Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hó végi top 5


Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Recommended Posts

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Mivel hasonló topik nem nagyon akad, merítettem kezdeményezõkészségembõl, és megnyitottam ezt.

A lényege annyi lenne, hogy minden hónap végén utánakutatsz/visszaemlékezel, hogy melyik az az öt szám, ami az adott hónapban legtöbbet került lejátszásra, illetve legjobban tetszik. Általában mindkettõ egyszerre. ( Egy lehetõség lastfmen utánanézni, ha nem szolgál jól a memória. ) Ez lehet új dal, régi és újra felfedezett, nem lényeg. Lehetõleg linkelni kellene õket, így olyan lenne, mint egy személyreszabott selected pick az adott hónapra, nem pedig egész album, youtube miatt könnyen elérhetõ, és remélhetõleg eltérõ stílusok köszönnek majd be.

Ha nem jön össze az 5, nem baj, legyen inkább kevesebb, nem kell beleerõltetni egy valótlant.

Nem lesz sûrûn látogatott topik, de hátha eléldegél. :D

Akkor kezdem is, én most sorrendet nem állítok fel.

Captain Dan & The Scurvy Crew - Ship 2 Ship

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Bár last.fmen pont 1 hónapos statisztikát nem találtam.

Én sem onnan néztem, mert hiába megvan az adott szám, sokszor csak benyomom youtuberól többször, a repeat gombot nem szeretem rányomni a winampra valamiért. Meg hallgatok nem scrobblolható dologról is, általában többet, mint géprõl.

Edit:

Na, például ez az Aeroplane máris megvett. :D

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Én sem onnan néztem, mert hiába megvan az adott szám, sokszor csak benyomom youtuberól többször, a repeat gombot nem szeretem rányomni a winampra valamiért. Meg hallgatok nem scrobblolható dologról is, általában többet, mint gépről.

Tényleg youtubeot le is felejtettem. Na majd a következő hónapban. :P

Király ez a kalózrap. :D

Link to comment
Share on other sites

Kalti

Jó kezdeményezés, nagyjából fejbõl nyomom:

dEUS - Twice

Link to comment
Share on other sites

oFF.

(electro / noise / industrial / alt. rock akármi)

Far-Less - Scorched Earth Policy (poszt-hardcore)

Benighted - Unborn Infected Children (death metal)

(pop punk / emo)

(poszt-hardcore / southern rock)

Mondjuk ez így nem teljesen pontos, mert volt olyan szám (és zenekar is), ami nincs fent youtube-on, úgyhogy helyettük betettem mást. Amúgy jó ötlet a topik, bár cím alapján arra számítottam, hogy az adott hónap kedvenc lemezeit kell rangsorolni, de mondjuk annak nem lenne sok értelme, a legtöbb ember egész évben hallgat meg 5-10 lemezt. :D

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Ez a stílusmelléírogatás remek ötlet egyébként.

Igen, egyrészt az albumra ott van a milyen albumot hallgattál legutóbb, másrészt ha kíváncsi is az ember, elég nagy munka felhasználónként öt albumot meghallgatni. :D

Az meg érdekes lesz, mikor mondjuk fél év múlva visszanézed, hogy mit hallgattál nagyon sokat ebben a hónapban.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

(A Black Lagoont kizárólag emiatt kezdtem el megnézni, annyira ráakadtam erre a számra. :rolleyes: )

Kokia - Il Mare dei Suoni (a last.fm-en ebből szinte semmi sem látszik például, mert YouTube-ról ment végig)

(Igazából nem csak ezt, hanem az egész albumot - RAKA - egyben, mindenestül.)

