Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Számítógépek Hűtése


oliba

Hogy tervezed a hûtésed?  

129 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

jagdtigger
7 minutes ago, Edemking said:

Köszönöm a lehetőséget, de inkább nézek akkor egy teljes szettet. :D

Mármint a hiányzó darabot, szinte biztos hogy megvan valahol...

Link to comment
Share on other sites

Edemking
7 minutes ago, jagdtigger said:

Mármint a hiányzó darabot, szinte biztos hogy megvan valahol...

Na basszus, akkor jól félre értettem. Közben viszont megrendeltem az iponról. Úgy is kell hozzá paszta is. 
De tényleg köszöntem a lehetőséget! 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
Just now, Edemking said:

Na basszus, akkor jól félre értettem. Közben viszont megrendeltem az iponról. Úgy is kell hozzá paszta is. 
De tényleg köszöntem a lehetőséget! 

Nem baj, akkor marad porfogónak. Kidobni kár szerintem eladni meg már nem nagyon lehet... :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
UC

Egyelőre elméleti a kérdés: mennyire jók a Ryzen 2xxxx széria procihűtői, érdemes már a kezdetekkor komolyabb procihűtőt venni hozzá? Ha igen, akkor jelenleg mi ajánlható ár/érték arány tekintetében legjobban? Jól szellőző, tágas házba menne, és nem tervezek komolyabb tuningot, csak némi órajel emelést, amíg alapfeszültségen bírja. 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
37 minutes ago, UC said:

Egyelőre elméleti a kérdés: mennyire jók a Ryzen 2xxxx széria procihűtői, érdemes már a kezdetekkor komolyabb procihűtőt venni hozzá? Ha igen, akkor jelenleg mi ajánlható ár/érték arány tekintetében legjobban? Jól szellőző, tágas házba menne, és nem tervezek komolyabb tuningot, csak némi órajel emelést, amíg alapfeszültségen bírja. 

Alapvetően ha nem tuningolsz vagy nem emelsz feszültséget akkor a gyári hűtés is elég

Link to comment
Share on other sites

HD2
On 11/15/2018 at 3:50 PM, UC said:

Egyelőre elméleti a kérdés: mennyire jók a Ryzen 2xxxx széria procihűtői, érdemes már a kezdetekkor komolyabb procihűtőt venni hozzá? Ha igen, akkor jelenleg mi ajánlható ár/érték arány tekintetében legjobban? Jól szellőző, tágas házba menne, és nem tervezek komolyabb tuningot, csak némi órajel emelést, amíg alapfeszültségen bírja. 

2600-ról tudok nyilatkozni, itt ha konvertálsz akkor azért jól jön egy jobb hűtő, gyárival az órajelet hosszabb konvertálásnál minimálisan csökkentheti, de nem kell valami nagyra gondolni, 50-100mhz kb. Hőmérséklet amúgy simán verdesheti a 70+ fokot így.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
bcom

am3-as hűtőt fel lehet fogatni am4-re?

Link to comment
Share on other sites

XCube
10 minutes ago, bcom said:

am3-as hűtőt fel lehet fogatni am4-re?

Ha minden igaz némi bütytöléssel meg lehet oldani. Milyen hűtőről van szó?

 

Btw én azon agyalok, hogy hogyan kéne felapplikálni egy AM2 -es Hyper TX2 -t egy LGA 1155 lapra. Nem tudom, hogy meg vannak-e még az LGA 775 -ös kiegészítők hozzá. Ha igen, akkor csak pár csavar kérdése.

Link to comment
Share on other sites

bcom
47 minutes ago, XCube said:

Ha minden igaz némi bütytöléssel meg lehet oldani. Milyen hűtőről van szó?

 

Btw én azon agyalok, hogy hogyan kéne felapplikálni egy AM2 -es Hyper TX2 -t egy LGA 1155 lapra. Nem tudom, hogy meg vannak-e még az LGA 775 -ös kiegészítők hozzá. Ha igen, akkor csak pár csavar kérdése.

AC Freezer 64 pro

Valahol olvastam, hogy hivatalaosan csak am3-ig jó. Viszont a képeken nem sok különbséget látok az am4-nél. Ugyanúgy két műanyag bütyök van mindkét oldalon amibe be kell akasztani a hűtő füleit. A méreteket és a távolságot a képen azért nem tudom rendesen felmérni. Na mindegy, ha megjön a cucc tesztelek. Legfejjeb kihúzom egy darabig a gyári hűtővel. 

