Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Neverwinter


Shudzsi

Recommended Posts

heureka

Nem lehet tudni hogy mikor lesz újra online a szerver?

Link to comment
Share on other sites

heureka

Valakinek lenne kedve együtt tolni mert pár küldi nagyon nehéz....

Link to comment
Share on other sites

dantesward

Hát mi páran együtt nyomjuk ts en de azért nem egymásból lógunk ki de ha kell help lehet tudunk segíeni

Link to comment
Share on other sites

Maledict

Ebben van némi igazságod.

Viszont általánosságban nem látom értelmét, hogy egy angol nyelvű játék minden elemét lefordítsuk. Az elv emögött annyi, hogy ha játszol, úgyis ezeket az angol "szak" szavakat fogod használni.

Egyszerű példa a dps (Damage Per Second) kifejezés, sose hallottam még ezt mondjuk spm-nek (Sebzés per másodperc) nevezni.

A spellek nevét sem szándékszom magyarosítani az oldalon, mert félrevezető, hiszen a játékban úgyis angolul fogod megtaláni.

Más kérdés, hogy az egyes spell-ek hatásainak magyarítása már hasznosabb gondolat.

A megoldás az Open Béta esetében az ékezet eltávolítása lehetne. :)

Nem is mondtam, hogy fordítsa le az egészet, de ha megnézed a weboldalt több helyütt látni ilyeneket, hogy "XVIII Obould, a Sok-Nyíl birodalom királya elküldte egy bandáját, hogy felfedezze a lehetőségeket Neverwinterben". Ez a fordítás minden csak nem jó. Egyrészt ráerőltet egy röhejesen rossz név tükörfordítását (Sok-Nyíl Birodalom), míg Neverwinter-t meghagyja úgy, ahogy van. Teljesen logikátlan, és rossz olvasni. A DnD tele van gagyi és fantáziátlan elnevezésekkel, lefordítva pedig még rosszabb a helyzet. Én azt tudnám elképzelni, hogy mindent meghagyni az eredeti nevén és esetleg zárójelben odarakni melléjük a hivatalos fordítást, aminek pedig nincs annak ki lehetne találni valamit. De ami igaz, az igaz: szarból nem lehet várat építeni.

Link to comment
Share on other sites

Tomiee17

hali valaki tudna segíteni?reggeltem az oldalon leszedtem a klinest telepítés minden de nem tudok beloggolni.a hivatalos oldalon betudok de amikor játszani szeretnék azt írja hibás pass v user name, de a fõoldalon email cimmel be tudok loggolni.ez most mi

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

1re jobb ez a játék

Tomiee: emaillel próbáltad? valahol mintha írták volna hogy úgy jó.

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

mikor 1más után többször is lenyomok nálam nagyobb "dps" karikat instában a "Tankommal", akkor azért nézek nagyokat o.0

Link to comment
Share on other sites

jetine

Blacklake terrornak hol van a bejárata? túlmentem szintben kicsit >< és most nem jelzi, hogy hogy tudok odajutni... 1 órán át mentem, de semmi bejáratot nem találtam...

Link to comment
Share on other sites

jetine

Come at me bro :D

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

Amúgy.. csak engem zavar kicsit a tárgyak kinézete?

PL fegyverem volt már 40 db, ebbõl 38 egyforma kard, egy fejsze, és egy új, kicsit más kard.

Armor is kb 3 db varáció volt. a többi slotot meg se említem.

Link to comment
Share on other sites

jetine

Zavarónak zavaró, de túl gyors a játék ahhoz, hogy nekik megérje többféle felszerelést megcsinálni. Mondjuk a 3-nál lehetett volna több is >< mondjuk 5-6 féle. Ami engem jobban zavar, az az ikonok kinézete, hogy azzal is spóroltak, 2x is megnézem, hogy tényleg leváltottam-e a kardomat :D.

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

Zavarónak zavaró, de túl gyors a játék ahhoz, hogy nekik megérje többféle felszerelést megcsinálni. Mondjuk a 3-nál lehetett volna több is >< mondjuk 5-6 féle. Ami engem jobban zavar, az az ikonok kinézete, hogy azzal is spóroltak, 2x is megnézem, hogy tényleg leváltottam-e a kardomat :D.

tegnapi fogás: Mace of ... nevû, kard ikonú és leírású mace.

Link to comment
Share on other sites

jetine

tegnapi fogás: Mace of ... nevû, kard ikonú és leírású mace.

Mondanám, hogy béta :D, de ez nem nagyon fog változni ><.

Link to comment
Share on other sites

Kevin_

Nincs valami low beállítás vagy patch amivel lehet javítani az optimalizásláson, mert borzasztó rossz hogy alacsony grafikán csúnya is de még szaggat mellé?!...Elismerem hogy kaki gépem van de azért ez egy mmonál elég szomorú... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

jetine

Nincs valami low beállítás vagy patch amivel lehet javítani az optimalizásláson, mert borzasztó rossz hogy alacsony grafikán csúnya is de még szaggat mellé?!...Elismerem hogy kaki gépem van de azért ez egy mmonál elég szomorú... :unsure:

Azért egy mmo-ban nem a grafika az ami miatt feltétlen szaggat egy játék, szerintem itt még az átlagnál is többet kell a gépnek megjelenítenie, mert hack and slash és sok mozgás történik rövid idõ alatt. Nem tudom milyen géped van persze, de ha a minimumot nem éri el (ami sok esetben azt jelenti, hogy örülj ha elindul ><) akkor nincs mit tenni.

