Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Te Milyen Filmet Nézel Most A Tv-ben?


grasslover

Recommended Posts

grasslover

Nekem a nagyfaterommal kellett templomba járnom minden vasárnap reggel, aztán az ottani szektás, politikai prédikációtól sosem mentes misék vezettek el odáig, hogy életem első tanórája, amiről ellógtam, a hittan lett. Valami 0. órás időpontban volt, aztán mindig azt kamuztam a mutteroméknak, hogy valamikor tanítás után van az óra. Aztán a mindig büdös, a tesitanárunkkal karöltve erősen pedo hajlamokkal megáldott hitoktató pap beszólt a szüleimnek, hogy hol a fiuk az órákról, így mehettem trollkodni a hajnali órákra, aholis egyszer befogtuk az ajtót a tanár előtt, gyermeki lelkünkkel kifejezve a kötelező katolikus hitoktatás idejétmúltságát. Intő lett belőle, de legalább keménynek érezhettük magunkat. Nálam még a délutáni, óvodából megmaradt szokásos szieszta nyomta nagyon a lelkemet, mert az mindig a GI Joe matiné idejére esett.

Az első X-Akták rész meg hatalmas élmény volt. Dobogókőn voltam az unokatesómmal, a nénikémék meg dolgozni mentek este, mi pedig ketten maradtunk egy kis fa weekendházban. Baromi ködös éjjel volt (konkrétan felhő borította Dobogókőt), és a második évadból az a rész következett, amikor az erdei favágók olyan organizmust szabadítanak el, ami bebábozza az embereket és kiszívjja belőlük a nedvességet. Szerinted azon az éjjelen tudtam aludni az emeletes ágy tetején? :D

BTw igazad van, itt, a civilizált Európa határán a mi korosztályunk a nyolcvanas évek kölykei, attól függetlenül, hogy még a Szovjetunió alatt születtünk. Egy nyugati gyerek nem mondhatja el magáról, hogy a kilencvenes években a nyolcvanas évek kultúrája nevelte fel. :D Elvesztünk egy időhurokban. :D

How I met your Motherben van egy rész, mikor a kanadai Robinról kiderül, hogy a 90-es években pop-tinisztár volt a hazájában. Megnézi a haveri kör a videoklipjét, és frankón 80-as évek style a vágástól, a zenén át a ruháig és frizuráig. Akkor néznek rá, hogy a korából ítélve hogy lehetett tinédzser a 80-as években...mire a válasza, hogy Kanadában a 90-es évek volt a 80-as. :D Nem kicsit volt megvilágosodás ez számomra, és az én életemre xD

---

Nekem szerencsére nem volt kötelező hittan, csak lehetett rá járni. Én meg bejártam rá, de igazából csak azért, mert egy évfolyamtárs lánnyal csak azon az egy órán tudtam egy órán lenni, aztán...igazából csajozásért jártam hittanra. De az olyan kérdéseim kivágták a biztosítékot a feszületen, hogy "ha egy csecsemő megszületik, de rögtön a kórházban meg is hal, akkor az a gyerek a mennybe megy, vagy a pokolba?", akkor a pap rávágta, hogy "hátamennybe". "De" kérdem, "nem volt megkeresztelve, nem követte a tanításokat, nem olvasta a bibliát, nem fizetett adót a vatikánnak, mégis hogy kerülhet oda?" nem felel. Mert akkor ugye ha én megszületek, nem követek el borzasztó nagy bűnöket, soha nem mondok el egy imát sem, soha nem foglalkozom Istennel meg a tanításaival, akkor nekem is oda kéne kerülnöm, mindenféle előkészület nélkül. Aztán meg már mérges fejjel nézett rám a pap, és mondta, hogy legközelebb jobb ha nem jövök. Mert ugye a vallást nem érdekli a racionális gondolkodás, ezért is égettetné el a vatikán az összes tudományos könyvet, mert már egyre több bizonyíték van a "hit" kétes minőségére. A lényeg, hogy ami a Bibliában van az szent, azt nem másíthatod meg, nem is merülhetsz bele annyira, hogy esetleg rájöjj, hogy van benne valami igazság, csak épp 2000+ év alatt már talán fejlődött annyit az emberiség, hogy egy kis upgrade vagy verziószámfrissítés nem ártana abba a fafejű, értelmetlenül korlátolt dogmatikus rendszerbe, ami abban a szerencsétlen könyvben van.

