Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártyákról Minden! 6.rész


LorDiablo

Videokártyákról Minden! 6.rész  

195 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

jagdtigger

állat mekora egy graf EZ !

Ja, meg a villanyszámla mekkora lehet... :lol:

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Remélhetőleg azzal a szép piros gombbal lehet aktiváni az idle 100W-ot, minden órajelet 1gombnyomással elegendően levéve. :D

+ az iponos akciós árára leszek még igen kiváncsi ezek után.

Link to comment
Share on other sites

XCube

állat mekora egy graf EZ !

Lehet, hogy öregszem, de ez egy olyan szörnyûség, amit nem szívesen látnék a házamban (szekrényemben :P ).

Az árából inkább vennék két 7970 -et valami erõs hûtõvel és gól.

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Az árából inkább vennék két 7970 -et valami erõs hûtõvel és gól.

Hol az ára? Meg ennyi erõvel ugye 690 is kb halálfelesleg... :)

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Lehet, hogy öregszem, de ez egy olyan szörnyûség, amit nem szívesen látnék a házamban (szekrényemben :P ).

Az árából inkább vennék két 7970 -et valami erõs hûtõvel és gól.

Szerintem ez nem a kor miatt van. :D Egyszerûen értelmetlen ez a kártya. Ennyi... Normális ember ilyet nem vesz meg. :)

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Hol az ára? Meg ennyi erõvel ugye 690 is kb halálfelesleg... :)

ìgy nézven valóban felesleges a 690, ha fórumokat megnézed pont ez a legnagyobb kritika benne hogy eddig az volt az értelme a dual kártyáknak hogy legalább olcsóbbak voltak mint 2 single kártya. Szóval nem nagyon van racionális indok rá hogy miért vegyen valaki 690-et 2 680 helyett.

Link to comment
Share on other sites

-TT-

ìgy nézven valóban felesleges a 690, ha fórumokat megnézed pont ez a legnagyobb kritika benne hogy eddig az volt az értelme a dual kártyáknak hogy legalább olcsóbbak voltak mint 2 single kártya. Szóval nem nagyon van racionális indok rá hogy miért vegyen valaki 690-et 2 680 helyett.

Amint a bűvös 300k alá esne és maradna már a 680 is 150k, abban az esetben is éppen hogy fogyasztás miatt, lévén átlag játékok alatt eszik 460W-ot 690, a max. 2-5%-al gyorsabb gtx680 SLI meg 540W, ami azért már igen érezhető. IDLE kb ugyanaz, az nem mérce.

Konklúzió: jelenlegi árazás miatt pont nem éri meg a 690, 680SLI helyett, gtx690 érne nagyon max újonnan most 280-290k-t. :)

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Amint a bûvös 300k alá esne és maradna már a 680 is 150k, abban az esetben is éppen hogy fogyasztás miatt, lévén átlag játékok alatt eszik 460W-ot 690, a max. 2-5%-al gyorsabb gtx680 SLI meg 540W, ami azért már igen érezhetõ. IDLE kb ugyanaz, az nem mérce.

Konklúzió: jelenlegi árazás miatt pont nem éri meg a 690, 680SLI helyett, gtx690 érne nagyon max újonnan most 280-290k-t. :)

Igazából nem hiszek abban hogy akik ilyen 680 sli meg 690-es gépeket csinálnak azok tényleg a fogyasztáson görcsölnek. Ott inkább az OC meg zaj meg hömérséklet az ami számíthat még.

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Igazából nem hiszek abban hogy akik ilyen 680 sli meg 690-es gépeket csinálnak azok tényleg a fogyasztáson görcsölnek. Ott inkább az OC meg zaj meg hömérséklet az ami számíthat még.

Hát az egyelõre tény, hogy picit erõsebb is a 680SLI és cserébe még egy hangyányival olcsóbb is jelenleg, OC-zni is lehet, csak épp hova, ha pl. megtehetném ezt, én tuti nem erõltetném már rajta a tuningot...esetleg 2560x1600-nál már lehet látnám is értelmét, de "sima" 1080p-nél minek...már akinek ugye számít kb 5k különbség ilyen horribilis méretû összegeknél. :D

Hõmérséklet/zaj kérdéskör is 680SLI/690nél gyak tök egál, lásd tesztek.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Igazából nem hiszek abban hogy akik ilyen 680 sli meg 690-es gépeket csinálnak azok tényleg a fogyasztáson görcsölnek. Ott inkább az OC meg zaj meg hömérséklet az ami számíthat még.

