Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DotA 2


Sydius

Recommended Posts

Sydius

iszonyat unbalance. Ha valakinél ott van am akkor olyan 90% hogy õk nyernek. Ilyenkor fullad unalomba ezt a dotától örökölte pedig ezt nagyon át kellene dolgozni nekik.

Ez még így is marad egy darabig. Amíg ki nem adják a játékot, addig csak a klienst csinálják meg, és átültetik rá az "alap" dotát. Most nem lesz balance-olás, mert minek? Egyszerre 2 játékon programozni IceFrognak sincs ideje. Majd ha megvan az átültetés, akkor jöhet a balance alakítása. Addig felesleges.

Link to comment
Share on other sites

Razon

iszonyat unbalance. Ha valakinél ott van am akkor olyan 90% hogy õk nyernek. Ilyenkor fullad unalomba ezt a dotától örökölte pedig ezt nagyon át kellene dolgozni nekik.

AM legkeményebb counterjei nincsenek még benne a betaban, ezért van ez a szituáció.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Mikor kész lesz a játék, akkor szerintem a legbalancoltabb MOBA lesz. A war3-as dotában is remek az egyensúly, mindennek megvan a countere, az más kérdés, hogy senki nem hozza.

Természetesen sok függ a játékosok tudásától is. Na meg, ha nem húzzátok el lategameig a meccset, akkor maginának nincs ideje megerõsödni. :D

Link to comment
Share on other sites

VSZM

Dota 2 beta eladó. Érdeklõdni privátban.

Link to comment
Share on other sites

_Greb_

Dota 2 beta eladó. Érdeklődni privátban.

ha ingyen adod akkor engem érdekel. :D

Link to comment
Share on other sites

Ripley

Dota 2 beta eladó. Érdeklõdni privátban.

Rofl de még eladó..

BETA eladó OMFG.

Tényleg ingyé jöhet, ahogy Titan is írja.

Link to comment
Share on other sites

_Greb_

Rofl de még eladó..

BETA eladó OMFG.

Tényleg ingyé jöhet, ahogy Titan is írja.

azt írta nem ingyé adja,kíváncsi vagyok melyik az a barom aki egy béta kulcsért fizetne.

mert õszintén,aki fizet ilyenért az egy barom. :D

Link to comment
Share on other sites

Jolee

azt írta nem ingyé adja,kíváncsi vagyok melyik az a barom aki egy béta kulcsért fizetne.

mert õszintén,aki fizet ilyenért az egy barom. :D

Akkor en egy barom vagyok :) Bar szerencsere bekerultem, kaptam a Valve-tol beta kulcsot, de (tekintve, hogy eleg hosszu betanak nezunk elebe + hatalmas dota es MOBA fan vagyok) 2-3k-t siman megert volna nekem egy kulcs, ha nem vagyok szerencses.

Link to comment
Share on other sites

Salamandre

iszonyat unbalance. Ha valakinél ott van am akkor olyan 90% hogy õk nyernek. Ilyenkor fullad unalomba ezt a dotától örökölte pedig ezt nagyon át kellene dolgozni nekik.

Nem tudom, hogy melyik karakterrõl van szó, de szerintem a dota épp attól balance, hogy vannak support, tank és carry hõsök. Míg lolban akármelyik hõssel vagy, te választod mi leszel, akár egy Sonával is kialakíthatod minden ídõk legnagyobb ownage network-ét, míg Dotában kevesebb eséllyel lesz pl Lich late game legimbább hõse. Plusz én úgy gondolom, hogy a LoL a Dota lebutított verziója, most jöhetnek az ostorozó kommentek, de vegyük akár a deny-t, akár azt, hogy nem veszítesz pénzt, ha meghalsz... stb. Bármelyik karakterrel ugyanúgy érvényesülhetsz, nincs nagyon megkötve, hogy ez carry hõs, emez meg csak support.