Link to comment
Share on other sites

bcom

Tegnap összeraktam a ryzent. Gondoltam, hogy sokat számít egy generációváltás, de leesett az állam. Na meg ugye az SSD. Nekem ez az első. Witcher 3-nál több, mint duplájára nőtt az fps.

Jövő héten tesztelek, megnézem mit bír alapfeszen. Amúgy a Freezer 64 pro rámegy, ugyanaz a felfogatás. De basszus, most vettem észre, hogy a talpa kisebb, mint a proci felülete. Tehát a hűtő talpa alatt kilóg a proci teteje, körben 1-1,5 mm-t. De ezek szerint az athlonnál is így volt, és nem volt baja. Mindegy, egyelőre felraktam a gyári hűtőt.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
15 hours ago, bcom said:

Tegnap összeraktam a ryzent. Gondoltam, hogy sokat számít egy generációváltás, de leesett az állam. Na meg ugye az SSD. Nekem ez az első. Witcher 3-nál több, mint duplájára nőtt az fps.

Végül milyen gép lett pontosan? 

Link to comment
Share on other sites

bcom
8 hours ago, Lord_KROK said:

Végül milyen gép lett pontosan? 

ryzen 1200, msi b350m pro-vdh, kingston hyperx fury black, kingston uv500 ssd

szoval total belepo szint, megis eg es fold a kulonbseg a sz*rra tuningolt athlonhoz meg a 800-as ramokhoz kepest

nagyon ram fert mar az uj generacio

remelem jol mer a homero, ket ora witcher 3 alatt nem ment 45 fok fole cpu gyari hutovel

Link to comment
Share on other sites

XCube

:biglol:

Sok orosszal dolgozok együtt. Ezek tényleg ilyenek :D .

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

"Might as well use engine fan from Lada"

Na itt már hangosan felröhögtem, ez a fickó se komplett az fix... :biglol:

Link to comment
Share on other sites

UC

212X hűtő felmegy AM4 foglalatra (gyárilag, bütykölés nélkül)? Egyes webshopokban, ha úgy keresek, hogy AM4 kompatibilis legyen, akkor a listában van, de kölön za AM4 nincs felsorolva. 

Illetve alternatívaként tudnátok ajánlani ebben az ársávban (vagy úgy általában 10-12 ezer Ft körül) megfelelő hűtőt 2700X-hez?

Nagyon köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

HD2
4 hours ago, UC said:

212X hűtő felmegy AM4 foglalatra (gyárilag, bütykölés nélkül)? Egyes webshopokban, ha úgy keresek, hogy AM4 kompatibilis legyen, akkor a listában van, de kölön za AM4 nincs felsorolva. 

Illetve alternatívaként tudnátok ajánlani ebben az ársávban (vagy úgy általában 10-12 ezer Ft körül) megfelelő hűtőt 2700X-hez?

Nagyon köszönöm!

2700X gyári hűtője bőven jó, tuningolni nem éri meg amúgy sem a CPU-t, mert gyárilag eléggé ki van maxolva.

Link to comment
Share on other sites

UC
22 minutes ago, HD2 said:

2700X gyári hűtője bőven jó, tuningolni nem éri meg amúgy sem a CPU-t, mert gyárilag eléggé ki van maxolva.

Meg a jelen VGA mellé amúgy is felesleges a tuning :D Köszi szépen, akkor egyelőre megelégszem a gyárival, majd max később keresek valamit, ha mégis kellene.
Viszont: azt olvasom róla, hogy eléggé hangos, persze majd kiderül, de lehet, hogy pont ezért kell majd cserélni.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
XCube
On 11/7/2019 at 7:18 PM, jagdtigger said:

Ezt a ventilátor csatlakozót ismeri valaki? Van átalakító hozzá? :unsure:

https://www.dropbox.com/sh/0tycx8zcmq8uq1w/AABXTdb1S8_fDnNtCT-exn-ha?dl=0

Csak nem egy NUC?

Mivel nem normál PC standard így nincs átalakító. Viszont mivel normál PWM, így ha levágod és rátoldod egy PWM venti kábeleit működni fog.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
10 hours ago, XCube said:

Csak nem egy NUC?

Mivel nem normál PC standard így nincs átalakító. Viszont mivel normál PWM, így ha levágod és rátoldod egy PWM venti kábeleit működni fog.

Nem, egy zotac zbox(nem kicsit nagyobb mint egy nuc, plusz dedikált gpu van benne az integrált szutyok helyett). Ma jött egy isteni szikra ezért előkerestem a régi grafkártyámat és eléggé hajaz annak a csatijára....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
jagdtigger

:blink::sick:

aio-cpu.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...