritmusa, hangszerek használata (ne legyen túl monoton stb.).

Link to comment
Share on other sites

Joey

Kicsit hülye kérdés lehet, de ti mi alapján döntötök hogy tetszik-e egy szám, mi a fő szempont? Sokan mondták nekem hogy a dalszöveg nagyon fontos, de én pl. nem is regisztrálom miről énekelnek, nem is érdekel (kedvenceknél esetleg talán megnézem a lyricset aztán ennyi). Engem inkább az énekes hangja érdekel, ritmusa, hangszerek használata (ne legyen túl monoton stb.).

lol.

Persze vannak csodálatos, elgondolkodtató, megindító, fosatós, költői, kritikus hangvételű (utóbbira épül kb az egész thrash metal irányzat) dalszövegek és a concept albumok is tartogatnak jó sztorikat, de rengeteg komplett műfaj van, ahol teljesen lényegtelen (legalábbis annyira nem érdekel a tízezredik hard rocker szöveg, hogy ki mennyire szereti a csaját és hogy szétbulizták az agyukat...).

Egyébként nálam egyszerű a kritériumrendszer: tudja teljesíteni, amit vállal, jól építsék fel a dalt és/vagy az albumot és szeressem az adott stílust vagy legalábbis nyitott legyek rá. Ennyi. Kellő háttérismerettel meg kb azonnal meg lehet hallani, hogy az adott műfajon belül mennyit ér egy-egy alkotás.

Szerk: szal nálam inkább az összhatás számít, mert pl hiába imádom Simone Simons hangját, ha közben az Epica zenei környezetétől (és kb a komplett szimfo metálos szcénától) herótom van.

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Kicsit hülye kérdés lehet, de ti mi alapján döntötök hogy tetszik-e egy szám, mi a fõ szempont? Sokan mondták nekem hogy a dalszöveg nagyon fontos, de én pl. nem is regisztrálom mirõl énekelnek, nem is érdekel (kedvenceknél esetleg talán megnézem a lyricset aztán ennyi). Engem inkább az énekes hangja érdekel, ritmusa, hangszerek használata (ne legyen túl monoton stb.).

Nálam a fõ szempont, hogy ki indította ögüü

Link to comment
Share on other sites

Joey

Nálam a fõ szempont, hogy ki indította ögüü

Eddig nem tudtam felfogni, hogy miért nem szavazol soha a versenyzõmre... :(

Link to comment
Share on other sites

Razon

Nálam a fõ szempont, hogy ki indította ögüü

Ja nem itt gondoltam, hanem úgy általában. Csak úgy eszembe jutott azok alapján amiket ma hallgattam és elgondolkodtam hogy kicsit sem figyelek a szövegre :D

Amúgy kösz Joey az ajánlásokat, majd bele hallgatok azokba is.

Link to comment
Share on other sites

Joey

:biglol:

Amúgy kösz Joey az ajánlásokat, majd bele hallgatok azokba is.

Nincs mit.

Link to comment
Share on other sites

getro2

:biglol:

Hát ettõl teljesen padlóra kerültem :biglol:

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Még van hat hely.

Kettõ.

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Kettõ.

Egy.

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Kicsit hülye kérdés lehet, de ti mi alapján döntötök hogy tetszik-e egy szám, mi a fõ szempont? Sokan mondták nekem hogy a dalszöveg nagyon fontos, de én pl. nem is regisztrálom mirõl énekelnek, nem is érdekel (kedvenceknél esetleg talán megnézem a lyricset aztán ennyi). Engem inkább az énekes hangja érdekel, ritmusa, hangszerek használata (ne legyen túl monoton stb.).

Hát hogy mi tetszik, azt nem eldönteni szoktam, hanem érezni. :) De hogy mi szokott tetszeni egy dalban, az már változóbb. Pl. a dalszöveg igazán csak a magyar alter elõadóknál számít nekem, mert ott tudnak olyan húzásokat csinálni, olyan nyelvi csavarokat, kifejezéseket, szóképeket alkotni, amitõl én lehidalok akár (mint már párszor említettem, Lovasit tartom a legkedvencebb magyar szövegírómnak, az õ stílusa, szóképei, jelzõs szerkezetei számomra abszolút etalonok). Külföldi zenekaroknál a szöveg kábé egyáltalán nem lényeges számomra, maximum ha egyéb okok miatt nagyon megtetszik a zene, akkor esetleg egy idõ után elkezd érdekelni a szövege is, és vagy bejön, vagy nem. Pl. Rammsteinéknál volt egy idõben szokásom, hogy nézegettem a dalszövegeiket, fõleg mert németek, és azt érdekesebbnek tartottam, hisz azt tanultam 13 évig.

Zeneileg... változó. Egy jó gitárhangzás, klasszikus metálos, vagy érdekesen elszállós, melankolikus, depressziós, stb., ez sokat tud nyomni. Érdekes dobtémák dettó (pl. Képzelt Város új albumán van pár olyan, hogy csak na, vagy a Katatonia is az utóbbi pár albumán, kb. a Great Cold Distance óta nagyon bejön). A többi, az ének, b.sszus, egyéb az úgy... semleges. Vagy nem tudok rá konkrétumot mondani, hogy "akkor ez nekem való".

Egy.

Öt.

Link to comment
Share on other sites

killermonkey

ez a youtube beágyazás akkora kib.aszott nagy szar hogy arra szó nincs. Ki a fszom gondolja úgy hogy könnyebb 1 linknek csak a felét bemásolni mint az egészet?

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

ez a youtube beágyazás akkora kib.aszott nagy szar hogy arra szó nincs. Ki a fszom gondolja úgy hogy könnyebb 1 linknek csak a felét bemásolni mint az egészet?

Ez túl mainstream. Játssza a petõfi. :(

Mint az új Aviicii-t.

Link to comment
Share on other sites

killermonkey

omg ekkora szart mint ez a lorde royals még soha életembe nem hallottam.... a petőfi meg ezt fossa LoL

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Még mindig egy; aki a leggyorsabb, az küldhet másodikat.

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Az akció ideje lejárt.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Az akció ideje lejárt.

Szerintem a mobilod nyelvét állítsd egyiptomiról magyarra.

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Szerintem a mobilod nyelvét állítsd egyiptomiról magyarra.

Nyasgem, már azelõtt szerkesztettem, hogy reagáltál -_-

Link to comment
Share on other sites

Joey

Nyasgem, már azelõtt szerkesztettem, hogy reagáltál -_-

Szóval jöhet az új kör. Legalább lemegy egy-két forduló, amíg Necreon visszajön a beharangozott egy hét leteltével. :troll:

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Szóval jöhet az új kör. Legalább lemegy egy-két forduló, amíg Necreon visszajön a beharangozott egy hét leteltével. :troll:

Mostanság kisebbségi komplexusod van?

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Nem te írtad ezt? :unsure:

Még mindig nincs meg a létszám? Visszanézek egy hét múlva megint.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki
Mumford and Sons

Link to comment
Share on other sites

getro2

Nem tartom túl jó dalválasztásnak, de még így is

Syd

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Az a helyzet, hogy a Syd által jellemzett korai, nagyon beszívott, nagyon drogos, nagyon pszichó Pink Floyd számokat ki nem állhatom, és mivel õ van kiemelve, mint elõadó, ezért feltételezem, hogy a késõbbiekben is ehhez hasonló dalokra számíthatunk. Ebbõl pedig inkább nem kérek. A

Mumford and Sons

se egy döntõbe való anyag, de el lehet hallgatni, szóval inkább õ legyen.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...