Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Eredeti vs. Kalóz


loserr

Recommended Posts

loserr

Kezd elfajulni a dolog .

Még mindig nem értem mé nem veszenek eredeti gameket az emberek :sad:

ui.: Azzé van a topic h megdumáljuk ezt a dolgot. NEM AZZÉ HOGY ITT TERJESSZÜK A MÁSOLT CUCCOKAT: SZAL AKI EZZÉ JÖN IDE MEHET IS!!!! :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Ennek sok oka lehet, de sztem az egyik fő ok: Pénz! A játékok manapság túl sokba kerülnek és a legtöbbjük nem is éri meg! Például az EA játékok mind1 szálig 12990Ft-ba kerülnek, hol ott egy Harry Potter 3 nem ér meg annyit...(azért jó játék, csak rövid smile.gif ) És az egyszerű polgárnak egyszerűen nincs pénzze ezekre, pedig néha dögivel jönnek egyszerre a jó gamek!(mint most novemberben, bár közben néhány gammát dec.-re késtettek) Úgyhogy sztem fél Mo. játékostársadalma arra kényszerül, hogy illegálisan szerezzék meg őket, de sztem ha lenne nekünk is sok pénzünk (a leggazdagabb országban, most nem tudom mi a neve, de volt a Fókuszba, hogy szigeteket építenek, vagy mit, szal' 13 éves emberkék hónaponta kapnak valami 100000Ft-t... tongue.gif ) tutira mi is megvennénk őket legálisan, mi is jobban éreznénk magunkat...

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Ja, és egy megjegyzés: a topicot nem az Arénába vagy a Kultúrába kellett volna megnyitni? wink.gif

Link to comment
Share on other sites

loserr
Ja, és egy megjegyzés: a topicot nem az Arénába vagy a Kultúrába kellett volna megnyitni? wink.gif

nem hiszem mivel szoftverekről van szó.

Link to comment
Share on other sites

loserr
Ennek sok oka lehet, de sztem az egyik fő ok: Pénz! A játékok manapság túl sokba kerülnek és a legtöbbjük nem is éri meg! Például az EA játékok mind1 szálig 12990Ft-ba kerülnek, hol ott egy Harry Potter 3 nem ér meg annyit...(azért jó játék, csak rövid smile.gif ) És az egyszerű polgárnak egyszerűen nincs pénzze ezekre, pedig néha dögivel jönnek egyszerre a jó gamek!(mint most novemberben, bár közben néhány gammát dec.-re késtettek) Úgyhogy sztem fél Mo. játékostársadalma arra kényszerül, hogy illegálisan szerezzék meg őket, de sztem ha lenne nekünk is sok pénzünk (a leggazdagabb országban, most nem tudom mi a neve, de volt a Fókuszba, hogy szigeteket építenek, vagy mit, szal' 13 éves emberkék hónaponta kapnak valami 100000Ft-t... tongue.gif ) tutira mi is megvennénk őket legálisan, mi is jobban éreznénk magunkat...

éppen ezzé kell azt megvenni ami teccik! a fő fő dolgokat!

és pl hány embernek van eredeti win je!? sztm egynek se pedig azt nem sürün csinálnak.

Link to comment
Share on other sites

Invi

Arénába mászik át a topik!

Amúgy ezért: Sok gamma jelenik meg és a pénz kevés!

Más részt. Itthon egy átlag családnak minden kifizetése után marad 15-20k forintja amit nem gammára fog költeni (nem fejenként 15-20 max 30k ahnem az egész családra összesene, ahol nem kevészszer 4-5 ember van).

Még mindig a pénz: Itthon egy játék 10-12ezer forintban van, USA-ban is max ugyan ennyi vagy még olcsóbb is, de ott az emberek 8-10szer ennyit keresnek és a megélhetés sem annyival drágább, következésképpen nekik soxorosan annyi pénzük marad miután kifizettek mindent, mint nekünk magyaroknak, ezért nekik tellik gammára. Ha itthon nem 10ezer, hanem 5-8k lenne egy gamma már akkor többet vennének, de még az is drága lenne a magyar fizetésekhez képest. Amúgy amikor lemegy egy játék ára a Budget kategóriába, akkor egész jól kezd fogyni! Szóval ezért!