Az óvodai alvást én is rühelltem, sőt alapból utáltam óvodába járni, leszámítva, hogy volt egy lány aki nagyon tetszett :D

Link to comment
Share on other sites

Real013

Aha, eddig nem értettem, miért lettél ilyen rendellenesen kifejlõdött QT-fan emberke. -_- Gyerekkorban megmondom, mit kellett nézni a klasszikus Herki-Xena vonal mellett. Ha már Knight Rider (máig emlékszem, maikor az egyik rész átváltott cseh vagy milyen szinkronra: KITU-KITu obrázsnye-obrázsnye!), akkor nem halandzsáztad azt egész nap a szokásos szombati fél négyes rész után, hogy

, miközben arra gondoltál, hogy milyen jó lenne megmenteni az éhezõ cápák karmaiból Erika Eleniakot, aztán Mitch-csel összefogva hatástalanítani a strandot veszélyeztetõ bombát? :unsure: Meg az sem lett volna utolsó, ha bezártak volna egy fészerbe Murdockék társaságában, készítettünk volna páncélozott, káposztavetõs iskolabuszt, aztán együttes erõvel elaltattuk volna Rosszfiút, mielõtt repülõre szállunk, és a kaland végén mondhattam volna egy "imádom, ha egy terv sikerül!"-t. Vagy kooperálni MacGyverrel sem lett volna utolsó, vagy dimenziók közt ugrani Maggie Beckett-tel, hah. :rolleyes: Aztán este hazaérve a kalandokból, jöhetett volna a vasárnapi Balu kapitányos Disney-óra a régi mtv-n, amit remélem többé nem szakítanak meg egy hülye politikus bácsi (értsd Antall József) halálával. Pihenésképp másnap az angol Cartoon Networkon nézni egy Tom&Jerry, Dexter vagy egy Swat Kats maratont? Jöhet. :B

Ezeket is néztem, csak mondom. -_- :D Épp csak nehéz felsorolni mindent, annyi mindenért voltam oda már gyerekkoromban. :D (Igaz, most is ez van: ha megkérdezik a kedvenceimet, fél órán keresztül tudom sorolni és még marad is ki :D)

Nekem szerencsére nem volt kötelezõ hittan, csak lehetett rá járni. Én meg bejártam rá, de igazából csak azért, mert egy évfolyamtárs lánnyal csak azon az egy órán tudtam egy órán lenni, aztán...igazából csajozásért jártam hittanra. De az olyan kérdéseim kivágták a biztosítékot a feszületen, hogy "ha egy csecsemõ megszületik, de rögtön a kórházban meg is hal, akkor az a gyerek a mennybe megy, vagy a pokolba?", akkor a pap rávágta, hogy "hátamennybe". "De" kérdem, "nem volt megkeresztelve, nem követte a tanításokat, nem olvasta a bibliát, nem fizetett adót a vatikánnak, mégis hogy kerülhet oda?" nem felel. Mert akkor ugye ha én megszületek, nem követek el borzasztó nagy bûnöket, soha nem mondok el egy imát sem, soha nem foglalkozom Istennel meg a tanításaival, akkor nekem is oda kéne kerülnöm, mindenféle elõkészület nélkül. Aztán meg már mérges fejjel nézett rám a pap, és mondta, hogy legközelebb jobb ha nem jövök. Mert ugye a vallást nem érdekli a racionális gondolkodás, ezért is égettetné el a vatikán az összes tudományos könyvet, mert már egyre több bizonyíték van a "hit" kétes minõségére. A lényeg, hogy ami a Bibliában van az szent, azt nem másíthatod meg, nem is merülhetsz bele annyira, hogy esetleg rájöjj, hogy van benne valami igazság, csak épp 2000+ év alatt már talán fejlõdött annyit az emberiség, hogy egy kis upgrade vagy verziószámfrissítés nem ártana abba a fafejû, értelmetlenül korlátolt dogmatikus rendszerbe, ami abban a szerencsétlen könyvben van.