Link to comment
Share on other sites

Razon

azt írta nem ingyé adja,kíváncsi vagyok melyik az a barom aki egy béta kulcsért fizetne.

mert õszintén,aki fizet ilyenért az egy barom. :D

25-30 eurót nagyon sokan adnak érte pedig, elég felnézni a playdota fórumra.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Nem tudom, hogy melyik karakterrõl van szó, de szerintem a dota épp attól balance, hogy vannak support, tank és carry hõsök. Míg lolban akármelyik hõssel vagy, te választod mi leszel, akár egy Sonával is kialakíthatod minden ídõk legnagyobb ownage network-ét, míg Dotában kevesebb eséllyel lesz pl Lich late game legimbább hõse. Plusz én úgy gondolom, hogy a LoL a Dota lebutított verziója, most jöhetnek az ostorozó kommentek, de vegyük akár a deny-t, akár azt, hogy nem veszítesz pénzt, ha meghalsz... stb. Bármelyik karakterrel ugyanúgy érvényesülhetsz, nincs nagyon megkötve, hogy ez carry hõs, emez meg csak support.

Persze, hogy a lol butított. Azt hiszem, épp ez a lényege, mert sokkal elnézõbb a hibákkal szemben, mint a dota, és emiatt játsszák sokan. Felhasználóbarátabb, vagy micsoda.

Ha valaki újoncként szeretné elkezdeni valamelyiket, jelen állás szerint biztos, hogy a lol mellett dönt, mert vannak itemjavaslatok, kevesebb dologra kell odafigyelni, az egész játék egyszerûbb etc.

Én arra leszek kíváncsi, hogy ha megjelenik a dota2, akkor hányan választják majd azt újként. Nagyon intelligens botok lesznek benne, akikkel nem csak az egyéni játékot lehet megtanulni, hanem, hogy mit kellene csinálni csapatként.

Also, mostantól, hogy ursát behozták, megnõ a blademail felhasználás. :D

Link to comment
Share on other sites

_Greb_

25-30 eurót nagyon sokan adnak érte pedig, elég felnézni a playdota fórumra.

szerintem bétáért fizetni akkor is baromság. -_-

Link to comment
Share on other sites

laarson

Nem tudom, hogy melyik karakterrõl van szó, de szerintem a dota épp attól balance, hogy vannak support, tank és carry hõsök. Míg lolban akármelyik hõssel vagy, te választod mi leszel, akár egy Sonával is kialakíthatod minden ídõk legnagyobb ownage network-ét, míg Dotában kevesebb eséllyel lesz pl Lich late game legimbább hõse. Plusz én úgy gondolom, hogy a LoL a Dota lebutított verziója, most jöhetnek az ostorozó kommentek, de vegyük akár a deny-t, akár azt, hogy nem veszítesz pénzt, ha meghalsz... stb. Bármelyik karakterrel ugyanúgy érvényesülhetsz, nincs nagyon megkötve, hogy ez carry hõs, emez meg csak support.

Attól még hogy nincs megkötve nem jelenti hogy használnák másra is. Elvétve jelenik meg a support esetleg carrynek de ilyenkor a riot a köv patchben le is húzza. Illetve ez amúgy is szint függõ ugyan úgy mint akármelyik mobában. De az esetek többségében igen is a support karakter supportként fog játszani mert ellenkezõ esetben nem lenne eséllyük, mivel egy normális ap vagy ad carry kicsinánálná. Ez egy inkább olyankomment a részemrõl hogy mielött leirsz valamit inkább gondold át. ;) Az általad leírtak egy abszolut nem fejlesztett játékra lehetne csak jellemzõ. De a mobák ugyanúgy a wow warcraftõl származnak csak más más szempontból nyúltak hozzá az alaphoz. Így ezért a lol sem volt soha se képes igazán ellépni az alaptól. Csak a játék bizonyos elemeit tették át más megvilágításba. Igazából ezaz orosz bajnokság is elég érdekes volt csak az volt a baj hogy ott volt am és kb senki sem bírta counterelni.