Link to comment
Share on other sites

jetine

IGEN!

Hosszú hónapok véres izzadása után - 6 nap - végre elértem ezt is:

Greetings, Oliminor!

Congratulations on reaching level 60! Your continued victories have made you a hero of epic proportions!

Remélem van pvp lehetõség, mert így egész napos szenvedés után én nem találtam Oo Illetve valami Domination izét találtam, de arra azt mondja, hogy túl magas szintû vagyok Oo. Olyan nincs ahova egyedül mehetek be?

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

Grat, én ma léptem meg a 40-et :D

Kicsit félek hogy elérem a 60-at.. és ennyi.

Link to comment
Share on other sites

jetine

Grat, én ma léptem meg a 40-et :D

Kicsit félek hogy elérem a 60-at.. és ennyi.

Õszintén szólva nem tudom mennyi lehetõség van 60-on, az biztos hogy egész nap farmolhatsz instákat >< pvp-t ha találnék annak örülnék, de most sikerült kifognom egy questet, ahol meg kell ölni az elején egy csapat mobot, és utána elém tárul 1 láda, 1 religion és egy arcana izé (nem tudom a nevüket), és ezeket farmolom 3 percenként :D már lett belõle 4 rare cuccom >< nem túl extra, de a zöldnél jobbak + rengeteg rune jön, amiket majd párosítgatok egymással.

És ha már ikonokról volt szó :D

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

valamelyik poti is ilyen szép buffot ad :D

Link to comment
Share on other sites

jetine

valamelyik poti is ilyen szép buffot ad :D

Jaja azt is láttam :D gondolom patchekkel ezeket majd javítják szépen ><.

És te melyik serveren vagy? Ha véletlen a Dragonon, akkor Oliminor néven megtalálható vagyok >< se guild semmi, magányos farkasként jelenleg :D aztán ha többre nem jutok, akkor jön a guild.

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

beholder de össze lesz vonva. amúgy én is soloba tolom :D

Link to comment
Share on other sites

jetine

beholder de össze lesz vonva. amúgy én is soloba tolom :D

Rouge-val 40-es szint után kicsit nehezebb lett, de az utolsó 3-4 Boss, ami a mappok végén van (nem insta) azok már nagyon szemetek lesznek Oo Konkrétan az utolsó elõtti egy rám futással 18,8k-t vett le... Mondanom sem kell, hogy a 22k hp-al mennyire örültem neki ><.

Az utolsó 5 quest volt, amiben egy Clerik segített nekem (illetve egymásnak), és az a vicc, hogy az instáig 1 szót se szóltunk egymáshoz :D segített nekem, mert szenvedtem pár mobbal, utána én is neki. És szerencsére a rendszer ebbõl nem csinál gondod, ha 2-en öljük meg party nélkül, akkor is adja amit kell (itemet lehet nem, de ott csak ölni kellett).

PvP meg nem lenne rossz, de bugos a behívó Oo, engem 1x kidobott mikor a mappot töltötte elsõnek, utána 5 alkalommal nem is teleportált el, amíg el nem teleportáltam egy másik helyre majd vissza... de a karma ellenem volt, így én is 5v4-el indítottam, tehát kikaptunk ahogy kell :D.

Link to comment
Share on other sites

heureka

Rouge-val 40-es szint után kicsit nehezebb lett, de az utolsó 3-4 Boss, ami a mappok végén van (nem insta) azok már nagyon szemetek lesznek Oo Konkrétan az utolsó elõtti egy rám futással 18,8k-t vett le... Mondanom sem kell, hogy a 22k hp-al mennyire örültem neki ><.

Az utolsó 5 quest volt, amiben egy Clerik segített nekem (illetve egymásnak), és az a vicc, hogy az instáig 1 szót se szóltunk egymáshoz :D segített nekem, mert szenvedtem pár mobbal, utána én is neki. És szerencsére a rendszer ebbõl nem csinál gondod, ha 2-en öljük meg party nélkül, akkor is adja amit kell (itemet lehet nem, de ott csak ölni kellett).

PvP meg nem lenne rossz, de bugos a behívó Oo, engem 1x kidobott mikor a mappot töltötte elsõnek, utána 5 alkalommal nem is teleportált el, amíg el nem teleportáltam egy másik helyre majd vissza... de a karma ellenem volt, így én is 5v4-el indítottam, tehát kikaptunk ahogy kell :D.

Ha nem hív ne azt úgy lehet megoldani hogy kilogolsz a játékból utána visszalépsz és jó lesz instáknál is szokott ilyet csinálni.

Link to comment
Share on other sites

jetine

Nekem akkor javult meg csak, miután elteleportáltam más helyre ><.

5v4 no one care :D

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...