Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hó végi top 5


Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Recommended Posts

oFF.

Ebbe így még nem gondoltam bele, hogy unalmas, mert annyira tetszik az egész. Végülis ráfogható. Mindenesetre én nagyon szeretem, a hangzás, a dallamok nagyon egyben van az egész. Élõben megnézném õket. :)

Hát ha neked tetszik, akkor számodra nyilván nem unalmas, kár is belegondolni. :D Egy-két slágertõl eltekintve engem nem kötött le egyáltalán. Élõben persze én is megnézném ezt a három legendát.

Amúgy ilyen szintû offolás belefér? Gondolom nem lesz egy hot topic, mivel ugye mindenki hónap végén írja be a számokat, szóval talán nem árt egy kicsit életben tartani.

Egyébként én is szerettem volna egy "október legjobb ízlésû fiatalembere" címet átadni, de mivel majdnem mindenki listájában találtam legalább 2-3 olyan zenekart, amit szeretek (meg 1-2-t, ami távolabb áll tõlem) így ez most elmarad.

Link to comment
Share on other sites

adesz444

Hát ha neked tetszik, akkor számodra nyilván nem unalmas, kár is belegondolni. :D Egy-két slágertõl eltekintve engem nem kötött le egyáltalán. Élõben persze én is megnézném ezt a három legendát.

Amúgy ilyen szintû offolás belefér? Gondolom nem lesz egy hot topic, mivel ugye mindenki hónap végén írja be a számokat, szóval talán nem árt egy kicsit életben tartani.

Egyébként én is szerettem volna egy "október legjobb ízlésû fiatalembere" címet átadni, de mivel majdnem mindenki listájában találtam legalább 2-3 olyan zenekart, amit szeretek (meg 1-2-t, ami távolabb áll tõlem) így ez most elmarad.

Hát sztem az, hogy unalmas, az nem jelenti feltétlen azt, hogy rossz a lemez. Ismerek ennél a TCV-nél unalmasabb lemezt, ami szintúgy durvajó. Úgy értem az unalmast, hogy az összes szám hangzásvilága, lüktetése hasonló, nincs hangulatingadozás stb.

Szvsz nem gáz, ha beszélünk a zenérõl, lehetne csinálni egy "beszéljünk zenérõl" topikot, de nem hiszem, hogy sok értelme lenne egy másik topikban megbeszélni azt, ami ebben jön fel. Legalábbis egy fõtémán belül nyilván. :)

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Hát sztem az, hogy unalmas, az nem jelenti feltétlen azt, hogy rossz a lemez. Ismerek ennél a TCV-nél unalmasabb lemezt, ami szintúgy durvajó. Úgy értem az unalmast, hogy az összes szám hangzásvilága, lüktetése hasonló, nincs hangulatingadozás stb.

Szvsz nem gáz, ha beszélünk a zenérõl, lehetne csinálni egy "beszéljünk zenérõl" topikot, de nem hiszem, hogy sok értelme lenne egy másik topikban megbeszélni azt, ami ebben jön fel. Legalábbis egy fõtémán belül nyilván. :)

Mint illetékes: lehetne éppen csinálni ilyen topikot, de mi a jófenének? :rolleyes: Amíg nem megy át a társalgás nagyon durván off-topicba vagy szabályellenesbe, addig tõlem egyikõtök se fog panaszt hallani.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Visszatérve a TCV-re, igazából 3/4 QOTSA, maradék LedZep. :D

Foo Figherst kivéve a történetből már egyből sokkal érdekesebb lett nekem :) Meghallgatva a linkelt számot, amúgy ebben simán van igazság, ami valahol nevetséges, valahol meg eléggé király. Hogy jól szól, az biztos...

Hát sztem az, hogy unalmas, az nem jelenti feltétlen azt, hogy rossz a lemez. Ismerek ennél a TCV-nél unalmasabb lemezt, ami szintúgy durvajó. Úgy értem az unalmast, hogy az összes szám hangzásvilága, lüktetése hasonló, nincs hangulatingadozás stb.

Az unalmas helyett mondjuk a repetitív használata lehet, hogy célszerûbb - de a helyzet marad, sokan azt mondhatják, hogy unalmas, pedig ez nagyon nem igaz minden esetben. Pl. a Pelican sem a legváltozatosabb zene a világon, mégis mennyire durván jók...

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

A TCV albumát egy idõben sokszor hallgattam, vannak benne iszonyatosan jó részek. Egy idõ után meguntam, de azért néha elõkerül még.

