Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Ki Milyen Zenei Mûfajt Nem Szeret? 2. Rész


-malvin-

Recommended Posts

-malvin-

Nekem olyan nõ kell, akinek nem a mostani méjnsztrím magyar alter a kedvence, mert feláll a hátamon a szõr a Kispáltól (bár a régebbi dolgaik egész jók voltak), a Quimbytõl, a 30Y-tól, de a külföldi cuccosokat sem bírom sokszor. Érdekes, hogy a legtöbb alterrock banda képtelen elrugaszkodni a négyakkordtól, egyenesen bûn megtanulni rendesen játszani a hangszeren (Kispál persze tud, de az utóbbi idõkben titkolja, mert az nem trendi), és általában a kétértelmû szövegek helyett is egy értelmetlen szójáték kerekedik ki. Viszont az alternatív metált azt szeretem, meg a Sziámit...

Azt viszont nem mondtam, hogy ne hallgasson méjnsztrím alterrockot, de ne elõttem. Meg ne legyen betokozódva 1-2 zenei stílusra.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

A Quimby jó oszt' pont. B)

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

Nekem olyan nõ kell, akinek nem a mostani méjnsztrím magyar alter a kedvence, mert feláll a hátamon a szõr a Kispáltól (bár a régebbi dolgaik egész jók voltak), a Quimbytõl, a 30Y-tól, de a külföldi cuccosokat sem bírom sokszor. Érdekes, hogy a legtöbb alterrock banda képtelen elrugaszkodni a négyakkordtól, egyenesen bûn megtanulni rendesen játszani a hangszeren (Kispál persze tud, de az utóbbi idõkben titkolja, mert az nem trendi), és általában a kétértelmû szövegek helyett is egy értelmetlen szójáték kerekedik ki. Viszont az alternatív metált azt szeretem, meg a Sziámit...

Azt viszont nem mondtam, hogy ne hallgasson méjnsztrím alterrockot, de ne elõttem. Meg ne legyen betokozódva 1-2 zenei stílusra.

Jajj nehogy már a zenei stílus döntsön, hogy összejönnél-e egy lánnyal.

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Ja, finomíts a fontossági sorrendeden. Mondjuk könnyen beszélek, barátnõmnek minden bejön amit szeretek, legyen az zene, film, vagy PC játék... :D

Link to comment
Share on other sites

-malvin-

Jajj nehogy már a zenei stílus döntsön, hogy összejönnél-e egy lánnyal.

Nem hát, de találkoztam már olyannal, aki ugyan rock/metál/alter kategóriába sorolta magát, de:

1) Nem alterbõl csak Tankcsapdát és Depressziót hallgatott, meg néha Metallicát

2) mindennap rongyosra hallgatta az összes kispál albumot (aztán meg jött a többi)(és ráadásul nálunk is túl sokszor hangzott el a "Ha az életben" a "Nem fáj" és a "pénz miatt", bár ez utóbbi Kiscsillag)

3) ha mutattam neki zenét, abszolút de nem érdekelte, szerintem bele se hallgatott

4) ha õ mutatott, az valami langyi szövegû max kétakkordos nóta volt, ami nekem vagy nem tetszet vagy hallottam ezerszer, aztán õ meg leszûklátókörûzött.

Aztán pedig hagytam a fenébe. Régen sátánista volt, majdnem mindent hallgatott, csak megtért aztán meg betokozódott egy irányzatra. És ez az, ami idegesít, nem a pl. halak nemi életérõl szóló vers (mert azok nem dalszövegek, hanem nagyszerû versek :lol: ) egyszerû zenei kísérettel.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

A Quimby-vel személy szerint semmi problémám, szerintem azért színvonalas zenét játszanak a Tibornak meg jó a hangja (mindig Nick Cave jut eszembe de Cave betegebb :D). Szerintem fura a gondolkodásod ,mert inkább ilyen zenét hallgasson ,mint valami számítógép prüntyögést. Egyébként meg erre varrjál gombot, ismerek olyan csajt aki Kispált hallgat de lazán szereti pl. az I Declare Wart is, barátnõm is kb. ilyen bizonyos keretek között ;) Úgyhogy az ilyeneket gondold át. :D Amúgy is elõbb meghallgatok valami ilyet ,mint egy Pokolgép vagy Ossian fajta csodát :D

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Chopin, srácok, Chopin ;) És az sem hátrány, ha mellé még bachatázni is elhív :D

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Chopin, srácok, Chopin ;)

Kijött az új albuma!? :unsure: :o

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Kijött az új albuma!? :unsure: :o

Ja, eléggé alázós-gyalázós dalszövegekkel... Hallgasd csak meg!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
-malvin-
Vannak vicces emberek a last.fm-en, persze én is megpróbáltam hozzáadni a Tankcsapdához a copy-paste jelzõt. (akik kicsit is mûveltebbek zeneileg tudják, hogy miért)
Link to comment
Share on other sites

Warfare

Damn, lehet hogy megrepedt a dobhártyám a bal fülemben. :D Kicsit rosszabbul hallok vele és fáj, ha zenét hallgatok. Frusztráló. :D

Link to comment
Share on other sites

Mortanius

Jajj nehogy már a zenei stílus döntsön, hogy összejönnél-e egy lánnyal.

