Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Adattárolás Hosszútávon


bdavid

Recommended Posts

Stauffenberg

ez a dropbox nem rossz, csak 2 GB felett elég sokat kell fizetni.

Nekem elég a 2GB, mert nem ezen fogok filmeket és játékokat tárolni. Nekem csak arra kell, hogy pár kisebb méretû dokumentumot tároljak rajta amik jó ha elérek bárhonnan a telefonommal. Volt már olyan, hogy úgy adtam elõ egy prezentációt, hogy itthon elkészítettem a .ppt-t, felnyomtam Dropbox szinkronba (meg azért biztos ami biztos alapon pendrive-ra is feltoltam), majd a helyszínen okostelefonról küldtem ki a jelet projektorra és a kezemben a telefonommal tudtam lapozgatni a diák között (meg szöveget is tudtam puskázni, nem kellett a hátam mögötti vászonra bámulni).

De a Dropbox csak egy példa volt a felhõ technológia egyik megnyilvánulására. Van még mellette pár hasonló alternatíva.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
hmisi15

Tud nekem mondani valaki gyors 500gb sata2 3,5 belsõ samsung winyót? Annyit énis vágok hogy 7200rpm meg 16-32mb cache, de mélyeben már nem.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Tud nekem mondani valaki gyors 500gb sata2 3,5 belsõ samsung winyót? Annyit énis vágok hogy 7200rpm meg 16-32mb cache, de mélyeben már nem.

Tessék, de ez a téma inkább a vinyós topikba való.

Link to comment
Share on other sites

b0t

Tud nekem mondani valaki gyors 500gb sata2 3,5 belsõ samsung winyót? Annyit énis vágok hogy 7200rpm meg 16-32mb cache, de mélyeben már nem.

Ha tényleg gyors kell, akkor inkább a SSD háza táján nézz körül. Igaz magasabb árkategória, de az tényleg gyors...

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Ha tényleg gyors kell, akkor inkább a SSD háza táján nézz körül. Igaz magasabb árkategória, de az tényleg gyors...

Kár, hogy 500GB-nyit nem könnyû kifizetni belõle...

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Kár, hogy 500GB-nyit nem könnyû kifizetni belõle...

Mondjuk szinte nincs is értelme tárolónak ssd-t használni mert oda úgysem kell a nagy sebesség.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Igazán jöhetne már az optikai lemezeket leváltó formátum, mely nem csak a parasztvakítás jegyében születik. Több tárterület, nagyobb sebesség... csak ezt tudja az optikai lemezek evolúciója felmutatni, közben az adattárolás minõsége és ideje meglehetõsen rövid.

Sajnos igazad van, a 7-8 éves CD és DVD lemezek közül egyre többet nem tudok beolvastatni.

Link to comment
Share on other sites

b0t

Mondjuk szinte nincs is értelme tárolónak ssd-t használni mert oda úgysem kell a nagy sebesség.

Ez is igaz... kérdés mire kell neki a winyó.

Én abból indultam ki, hogy gyors. Ha csak tárolónak kéne neki, akkor nem oszt, nem szoroz ha 10 másodperccel tovább tart másolni.

Link to comment
Share on other sites

gabriel08

SAMSUNG G3 típusú külsõ vinyóra gondoltam laptophoz. Szerintetek mennyire megbízható? Jó a SAMSUNG, mint márka vinyóknál?

Hordozhatóság nem érdekel, fix helyen lenne.

Mûszaki paraméterek:

* CSATLAKOZÓ: USB 2.0

* TÁROLÓ KAPACITÁS: 1Tb

* FORDULAT: 5400rpm

* PUFFER: 8Mb

* MÉRET: 3,5"

* Ára 17.000 HUF (szerintem megéri)

Vagy milyen márkát ajánlatok?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 months later...
kaliban

Húbakker ez már valami :)

http://www.megacloud.it/en

Télleg... ezt a topikot el is felejtettem...

Köszi az emlékeztetõt :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Húbakker ez már valami :)

http://www.megacloud.it/en

Télleg... ezt a topikot el is felejtettem...

Köszi az emlékeztetõt :)

Na hát z nem semmi :o

Kár, hogy az én netemmel semmi értelme sem lenne :( Mire 100MBát feltolok, addigra kiirok egy DVD-t. Lehet kettõt is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...