Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Ki Milyen Zenei Mûfajt Nem Szeret? 2. Rész


-malvin-

Recommended Posts

-malvin-

Akkor a Lüszi nevet beteszem a Dzsenifer,a Zsaklin, az Eperke, és a Sydney-i Olimpia mellé,azon nevek listájába,amiket nem adok a lányomnak ha lesz.

Én a lányomat Kuszanaginak fogom elnevezni, a fiamat meg Lájtnak. :lol: najó, nem, viccvót

Link to comment
Share on other sites

Warfoki
B)
Link to comment
Share on other sites

Warfare

B)

Hipszter haverok erre a bandára verik. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Lurtz

B)

Láttam élõben. B) (egyébként nem új)

Link to comment
Share on other sites

crocki

B)

ezt múltkor hallottam a rádióban, félkómásan néztem is, hogy wtf. de komolyan, hogy lehet valaki akkora balfa­sz, mint az az alak -._-.

Link to comment
Share on other sites

mark44

B)

Ezek voltak a Balaton Soundon? omfg :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Royal04

Ezek voltak a Balaton Soundon? omfg :ph34r:

Asszem a Szigeten is voltak.

Link to comment
Share on other sites

bullet50

B)

Ezt örülök, hogy megnéztem, nem hittem, hogy ilyen is létezhet :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hares

ezt múltkor hallottam a rádióban, félkómásan néztem is, hogy wtf. de komolyan, hogy lehet valaki akkora balfa­sz, mint az az alak -._-.

Mivelhogy mindannyian fogyatékkal élnek (velük született) így én nem fikázom õket.

Amúgy szeretem ezt a számot tõlük,inkább ez mint az elõzõ förmedvény.

Link to comment
Share on other sites

mark44

Mivelhogy mindannyian fogyatékkal élnek (velük született) így én nem fikázom őket.

Amúgy szeretem ezt a számot tőlük,inkább ez mint az előző förmedvény.

A gyépések inkább ne csináljanak zenét, ok? :D

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Hipszter haverok erre a bandára verik. :unsure:

Nem azért de ez a szó undorítóan hangzik :D

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Nem azért de ez a szó undorítóan hangzik :D

Tök mindegy hogy hangzik, jól összefoglalja a divatsznob kultúrát.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Tök mindegy hogy hangzik, jól összefoglalja a divatsznob kultúrát.

Mekkora hipszter komment...

Link to comment
Share on other sites

Lurtz

Mekkora hipszter komment...

Tipikus hipszter reakció, fõleg, mert ironikus.

Link to comment
Share on other sites

-malvin-

Milyen hipszter kommentcsatát látok én itt... :lol: Ennél hipszterebb csak én vagyok. :D

Link to comment
Share on other sites

Lurtz

Milyen hipszter kommentcsatát látok én itt... :lol: Ennél hipszterebb csak én vagyok. :D

Erõltetett hipszterkedés.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Oké, ezt a linket GSO-s hírek közül loptam, de na.

Újfajta "gépzene".

Néhány technikai infó:

A csaj 2D-s animáció, amit megfelelõen elhelyezett üveglapokra vetítenek ki, így néz ki hologramnak (a karakter neve egyébként Hatsune Miku). A háttérzene valódi, az éneket szintetizátorral hozzák össze. A program neve Vocaloid, a trükk lényege, hogy szinkronszínészek felvett hangmintáival dolgozik. Az ember beírja a szöveget és megadja a dallamot (hangjegyenként meg lehet adni a részleteket) a gép pedig kidobja az eredményt. Az említett karakter, Miku, Japánban óriási sikernek örvend (egy-egy ilyen videóban látott koncertre egyébkén 40-50$-ért lehet bejutni és általában teltházzal dolgoznak). Több ilyen karakter is van egyébként.

A Vocaloid a Yamaha tulajdona. Az is érdekes például, hogy az említett Miku karakternek nem egy elõadó, hanem több is ír számokat. Emellett japánban van olyan J-pop együttes, amely ezt a programot használja énekesnek.