Nyugodtan lehet zenérõl beszélgetni, nem olyan kötött ez a topik. Az a jó, ha nem csak hó végén pörög, meg természetes, hogy egy linkelt elõadóról, számról megy a diskurzus, ez a lényege. :D

a He Films the Clouds Part 2 ment, telefonomra csak a 2 legfontosabb számukat tettem rá... amint netet kap az android scrobbler, ugrik egy szépet a last.fm :D

Szintén csodazongora amúgy... és tegnap megvettem az albumot, dedikálták is nekem a srácok, de söröztem is velük. Hatalmas élmény volt :)

Ja, ez a szám hatalmas, a meg a Not for want is. Habár nekem a Sing the word hope... albumuk egészében jobban tetszik. Mikor odafigyelve hallgattam, rájöttem, mennyi apróságot változtatnak egy számon belül, elég jó.

Link to comment
Share on other sites

adesz444

Foo Figherst kivéve a történetbõl már egybõl sokkal érdekesebb lett nekem :) Meghallgatva a linkelt számot, amúgy ebben simán van igazság, ami valahol nevetséges, valahol meg eléggé király. Hogy jól szól, az biztos...

Az unalmas helyett mondjuk a repetitív használata lehet, hogy célszerûbb - de a helyzet marad, sokan azt mondhatják, hogy unalmas, pedig ez nagyon nem igaz minden esetben. Pl. a Pelican sem a legváltozatosabb zene a világon, mégis mennyire durván jók...

Jah, ki lehet venni belõle az FF-et, mivel Dave Grohl-al készült el a QOTSA legjobb lemeze a Songs for the Deaf is.

Azért ne egy számból döntsd el, hogy unalmas-e a lemez, vagy sem. Mûfajnak megfelelõen változatos maga a szám, van benne versszak, refrén, átvezetõ oszt' jónapot. :D

Azt, hogy repetitív azt nem mondanám rá, mert az azért más jelent a zenében. Az konkrétan azt jelenti, hogy egy valamibõl épül fel az egész lemez.

Link to comment
Share on other sites

oFF.

Hát sztem az, hogy unalmas, az nem jelenti feltétlen azt, hogy rossz a lemez. Ismerek ennél a TCV-nél unalmasabb lemezt, ami szintúgy durvajó. Úgy értem az unalmast, hogy az összes szám hangzásvilága, lüktetése hasonló, nincs hangulatingadozás stb.

Amit leírtál, az nem azt jelenti, hogy unalmas, hanem inkább nem túl változatos, egysíkú, stb. Ezek ellenére még lehet élvezetes. Ha viszont az ember azt mondja valamire, hogy unalmas, az már magában foglalja azt is, hogy nem tetszik neki, én legalábbis így gondolom.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Végighallgatva minden eddig belinkelt számot (tudom, túl sok a szabadidőm :B ) a végeredmény a következő:

Kaltinak a listáján volt a legtöbb olyan szám, amit nem ismertem és bejött, B4LINT top5-je áll hozzám a legközelebb, M3LK0R-é pedig a legtávolabb.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Végighallgatva minden eddig belinkelt számot (tudom, túl sok a szabadidőm :B ) a végeredmény a következő:

Kaltinak a listáján volt a legtöbb olyan szám, amit nem ismertem és bejött, B4LINT top5-je áll hozzám a legközelebb, M3LK0R-é pedig a legtávolabb.

Igen, elég durva hónapom volt valószínűleg ez nyomta rá bélyegét a zenékre is amiket hallgattam :D Amúgy az tök jó ,hogy van aki végig hallgatja az összeset :D Amúgy Kalti és Bálint zenéi tetszettek nekem is a legjobban de bullet50 és Adesz is ott van a toppon :D

Link to comment
Share on other sites

adesz444

Igen, elég durva hónapom volt valószínûleg ez nyomta rá bélyegét a zenékre is amiket hallgattam :D Amúgy az tök jó ,hogy van aki végig hallgatja az összeset :D Amúgy Kalti és Bálint zenéi tetszettek nekem is a legjobban de bullet50 és Adesz is ott van a toppon :D

Tõled a Sonic Youth az abszolút kedvenc nálam is. :D

Hihetetlen õszene, de nekem a koncertfelvételeik jönnek be igazán.

Link to comment
Share on other sites

jetine

(Igazából nem csak ezt, hanem az egész albumot - RAKA - egyben, mindenestül.)

Ez a zene istenien jó :o, köszönöm, hogy segítettél rátalálni :D.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Ez a zene istenien jó :o, köszönöm, hogy segítettél rátalálni :D.