Az óvodai alvást én is rühelltem, sõt alapból utáltam óvodába járni, leszámítva, hogy volt egy lány aki nagyon tetszett :D

Én kifejezetten szerettem a hittant, nem voltak ilyen rázós kérdéseim, mint neked (akkor még). A tanárok meg rendesek voltak, nem pap tanított, kijártunk focizni is meg minden, szóval tulajdonképpen kellemes délutáni program volt.

Az óvodai délutáni alvást meg mindenki utálja szerintem egészen addig, míg 14-15 éves lesz és nagyon szívesen aludna egyet minden délután. Én legalábbis így jártam.

Link to comment
Share on other sites

Joey

How I met your Motherben van egy rész, mikor a kanadai Robinról kiderül, hogy a 90-es években pop-tinisztár volt a hazájában. Megnézi a haveri kör a videoklipjét, és frankón 80-as évek style a vágástól, a zenén át a ruháig és frizuráig. Akkor néznek rá, hogy a korából ítélve hogy lehetett tinédzser a 80-as években...mire a válasza, hogy Kanadában a 90-es évek volt a 80-as. :D Nem kicsit volt megvilágosodás ez számomra, és az én életemre xD

Meg hát mekkora 80s cucc volt elsõs korban az a kötelezõen világoskék, mûszálas unisex tesigyatya? :D

Én kifejezetten szerettem a hittant, nem voltak ilyen rázós kérdéseim, mint neked (akkor még). A tanárok meg rendesek voltak, nem pap tanított, kijártunk focizni is meg minden, szóval tulajdonképpen kellemes délutáni program volt.

Szerintem a szüleid már akkor is titkolták elõtted, hogy waldorf suliba jársz, aztán hittannak hazudták az egészet. :troll:

Link to comment
Share on other sites

getro2

Félig-meddig irigykedve olvastam a lenti sorokat - azért félig, mert szerencsére a mostani Ben10 és Disney-féle retteneteket pont elkerültek, de ilyen élõszereplõs sorozatokat csak elvétve néz(het)tem. 10-11 koromban volt a Cool TV-n egy dzsungelben játszódó, kissé Fantasy sorozat, azt néztem pár hétig, de ennyi, X-akták, Baywatch, Knight Rider teljesen elkerült. Nálam mesékben a klasszikus Minimax vitt mindent, eszméletlen kedves rajzfilmsorozatok voltak: 80 nap alatt a Föld körül (valami '81-es spanyol-japán koprodukció, nem tudtam leszakadni róla), Elveszett játékok (a végén majdnem zokogtam, annyira megható volt), Nils Holgersson, Magyar népmesék, stb. :)

RTL-en Tini Nindzsák, Szellemirtók, ja és persze Pokemon! :D Ezek mellett Fox Kids (ebbõl lett a jóval harmatosabb Jetix, utána a trágyalé Disney Channel), azt is szerettem, meg persze a Cartoon Network-öt: Dexter, Johnny Bravo, Bátor a gyáva kutya, Samurai Jack (ez késõ este ment, néha mikor a szüleim elaludtak fent, leosontam tévézni, persze másnap alig lehetett kiszedni az ágyból...).

Általánosban aztán nagy Naruto-láz, napi 10-12 rész alap volt, szigorúan fos internetes minõségben, alig látható felirattal. 3 hét alatt letudtam 300 részt... Ejj de jó volt. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Joey

Az X-Akták első három évada még ma is mindent visz, simán belenézhetsz. ;) Nem hiába lakok még mindig az "FBI alagsori irodájában". :D

Link to comment
Share on other sites

getro2

Az X-Akták első három évada még ma is mindent visz, simán belenézhetsz. ;) Nem hiába lakok még mindig az "FBI alagsori irodájában". :D

Lehet hogy f.sza maga sorozat, de sajnos szerintem az a borzongás már nem lesz meg, mintha 8-10 éves koromban néztem volna. Habár ki tudja...