Kérdésem, hogy ez hova fejlõdhet? Nyilván, most még gyerekcipõben jár a projekt (nagyon hallatszik a számokon, hogy géphang), de ez "csak" technika kérdése. A tucatpop-énekeseknek relatíve hamar beteheti a kaput, ha ez nyugaton is befut annnyira, mint Japánban. (A teljesen angol nyelvû verzió még nem jelent meg.) Viszont idõ kérdése, hogy a technika eljusson az emberi ének tökéletes utánzásához, illetve az animáció elérje az élethû színvonalat (azért Mikut senki nem tévesztené még össze egy hús-vér emberrel). A kérdés, hogy mi lesz? Ha nem kell énekhang a dalíráshoz, mert az adva van, akkor technikai tudással és némi kreativitással bárki írhat zenét. A producerek/kiadók szemszögébõl is egyszerûbb egy drága programot egyszer megvenni, mint egy többtagú banda sztárallûrjeit teljesítgetni. Vélemények?

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Nem azért de ez nem egy új dolog, voltak már eddig is ilyen kütyük, az más ,hogy itt hozzádobnak egy animációt...

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Voltak hát, a Vocaloid projekt 2004 óta létezik. Két dolog miatt most hoztam fel: az egyik, hogy egyre terjed, a harmadik verzió (a linkelt "koncert" alatt a 2-es verzió mûködik) hamarosan kijön Japánban. A másik, hogy csak most hallottam róla. :P

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Hamarosan az élõzene mint fogalom csak törikönyvek lábjegyzeteiben fog szerepelni. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Magam részérõl tetszik a cucc, mint egzotikum, de azért nincs az a pénz, hogy én egy Åkerfeldtet, LaBrie-t, Jagger vagy Arjent lecseréljek rá. Persze én ilyen szempontból a "régi generációhoz" tartozom. Aki 10-15 év múlva születik, az lehet, hogy a Vocaloidon és utódain nõ már fel... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

mark44

Voltak hát, a Vocaloid projekt 2004 óta létezik. Két dolog miatt most hoztam fel: az egyik, hogy egyre terjed, a harmadik verzió (a linkelt "koncert" alatt a 2-es verzió mûködik) hamarosan kijön Japánban. A másik, hogy csak most hallottam róla. :P

Vocaloid kb csak az otakuk körében elterjedt szal szerintem nincs mitõl félni.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Vocaloid kb csak az otakuk körében elterjedt szal szerintem nincs mitõl félni.

Auto-tuner, vocoder stb. ehhez hasonló cuccok és baromi sok helyen használják még metálban is (Cynic, Faceless, stb.). Ha megfelelõen használják szerintem nagyon jó hangulat festõ tud lenni, persze nem arra gondoltam amikor azért használja valaki mert nem tud énekelni :D

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

A perpillanati állapotban valóban nem jelent veszélyt a hús-vér énekesekre, de a továbbfejlõdés lehetõsége kiegészítõbõl alternatívává benne van. ezt mondtam, hogy még gyerekcipõben jár a technika.

Link to comment
Share on other sites

-malvin-

Oké, ezt a linket GSO-s hírek közül loptam, de na.

...

Komment báj Atyaégegy:

"Ez a produkció borzalmas hatással van a fiatalok számára. Egyrészt az a nép csinálta, amelyik készítette a Neon Genesis Evangelion c. bibliatagadást, vagyis az egyik céljuk a fiatalok elistentelenítése. Többek között nem lóg Hatsune Miku nyakából kereszt. Vajon nemhiába?

Másrészt Miku alakja és hajszíne az igazi lányok által nehezen követhetõ ideált állít fel. A hajszíne arra buzdítja a fiatalokat, hogy ne neveljenek gyerekeket. A dalszöveg nagyképûségre és egészségtelen táplálkozásra buzdít.

Valamint ezzel a produkcióval megkezdõdött a zene elembertelenítése. Nemsokára szoftverek fogják írni a zenei aláfestést, a szöveget csak be kell táplálniuk és kész is az újabb termék a nemzet agymosására. A forgalomból teljesen kimennek az élõ zenészek és szinte ciki lesz, ha élõ ember áll a színpadra.

Ezért mindenkinek a következõket tanácsolom:

Mindenféle rajzfilmtõl tiltsuk el gyermekünket, olvassuk helyette nekik meséket, vegyünk nekik kizárólag 1900-elõtt íródott magyar szépírodalmat, így elkerülhetünk minden esetleges érdeklõdést az animék és az istennélküli japán kultúra esetleges találkozását.

Gyermekünk halgasson kizárólag népzenéket és régi, klasszikus zenéket. Tanuljon hegedülni, zongorázni. A gitár nem jó, könnyen a sátánista blackmetálzenekarok martalékává válhatnak mint pl. az Iron Maiden"

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...