Link to comment
Share on other sites

Invi
éppen ezzé kell azt megvenni ami teccik! a fő fő dolgokat!

és pl hány embernek van eredeti win je!? sztm egynek se pedig azt nem sürün csinálnak.

Elég sok minden tetszik az embereknek, és meg is vennék, de nincs rá pénzük! Ha csak legláis szoftverrel tolnák akkor évi 2-3 gammával játszanának vagy 5-el de akkor kőkori HW-re kellene őket telepíteni, mert a fejlesztésre nem maradna már pénz!

Win-t tényleg nem sokan vesznek, mert az OEM változat (csak új gépre, és egyzser telepíthető elméletileg) 25ezer, a többször telepíthető pedig 45-50ezer! Ebből kijön egy fél gép!

Link to comment
Share on other sites

Serita

Én két másik okot is fel tudok sorolni a magasabb árarányon kívül:

Hiánygazdaság - rendkívül alacsony választék (szinte csak a főbb játékok beszerezhetők) és teljesen hiányzik a másodlagos piac. Van ugyan próbálkozás a használt játékok adás-vételére, de nagyon gyér... Pl. nyugodtabban megvennék egy játékot magas áron, ha tudnám, hogy utána tovább tudnám adni.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost
éppen ezzé kell azt megvenni ami teccik! a fő fő dolgokat!

és pl hány embernek van eredeti win je!? sztm egynek se pedig azt nem sürün csinálnak.

És tudod hány ilyen gamma van... Különben is, semmi értelme úgy egy gépnek, ha nem csinálsz vele semmit, csak játszol és netezzel rajta, de kb. 2 játékod van... tongue.gif Ennyi erővel inkább átmegyek haverhoz játszani és egy kávézóba netezni, úgy jobban megéri. Majd ha Mo.-n sokkal jobb lesz a gazdaság(mert most borzalmas), az emberek több fizetést kapnak, lemennek az árak, jobb lesz az infláció, na majd akkor fogok tucatjával eredeti gammákat venni... Például, ha minden gamma a megjelenésénél budget árkategóriával kezdődne, hát, mit ne mondjak nagyon örülnék... biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

obliterator

tegnap ki bukott le?

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage
InviciblE said:
Elég sok minden tetszik az embereknek, és meg is vennék, de nincs rá pénzük! Ha csak legláis szoftverrel tolnák akkor évi 2-3 gammával játszanának vagy 5-el de akkor kőkori HW-re kellene őket telepíteni, mert a fejlesztésre nem maradna már pénz!

Win-t tényleg nem sokan vesznek, mert az OEM változat (csak új gépre, és egyzser telepíthető elméletileg) 25ezer, a többször telepíthető pedig 45-50ezer! Ebből kijön egy fél gép!

Nekem eredeti xpm van, szabad felhasználású irodai csomaggal, stb és "rengeteg" eredeti játékom van. De csak akkor veszem meg, ha kipróbáltam egy "olcsóbb" megoldással és tetszik. megszívtam még az elején, hogy megvettem a játékot mert más el volt ájulva tőle, nekem meg hót nem jött be. no most : beszerzek egy cue vagy hasonló dolgot , játszok vele (meglehet ha tetszik végigtolom) és uninstallálom. ha a boltban elérhető lesz az ára (4-5k) akkor megveszem és tolom tolom tolom...... 

Link to comment
Share on other sites

tiborov

attól függ mikor melyik éri meg jobban.....half-life2 esetében eredetiben jobban megéri... biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Tuzi

MIT KERES EZ ITT A FÓRUMON?

EGYÉRTELMŰ, HOGY EREDETI MINDIG JOBB wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Pascal20

Akinél van Cash az vegye meg eredetiben, akinél nincs az töltse (és szenvedjen meg vele).