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Az X-Akták első három évada még ma is mindent visz, simán belenézhetsz. ;) Nem hiába lakok még mindig az "FBI alagsori irodájában". :D

Az a baj, hogy én is akkor néztem volna: 8-10 éves koromban. Akkor rengeteget járt rajta az eszem (alapvetően sok horrort néztem akkoriban, persze nem akkor mikor anyumék otthon voltak, ezért se tudtam soha éjszaka X-aktákat nézni), játszottunk nővéremmel FBI-sat, úgy, hogy kb semmit nem tudtunk a sorozatról, csak amit meséltek nekünk róla. Kimentünk egy közeli bozótosba, láttunk valami különös növényt és vizsgálni kezdtük, hogy valami mutáns lény (na itt bejátszott a képregény meg a TMNT mánia :D)...aztán néha még az ilyen eltévelyedett játékok során is megvolt az a borzongás, amit a sorozat közben éltünk volna át.

Na szóval láttam egy-két részt akkoriban, de csak jóval később láttam sok részt - összevissza. Egészen 18 éves körül ültem le és kezdtem el nézni az első évad első részétől, de hiányzott a gyerekkori élmény, vagy talán a gyerekkorban hozzá képzelt műremek , elérhetetlen vágyódás tárgya - kicsit out-of-date már a cucc. De nem is feltétlenül a ruhák, frizurák, nagyon olcsó költségvetés miatt, hanem mert tökre elcsépeltnek tűnik, ahogy már minden éjszaka találni egy X-aktákon meg Twin Peaks-en alapuló epizodikus vagy összefüggő cselekményvázú természetfeletti nyomozós sorozatot. Hogy azokat a szinteket nem ütik meg, az meg a mai igények miatt van és hiába a morális feljebbvalóság, hogy azért mégis ebből eredt, mégse küzdi le a kulturálisan alulmaradós szerepét. (na de azért az American Horror Story nekem bejött új sorozatok közül)

Összehasonlítva, az összefüggő "szappanopera"-szájíz miatt a Twin Peaks jócskán jobban fogyasztható. Rájátszik az is, hogy hiába a mai szemmel megmosolyogtató divat és frizura style, de Lynch szerencsére a Twin Peaks-hez adagolt némi hatvanas évek/Grease faktort, így a látványvilág nem feltétlenül az akkori divatot hivatott tükrözni, mert már akkor "retro"-ként hatott. Másrészről a sorozat felépítése is közelebb áll a modern sorozatokhoz, a költségvetés hiányát kiváltja a remek misztikum, ami az X-aktákban sajnos annyiban merül ki, hogy van "monster-of-the-week" vagy "paranormal theory-of-the-week" és nincs magánélet, nincs összekötő szál, nincs tényleges fejlődés a karakterekben. A visszatérő villainok, a háttérban finoman hintett cselekmény viszont annyira visszafogott, annyira semmilyen, hogy azt nem lehetne nevezni koherens szérializált szerkesztésnek, inkább emlékeztet a silver age képregénysorozatok metauniverzumainak visszatérő gonoszaira epizodikus megjelenítéssel. A legnagyobb vicc az egészben, hogy a Twin Peaks meg tökre olyan, mintha egy részleteiben aprólékosan előre kidolgozott és megírt történet lenne, pedig Lynch meg Frost anno pénzfeldobással döntöttek több jelentős cselekmény bekövetkezéséről amikor írták a scriptet, párhuzamosan a sorozat forgatásával :D.

Nem mintha rossz lenne az X-Files (egyébként totális véletlenségből pont a hét elején kezdtem el újból próbálkozni a sorozat darálásával, négy részig jutottam, de szerintem folytatom majd) - régi adósságom lenne már véglegesen törleszteni.

Link to comment
Share on other sites

Joey

A 3. évad bogaras-bambis része a csúcs, a 4. évad még fogyasztható, de az 5.-tõl szenvedni fogsz.

Link to comment
Share on other sites

Ante

A 3. évad bogaras-bambis része a csúcs, a 4. évad még fogyasztható, de az 5.-tõl szenvedni fogsz.

