Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Avatarok - Sapiról le! - Vol.2


DanteXV

Recommended Posts

DanteXV

Az elõzõ topik folytatása.

Avatart akarsz? Így csináld! - frissítve 2010. november 25-én!

A felsõ sorban bal oldalon rákattintasz a nevedre, majd az alsó sorban megkeresed az "Avatarok beállítása menüpontot"-t, rákattintva eljutsz IDE. Eljuthatsz ugyanide, ha jobb oldalon fent a "Vezérlõpultra" kattintasz.

Itt kétféle módon állíthatsz be magadnak avatart:

1. az "Elõre telepített avatarok" résznél választasz egyet az alapkészletbõl vagy:

2. linkelsz egyet a Saját avatar kép címe"-nél az "Írd be az online avatar elérési útvonalát" részhez.

Ez utóbbinál egy, konkrétan a képre mutató linket kell megadni. Ehhez valahova elõbb fel kell tölteni az avatarod, hogy online elérhetõ legyen - a gépeden lévõ nem jó. Sajnos ebben a pillanatban a fórumra nem lehet feltölteni, úgyhogy külsõ megoldás után kell nézni.

Ami többféle lehet:

Az elsõ eset, hogy regisztrálsz magadnak egy saját tárhelyet, ahova Te feltöltöd a képet. Ilyen oldalak például a következõk lehetnek:

  • uw.hu
  • Getdropbox
  • ...
  • ...
  • vagy az internetszolgáltatódnál a saját tárhelyed - a legtöbbször ez is benne van az internetelõfizetés díjában.
Alternatíva, hogy képfeltöltõ szolgáltatást veszel igénybe. Ezek közül NEM AJÁNLJUK a következõket:
  • kepfeltoltes.hu (néha bûn lassú és relatíve gyakran törlik a képeket)
  • beta.noob.hu (sokszor azonosítást kér Firefox alatt, felugró ablakban)
Amiket viszont kifejezetten ajánlunk:Igazából Rajtad múlik mit szeretnél, melyik tetszik jobban a kétféle megoldás, illetve az ajánlott helyek közül.

Ha bármi nem megy, akkor próbáld újra. Ha akkor se, akkor írj a topikba, szívesen segítünk.

A dokumentum elkészítésében közremûködtek: canadaa, crocki, Raven, jagdtigger, Balee.

PROTIPP#1: Ez a link bár egy képet hoz be ha rákattintasz, azonban nem egy közvetlenül képre mutató link. Azaz nem alkalmas arra, hogy az avatarodként megadd. Ez viszont már igen. Ez utóbbit a legtöbb képbõl ki tudod nyerni úgy, hogy jobb egérgombbal kattintasz egyet rajta, és a "Kép címének másolása" vagy hasonló pontot választod.

Edited by Balee
Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Új avi, LP - Thousand Suns albumának borítója. Megbékéltem azzal hogy ilyen lett az LP, viszont a saját (új) kategóriájában még mindig jók. A kép maga pedig simán tetszett, jó hogy nonfiguratív (mondjuk elvileg napok vannak rajta..), így nem nagyon lehet megunni. Hogy mikulássapkát hogy teszek majd rá decemberben, az viszont még kérdéses :D.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Crusnik :D

Link to comment
Share on other sites

DanteXV

Hogy mikulássapkát hogy teszek majd rá decemberben, az viszont még kérdéses :D.

a fekete részbe belelehetne nyomni egy fehér mikulás alakot akár.:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Balee

Immár hagyománnyá vált a fórumon, hogy ilyenkor a karácsony közeledtével az egész fórum mikulássapiba öltözik. Ha jól emlékszem, december 5-tõl vagy 6-tõl illetve néhányan elõtte pár nappal cserélték le jelenlegi avatarukat mikulássapkás változatukra.

Kérek mkindenkit hogy ne törjük meg ezt a hagyományt és idén is aki teheti cserélje le avatarját mikulássos avira.

Szerintem az a legszebb, ha ezt egységesen tesszük, így jó lenne, ha mindenki december 5-én tenné be az új avatarokat.