Eza pénz kieséses dolog lol-ban meg ott csapódik le hogy a halál ideje alatt nem kapsz semmit ez pl a buffoknál fontos mert elveszted a buffot és azt mondjuk meg kapja vmelyik carry akkor az még roszabb. Dota2ben ha van elég pénzed akkor fel tudod éleszteni magad ha jól értelmeztem.

Link to comment
Share on other sites

Salamandre

...

Rengetegszer láttam már Lux-ot, Zilean-t vagy Morgana-t carryként. És kérlek szépen egy pre-made csapatban volt rá példa. Persze ezek a Riot féle feed-nerf update-ek változtathatnak a dolgon, már régen játszottam vele.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Dotában meghalsz, ellen kap pénzt, ellen kap xp-t, te vesztesz xpt, vesztesz pénzt.

Early-mid gameben gondolni sem lehet rá, hogy te megvedd magad, mert az újra pénzveszteség.

Ellenben a lolban meghalsz, ellen kap pénzt és xpt, neked a büntetésed sima xp kiesés.

Ezért mondom, hogy a lol megengedõbb. Hatalmas fontosságú a deny a dotában, mert egy rendkívül érdekes mechanizmus. Ha jó vagy, akkor nem csak több pénzt szerzel a lasthitekkel, de az ellenfél pénzét is csökkented. Az amolyan biztosíték, ha ezt csinálod, egy halál után kevésbé leszel hátrányban.

Nem igazán ismerem a lolherok képességeit, de azt tudom, hogy dotában egy supporttal nem is igazán tudsz máshogy játszani. Nincs hatalmas dmg-e, a skilljei tényleg a csapatod javát szolgálják. Supportként supportolsz. Megy a disable, slow akármi a menekülõ hõsre, vagy ganknál, a killt ne te viszed, hozzájárulsz. Persze lehet elvinni a killt supporttal is, de azt még középszinten is meg lehet érteni, hogy egy magina / legtöbb agi késõbb többet fog érni, mint az intes cm vagy ss.

Az meg, hogy a lol hasonló a dotához érthetõ, hiszen a dota eredeti ötletgazdája dolgozik a riotnál. IceFrog átvette tõle még jó régen, és szerintem nem baj, mert okosabban balancol.

Plusz még a support carryra visszatérve, a dotában azért is ritka ( de van, obsidian a plusz manából plusz sebzést kap ) az int carry, mert a skillek sebzése nem skálázódik. A lolban igen, egyre magasabb szinten egyre nagyobb sebzés. Ez a különbség önmagában meghatározza az support/carry szituációt a két játékban.

Dotában az int a játék elején erõs, aztán egyre veszt erejébõl. Volt is valami rushtaktika, hogy 4-5 int egy csapatban, egy toronyrombolóval, és rendkívül hamar meg kellett nyerni, különben megerõsödött az ellen normál felosztású csapat.

Link to comment
Share on other sites

Masakari

Dotában meghalsz,te vesztesz xpt.

Lehet én vagyok lemaradva de legjobb tudomásom szerint dotában sose vesztettél xp-t a halállal! (hacsak azt nem vesszük xp vesztésnek hogy amíg vissza érsz a lane-re buksz 1 csomót az ellenféllel szemben)

Amúgy új hero az Ursa lesz,legalábbis facebook kép alapján (nem tudtam mi hiányzik az életembõl...xD early roshan solo,lotharos halál tömkelegek...óóó je :D)

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Lehet én vagyok lemaradva de legjobb tudomásom szerint dotában sose vesztettél xp-t a halállal! (hacsak azt nem vesszük xp vesztésnek hogy amíg vissza érsz a lane-re buksz 1 csomót az ellenféllel szemben)

Amúgy új hero az Ursa lesz,legalábbis facebook kép alapján (nem tudtam mi hiányzik az életembõl...xD early roshan solo,lotharos halál tömkelegek...óóó je :D)

Úgy értettem, hogy nem tudsz szerezni xpt amíg halott vagy, tehát kiesik, csak úgy, mint a lolban.

