Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Oscar Topic


Real013

Recommended Posts

Real013

A jelöltek:

Legjobb film

* Black Swan

* The Fighter

* Inception

* The Kids Are All Right

* The King’s Speech

* 127 Hours

* The Social Network

* Toy Story 3

* True Grit

* Winter’s Bone

Rendezés

* Darren Aronofsky, Black Swan

* David O. Russell, The Fighter

* Tom Hooper, The King’s Speech

* David Fincher, The Social Network

* Joel and Ethan Coen, True Grit

Férfi fõszereplõ

* Javier Bardem, Biutiful

* Jeff Bridges, True Grit

* Jesse Eisenberg, The Social Network

* Colin Firth, The King’s Speech

* James Franco, 127 Hours

Nõi fõszereplõ

* Annette Bening, The Kids Are All Right

* Nicole Kidman, Rabbit Hole

* Jennifer Lawrence, Winter’s Bone

* Natalie Portman, Black Swan

* Michelle Williams, Blue Valentine

Férfi mellékszereplõ

* Christian Bale, The Fighter

* John Hawks, Winter’s Bone

* Jeremy Renner, The Town

* Geoffrey Rush, The King’s Speech

* Mark Ruffalo, The Kids Are All Right

Nõi mellékszereplõ

* Amy Adams, The Fighter

* Helena Bonham Carter, The King’s Speech

* Melissa Leo, The Fighter

* Hailee Steinfeld, True Grit

* Jackie Weaver, Animal Kingdom

Legjobb adaptált forgatókönyv

* 127 Hours (Fox Searchlight), Screenplay by Danny Boyle & Simon Beaufoy

* The Social Network (Sony Pictures Releasing), Screenplay by Aaron Sorkin

* Toy Story 3 (Walt Disney), Screenplay by Michael Arndt. Story by John Lasseter, Andrew Stanton and Lee Unkrich

* True Grit (Paramount), Written for the screen by Joel Coen & Ethan Coen

* Winter’s Bone (Roadside Attractions), Adapted for the screen by Debra Granik & Anne Rosellini

Legjobb eredeti forgatókönyv

* Another Year (Sony Pictures Classics), Written by Mike Leigh

* The Fighter (Paramount), Screenplay by Scott Silver and Paul Tamasy & Eric Johnson. Story by Keith Dorrington & Paul Tamasy & Eric Johnson

* Inception (Warner Bros.), Written by Christopher Nolan

* The Kids Are All Right (Focus Features), Written by Lisa Cholodenko & Stuart Blumberg

* The King’s Speech (The Weinstein Company), Screenplay by David Seidler

Legjobb külföldi film

* Biutiful

* Dogtooth

* In a Better World

* Incendies

* Outside the Law

Legjobb animációs film

* How to Train Your Dragon

* The Illusionist

* Toy Story 3

Legjobb fényképezés

* Black Swan (Fox Searchlight) Matthew Libatique

* Inception (Warner Bros.) Wally Pfister

* The King’s Speech (The Weinstein Company) Danny Cohen

* The Social Network (Sony Pictures Releasing) Jeff Cronenweth

* True Grit (Paramount) Roger Deakins

Legjobb vágás

* Black Swan (Fox Searchlight) Andrew Weisblum

* The Fighter Paramount Pamela Martin

* The King’s Speech (The Weinstein Company) Tariq Anwar

* 127 Hours (Fox Searchlight) Jon Harris

* The Social Network (Sony Pictures Releasing) Angus Wall and Kirk Baxter

Legjobb dokumentumfilm

* Exit through the Gift Shop (Producers Distribution Agency) Banksy and Jaimie D’Cruz A Paranoid Pictures Production

* Gasland Josh Fox and Trish Adlesic A Gasland Production Inside Job (Sony Pictures Classics) Charles Ferguson and Audrey Marrs A Representational Pictures Production

* Restrepo (National Geographic Entertainment) Tim Hetherington and Sebastian Junger An Outpost Films Production

* Waste Land Lucy Walker and Angus Aynsley (Arthouse Films) An Almega Projects Production

Legjobb filmzene

* How to Train Your Dragon (Paramount) John Powell

* Inception (Warner Bros.) Hans Zimmer

* The King’s Speech (The Weinstein Company) Alexandre Desplat

* 127 Hours (Fox Searchlight) A.R. Rahman

* The Social Network (Sony Pictures Releasing) Trent Reznor and Atticus Ross

Legjobb dal

* Coming Home from Country Strong (Sony Pictures Releasing (Screen Gems)) Music and Lyric by Tom Douglas, Troy Verges and Hillary Lindsey

* I See the Light from Tangled (Walt Disney) Music by Alan Menken Lyric by Glenn Slater