A lényeg, hogy mindenki (illetve minél több ember) avatarján legyen egy mikulássapka bármilyen formában, vagy valamilyen az ünnepekre utaló jelzés (hópihe, egy mikulás vagy valami).

Edited by Balee
Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Ha jól emlékszem, december 5-tõl vagy 6-tõl illetve néhányan elõtte pár nappal cserélték le jelenlegi avatarukat mikulássapkás változatukra.

December 1-tõl szoktuk, most is jobb lenne szerintem azért így pár nappal hamarább, aztán meg egész hónapban végig lehetne :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Na beizzítom én is a mikulás sapis avit :D

Ja már 2 éve megtettem xD

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Neked egész év ünnep akkor, jó lehet :P

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Neked egész év ünnep akkor, jó lehet :P

Igen, igyekszem úgy élni. :) (de januárban ha nem leszek lusta lecserélem az avimat)

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

Akinek nincs mikulás sapkás avija annak szívesen csinálok, persze ha megtudom csinálni :)

Link to comment
Share on other sites

Balee

Nekem vki csinálhat. :)

Link to comment
Share on other sites

Gurga

Mekkora most a megengedett avatar felbontás? Ha már kéne mikulás sapi, akkor ideje lenne megnövelni a felbontást is.

Link to comment
Share on other sites

Balee

140x140

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Mekkora most a megengedett avatar felbontás? Ha már kéne mikulás sapi, akkor ideje lenne megnövelni a felbontást is.

140*140, majdnem 4-szer nagyobb a tiédnél... Szerintem nem kell növelni :)

Link to comment
Share on other sites

Balee

December 1-tõl szoktuk, most is jobb lenne szerintem azért így pár nappal hamarább, aztán meg egész hónapban végig lehetne :)

Pár nappal elõtte is be lehet, de akkor dec. elõtt ne.

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Pár nappal elõtte is be lehet, de akkor dec. elõtt ne.

Mondjuk így amúgy is hülyeség, hogy "be lehet"... Mert amúgy kivennétek vagy mi? :D

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Tehát Krok aviját ki lehet venni xD

Link to comment
Share on other sites

Balee

Mondjuk így amúgy is hülyeség, hogy "be lehet"... Mert amúgy kivennétek vagy mi? :D

Miért vennénk ki? Azért nagyjából legyen egységes, dec. 1-je elõtt ne rakja be még senki.

Link to comment
Share on other sites

crocki

Mekkora most a megengedett avatar felbontás? Ha már kéne mikulás sapi, akkor ideje lenne megnövelni a felbontást is.

140x140

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Hát figyeljetek, ha valaki mikulássapkát varázsol az új avimra, áldásom rá, beteszem, de én és a PS nem állunk jó kapcsolatban. :D

Link to comment
Share on other sites

Gurga

Hát figyeljetek, ha valaki mikulássapkát varázsol az új avimra, áldásom rá, beteszem, de én és a PS nem állunk jó kapcsolatban. :D

Ps... Ott a paint. :D

Az íveket még javítani kell, egérrel elég béna vagyok.

Hiba: a kép nem jeleníthetõ meg.

szerk.: Köszi Balee, hunocsi és crocki!

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Valaki rávarázsolna egy sapit Mourinhora? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

Látom sokan kértek már :D Ma mér fáradt vagyok a ps-hez viszont holnap reggel alkotok valamit :unsure:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Tessék:

Hiba: a kép nem jeleníthetõ meg.

@Balee

Tiedére is ráhúztam egyet, sajnos mostanában nem volt idõm, mikulás sityót csinálni neten meg idáig csak ebbe futottam bele(egyedül ennek volt alfa csatorna a háttere :D ):

Hiba: a kép nem jeleníthetõ meg.

@Gurga

Nincs semmi gond azzal a sapkával szerintem :D .

Ami az enyémet illeti erre nem tudom hogyan húzok sityakot, lehet hogy leporolom a tavalyit :D .

Link to comment
Share on other sites

Cori

az enyémre is felraktok egyet plíz?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...