Szerencsétlen szóválasztás volt.

Igen, Ursa lesz. B)

Link to comment
Share on other sites

Masakari

Úgy értettem, hogy nem tudsz szerezni xpt amíg halott vagy, tehát kiesik, csak úgy, mint a lolban.

Szerencsétlen szóválasztás volt.

Igen, Ursa lesz. B)

Valóban,lényeg hogy akkor egyre gondoltunk:)

kb 1 listát tudnék amúgy írni melyik herok kellenének nekem most azonnal a játékba :D mire mind kijön...húúúú :)

Amúgy nem tudom ti hogy vagytok vele de mi haverokkal 1 kicsit szkeptikusan álltunk neki a dolognak mert a HoN és a LoL is eléggé felkúrt minket állandó jelleggel,de a DotA-ban meglepõen nem vagyunk annyira idegesek még ha vesztünk se,valahogy a jobb ballance számlájára írjuk a dolgot,más magyarázatot nem találtunk eddig.

Link to comment
Share on other sites

laarson

Rengetegszer láttam már Lux-ot, Zilean-t vagy Morgana-t carryként. És kérlek szépen egy pre-made csapatban volt rá példa. Persze ezek a Riot féle feed-nerf update-ek változtathatnak a dolgon, már régen játszottam vele.

Megint csak szintfüggõ mid luxot még 1 db bajnokságon se láthattál de alapból supportnak is csak 1x vagy 2x annyira mellõzik. Ergo nem mérvadó. Egy jobb képességü játékos nyilván miden is eltud verni vele másokat de hasnolóan jó képességüvel szemben már nem lesz fölényben. Morgnak meg zielnek van support skillje igen de ettõl még látod bottom supportnak? nem. csak miden lehetnek jók az meg épp az aktuális patchtõl függ hogy tényleg mennyire fog beválni. Illetve mind a kettõnek kötelezõ a golem buff. Buff nélkül 2õt durrantanak aztán meg menekülnek. Loxot szokták hétköznapi szinten supportnak használni illetve midnek de ezeznkíül szerintem már rankeden sem elég jellemzõ. Megint az hogy a hétköznapi értelemben több szerepet is feltudna venni nem jelenti azt hogy meg is állja a helyét abban a szerepben. Mivel több kari is rendelkezik partyra ható skillel ezért felmerül néha hogy jó supportnak is de ez nem általános lehet hogy 1 2 mecsen elmegy aztán eltûnik a süllyesztõben. De ezaz egész a balance folyamat része hogy megnézik matekkal milyen aztán kiderül a játék szintjén nem teljesen van úgy ez egy folyamat. Nem az van hogy kidják a karaktert aztán haggyák úgy ahogy van, közben figyelnek a játékosok supportjára is. Ettõl fejlõdik a lol folyamatosan ezt nehéz felfogni vagy mi az isten?

És lemerem fogadni hogy a dotában is így lesz mert ez jelenti azt hogy van komunikáció a játékosok és a fejlesztõk között. Nyilán megint nem a hétkönapi játékot értem. Ebben a többi moba is hasonlítani fog a lolra.

Link to comment
Share on other sites

Masakari

És lemerem fogadni hogy a dotában is így lesz mert ez jelenti azt hogy van komunikáció a játékosok és a fejlesztõk között. Nyilán megint nem a hétkönapi játékot értem. Ebben a többi moba is hasonlítani fog a lolra.

Hát hogy a dota nem fog a lolra hasonlítani az tuti:) elég régóta nagyon stabil a ballance a dotában,épp ezért nem fogják a lol meg honhoz hasonlóan hétrõl hétre patchról patchre változtatni a herokat.... mindig vannak nagyon kicsi változások,de csak olyanok amik tényleg szükségesek semmi több.

