Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Eredeti vs. Kalóz


loserr

Recommended Posts

Godzillamessage
Szerintem is csak akkor jó megvenni egy játékot amikor az ára olyan 5000 köré esik le addig me jó az innen onnan beszerzett program is ami nekem tetszik, azt úgyis meg fogom venni.Lásd Diabo2 vagy mondjuk nekem van még eredeti Windows XP-m is.Na ehhez szóljon valaki valamit hozzá.smile.gif)) cool.gif

ez így van. ha nem tetszik minek porosodjon sok pénzért a polcon vagy a fiók alján. kipróbáljuk s ha tetszik megvesszük. max 5k-t vagyok hajlandó adni egy gamért. inkább kivárok. most 12k, fél év múlva lehet 5k és pont ugyanolyan jó akkor is mint most. wink.gif csak addigra lesz hozzá patch, normális magyarítás meg talán mod is. mire valaki halálra un egy játékot, én akkor játszom vele igazán jót. most kinlodunk az ilyen olyan olcsó megoldásokkal de a királyság akkor jön el. rolleyes.gif vélemény?

Link to comment
Share on other sites

Invi
ez így van. ha nem tetszik minek porosodjon sok pénzért a polcon vagy a fiók alján. kipróbáljuk s ha tetszik megvesszük. max 5k-t vagyok hajlandó adni egy gamért. inkább kivárok. most 12k, fél év múlva lehet 5k és pont ugyanolyan jó akkor is mint most. wink.gif csak addigra lesz hozzá patch, normális magyarítás meg talán mod is. mire valaki halálra un egy játékot, én akkor játszom vele igazán jót. most kinlodunk az ilyen olyan olcsó megoldásokkal de a királyság akkor jön el. rolleyes.gif vélemény?

Aham, csak ez EA játékokra nem igaz, ami most EA és 12 az 1év málva jó esetben lesz 10!

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage
InviciblE said:
Aham, csak ez EA játékokra nem igaz, ami most EA és 12 az 1év málva jó esetben lesz 10!

Hát igen, van amire többet kell várni, hogy elérhető árban legyen. Pl. egyszer mikor újdonság volt beszereztem olcsón a MoH:AA-t ph34r.gif , tök jó volt. Tavaly megvettem eredetiben mert már akkor is 3990be került. igaz most is annyi. most a MoH:PA-t kijátszom (nagyon állat! biggrin.gif ), aztán uninst, és tudok várni vele. Idővel minden játék ára lezuhan, mert jönnek az újak és még újabbak. arról nem is beszélve, hogy a gépfejlesztés sem megy úgy (legalábbis nekem) ahogy az új játékok kérik. most pl a MoH, CoD, UT2003, NfS:U mennek mint állat. megy a doom3 is meg a hl2 is nagyon szép grafikával és nem szaggat, de mire elérhető árban lesznek, és meg fogom venni , a gépem is tudni fogja (valószínűleg) hogy maxon fussanak. de addigra megint elavult lesz a gépem az új játékokhoz, és ez így megy tovább. happy.gif

Link to comment
Share on other sites

Batmen3

És Ti még csak többnyire játékokról beszéltetek (kivéve XP).

Én 3D modellezéssel ütöm el a felesleges időmet, ehhez 3Ds Max-ot használok, boltban kicsit 1milla alatt van az ára, na most ehhez például egy Shag Hair nevü haj és ször készítő plugin még 700e pénz, és még mellé a Brazil nevü renderelő pulgin... folytathatnám, eggyértelmü, hogy erre nincs pénzem, így kénytelen vagyok megoldani okosba. dry.gif

Link to comment
Share on other sites

redrepa3

Én a Warcratot vettem meg eredetib 8 rugóért. Persze ez megérte mert igy tudok bneten is játszani nem csak a Kanin. Különben nekem speciál csak azért van gépem mert van ez a sulinet dolog. Egy sima 1000Ft-os egéére nincs pénzem nem hogy 12000Ft-os 10 óra alatt kijátszató stuffra. A Warcraft viszont megérte. Hiány nálunk sincs, CD- galaxisban mindent meg tudsz venni, csak hát a 25% adó. Ja a Windows nekem is legálisan volt meg mert volt valami tiszta szoftver akció a suliban és 2000Ft-ért meg tudtuk venni a WinXp-t meg az Office Xp-t is ami legaább 100 rugó így együtt. m1

Link to comment
Share on other sites

Paydogs
És Ti még csak többnyire játékokról beszéltetek (kivéve XP).