(Ismét csak: nem ezt a számot külön, hanem az egész albumot. És ez sem látszik a last.fm-en: itthon nem hallgatom, csak a városban járkálva. Ideális kísérőzene az idegesítően lassan mászkálók között való úttöréshez. :B )

Stílusokat nem írok, két okból: 1) nem tudom melyiket hova lehetne belőni és 2) pont leszarom, hogy őszinte legyek. ^_^

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Ez a topik jó :)

Nos ez a hónapom a masszív utazgatás jegyében telt, illetve rákaptam megint a régebbi könnyebben emészthetõ zenéimre (metalcore, deathcore) illetve az új kis kedvenceimet (grindcore, crust punk) is fokozottabban hallgattam , gondolom ez betudható a pesti légkörnek is. Aztán vannak olyan zenék amiket folyamatosan hallgatok: sludge, post-rock, post-metal természetesen néha azért ezekbõl is kellett 1-2 a hónap során, egyedül azt sajnálom ,hogy tech death-t és úgy egyáltalán death metalt mostanában egyáltalán nem hallgatok, de annyira nincs is hangulatom hozzá :D

ez az egész album hatalmas, doomos, hardcore-os dolog, lehetne mondani ,h black metalos, de inkább nem teszem mert mostanában az abban a mûfajban játszók jó 80-90%-áról az a vélemeny ,hogy egy kalap szmötyi ( :D) akik meg igazán jók arra nem lehet csak úgy simán ráakasztani ezt a bélyeget.

ez grindcore úgyhogy óvatosan !!! :D , mostanában az egyik kedvenc mûfajom, gyors, benne van a hardcore tökössége, agresszívitása, õszintesége, zsír és Wormrot koncert kegyetlen volt Pesten :). Goregrind meg ilyen sz*rokat még mindig nem hallgatok hála istennek, mert annak így értelmét nem látom meg ótvar... :D

Maruta - March Forward Into Regression mostmár nem kommentálom mert hosszú a post :D

ezt muszáj, volt egy Sonic Youth napom a hónapban :D
Link to comment
Share on other sites

Honi

Puding!a ötlet volt ez B)

Amúgy: sokat hallgatok én is youtube-on, de a chrome scrobbler összeszedi ezeket, ajánlom.

Szóval akkor 2011 októbere

(masszív 10 perces szétszállós pszichedelikus, össze-vissza álmodó királyság)

Arbouretum- Signposts and Instruments (belassult, súlyos cucc, fajin énekkel, nagyon visz ez is)

(ambient)

(ez egy istentelen hatalmas csoda, de szerintem nem nagyon mondok vele újat...),

meg akkor egy bónusz, kellemes tinglitangli:

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Október:

Nagyjából ezek.

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

Október:

Nagyjából ezek.

Neked vannak a legjobb zenéid októberben.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Nagyon tetszik ez a topik, főleg a későbbi visszakeresés lehetősége miatt.

4 szám nagyon magasan kiemelkedett mennyiségben, ebben biztos vagyok last.fm nélkül is, plusz egy bekerül ide a fontossága miatt.

65daysofstatic - Radio Protector (post-rock)

Egészen elképesztő zongora, amikor pedig bejön a dob, totál megőrülök, a gitár meg tovább fokozza. És most sem bírtam ki, hogy csak egyszer hallgassam meg... biztosan top10 számban van all-time.

(prog-metal / math-metal / djent)

Ezt végtelenítve tudnám hallgatni gyakorlatilag.

Előző hétvégén Dinantban voltam, ahol Adolphe Sax, a hangszer feltalálója született és ahol a háza múzeummá van alakítva, plusz egy híd is tele van rakva szaxi-szobrokkal. Eszembe jutott ez a régi kedvenc szám... az összes Tesseract-hallgatásom 90%-át ez teszi ki, az biztos. 20-szor egymás után biztosan lement, last.fm-en betelt a legutolsó számok lista vele a profilban.