Link to comment
Share on other sites

Sydius

Hát hogy a dota nem fog a lolra hasonlítani az tuti:) elég régóta nagyon stabil a ballance a dotában,épp ezért nem fogják a lol meg honhoz hasonlóan hétrõl hétre patchról patchre változtatni a herokat.... mindig vannak nagyon kicsi változások,de csak olyanok amik tényleg szükségesek semmi több.

Meg néha fognak és reworkölnek egy hõst (doom, viper...).

Link to comment
Share on other sites

Salamandre

Ettõl fejlõdik a lol folyamatosan ezt nehéz felfogni vagy mi az isten?

Szerintem ez azt mutatja, hogy a fejlesztõk nem tudnak összerakni egy normális balance-ot, de ha te úgy gondolod, hogy ez fejlõdés, hát akkor én ezt nem fogom fel az biztos. De igazából szerintem félreértetted a mondandómat, szóval, hagyjuk is ezt az egészet, te úgy is a lol mellett fogsz állni, én meg úgy is a dota mellett. (kisbetûvel hozzátenném, hogy én mind2-ben valamelyest tapasztalt vagyok ellentétben azzal, aki itt a nyálát fröcsögteti, közben ki sem próbálta a Dota2-t.)

Link to comment
Share on other sites

_Greb_

Szerintem ez azt mutatja, hogy a fejlesztõk nem tudnak összerakni egy normális balance-ot, de ha te úgy gondolod, hogy ez fejlõdés, hát akkor én ezt nem fogom fel az biztos. De igazából szerintem félreértetted a mondandómat, szóval, hagyjuk is ezt az egészet, te úgy is a lol mellett fogsz állni, én meg úgy is a dota mellett. (kisbetûvel hozzátenném, hogy én mind2-ben valamelyest tapasztalt vagyok ellentétben azzal, aki itt a nyálát fröcsögteti, közben ki sem próbálta a Dota2-t.)

mert ami már korábban létezett egy másik játékban,csak átkell emelni (dota-ból dota 2-be) azon sok balancolni való van,mi?

másik egy olyan game ahol a skilleket befolyásolja minden item ott szerintem nehezebb jól kibalancolni,mert ez úgyis csak élesben derül ki,hogy hogy kellene álljon a dolog,a fejlesztõk nagyjából tudják csak így belõni a balance-t,mert a játékosokon múlik,hogy mûködik-e.

egyébként a riot fejlõdik,mostanában a kiadott hõsök nagy része viszonylag balancoltan jön ki,csak kisebb korrigálások vannak.

Link to comment
Share on other sites

Salamandre

mert ami már korábban létezett egy másik játékban,csak átkell emelni (dota-ból dota 2-be) azon sok balancolni való van,mi?

másik egy olyan game ahol a skilleket befolyásolja minden item ott szerintem nehezebb jól kibalancolni,mert ez úgyis csak élesben derül ki,hogy hogy kellene álljon a dolog,a fejlesztõk nagyjából tudják csak így belõni a balance-t,mert a játékosokon múlik,hogy mûködik-e.

egyébként a riot fejlõdik,mostanában a kiadott hõsök nagy része viszonylag balancoltan jön ki,csak kisebb korrigálások vannak.

Riot csak annyiban fejlõdik, hogy a sok idióta halomra veszi a skineket, mert skin=skill. Ha meg ki akarták volna próbálni élesben, akkor erre való a béta, lásd Dota2 (amiben nincs balancolni való, hisz csak át kell emelni a dotából mindent), HoN. Ezen kívül, nem tudom, most hogy megy a rendszer, de mikor én játszottam a LoL-lal, akkor kb 2 hetente dobálták ki a rosszabbnál rosszabb hõsöket, majd 1 hétre rá sza.rrá nerfelték, hogy játszható legyen valamelyest. Ha a mostani hõsök nagy része balancolt, akkor viszont igazatok van, tényleg fejlõdik a Riot.

Link to comment
Share on other sites

laarson

nem szólom le a dotát, az orosz bajnokság sem volt rosz majd kialakul hogyan oldják meg a balancot.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...