Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Ki Milyen Zenei Mûfajt Nem Szeret? 2. Rész


-malvin-

Recommended Posts

Warfare

Szóval maradsz a monoton tüccögésnél? :o

Link to comment
Share on other sites

Mortanius

Szóval maradsz a monoton tüccögésnél? :o

Yep. 80 felé konvergáló IQ szintem nem hagyja, hogy lépéseket tegyek az összetettebb zenei stílusok irányába. [sm4] Vagy csak b.assza a fülem a girárvinnyogtatás? Nem is tudom.

Amúgy viccen kívül a hideg kiráz pl az olyanoktól, hogy Manowar. Még egy számukat sem hallottam, de az albumborítókon ahogy feszítenek hosszú hajjal, szõrös mellkasú férfiállatként bõr bugyiban azzz valami eszméletlen, rá sem bírok nézni. :D A másik stílus az "északi nép fia vagyok, kemény rokkot játszok" dizájn, amitõl ismét kivagyok. Brrr na mindegy :D

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Te most két fos példával jellemeztél egy olyan mûfajt amiben manapság úgy keverik a stílusokat ,hogy alig lehet rajta kiigazodni, egy-egy technikásabb banda pedig olyan szinten komplex számokat ír, hogy akármelyik Mozart vagy Beethoven leborulna elõttük, a szövegek bonyolultságáról, jelentésérõl még nem is beszéltem, persze tudom ,hogy ez nem érdekel, meg biztos bõdületes nagy f@sz is vagy ahhoz ,hogy érdekeljen úgyhogy ezt megint teljesen fölöslegesen írtam. :lol: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Yep. 80 felé konvergáló IQ szintem nem hagyja, hogy lépéseket tegyek az összetettebb zenei stílusok irányába. [sm4]

Semmi gond, majd kinövöd. [sm22]

Link to comment
Share on other sites

Mortanius

És igen! Végre ismét hithû, zabolázatlan rock érzelmek a topicban! Na pedig már azt hittem, hogy nem sikerül elõhozni. Néha kicsit hiányoznak a régi szép idõk. [sm44]

M3LKOR amúgy félreértettél, nem állt szándékomban jellemezni az egész mûfajt, csak kiragadtam két példát amit nem csípek, errõl szól a topic nem? :rolleyes: Amúgy a személyeskedésed vérig sért. [sm11] Tényleg nem érdekel a dolog és tudod miért? Mert eszem ágában sincs szövegeket elemezgetni ahelyett, hogy élvezném a zenét magát. Számomra a zene mint olyan nem errõl szól. Talán ezért is nem kultiválom a túlzott komplexitást. De ettõl még nem érzem magam f@sznak. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

:) De amúgy kiszedsz 2 dolgot megint a szövegemből és azzal foglalkozol, mert a többivel nem tudsz és ezért jogos amit írtam, mert ebből látszik ,hogy nem is akarsz máshogy hozzáállni a dologhoz, esetleg vitatkozni, mert ez nem az akármilyen hihetetlen is, hanem csak ilyen "keményvagyokleszarom" hozzáállással itt írogatsz :D Így nyílván nem lehet rendesen kommunikálni, de mint te is írtad , nem volt értelme annak amit csináltál, csak egy pár percre olyan fos lett ez a topik mint amilyen mindig is volt ha írtunk bele ;)

Link to comment
Share on other sites

Warfare

És igen! Végre ismét hithû, zabolázatlan rock érzelmek a topicban! Na pedig már azt hittem, hogy nem sikerül elõhozni. Néha kicsit hiányoznak a régi szép idõk. [sm44]

A többi zenei stílust képviselõk azért nem reagálnak így, mert a lelkük mélyén tudják, hogy igazunk van. B)

Amúgy nehogy abbahagyjátok, így az igazi ez a topic. :D

Link to comment
Share on other sites

Mortanius

:) De amúgy kiszedsz 2 dolgot megint a szövegembõl és azzal foglalkozol, mert a többivel nem tudsz és ezért jogos amit írtam, mert ebbõl látszik ,hogy nem is akarsz máshogy hozzáállni a dologhoz, esetleg vitatkozni, mert ez nem az akármilyen hihetetlen is, hanem csak ilyen "keményvagyokleszarom" hozzáállással itt írogatsz :D Így nyílván nem lehet rendesen kommunikálni, de mint te is írtad , nem volt értelme annak amit csináltál, csak egy pár percre olyan fos lett ez a topik mint amilyen mindig is volt ha írtunk bele ;)

Milyen két dolgot? Nem értelek. Mivel nem tudok foglalkozni?