Nagyon szívesen! :) Segítségképp: Shikata Akiko négy teljes albumot hozott ki eddig: Navigatoria, RAKA, Harmony, Haikyo to Rakuen. Nekem a RAKA a kedvencem, de ez már ízlés kérdése. Emellett több visual novelhez csinált OST-t, ezek közül többet nagyzenekarra is áthangszerelt. Példa:

Mondjuk ezt az albumot (Hanakisou Symphonic Arrangements) egész nap el tudom hallgatni ismétlésen. :rolleyes:

Amúgy meg ha ez a fajta zene tetszik, akkor érdemes utánamenned Kokia albumainak is. Kis motiváció (a korábban linkelt élőfelvétel mellett persze):

Kokia - Fate

Link to comment
Share on other sites

jetine

Nagyon szívesen! :) Segítségképp: Shikata Akiko négy teljes albumot hozott ki eddig: Navigatoria, RAKA, Harmony, Haikyo to Rakuen. Nekem a RAKA a kedvencem, de ez már ízlés kérdése. Emellett több visual novelhez csinált OST-t, ezek közül többet nagyzenekarra is áthangszerelt. Példa:

Mondjuk ezt az albumot (Hanakisou Symphonic Arrangements) egész nap el tudom hallgatni ismétlésen. :rolleyes:

Amúgy meg ha ez a fajta zene tetszik, akkor érdemes utánamenned Kokia albumainak is. Kis motiváció (a korábban linkelt élõfelvétel mellett persze):

Kokia - Fate

Köszönöm szépen, Kokia is nagyon nagyon tetszik. Mondjuk Shikata Akiko-nál több albumot is találtam Oo de nagy részében nincs is ének (ami nem feltétlenül baj), legalább lesz mibõl válogatni, discography-t találtam kb 2 giga anyag tõle.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Köszönöm szépen, Kokia is nagyon nagyon tetszik. Mondjuk Shikata Akiko-nál több albumot is találtam Oo de nagy részében nincs is ének (ami nem feltétlenül baj), legalább lesz miből válogatni, discography-t találtam kb 2 giga anyag tőle.

Azért írtam segítségnek ezt a minilistát. Shikata Akiko alapvetően háromféle albumot készít:

1) Normál stúdióalbumokat. (Ugye ezeket listáztam.)

2) OST-ket, illetve ezek áthangszerelését nagyzenekarra. (Nyugaton ezzel vált ismertté: az Ar Tonelico sorozat zenéinek nagy részéért ő felel. És itt nem is igazán csak háttérzenéről beszélünk: a játék történetének világában a "varázslás" gyakorlatilag egy külön, a játékhoz kitalált nyelven való éneklést jelent, így a zene a játékmenet szerves részét adja.)

3) Instrumentális albumokat.

Egyébként még egy pár hete utánamentem egy kicsit a munkásságának, és akkor esett le az állam, mikor egy interjúból kiderült, hogy eredetileg egyáltalán nem is tervezett énekelni, "csak" zenét szerezni. :o

Link to comment
Share on other sites

jetine

Azért írtam segítségnek ezt a minilistát. Shikata Akiko alapvetõen háromféle albumot készít:

1) Normál stúdióalbumokat. (Ugye ezeket listáztam.)

2) OST-ket, illetve ezek áthangszerelését nagyzenekarra. (Nyugaton ezzel vált ismertté: az Ar Tonelico sorozat zenéinek nagy részéért õ felel. És itt nem is igazán csak háttérzenérõl beszélünk: a játék történetének világában a "varázslás" gyakorlatilag egy külön, a játékhoz kitalált nyelven való éneklést jelent, így a zene a játékmenet szerves részét adja.)

3) Instrumentális albumokat.

Egyébként még egy pár hete utánamentem egy kicsit a munkásságának, és akkor esett le az állam, mikor egy interjúból kiderült, hogy eredetileg egyáltalán nem is tervezett énekelni, "csak" zenét szerezni. :o

Jah értem, akkor sikerült arra rálelnem (mármint az összes munkájára), legalább válogatok belõle ami jó, 200-250 zeneszám lesz kb :D ráérek.

Jó hogy kipróbálta az éneklést is, mert szép hangja van, és nagyon ért a zenéhez is.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Látszik, hogy beütött az õsz... :D (újra)felfedeztem egy régebbi kedvencet (elsõ helyen), a többi szám nagyjából az évszak hangulatát hozza, olyan dalok, amiket szívesen hallgatok ilyenkor úton/otthon...

Agalloch - As Embers Dress the Sky

Opeth - Patterns in the Ivy I./II.

