Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hó végi top 5


Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Recommended Posts

Warfoki

A havi top5 megint elég japános lett, de e'van.

(C3 OP-je)

(az egyetlen nem japán elõadó a listán, emiatt a szám miatt kezdtem bele az Advent Rising-be :B )

Mono - Ashes in the Snow

(AMV, de ezt az egy videót találtam a YouTube-on normális minõségben)

Kawai Kenji - Unmei no Yoru (a havi F/SN adagom -_- )

Link to comment
Share on other sites

Honi

Akkor a júniusiak

(sima sláger, teljesen rendben van a csaj hangja)

(régi kedvenc, de még mindig be tudja húzni a fejem)

(lo-fi, a legjobb fajtából)

Fancy Dress- Under Ground ( magyar srác, egész vállalható lo-fi)

Meg próbálom behozni a Faith No More-munkásságot, a King for a Day teljesen jó, plusz Frusciante is kihozott egy negyedórás EP-t tele mindenféle kattogással, idõközben arra is rá kellett jöjjek, hogy A kényelmetlen lemez mekkora tökély az IHM-tõl B) .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Nos.

_gB_vCdUsFY

Iszonyatosan jó hangja van, ráadásul klip nélkül soha nem jutott volna eszembe, hogy afroamerikai.

Cocoon - Comets

Imádom õket, nagy chill, jó szövegek. Ja, meg szeretem ezt a klippet is.

Santigold - You'll Find a Way

Másabb stílus, de még mindig vagány.

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Elõzõ hónapban szinte nem is hallgattam zenét :unsure: De azért megpróbálok párat összeszedni:

Gotye - Somebody That I Used To Know

Eric Clapton - After Midnight

Egyébként nem feltétlen ez az ötös volt a legtöbbet, hanem 3-4 másik szám, amik talán már mind voltak egyszer itt hóvégi top5-ömben, amiket mindig fürdés közben nyomtam be. És statisztikailag talán többet fürödtem, mint a többit hallgattam :D

Link to comment
Share on other sites

getro2

Brutális Genesis uralom B) :

Nem szoktam ennyire egy együttes felé húzni, de a Last.fm adatok valószínûleg nem hazudnak... :)

Link to comment
Share on other sites

Honi

Júliusiak

(indie-pop akármicsoda, pofonegyszerû zene)

(poprock)

Akkezdet Phiai- Mivel játszol (kinn voltam egy hónapot Németországban, magyarok közül õk voltak a befutók :D. Sose szerettem az ilyesmi hip-hop-rap-slam dolgokat, de most valahogy nagyon értékelem)

(nehogy már csak vidám zenéket hallgassunk)

(elég jó a Converge-split, négy szám tíz perc alatt :P, 1:26-tól lehet hallani )
Link to comment
Share on other sites

freezy

Az én júliusi top5-om:

ah de jó szám mind..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Warfoki

Augusztusi toplista:

(Shiki
-je, ment pár napig auto repeaten)

(agyonhallgattam ezt az albumot az elmúlt hónapban, rohadt jó :B )

(Jobb minõségû felvételt nem találtam.)

(Ezért kösz Honinak. Eszembe sem jutott volna hallgatni, ha itt elõ nem kerül.)
Link to comment
Share on other sites

Honi

(Ezért kösz Honinak. Eszembe sem jutott volna hallgatni, ha itt elõ nem kerül.)

Álmomban se gondoltam volna, hogy itt meghallgatják más kedvenceit B) .

(kísérleti rockzene, elég jó)

(inkább funkrock, nem pedig az újabban tolt popság)

(kábé egy-másfél év után ért be a Jane Doe album)

(régi B-side cucc, kellemesen el lehet hallgatni)

(elég jó építkezõs chillout)

és ráadásnak valami nyálasabb popzene, hogy teljes legyen a kép (kár, hogy ennyire szerencsétlenül nyekereg ez a Puding!i, különben teljesen jó kis muzsika lenne, de ez a majom szépen el tudja cseszni még a refrént is):

Alt+J- Matilda

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Szabadidõmben szép lassan én is végighallgatom õket. :D

Legtopabb kettõ:

!

Gyönyörû énekhangok, rendkívül dallamos, mókás a klippje, a refrént meg hallgatnám sokáig.

Ez szimplán szép és kellemes hallgatni.

A további három:

Egyértelmûen jó, imádom õket. Elvont, dallamos, jó szöveggel rendelkezik.