Én 3D modellezéssel ütöm el a felesleges időmet, ehhez 3Ds Max-ot használok, boltban kicsit 1milla alatt van az ára, na most ehhez például egy Shag Hair nevü haj és ször készítő plugin még 700e pénz, és még mellé a Brazil nevü renderelő pulgin... folytathatnám, eggyértelmü, hogy erre nincs pénzem, így kénytelen vagyok megoldani okosba. dry.gif

Jah... És akkor ne beszéljünk az általam használt Maya 6 Unlimitedről, ami ugyebár másfél milláról indul. + egyebek. De ha egy egyszerű oktató-könyvsorozat+hozzátartozó DVD-k 70+áfába kerülnek...

Link to comment
Share on other sites

1etlen1

Nekem volt néhány eredeti játékom régen, de ma már csak ritkán engedhetem meg magamnak. Pedig kereső ember vagyok, de 10-12k azért valóban sok tud lenni. Pedig nem kell gondoskodnom senkiről. De van egy kor ami után az ember már elkezd egy kicsit gondolni a jövőjére is... Amíg nem leszek Szemlédi András valszeg még jórészt maradnom kell a kalóz verzióknál.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage
redrepa3 said:
Én a Warcratot vettem meg eredetib 8 rugóért. Persze ez megérte mert igy tudok bneten is játszani nem csak a Kanin. Különben nekem speciál csak azért van gépem mert van ez a sulinet dolog. Egy sima 1000Ft-os egéére nincs pénzem nem hogy 12000Ft-os 10 óra alatt kijátszató stuffra. A Warcraft viszont megérte. Hiány nálunk sincs, CD- galaxisban mindent meg tudsz venni, csak hát a 25% adó. Ja a Windows nekem is legálisan volt meg mert volt valami tiszta szoftver akció a suliban és 2000Ft-ért meg tudtuk venni a WinXp-t meg az Office Xp-t is ami legaább 100 rugó így együtt. m1

ha lesz ilyen akció még egyszer, okvetlen szólj! wink.gif egyébként 200 rugó felett van az ára összesen. király a Warcraft is, szeretem mindkét részét, de kissé sok a 8rugó még ha kettő játékról is van szó. tavasszal 5körül lesz a 2 szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Invi
Jah... És akkor ne beszéljünk az általam használt Maya 6 Unlimitedről, ami ugyebár másfél milláról indul. + egyebek. De ha egy egyszerű oktató-könyvsorozat+hozzátartozó DVD-k 70+áfába kerülnek...

Amikkel dolgozom rendszeresen, de ott meg vannak véve, ahol használom őket. Photoshop, ArcView, AutoCAD..... na ezek sem az olcsó kategóriát képviselik!

Link to comment
Share on other sites

krakki

WAREZ FOREVER!!!!!!! cool.gif

Link to comment
Share on other sites

Invi
WAREZ FOREVER!!!!!!! cool.gif

Értelmes hozzászólás volt! Köszönjük! dry.gif

Link to comment
Share on other sites

Nikotin
WAREZ FOREVER!!!!!!! cool.gif

jovan nem vagy hülye.... dry.gif

jo ok én is sokat warezolok de amikor csak tudom eredetiben szerzek meg mindent...

Link to comment
Share on other sites

Mudvaynian
Erre nem lennék ilyen büszke!

mer? Amúgy ott van a végén, h:

"majd ha én fogok keresni, akkor majd vásárlok eredeti szoftvereket"

úgyhogy nem tudom minek kell beszólogatni...

(egyébként nekem attól nem nő a játékélmény, h eredeti cd/dvd-ről telepítettem a játékot, vagy pedig image fileból... esetleg szarabb lenne a kedvem, ha arra gondolok, h kiadtam valamiért 12e pézt, amit ingyen is megkaphattam volna...)