* If I Rise from 127 Hours (Fox Searchlight) Music by A.R. Rahman Lyric by Dido and Rollo Armstrong

* We Belong Together from Toy Story 3 (Walt Disney) Music and Lyric by Randy Newman

Legjobb látványeffektusok

* Alice in Wonderland (Walt Disney) Ken Ralston, David Schaub, Carey Villegas and Sean Phillips

* Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 (Warner Bros.) Tim Burke, John Richardson, Christian Manz and Nicolas Aithadi

* Hereafter (Warner Bros.) Michael Owens, Bryan Grill, Stephan Trojanski and Joe Farrell

* Inception (Warner Bros.) Paul Franklin, Chris Corbould, Andrew Lockley and Peter Bebb

* Iron Man 2 (Paramount and Marvel Entertainment, Distributed by Paramount) Janek Sirrs, Ben Snow, Ged Wright and Daniel Sudick

Legjobb látványtervezés

* Alice in Wonderland (Walt Disney), Robert Stromberg (Production Design), Karen O’Hara (Set Decoration)

* Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 (Warner Bros.), Stuart Craig (Production Design), Stephenie McMillan (Set Decoration)

* Inception (Warner Bros.), Guy Hendrix Dyas (Production Design), Larry Dias and Doug Mowat (Set Decoration)

* The King’s Speech (Paramount), Eve Stewart (Production Design), Judy Farr (Set Decoration)

* True Grit (Paramount), Jess Gonchor (Production Design), Nancy Haigh (Set Decoration)

Legjobb jelmezek

* Alice in Wonderland (Walt Disney) Colleen Atwood

* I Am Love (Magnolia Pictures) Antonella Cannarozzi

* The King’s Speech (The Weinstein Company) Jenny Beavan

* The Tempest (Miramax) Sandy Powell

* True Grit (Paramount) Mary Zophres

(Videodrome-ról átemelve)

És akkor mostantól itt (is) lehet vitázni a jelölt filmekkel kapcsolatban!

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

Idegennyelvû legjobb film jelöltek közül látott valaki valamit? Mert ha megint felfedeznek egy Szemekbe zárt titkok szintû mûremeket, tudnom kell róla B)

Link to comment
Share on other sites

Ante

Most ezt nem értem :unsure: Mit keres a King's Speech a legjobb eredeti forgatókönyvben?

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Idegennyelvû legjobb film jelöltek közül látott valaki valamit? Mert ha megint felfedeznek egy Szemekbe zárt titkok szintû mûremeket, tudnom kell róla B)

Az új Innáritu-t akarom megszerezni, de nem találni sehol.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Na, ezért nem adok én az Oscarra. -_- Remélem legjobb film kategban a TS3 nyer, de viszont azt lezúzza a Dragon. -_-

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Remélem legjobb film kategban a TS3 nyer, de viszont azt lezúzza a Dragon. -_-

Ezek mik? Vagy csak túl bamba vagyok hogy rájöjjek, hogy poénkodsz?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Legjobb filmre variációk. Legalábbis azok közül, amiket eddig láttam (a Winter's Bone-t nem végig, de bepótolom)

127 Hours: Szerintem nem kéne elvinnie a fõdíjat, de a vágás és soundtrack kaphat elismerést. Innovatív, megállíthatatlan film, kultfilm-esélyes.

Inception: Szintén kultfilm-esélyes, viszont a summer-blockbuster íz nem lesz az Akadémia kedvence, nincs is igazán miért, nagyon-nagyon korrekt, szédítõ akciófilm, ami elérte, hogy ne legyen agyatlan se. Ennél nagyobb érdemet akkor se vívna ki, ha aranyszobrokkal dekorálnák ki Nolant. Forgatókönyv, zene, kamera díját adom neki.

The King's Speech: Sajnos erõsen tarolásgyanús, és meg is értem, de nem az a film, amire emlékezni fogunk évek múlva is. Ahogy Ante mondta, mint egy színházi élmény, de téved, hogy színpadi darab lenne, sokkal több van benne. Mivel elmerülünk az élményben, megfeledkezünk róla, és épp ezért nagy teljesítmény. Valahogy neki adnám a Legjobb filmet, fõ- és mellékszereplõt is.

The Social Network: Innovatív, tömör és gazdag film, stílusos és lendületes. Legjobb rendezést és forgatókönyvet én biztosítanám neki, de a rendezést leginkább azért, mert Finyó megérdemli (nem csak ezért, de az életmûvéért is, és ha így díjazzák az életmûvét, én helyette is örülnék).

Black Swan: Vágás, nõi fõszereplõ esetleg. Nem rajongtam Aronofsky paranoiás túlkomolyodott negatív glamúrjáért, szóval... passzolom.