úristen most ezeket ide benyomtad olyan 3-4 éve bõven rengeteg pörögtek ezek a zenék :D de lehet még régebben :D kegyetlen jó elõ is bányászom õket :D

Link to comment
Share on other sites

adesz444

Látszik, hogy beütött az õsz... :D (újra)felfedeztem egy régebbi kedvencet (elsõ helyen), a többi szám nagyjából az évszak hangulatát hozza, olyan dalok, amiket szívesen hallgatok ilyenkor úton/otthon...

Amúgy tök érdekes, hogy ilyenkor, ahogy jött az õsz, nálam is változott a playlist. Nem vagyok olyan, aki trendi muszikákat meg ilyesmiket hallgat. :D

A TCV-t pár hete vettem elõ, és meg is jegyeztem akkor magamnak, hogy ez ilyen õszi/téli zene nálam.

Link to comment
Share on other sites

bcom

Nagyon szívesen! :) Segítségképp: Shikata Akiko négy teljes albumot hozott ki eddig: Navigatoria, RAKA, Harmony, Haikyo to Rakuen. Nekem a RAKA a kedvencem, de ez már ízlés kérdése. Emellett több visual novelhez csinált OST-t, ezek közül többet nagyzenekarra is áthangszerelt. Példa:

Mondjuk ezt az albumot (Hanakisou Symphonic Arrangements) egész nap el tudom hallgatni ismétlésen. :rolleyes:

HÚ! Ez gyönyörû!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

kekekekekeke

Egyértelmûen elsõ:

mVWeqAPQUXc&ob=av2e

a többi sorrend nélkül

Gooral - Nadzie sieje

+1

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Bazz, már elment egy hónap? :ninja: Csak tudnám mivel... :unsure:

No akkor...

TOP1 (YT-n kizárólag, last.fm-en így nem mutatkozik):

siOCjEydLUU

(Ez a az Ever 17 intro-ja. Nagyjából az egyetlen intro ezidáig, amit az adott játék tizenakárhányadik elindítása után is sajnálok kinyomni. :rolleyes: )

Ami még sokat ment:

(azért nem az eredeti klippel, mert abban messze túl sok a háttérzaj)

Meshuggah - Bleed

(STFU! -_- )

Azért elég érdekes élmény volt ezt a listát, így, ebben a sorrendben végignyomni. :rolleyes:

Szerk.: Moderátori kérés: A legfontosabb/legtöbbet hallgatott számot lehet így YT-s videó formájában közvetlenül betenni, de kérnék mindenkit, hogy NE ágyazza be a teljes ötösfogatot, mert a büdös életben nem fog betölteni az oldal.

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Egész szokatlan számok tõlem:

Link to comment
Share on other sites

Honi

(a Doctor Who 2. évadzárója iszonyatosan betette a kaput)

kq-DhjidQxk

(a Drive OST-je se kutya)

(ez a töki eszméletlenül adja elõ, utáltam a musicaleket, de nagyon erõs elõadás :blink: . Semmi vallásos beszervezõs szektás cucc, ne szarjatok :D .)

(ez meg sima fúvószenekar, jön a karácsony, ilyenkor elõkerülnek az ilyesmik)

(erre mondjuk nem vagyok túl büszke :lol: )
Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

Bazz, már elment egy hónap? :ninja: Csak tudnám mivel... :unsure:

Azért elég érdekes élmény volt ezt a listát, így, ebben a sorrendben végignyomni. :rolleyes:

Hát még nekem mennyire volt érdekes élmény végighallgatni. :mellow:

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Bazz, már elment egy hónap? :ninja: Csak tudnám mivel... :unsure:

TOP1 (YT-n kizárólag, last.fm-en így nem mutatkozik):

Meshuggah - Bleed

Azért elég érdekes élmény volt ezt a listát, így, ebben a sorrendben végignyomni. :rolleyes:

Hasonló futott át az én agyamon is, és nekem ez különösen fájdalmas, hogy így elment egy hónap - persze én tudom nagyjából, mivel, de akkor is nagyon durván rohant el.

Olyan nincs, hogy YT, ezért nincs last.fm-en, ez csak hiányos információ :)

Last.fm scrobbler

Tökéletesen mûködik, elég régóta használom már.

Az pedig biztos, hogy ez egy nagyon érdekes top5 volt, szélsõséges, de elképesztõen - a Bleed meg az utolsó szám egymás mellett! Dúúrva :)

---

Nekem amúgy ebben a hónapban egyértelmûen kiemelkedett egy zenekar, aminek a koncertje elõtt rommá hallgattam a legjobb albumait, és gyakorlatilag olyan szintre emelkedett nálam, amit nem sok zenekar mondhat el magáról - de ezt most nem nevezném meg. Nem nehéz kitalálni, de akkor sem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...