Így van. Az utóbbi idõkben 2 lánnyal volt dolgom. Az egyik ilyen alter cuccokat hallgat, amit mindennél jobban rühellek, de leszarom, hogy ezt hallgatja, ha bármikor bármirõl elbeszélgetünk, jó a humora, csinos stb... A másik meg ilyen Alhana, Dalriada, Therion, Korpiklaani meg Eluveitie meg Ensiferum párti amely együtteseket már sokkal inkább tisztelem, de ismét csak nagggyon messze áll tõlem. Annak viszont örülök, hogy a Blackmore's Night-ot megismertette velem, nagyon jó dolog.

Már nagyon rég belenyugodtam, hogy esélyes, hogy sosem lesz olyan barátnõm, aki vigyorogva hallgatná velem pl

Vannak az életnek olyan szeletei, amelyek hiába egyeseknek kevésbé fontosak, másoknak jobban (pl zenei/filmes ízlés), bármennyire is fontos valakinek, jöjjön rá, hogy jobban jár ha van valaki a mellette, aki passzol hozzá az élet ennél fontosabb és megkerülhetetlenebb területein.
Link to comment
Share on other sites

-moki-

Morti... elolvasnám a kommented, ha nem szar zenét, meg szar filmeket néznél. Így feltételezem, hogy szar, amit írsz :unsure: Meg azt is, hogy a valóságban szar szagod van és szarral mosol fogat.

Link to comment
Share on other sites

Mortanius

Morti... elolvasnám a kommented, ha nem szar zenét, meg szar filmeket néznél. Így feltételezem, hogy szar, amit írsz :unsure: Meg azt is, hogy a valóságban szar szagod van és szarral mosol fogat.

Szar zenét meg szar filmeket nézek? hmmm.. lehet, hogy meg kéne próbálnod a zenéknél a hallgatást, biztos már gúvadnak a szemeid, hogy a media playerben csak nézed azokat a szép színes örvényeket. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Morti... elolvasnám a kommented, ha nem szar zenét, meg szar filmeket néznél. Így feltételezem, hogy szar, amit írsz :unsure: Meg azt is, hogy a valóságban szar szagod van, szarral mosol fogat és szart szarsz.

Na a kis módosításommal máris sokkal szofisztikáltabb lett a kommented :)

Link to comment
Share on other sites

Mortanius

...vagy ti itt mind nézni szoktátok a zenét? :unsure: Akkor lehet, hogy ezért nem fogja fel senki ebben a topikban már évek óta, hogy a rokk szar. B)

Link to comment
Share on other sites

-moki-

...vagy ti itt mind nézni szoktátok a zenét? :unsure: Akkor lehet, hogy ezért nem fogja fel senki ebben a topikban már évek óta, hogy a rokk szar. B)

Én nem nézem a zenét, hanem látom... B)

Link to comment
Share on other sites

Mortanius

Én nem nézem a zenét, hanem látom... B)

Akkor az a bélyeg is a nyelved alatt azt bizonyítja, hogy inkább a psy trance felé húz a szíved...

Link to comment
Share on other sites

Warfare

...vagy ti itt mind nézni szoktátok a zenét? :unsure: Akkor lehet, hogy ezért nem fogja fel senki ebben a topikban már évek óta, hogy a rokk szar. B)

Legalább mi nem vagyunk szadomazók. :unsure: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Legalább mi nem vagyunk szadomazók. :unsure: :rolleyes:

Nana! B)

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Psy trance meg a tököm, szerintem egy sludge-ra, grunge-ra (nem Nirvana, normális), psy/post/stoner-rockra nagyobbat kábulok mint akármilyen prüntyögésre :D ja és ezt úgy írom ,h szoktam psy trance-t és goát hallgatni... :D

Link to comment
Share on other sites

Mortanius

Legalább mi nem vagyunk szadomazók. :unsure: :rolleyes:

Nem is tudom... gondoltam ma két Rihanna szám között meghallgatom a Suffocation Human Waste albumát (bár az Effigy of the Forgotten jobban bejön...), és ahogy ránéztem a borítóra, ha nem is mazo, azért elég szado. :unsure: Ilyeneket szoktatok hallgatni nem? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Ez elõzõ hsz-nek legalább annyira nincs tartalma ,mint annak amit most írok, tehát volt értelme megírni.

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Nem is tudom... gondoltam ma két Rihanna szám között meghallgatom a Suffocation Human Waste albumát (bár az Effigy of the Forgotten jobban bejön...), és ahogy ránéztem a borítóra, ha nem is mazo, azért elég szado. :unsure: Ilyeneket szoktatok hallgatni nem? :unsure:

Az Effigy a legjobb tőlük, még sem vagy annyira elb*szott. B) Egyébként 2011 elején új Condemned album.

Link to comment
Share on other sites

Mortanius

Háhá, soha nem hallgattam Suffocationt. :D Csak épp ma nosztalgiáztam, olvasgattam egy 576 konzol-t (talán 2003-asat), annak a zenei ajánlójában írt a bandáról Dae. :D Az arcokra azért kíváncsi lettem volna. :( :lol:

A Condemned az más tészta, az bejön, bár kicsit leakadtam a Fixation on Suffering-nél (nagyon sokszor meghallgattam már). :D Nem fogok az új album után kapkodni, de lehet, hogy lesz majd hozzá szerencsém egyszer.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...