Link to comment
Share on other sites

Mudvaynian
WAREZ FOREVER!!!!!!! cool.gif

szerintem is! wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Invi
mer? Amúgy ott van a végén, h:

"majd ha én fogok keresni, akkor majd vásárlok eredeti szoftvereket"

úgyhogy nem tudom minek kell beszólogatni...

(egyébként nekem attól nem nő a játékélmény, h eredeti cd/dvd-ről telepítettem a játékot, vagy pedig image fileból... esetleg szarabb lenne a kedvem, ha arra gondolok, h kiadtam valamiért 12e pézt, amit ingyen is megkaphattam volna...)

Játékélmény nem nő, de egészen más az ember lelkiismerete, ha nagyritkán belegondol, hogy megvette vagy ellopta! wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Invi
szerintem is! wink.gif

Ez megint egy olyan eset, hogy lopunk, mert nincs mást tenni, de erre ne lagyünk büszkék! Hová züllik ez a világ?!

Link to comment
Share on other sites

mad363
Ez megint egy olyan eset, hogy lopunk, mert nincs mást tenni, de erre ne lagyünk büszkék! Hová züllik ez a világ?!

Ki büszke rá?De ez van ha dela nincs,valamivel meg el kell foglalni magát az embernek (játékokra gondoltam,vagy bármi másra a gépel kapcsolatban),kár is ezen vitatkozni .

Link to comment
Share on other sites

Mudvaynian

szerintem meg minket lopnak meg... (ill. azokat akik megveszik eredetibe -ennyiért- a programokat...)

(amúgy ki büszke rá?)

Link to comment
Share on other sites

Invi
szerintem meg minket lopnak meg... (ill. azokat akik megveszik eredetibe -ennyiért- a programokat...)

(amúgy ki büszke rá?)

Nem lopnak meg csak az itthoni keresetekhez képst irreálisan magas egy-egy gamma ára, ha %-osan úgy lenne, mint az USA-ban akkor itthon 2k lenne egy gamma, annyirét meg mindet megvennénk!

Link to comment
Share on other sites

mad363
Nem lopnak meg csak az itthoni keresetekhez képst irreálisan magas egy-egy gamma ára, ha %-osan úgy lenne, mint az USA-ban akkor itthon 2k lenne egy gamma, annyirét meg mindet megvennénk!

Hát körübelül ,szerintem egy játék anyit ér(ha nem ézük azt hogy menyien dolgoznak rajta ,de sajna kell) mint egy könyv.

Link to comment
Share on other sites

Mudvaynian
Nem lopnak meg csak az itthoni keresetekhez képst irreálisan magas egy-egy gamma ára, ha %-osan úgy lenne, mint az USA-ban akkor itthon 2k lenne egy gamma, annyirét meg mindet megvennénk!

ez így igaz... 2e forintot mindenféle képpen megérne ...a játékok többsége...

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage
Nem lopnak meg csak az itthoni keresetekhez képst irreálisan magas egy-egy gamma ára, ha %-osan úgy lenne, mint az USA-ban akkor itthon 2k lenne egy gamma, annyirét meg mindet megvennénk!

(fejlesztés és kiadás megtérülése+ kiadó haszna + vám [?] + 25 %áfa) + (importőr "minimális" árrése +25%áfa) + (kisker ugyancsak "minimális" árrése + 25%áfa) = jó drága játék.

4k alatt rekordokat döntenének eladás tekintetében, és haldokolna a warez.....

hogy ez mér nem jó a kiadóknak (sóhaj)?!!

Link to comment
Share on other sites

subZ
ez így igaz... 2e forintot mindenféle képpen megérne ...a játékok többsége...

2000?

Szép álom. sad.gif

Nah, majd az eu megoldja biggrin.gif (vagy ami valószínűbb hogy nem)

Link to comment
Share on other sites

Invi
2000?

Szép álom. sad.gif

Nah, majd az eu megoldja biggrin.gif (vagy ami valószínűbb hogy nem)

Ez csak akkor oldódna meg, ha 4* 5* annyit keresnének itthon!

Link to comment
Share on other sites

subZ
Ez csak akkor oldódna meg, ha 4* 5* annyit keresnének itthon!

Sajnos sad.gifsad.gifsad.gifsad.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...