Ugyanaz a történet, azzal a különbséggel, hogy csak ezt az egy számukat szeretem. :D

Hudson Mohawke - Thunder Bay

Elektronikus, ügyes.

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Last.fm szerint 5 hallgatásom volt egész hónapban :D De azok csak egyszer mentek le, az elsõ kettõt szarráhallgattam gólyatábor révén, a többit meg csak egy párszor:

(ezt ajánlom mindenkinek, azóta erre kelünk :D )

(erre táncoltunk, csak azért van itt)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
M3LK0R

Elég ratyi hónapokon vagyok túl úgyhogy az elmúlt idõben hallgatott zenéim is nagyrészt ezt tükrözik, fõleg szélsõségesebb mûfajokat hallgatok mostanában, mások talán fülsértõnek mondanák de ezt már megszokhattátok tõlem :D

Celeste - De sorte que plus jamais un instant ne soit magique (kicsit blackes, mocsaras, lélekápoló zene :D )

(magyar csoda, kicsit koszos hangzással, mûfajilag a srácok a fastcore fele húznak de tele vannak screamo, grind, powerviolence hatásokkal, az újabb számaik meg tök jó kísérletezõsek, nekem mégis ez a kedvencem)

(jelenleg másik nagy magyar kedvenc, érdekes zenét játszanak, itt is vannak mindenféle hatások ezerrel, elég melankólikus a hangvétele a zenéjüknek, de az itthoni bandák közül szerintem az egyik legkirályabb underground körökben, szép zene de tud pusztítani is)

(szép elszállós atmoszférikus black, többet így nem is nagyon fûznék hozzá, a mûfajban nálam viszik a pálmát, kellemes és pihentetõ mégis súlyos, manapság sokan akarnak valami hasonlót menni de a sok post-black "csoda" közül egyszerûen valamiért csak õk tudnak megfogni, itt nem érzem az erõlködést csak így visz magával a zene)

(õk meg abszolút kedvenc, agresszív, mocskos punk, jó szövegekkel, a csajok hangja nagyon passzol a zenéhez, egész nap tudom õket hallgatni, elég fogós zene)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Elsõ:

Egy elég híres, régóta zenélõ soul énekes 13 év után kiadott egy új albumot. Egy londoni DJ sráccal együtt pedig az egészet átdolgozták együtt, az öreg énekelt, a srác pedig elektronikával szépen adott neki egy új hangulatot...varázslatos lett az eredmény, sajnos az idõs énekes már elhunyt. Szép dolog, két korszak, mégis mennyire megfér együtt, ha igényesen van megcsinálva.

Nem szoktam basszusokat ennyire figyelni, de ami itt van, az nagyon durva. :D

Szereztem egy 2011 évi best of indie válogatást, még nem értem teljesen a végére, iszonyat mennyiség, de van benne pár iszonyat dallamos és király szám, ez az egyik.

Ez a másik.

The Black Lips - Modern Art

Ez megint egy. Kicsit kevésbé indie, kicsit engem a régebbi idõk poppunkjaira emlékeztet. Ugrálós, nyári, de õsszel is óriási.

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Eric Clapton - After Midnight

Mondjuk az utóbbi helyére simán beférhetne a Gangnam Style, mert folyamatosan hallani mindenhol.

Link to comment
Share on other sites

Honi

Mindjárt egy éves a topic :wub: !!

(egy mindent letaroló remixe az eredetinek, simán vállalható ez a kis elektronikás szöszmötölés, cipõbámulás mesterfokon)

- a postrocktól eléggé eltávolodtam mostanában, de az ilyen jól átdolgozott számok mindig jól jönnek, eszméletlen.

(indie-pop, instant sláger, se több, se kevesebb)

(ez egy ilyen fõleg vonósokkal dolgozó, szép lassú cucc, kábé valami miatt a Lostban elhangzó melodikusabb dolgokhoz hasonlítható)

John Frusciante- Uprane (kísérletezõs szintipop vagy akármicsoda, kábé a legfogyaszthatóbb dal az új lemezrõl, mondjuk én buzdítok mindenkit, aki szereti az ilyen elborulásokat, tegyen vele egy próbát)

Meg a Four Tet új albuma

, és a Converge meg Between the Buried and Me anyagok feldolgozása még csak most jön B) .
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Nyugis, relax techno. Elõítéletesek meg nyugodtan belehallgathatnak, mert dallamos, és gyönyörû.