Amúgy melyik résztõl látunk effektíve földönkívülit? Mert én kábé félig-meddig átvergõdtem az elsõ évadon, és ott még elég lájtosan tolják még ezt az ufótémát :unsure: (Hála a jó égnek, jegyzem meg)

Link to comment
Share on other sites

Joey

Amúgy melyik résztõl látunk effektíve földönkívülit? Mert én kábé félig-meddig átvergõdtem az elsõ évadon, és ott még elég lájtosan tolják még ezt az ufótémát :unsure: (Hála a jó égnek, jegyzem meg)

Pontosan meg nem mondom, de nagyon sokáig nincs ufózás, legalábbis vizuálisan nincs, de közvetetten sokszor kerül elõtérbe az esetleges tevékeységük.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Mentalistát NÉZNÉM ha az RTL nem szakította volna félbe az évadot a hülye barátok közt miatt......pedig már úgy megszoktam a magyar szinkront...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Hor1

Tegnap a Viasat adta az elsõ Bourne filmet. Ma adja a második részt, és azzal egy idõben adja a TV2 az elsõ részt. :D Az igénytelenség netovábbja.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Tegnap a Viasat adta az első Bourne filmet. Ma adja a második részt, és azzal egy időben adja a TV2 az első részt. :D Az igénytelenség netovábbja.

Az az igénytelenség netovábbja, hogy tévéműsort figyelsz. -_- :P

Link to comment
Share on other sites

getro2

Az az igénytelenség netovábbja, hogy tévéműsort figyelsz. -_- :P

Én most ezeket az új, közhelyes RTL reklámokat utálom. ,,Az ég kék, a fű zöld", na ne b*ssz :o Ja meg lesz Hacktion új évad, több száz millióból. Kábé az évtized legszarabb koppintása (a 24-et próbálja utánozni a drága, elég sikertelenül; öt perc után nem tudok figyelni a röhögéstől, olyan szinten gáz). -_-

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Tegnap a Viasat adta az elsõ Bourne filmet. Ma adja a második részt, és azzal egy idõben adja a TV2 az elsõ részt. :D Az igénytelenség netovábbja.

Valamelyik nap volt Cool-on Óriási Nyomozó, Film+on Szuperhekusok, Viasat3-on meg Bûnvadászok. Na az volt a trógerség :D Ráadásul százhetvenbilliárd alkalommal lenyomták már mindet...

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Az az igénytelenség netovábbja, hogy tévémûsort figyelsz. -_- :P

9re hazaérek, nem nagyon van másra erõm. :D

Link to comment
Share on other sites

Joey

9re hazaérek, nem nagyon van másra erõm. :D

Tegnap fél 11-re értem haza, de azért csak megnéztem a Napoleon Dynamite-ot. :D Btw ismerõs érzés, de ilyenkor inkább cssak zenét hallgatok vagy olvasok valamit, de tv-hez az olimpia óta nem is nyúltam a F1-et leszámítva.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Hor1

Ma este 21:20-tól A kalandor a Viasat3-on.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
getro2

Most megy a Scooby Doo a CT-n. (az élõszereplõs film) Hogy a brébe tudtam ezért anno rajongani annyira? Istentelen nagy fos. :D (pedig a sorozattal még most sincs semmi bajom, bár azt megszépíti a sok gyerekkori emlék)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Hor1

Vuk, M1 :)

Link to comment
Share on other sites

DeMorAliZaToR

The Big Fish az RTLen,wao.

Link to comment
Share on other sites

getro2

The Big Fish az RTLen,wao.

Én is nagyon nézném, de a szülõk most a Gandhira kattantak rá (Film Mánián kezdõdött kb. 20 perce)... <_< :fuu:

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Köszi a jelzést, nézem. Mondjuk McGregor eredeti hangja mindent visz.

Meglepő, nem hiszem, hogy valaha adták volna kereskedelmin.

Link to comment
Share on other sites

getro2

Én is nagyon nézném, de a szülõk most a Gandhira kattantak rá (Film Mánián kezdõdött kb. 20 perce)... <_< :fuu:

höhö, idáig -_- :troll:

Link to comment
Share on other sites

Ante

Hónapok óta várok erre a cuccra <_< Végre kapott egy új trailert, és egy dátumot is (jan. 25.)!

Aw yiss! B)

U44uNEAHwVU

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...