3 dologról írtál:

1) A két fos rock példám

2) A mûfajok keverése, komplexitás a zenében és szövegben

3) Fäsz vagyok mert nem érdekel

Ha figyelsz akkor mindhárom témát érintettem a válaszomban. Nehéz vitatkozni, ha bajok vannak a szövegértéssel. :S

Akkor most kifejtem ugyan azt ami az elõzõ kommentemben is benne volt.

Én bármikor elhiszem neked, hogy milyen komplex dolgokat tudnak alkotni ezek az emberek és én ezért tisztelem is õket. Azt nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy ha az embernek nincs szüksége a komplexitásra zenehallgatás közben, akkor csak egy utolsó mûveletlen bunkó lehet.

Amúgy nehogy abbahagyjátok, így az igazi ez a topic. :D

Szívesen! :D

(Moki, hol vagy ilyenkor? :D)

Link to comment
Share on other sites

-moki-

(Moki, hol vagy ilyenkor? :D)

Én csak azt tudom, hogy 10 post-on belül olyan dolgok találkoztak, mint Mozart, Manowar és a szarszagú száj.

Link to comment
Share on other sites

a880120

Morci, nem jössz le majd Pápára rock koncertre? A közös Lilla ismerõsünk is énekel :rolleyes:

Manowar meg igazi úttörõ volt a kardozós metálban, ezért jár a tisztelet -_-

Link to comment
Share on other sites

Mortanius

Morci, nem jössz le majd Pápára rock koncertre? A közös Lilla ismerõsünk is énekel :rolleyes:

Ha a közelemben lenne valahol, akkor tuti elugranék, de azért Pápára nem megyek el. [sm10]

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Ilyenkor kicsit rosszul érzem magam, hogy nagyjából mindent meghallgatok, amiben van tehetség ( nem buta parasztdiszkó ) és amit élvezek. :(

Chiptuneról folkmetálra, onnan át housera, aztán kis minimaltechno, majd gypsy-punk, meg olyanok, amiket nem akarok behatárolni, mert túl sok lenne közte a post a prog meg a core jelzõ.

Najó, nem, csak lusta vagyok.

Link to comment
Share on other sites

Mortanius

gypsy punk? :lol:

akkor már alkossuk meg a gy-psy-trance mûfajt B)

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

gypsy punk? :lol:

akkor már alkossuk meg a gy-psy-trance mûfajt B)

dark-kannatrance (core) B)

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Olyan mûfaj miért nincs, hogy post-music? Talán a Sunn O))) beleférne :D

Link to comment
Share on other sites

-malvin-

Szerintem olyan zenei stílus lenne jó, hogy gypsy black metal. Templomégetés helyett ereszcsatornarablás és kábellelopás a villanyoszlopról rulz. :lol:

Már látom is magam elõtt a Kolompár Hellhammert... :lol:

Olyan mûfaj miért nincs, hogy post-music? Talán a Sunn O))) beleférne :D

Amúgy hogy kell kimondani azt a Sunn O)))-t? Furcsa lehet vele menõzni...

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Simán "sun"-nak kell mondani.

Link to comment
Share on other sites

Mortanius

Simán "sun"-nak kell mondani.

Na mostmár malvin is menõzhet vele [sm33]

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Szerintem olyan zenei stílus lenne jó, hogy gypsy black metal.

Van már Roma! nyelvû black metal, mégpedig a Negurã Bunget.

Link to comment
Share on other sites

harylmu

Szerintem olyan zenei stílus lenne jó, hogy gypsy black metal.

Gipsy thrash már van. Lásd Ektomorf.
Link to comment
Share on other sites

Lurtz

Olyan mûfaj miért nincs, hogy post-music? Talán a Sunn O))) beleférne :D

Post-hûtõszekrénycore

(hipszter)

Link to comment
Share on other sites

GerillaGorilla

Straight-Edge Black Metal.

Link to comment
Share on other sites

harylmu

blackaned pop punk

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

redneck brakecore

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

butcher indie screamo

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...