Az új Henry Homesweet chipmixben is benne van, de már régebb óta keresem, végre megtaláltam. Egyrefrénes szám, de fél óráig simán tudom hallgatni. :D

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

(eredeti verzió
t)

(eredeti verzió
)

(a klip ultragáz)

+1: ez csak háromszor vagy négyszer ment le, de tekintve, hogy egy háromórás mixrõl van szó, a'szem idefér:

mKvOzle__OY

No, ez eléggé egy elektronikus hónap lett. Mindegy, belefér. :)

Link to comment
Share on other sites

Honi

(akusztikus szobazene)

(post-hardcore)

(ambient)

(post-rock)

(a Cosmopolis OST-je egyazegyben ajánlott!!)

+1

(pszichedelikus szétszállás)

A hónap egyik legkirályabb indie-meglepetése a Balthazar Rats c. albuma, amúgy a Liars se nagyon hibázott a mostani kiadványával, nem is beszélve a Black Moth Super Rainbowról meg a Neurosisról!

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

A hónap egyik legkirályabb indie-meglepetése a Balthazar Rats c. albuma, amúgy a Liars se nagyon hibázott a mostani kiadványával, nem is beszélve a Black Moth Super Rainbowról meg a Neurosisról!

A Neurosis olyannyira nem hibázott, hogy nekem második leghallgatottabb számom ebben a hónapban az új albumról a

De az utóbbi hónapom abszolút dominálta a

. Egyszerûen leírhatatlan az a dallam, ami 5:40-nél beindul, óriási ez a szám.

Aztán harmadik helyen a

, de a 138ezer megtekintésbõl esküszöm nem sok voltam én, ha saját feltöltés, akkor sem :) (mindenesetre nagyon durva, hogy ennyien lejátszották már) Egyszer így postoltam fb-ra a hónap során: "A hajnali négykor zakatoló aggyal felriadás pontosan azon pillanatok egyike, amikor az ember tudja, hogy szét kell robbantania az agyát a világ legszebb számával, ami elõször csak simogatja, kényezteti az idegpályákat, folyamatosan fokozva a feszültséget, majd pedig egy kis pihenõ után a lehetõ legdurvább katarzissal elkezd ütni és rombolni, letépi a fejhallgatót rólad, majd a szétroncsolt agyadat a végén tovább simogatja... és elenged. Te pedig csak nézel ki a fejedbõl, mint akit megsemmisítettek."

Aztán Silver Mt. Zion - Bury 3 Dynamos, elképesztõ szám, szerintem az egyik legerõsebb post-rock dal, már ha ez post-rock még. Teljesen õrült dalszöveg és erõ, egy igazi energiabomba.

És lejátszások számában utolsó, idõben viszont a 20 perces hossz miatt egész más a helyzet:

. (9:40-tõl érdemes hallgatni, a hegedû azután kezdi el vagdosni a szívet pici darabokra)
Link to comment
Share on other sites

Honi

És lejátszások számában utolsó, idõben viszont a 20 perces hossz miatt egész más a helyzet:

. (9:40-tõl érdemes hallgatni, a hegedû azután kezdi el vagdosni a szívet pici darabokra)

Amúgy nekik jó az új albumuk? Új album az egyáltalán vagy kiadatlan dolgok vannak rajta?

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Amúgy nekik jó az új albumuk? Új album az egyáltalán vagy kiadatlan dolgok vannak rajta?

Két nagy számból és két drone-ból áll az album, nekem elnyerte a tetszésem, abszolút a régi színvonalat hozzák, hamisítatlan Godspeed. Néha elképesztõen lágy, néha pedig rettentõen õrült, masszív és nehéz zene. Az egyik számot a tavalyi turné során már játszották koncerteken, Bécsben fel is tûnt anno, hogy volt valami még sosem hallott õrület, tudtommal új szerzemény. Semmiképpen sem 15 éve kukába dobott dolgokat adtak most ki csak úgy, csak hogy pénzt csináljanak. Látszik ez abból, hogy semmi hírverés nem volt körülötte, egyszerûen csak elkezdték egy koncerten árulni az új lemezt, a semmibõl jött. A mostani turnén is játszanak egy Behemoth címû dalt, ami nem jelent még meg, szóval alkotnak õk. Ezek az emberek nagyon tisztán a zenéért csinálják, amit csinálnak, szarnak a pénzre - 10 év után most úgy döntöttek, van olyan, amit érdemes kiadni.

Ja és csütörtökön megyek Berlinbe megnézni õket megint :) (na jó, legjobb barátom látogatom ott, de véééletlenül pont akkor, amikor arra jár az egyik kedvenc zenekarom)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...