Ante: mit nem értesz? A King Speech nem könyvadaptáció, míg a 127 hrs és Social Network igen (ha esetleg arra gondolsz, hogy élet-adaptációként kerültek be, nem ez a helyzet).

Link to comment
Share on other sites

Real013

Ezek mik? Vagy csak túl bamba vagyok hogy rájöjjek, hogy poénkodsz?

Most én nem tudom, hogy poénkodsz-e, de a Toy Story 3, Így nevel a sárkányodat írta be Stif. Aki szerintem poénkodik. :D

Link to comment
Share on other sites

Ante

Legjobb filmre variációk. Legalábbis azok közül, amiket eddig láttam (a Winter's Bone-t nem végig, de bepótolom)

127 Hours: Szerintem nem kéne elvinnie a fõdíjat, de a vágás és soundtrack kaphat elismerést. Innovatív, megállíthatatlan film, kultfilm-esélyes.

Inception: Szintén kultfilm-esélyes, viszont a summer-blockbuster íz nem lesz az Akadémia kedvence, nincs is igazán miért, nagyon-nagyon korrekt, szédítõ akciófilm, ami elérte, hogy ne legyen agyatlan se. Ennél nagyobb érdemet akkor se vívna ki, ha aranyszobrokkal dekorálnák ki Nolant. Forgatókönyv, zene, kamera díját adom neki.

The King's Speech: Sajnos erõsen tarolásgyanús, és meg is értem, de nem az a film, amire emlékezni fogunk évek múlva is. Ahogy Ante mondta, mint egy színházi élmény, de téved, hogy színpadi darab lenne, sokkal több van benne. Mivel elmerülünk az élményben, megfeledkezünk róla, és épp ezért nagy teljesítmény. Valahogy neki adnám a Legjobb filmet, fõ- és mellékszereplõt is.

The Social Network: Innovatív, tömör és gazdag film, stílusos és lendületes. Legjobb rendezést és forgatókönyvet én biztosítanám neki, de a rendezést leginkább azért, mert Finyó megérdemli (nem csak ezért, de az életmûvéért is, és ha így díjazzák az életmûvét, én helyette is örülnék).

Black Swan: Vágás, nõi fõszereplõ esetleg. Nem rajongtam Aronofsky paranoiás túlkomolyodott negatív glamúrjáért, szóval... passzolom.

Ante: mit nem értesz? A King Speech nem könyvadaptáció, míg a 127 hrs és Social Network igen (ha esetleg arra gondolsz, hogy élet-adaptációként kerültek be, nem ez a helyzet).

Ezt hittem könyv-alapnak, de valszeg akkor ez csak egy utólagos szkriptfeldolgozás vagy valami. Tévedtem -_-

És akkor az én listám:

Legjobb film: Social Network

Legjobb rendezés: Social Network

Legjobb eredeti forgatókönyv: The King's Speech

Legjobb adaptált forgatókönyv: Social Network

Legjobb férfi fõszereplõ: Colin Firth

Legjobb nõi fõszereplõ: Natalie Portman

Legjobb zene: Trent Reznor (Social Network)

A technikai díjak nem érdekelek ;) (meg nem is értek hozzájuk)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Ezt hittem könyv-alapnak, de valszeg akkor ez csak egy utólagos szkriptfeldolgozás vagy valami. Tévedtem -_-

A forgatókönyv volt elõbb, aztán:

"The book owes its existence to the film. Mark Logue, its co-author, is Lionel Logue’s grandson and was approached by the film’s producers to assist in their research."

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Most én nem tudom, hogy poénkodsz-e, de a Toy Story 3, Így nevel a sárkányodat írta be Stif. Aki szerintem poénkodik. :D

Fogalmam sem volt, animációs filmek kategóriában én lemaradtam a foreign japanese szinten.

Link to comment
Share on other sites

gataka

Fincher, Portman, Reznor és Bale, akiknek nagyon örülnék.

TSN mint film, Sorkin, Firth, nekik "csak" drukkolok.

Biutifult pedig meg kéne nézni.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Most én nem tudom, hogy poénkodsz-e, de a Toy Story 3, Így nevel a sárkányodat írta be Stif. Aki szerintem poénkodik. :D

Nem poénkodok, speciel nekem a Dragon mérföldekkel jobban tetszett, mint a TS3.

Link to comment
Share on other sites

Real013

Nem poénkodok, speciel nekem a Dragon mérföldekkel jobban tetszett, mint a TS3.

Jó, legyen, de hogy legjobb film kategbe a Toy Story 3 nyerjen?:D

Hülyeség, pedig én imádtam a Toy Story 3-at.