Jéééé még rimmelt is..Nah ezt leírom magamnak... laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Mudvaynian

én még egy eredeti játékot sem vettem... szerintem semmi nem ér meg 12 rugót. áhh nem... majd esetleg ha én fogok keresni, akkor majd vásárlok eredeti szoftvereket. addig másra is el tudom herdálni a kicsike kis zsebpézemet smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Invi

És tudod hány ilyen gamma van... Különben is, semmi értelme úgy egy gépnek, ha nem csinálsz vele semmit, csak játszol és netezzel rajta, de kb. 2 játékod van... tongue.gif Ennyi erővel inkább átmegyek haverhoz játszani és egy kávézóba netezni, úgy jobban megéri. Majd ha Mo.-n sokkal jobb lesz a gazdaság(mert most borzalmas), az emberek több fizetést kapnak, lemennek az árak, jobb lesz az infláció, na majd akkor fogok tucatjával eredeti gammákat venni... Például, ha minden gamma a megjelenésénél budget árkategóriával kezdődne, hát, mit ne mondjak nagyon örülnék... biggrin.gif

Ha 4-5 lenne egy gamma, akkor tuti megvenném! Így csak a nagy kedvencek vannak meg rögtön megjelenés után.

Link to comment
Share on other sites

Invi
én még egy eredeti játékot sem vettem... szerintem semmi nem ér meg 12 rugót. áhh nem... majd esetleg ha én fogok keresni, akkor majd vásárlok eredeti szoftvereket. addig másra is el tudom herdálni a kicsike kis zsebpézemet smile.gif

Erre nem lennék ilyen büszke!

Link to comment
Share on other sites

_Balin_

Invi neked is infó órád van most? biggrin.gif Vagy h hogy van időd itt a fórumon irogatni.

Link to comment
Share on other sites

_Balin_

Első olyan gamém, amit zsebpénzből vettem, és már nem ilyen 3000körül van, az a HL2! smile.gif De megérte.... 1ébként a warez HL-esek tudnak DM-ezni, meg multizni? huh.gif

Link to comment
Share on other sites

ZaTHaR

Elméletileg igen,majd kiprobálom laugh.giflaugh.gif kellenek hozzá különbözö fixek.

Link to comment
Share on other sites

loserr

én szeretem az eredti gameketbár nemtom miért de olyan ók..

csak most bajban vok h mit vegyek meg!

hl2 meg a doom3 az tuti!

Link to comment
Share on other sites

sp0n

én mindenképpen az eredeti játékok mellett vagyok

a kalóz másolatok a legtöbbször el sem indulnak

csak sajna az eredetik meg MO-n sokkal drágábbak mint máshol és mégis kevesebb az emberek pénze sad.gif

Link to comment
Share on other sites

-Cyber-

Szerintem is csak akkor jó megvenni egy játékot amikor az ára olyan 5000 köré esik le addig me jó az innen onnan beszerzett program is ami nekem tetszik, azt úgyis meg fogom venni.Lásd Diabo2 vagy mondjuk nekem van még eredeti Windows XP-m is.Na ehhez szóljon valaki valamit hozzá.smile.gif)) cool.gif

Link to comment
Share on other sites

mad363
én mindenképpen az eredeti játékok mellett vagyok

a kalóz másolatok a legtöbbször el sem indulnak

csak sajna az eredetik meg MO-n sokkal drágábbak mint máshol és mégis kevesebb az emberek pénze sad.gif

Eddig még nem volt olyan másolatom ami nem indult volna el biggrin.gif .Crack powa tudod.Egyébként ezen kár vitatkozni ha lenne pénzem megvennék én mindent eredetibe de nincs ergo nem veszek meg semmit.Örülök hogyha van néha 100 pénzem nem hogy játékra 10000zsé

Link to comment
Share on other sites

Invi
Invi neked is infó órád van most? biggrin.gif Vagy h hogy van időd itt a fórumon irogatni.

10:45re kellett órára mennem! Amúgy nekem csak infó meg matek órám van! Programozóra járok!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...