(post-rock)

Készültem a koncertekre (2-re is eljuthattam könnyedén), szinte állandóan ez vagy a He Films the Clouds Part 2 ment, telefonomra csak a 2 legfontosabb számukat tettem rá... amint netet kap az android scrobbler, ugrik egy szépet a last.fm :D

Szintén csodazongora amúgy... és tegnap megvettem az albumot, dedikálták is nekem a srácok, de söröztem is velük. Hatalmas élmény volt :)

(prog-metal / math-metal)

Van egyfajta tradíciója ennek a számnak nálam, akkor hallgatom általában, amikor iszonyú dühös vagyok és ha számban talán nem is, de fontosságban biztosan itt a helye; 3:02-nél minden kirepül, végigráz a hideg és egyszerűen elpusztíthatatlannak érzem magam. Konkrétan az egyik legdurvább zenei pillanat, amit valaha hallottam :) Ez az egyik feszültséglevezető számom, a másik amúgy az Explosions in the Sky - Your Hand in Mine; csak az meg a gyönyörrel vezeti le, nem a nyers, csontig hatoló erővel, az pedig bármikor megnyugtat.

szerk.: Észrevétlenül bekúszott 9 Sax Solo, és most kezdődött újra...

Link to comment
Share on other sites

adesz444

Nem nagyon tudok számokat kiemelni, mivel lemezeket szoktam berakni a playlistbe, de megpróbálom azért. :D

Október:

Félig Queens of The Stone Age, félig Foo Fighters, félig Led Zeppelin.

Foo Fighters - White Limo

Alt Rock, Grunge stb.

Stoner.

Magyar stoner. :D

Grunge.

Link to comment
Share on other sites

oFF.

Nem nagyon tudok számokat kiemelni, mivel lemezeket szoktam berakni a playlistbe, de megpróbálom azért. :D

Október:

Félig Queens of The Stone Age, félig Foo Fighters, félig Led Zeppelin.

Ezek szerint a Them Crooked Vultures nem is egy zenekar, hanem rögtön másfél. :D Amúgy én is mindig csak albumokat szoktam hallgatni egészben, külön számokat csak telóról.

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Neked vannak a legjobb zenéid októberben.

Ez azért hülyeség, mert igazából nekem vannak.

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

Ez azért hülyeség, mert igazából nekem vannak.

nem

Link to comment
Share on other sites

adesz444

Ezek szerint a Them Crooked Vultures nem is egy zenekar, hanem rögtön másfél. :D Amúgy én is mindig csak albumokat szoktam hallgatni egészben, külön számokat csak telóról.

Nem láttál te South Parkot? Ott volt így megfogalmazva a medvedisznóember. :D

Visszatérve a TCV-re, igazából 3/4 QOTSA, maradék LedZep. :D

Link to comment
Share on other sites

Joey

Az én hó végi top 5-öm, inkább egy top 2, mivel két album kivételével inkább csak az isteni Camelblue pajti AOR válogatásait hallgattam:

(hair metal)

(hair metal)

Az új Steel Panther lehengerelt, talán jobb is, mint az elsõ album, mert itt a klasszikusoktól való nyúlások sokkal kevésbé direktek, a dalok meg hasonlóan jó minõségûek, szóval nálam epic win.

A Tesla-Psychotic Supper albumra meg csak szimplán nagyon rákattantam, mert igazi klasszikus megszólalású hard rock banda, és imádom õket. :D

Link to comment
Share on other sites

oFF.

Nem láttál te South Parkot? Ott volt így megfogalmazva a medvedisznóember. :D

Visszatérve a TCV-re, igazából 3/4 QOTSA, maradék LedZep. :D

Ja, tényleg. :D Rég volt már. Amúgy én szeretem a zenekar mindhárom alkotóelemét (QotSA, FF, LZ), de a 'Vultures lemez szerintem elég unalmas lett.

Link to comment
Share on other sites

adesz444

Ja, tényleg. :D Rég volt már. Amúgy én szeretem a zenekar mindhárom alkotóelemét (QotSA, FF, LZ), de a 'Vultures lemez szerintem elég unalmas lett.

Ebbe így még nem gondoltam bele, hogy unalmas, mert annyira tetszik az egész. Végülis ráfogható. Mindenesetre én nagyon szeretem, a hangzás, a dallamok nagyon egyben van az egész. Élõben megnézném õket. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...