Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fórumozók Szakszervezete


Godzillamessage

Recommended Posts

Godzillamessage

Tyűű... a szmájli probléma sincs még megoldva... bakker...

Novemberben lesz időm a fórum elszabadult részeit ráncba szedni, addig türelmeteket kérem. :smile:

Észrevételeket, javaslatokat szívesen fogadok!

@kléni

A PCW fórumok/kategóriák megjelenítésére már tettem egy kísérletet, de visszavontam. Több idő kell, hogy rendesen elkészítsem, az meg most nincs. :sad:

Edited by Godzillamessage
pfff.. tabletről írni..hiba hiba hátán...
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
7 hours ago, kléni said:

A világ leglényegesebb problémája: nem lehetne a főoldalon lévő kategóriák olvasatlan ikonját egységessé tenni? :D A GS-é világoskék, a PCW-sek meg halványszürkék. Néha azt hiszem, hogy a GS kategóriákban van új üenet, mert az világosabb, mint a PCW-s kategóriák. 

Hát nem tudom... nekem pont így tetszik, hogy egyben van a két fórum, de mégis elválik.

Sokszínűbbé, átláthatóbbá eszi az egészet ;) 

Link to comment
Share on other sites

kléni

Hát, mivel a GS-es kategóriáknak egyéni ikonjuk van, a PCW-seknek meg sima üzenetbuborék, még elkülönülhetne a két fórumrész.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

A PCW kategóriákat pirossal szerettem volna kiemelni, de nem működött az elképzelésem szerint, ezért (idő hiányában) egyelőre parkolópályára tettem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Godzillamessage

"Tisztelt ... Zoltán !

Ezúton szeretnénk tájékoztatni, hogy 2020.04.23-án este 21:00-től kezdődően a megjelölt időablakon belül az Ön tárhelyét kiszolgáló szerveren karbantartást végzünk. A karbantartás az Ön szolgáltatásait is érinti az alábbiak szerint.

Tárhely szerver karbantartás
A karbantartás ideje: 2020.04.23. 21:00 - 2020.04.24. 02:00 CEST (csütörtök éjjel -  péntek hajnal)
Karbantartás célja: Szolgáltatásaink minőségének javítása
...

A várható jelenség: a karbantartás ideje alatt kb. 15-30 percig a tárhely szolgáltatás szünetelni fog, a weboldalak nem töltődnek be, és az e-maileket sem lehet letölteni. A DNS kiszolgálás nem fog szünetelni.

A karbantartás alkalmával két jelentősebb módosítást vezetünk be.
Életbe léptetünk egy biztonsági modult (ModSecurity, Malware Expert szabályokkal megerősítve), mely jelentős mértékben növeli a kiszolgált tárhelyek védelmét, valamint tárhelyeinken egy már régóta elérhető megoldást (PageSpeed web optimalizációs modul) teszünk alapértelmezetten bekapcsolt állapotba.
Mint minden kiszolgáló oldali változtatásnak, úgy ennek is lehetnek olyan nem várt hatásai, melyek egyes egyedi fejlesztéseknél, megoldásoknál kellemetlen mellékhatást hoznak a kiszolgálásban.
Így kérjük, amennyiben a karbantartást követően bármilyen problémát észlelne szíveskedjen azt jelezni ügyfélszolgálatunkon.

Amennyiben a fentiekkel kapcsolatban bármilyen kérdése van, ügyfélszolgálatunk készséggel áll rendelkezésére. Keressen minket bizalommal.

Üdvözlettel,
Magyar Hosting Ügyfélszolgálat"

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Godzillamessage

"Tisztelt ... Zoltán !

Ezúton szeretnénk tájékoztatni, hogy 2020.11.05-én este 22:00-től kezdődően a megjelölt időablakon belül az Ön tárhelyét kiszolgáló szerveren karbantartást végzünk. A karbantartás az Ön szolgáltatásait is érinti az alábbiak szerint.

Tárhely szerver karbantartás
A karbantartás ideje: 2020.11.05. 22:00 - 2020.11.06. 03:00 CET (csütörtök éjjel - péntek hajnal)
Karbantartás célja: Szolgáltatásaink minőségének javítása, frissítések telepítése
.....

A karbantartás ideje alatt kb. 15-30 percig a tárhely szolgáltatás szünetelni fog, a weboldalak nem töltődnek be, és az e-maileket sem lehet letölteni. A DNS kiszolgálás viszont nem fog szünetelni.

Mit tartalmaz a frissítés?
A számos biztonsági frissítés mellett, mostantól elérhető lesz a Roundcube webmail kliens 1.4-es verziója. Ez a verzió egy új, adaptív témát tartalmaz a mobileszközök számára, valamint kompatibilitást kínál a Calendar and Contacts Server (CCS) pluginnal. (Így a névjegyekkel és naptárral is szinkronizálható.)
Bővebb információ a tudásbázis cikkünkben:
Naptár hozzáadása Roundcube levelező klienshez

Mint minden kiszolgáló oldali változtatásnak, úgy ennek is lehetnek olyan nem várt hatásai, melyek egyes egyedi fejlesztéseknél, megoldásoknál kellemetlen mellékhatást hoznak a kiszolgálásban.
Így kérjük, amennyiben a karbantartást követően bármilyen problémát észlelne szíveskedjen azt jelezni ügyfélszolgálatunkon.