Link to comment
Share on other sites

Ante

Jó, legyen, de hogy legjobb film kategbe a Toy Story 3 nyerjen?:D

Hülyeség, pedig én imádtam a Toy Story 3-at.

A Toy Story 3 ügyesen nosztalgiáztat minket a gyerekkorunkról, de ennél nem több. A csalekmény például van olyan unalmas, mint a második részé, a poénok meg fele annyira se ütnek. Kicsit túlértékeltnek érzem :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Real013

A Toy Story 3 ügyesen nosztalgiáztat minket a gyerekkorunkról, de ennél nem több. A csalekmény például van olyan unalmas, mint a második részé, a poénok meg fele annyira se ütnek. Kicsit túlértékeltnek érzem :unsure:

Te lehet, de én tudom, hogy ha egy animációs filmen képes vagyok a karfát szorongatva izgulni a szereplõkért (amikor mennének a 'levesbe' ), és még majdnem meg is könnyezem ( csak azért nem, mert moziba azért mégse annyi ember elõtt xDDDD), akkor az a film nagyon tud valamit. A cselekmény, hogy szerinted unalmas, egyéni szoc. probléma, a film pedig nem a poénokról szól elsõsorban(persze tele van velük a film, de nem úgy, mint egy Dreamworks moziban), de amikor elnyomnak egyet-egyet (Buzz spanyolja) az igazán kacagtató.

Tudod mi a túlértékelt?

Úgyis tudod, mit mondanék XDDDD

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Figyu, amikor a könnyekkel küszködsz és a sírás határán vagy, akkor tedd azt, mint a többi lány és enged szabadjára a krokodilkönnyeid, majd nyúlj be a retikülödbe és vegyél elõ egy keszkenõt. Csak vigyázz, nehogy az intimbetéted vedd elõ a mozi sötétjében, mert még elpirulsz és elfelejted feljebb húzni a csõtoppod és kilátszik a mellpiercinged B)

Sírni egy rajzfilmen.. pfööhhh... mi lesz a következõ, még a végén bevallod, hogy Optimus halálát is megsirattad a 86-os egész estés rajzfilmben? :rolleyes: ... :D ... :unsure: ... :huh: ... :( ... [sm50]

Link to comment
Share on other sites

Honi

Oscar-csoportépek

Bazz, Helena B. Carter sem mai csirke, ellenben Seinfeld B) . És Bale nem jelent meg :lol: .

A Biutifult látta már valaki?

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Finchert se látom ott :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Hartigan

Az animációs Oscart egyértelmûen a Toy Story 3. érdemli. Bár nem vagyok animációs film rajongó, ebben az évben több darab is tetszett: Az Így neveld a sárkányodat nagyon szórakoztató volt és aranyos, a Tangled meg eszméletlen vicces.

A legjobb film díját viszont szerintem a Social Network fogja kapni. Amennyiben a King Speech kapná, úgy annak is tudnék örülni, ahogy az Inception-nak is. A 128 hours-nek viszont nem adnám a díjat, se a True Grit-nek, de a Black Swan se volt számomra akkora film mint a fentebbiek.

A Fighter nem ez a súlycsoportú film, azt csak az alakítások tették emlékezetessé, a TS3 jelölése meg nevetséges, mivel animációs film.

A Kids er all right, és a Winter's bone viszont még hátra van...

Link to comment
Share on other sites

Honi

A Kids er all right, és a Winter's bone viszont még hátra van...

A Kids nekem csalódás, semmitmondó, pucér fúúúj Julianne Moore-os limonádé. A Golden Globe-ról hallottam, hogy mennyire elcseszett egy díj, hát, amikor a Kids legjobb vígjáték kategóriában nyert, felkaptam rá a fejem :huh: .

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

Holnaptól végre nálunk is moziban a Black Swan, remélem megérte kiböjtölni B)

127 óra meg március 3... rohadjanak meg <_<

Link to comment
Share on other sites

Real013

A Kids nekem csalódás, semmitmondó, pucér fúúúj Julianne Moore-os limonádé. A Golden Globe-ról hallottam, hogy mennyire elcseszett egy díj, hát, amikor a Kids legjobb vígjáték kategóriában nyert, felkaptam rá a fejem :huh: .

Se nem limonádé, se nem vígjáték az a film X) Trendi külsõ, de megvannak a maga értékei a filmnek, nekem tetszett :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ante

A Kids nekem csalódás, semmitmondó, pucér fúúúj Julianne Moore-os limonádé. A Golden Globe-ról hallottam, hogy mennyire elcseszett egy díj, hát, amikor a Kids legjobb vígjáték kategóriában nyert, felkaptam rá a fejem :huh: .

A Golden Globe még mindig ötször szakmaibb, mint az oszkár -_-

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...