De azért ilyen drága a 690, mert nincs ellenfele. Kijön a 7990, akkor egybõl olcsóbb lesz az. Addig pedig megtehetik, hogy ennyiért adják, mert elég jó presztizs cucc. Ha nekem kéne döntenem, akkor 690-et vennék.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Ezmilyenmáárr? :D :biglol:

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Ezmilyenmáárr? :D :biglol:

Photoshop? :D

Link to comment
Share on other sites

XCube

Ezmilyenmáárr? :D :biglol:

[GSF] Picture

Nincs elég jól kivitelezve ahhoz, hogy vicces legyen :D .

Photoshop? :D

Ennél még Paint -ben is különbet lehet alkotni :lol: .

Link to comment
Share on other sites

K1llrzzZ

De azért ilyen drága a 690, mert nincs ellenfele. Kijön a 7990, akkor egybõl olcsóbb lesz az. Addig pedig megtehetik, hogy ennyiért adják, mert elég jó presztizs cucc. Ha nekem kéne döntenem, akkor 690-et vennék.

Szerintem meg kijön a 7990 mondjuk 950$-os fogyasztói áron és csókolom...aztán ottlesz a 7970X2 1000 dollár fölött,a MARS III meg mégdrágább,szerintem 1500 is lesz...Sõt,több,mert ugye a MARSII is mennyi volt nálunk 500ezer?

Link to comment
Share on other sites

oliba

Szerintem meg kijön a 7990 mondjuk 950$-os fogyasztói áron és csókolom...aztán ottlesz a 7970X2 1000 dollár fölött,a MARS III meg mégdrágább,szerintem 1500 is lesz...Sõt,több,mert ugye a MARSII is mennyi volt nálunk 500ezer?

Nincs értelme kihozni most MARS szériát, mert nincsenek butítva a gpu-k.

Nincs elég jól kivitelezve ahhoz, hogy vicces legyen :D .

Ennél még Paint -ben is különbet lehet alkotni :lol: .

Azért szerencsére nem ilyen lesz :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

állat mekora egy graf EZ !

Jókora súlya lehet! :D

Link to comment
Share on other sites

oliba

Jókora súlya lehet! :D

3 csavar majd megfogja :D

Link to comment
Share on other sites

XCube

Azért szerencsére nem ilyen lesz :)

Na ne viccelj :o .

hello.

haverom most venne új gépet már csak a video kártyát kéne kinézni. melyik lenne jobb szerintetek? ugye az 560on csak 1gb vram van a radeonon 2, de ki is használja azt?

http://hu.gigabyte.com/products/page/vga/g...60so-1gi/specs/

vs

http://hu.msi.com/product/vga/R6950-Twin-F...v=Specification

szval, melyiket mondanátok?

köszi

Üdv!

A gép többi része milyen? Zömében milyen játékokkal játszik?

Már manapság is lehet érezni a 2GB VRAM hasznát és ez a későbbiekben csak erősödni fog.

A Gigabyte -ot nem javaslom, mostanában volt néhány hibás szériájuk, jobb a békesség.

Link to comment
Share on other sites

Cori

Üdv!

A gép többi része milyen? Zömében milyen játékokkal játszik?

Már manapság is lehet érezni a 2GB VRAM hasznát és ez a késõbbiekben csak erõsödni fog.

A Gigabyte -ot nem javaslom, mostanában volt néhány hibás szériájuk, jobb a békesség.

i7-2600k 3.4ghz

asrock z68 extreme 3

a ramot nem tudom, h végül 4 vagy 8at vesz, de gondolom nem oszt nem szoroz

Link to comment
Share on other sites

XCube

i7-2600k 3.4ghz

asrock z68 extreme 3

a ramot nem tudom, h végül 4 vagy 8at vesz, de gondolom nem oszt nem szoroz

Vegyen 8GB -ot.

És gondolkodjon el egy HD 7850 -en vagy méginkább egy HD 7870 -en.

Link to comment
Share on other sites

Cori

Vegyen 8GB -ot.

És gondolkodjon el egy HD 7850 -en vagy méginkább egy HD 7870 -en.

köhi

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

i7-2600k 3.4ghz

asrock z68 extreme 3

a ramot nem tudom, h végül 4 vagy 8at vesz, de gondolom nem oszt nem szoroz

És ha már vesz vegyen Z77-es lapot. :)

Link to comment
Share on other sites

Cori

na jött a következõ kérdés tõle :D

sima 570nel mi a helyzet?

És ha már vesz vegyen Z77-es lapot. :)

rosszul fogalmaztam :D már mindene megvan csak a videokártya hiányzik.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...