Amennyiben a fentiekkel kapcsolatban bármilyen kérdése van, ügyfélszolgálatunk készséggel áll rendelkezésére. Keressen minket bizalommal.

Üdvözlettel,
Magyar Hosting Ügyfélszolgálat"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
jagdtigger

@Godzillamessage@payskin

Kép beágyazásánál miért van bekapcsolva a https megkövetelése mikor maga az oldal nem is használja? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

payskin

image.png

Ezt most rajzoltam Paintben, kijelöltem, Ctrl+C + Ctrl+V-vel beraktam a hozzászólásba. 

Mihez kell https?! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Ebbe én is belebotlottam már, szerintem bug.

Balázs, csak mi tudunk csatolmányt feltölteni, a beágyazással van problem. Vannak oldalak ahonnan egyáltalán nem tudok képet beilleszteni.

Tabletről, mobilról sehogy nem tudok képet beilleszteni. Nem zárom ki, hogy szimplán én vagyok béna. ögüü

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
15 hours ago, payskin said:

Mihez kell https?!

https_required.png

A dlágaság topikban akartam linkelni egy képet és ahelyett hogy berakta volna a képembe tolta ezt....

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Ugyanezzel szenvedtem nemrég. Sőt, kicsivel később már nem is volt latható a kép. Mikor néztem, még a link sem vitt oda, ahova kellett volna.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Akkor marad az imgur, mint régi jól bevált módszer. Csak azt is elkúrták sajnos, mert minden egyszerű, működő dolgot tönkre kell vágni. :( Rádobod a képet, erre készít egy postot. Ha ráviszed az egeret a képre, a jobb felső sarkában van 3 pöttyös menü, abból ki kell választani a Get share links menüpontot, és a feljövő panelen a harmadik link jó a fórumhoz.

Sajnálom, azt hittem a Ctrl+V-s képberakás mindenkinek működik. :( 

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

A tárhely szűkössége miatt nem aktiváltam annak idején ezt a lehetőséget mindenkinek.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
On 6/3/2022 at 12:46 AM, payskin said:

Akkor marad az imgur

Vagy self-host.... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Lord_KROK
On 6/4/2022 at 10:51 AM, jagdtigger said:

Vagy self-host.... :D

Jah, én is inkább azt használom, az a baj ezekkel a külső oldalakkal, hogy egy idő után törlik a képet

Link to comment
Share on other sites

XCube

Most vettem észre, hogy a Bravo6 témánál nem látszik a Cancel gomb, ha egy hozzászólást szerkesztesz.

Így, hogy tudom, tudok vele élni, csak gondoltam megemlítem.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

payskin

Meghegesztettem. Ott volt az. csak rendkívül ügyesen sötétszürkére sötétszürke betűkkel írtunk, és csodálkoztunk, hogy nem jelenik meg. 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

XCube
10 hours ago, payskin said:

Meghegesztettem. Ott volt az. csak rendkívül ügyesen sötétszürkére sötétszürke betűkkel írtunk, és csodálkoztunk, hogy nem jelenik meg. 

Megtaláltam én is, mert tudtam, hogy van, csak ez nem biztos, hogy mindenkinek egyértelmű.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
XCube

Valahol fellelhető még az aktuális ranglista? Kerestem, de nem találom.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

A fórum híreinél található

 

On 10/30/2022 at 10:37 AM, jagdtigger said:

@payskin @Godzillamessage

Ránéznétek hogy az otthoni ip címemet miért tiltotta le az oldal?

Én nem látok ilyesmit. Küldd el privátban az ip-címed, hátha úgy könnyebb lesz rábukkanni.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
2 hours ago, Godzillamessage said:

Én nem látok ilyesmit. Küldd el privátban az ip-címed, hátha úgy könnyebb lesz rábukkanni.

Közben "megjavult", jó ideig 503-as hibát jelzett közben meg telóm simán behozta a fórumot. Az ip címem meg nem titok, section9.me .

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
XCube

Nem biztos, hogy ez a legjobb hely a kérdésre, de keresési problémába ütköztem. Van olyan szűrési opció, hogy adott topikban csak egy adott felhasználó kommentjeit tudjam kilistáztatni? Mintha úgy emlékeznék, hogy régebben csináltam már ilyent, de az is lehet, hogy tévedek.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
9 minutes ago, XCube said:

Nem biztos, hogy ez a legjobb hely a kérdésre, de keresési problémába ütköztem. Van olyan szűrési opció, hogy adott topikban csak egy adott felhasználó kommentjeit tudjam kilistáztatni? Mintha úgy emlékeznék, hogy régebben csináltam már ilyent, de az is lehet, hogy tévedek.

Search By Author opció a keresésnél fent

Link to comment
Share on other sites

XCube
13 hours ago, Lord_KROK said:

Search By Author opció a keresésnél fent

Odáig én is eljutottam, de keresési szó nélkül az sem keres. Ahogy írtam én az adott user által írt összes posztot szeretném adott topikban kilistázni függetlenül annak tartalmától.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...