Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Te Milyen Filmet Nézel Most A Tv-ben?


grasslover

Recommended Posts

Hor1

Korbenszívem, mivoltez?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
getro2

Kill Bill 1-2 a Cool TV-n. Remélem nem vágnak belõle...

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Törvényre Törve

Seagal szombat

Link to comment
Share on other sites

Joey

Törvényre Törve

Seagal szombat

Vehetnétek példát errõl a derék állampolgárról... -_-

Link to comment
Share on other sites

Hor1

[GSF] Picture

Kill Bill, Cool

Link to comment
Share on other sites

getro2

Törvényre Törve

Seagal szombat

Na, errõl is lemaradtam... Pedig szeretem a SS filmeket. Ezen a képen pedig ezredjére is hatalmasat röhögök :D :

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Joey

Seagalnak csak a lófarkas korszaka tartozik a nézhető ökörségek közé (+Under Siege rulez). Amikor már a parizeres deszkától felpuffadt fejjel vetette be a toronydaru sebességű pörgőrúgásait, az jobban fájt nekem, mint az ellenfelének. -_-

Link to comment
Share on other sites

getro2

Seagalnak csak a lófarkas korszaka tartozik a nézhetõ ökörségek közé (+Under Siege rulez). Amikor már a parizeres deszkától felpuffadt fejjel vetette be a toronydaru sebességû pörgõrúgásait, az jobban fájt nekem, mint az ellenfelének. -_-

Hát nem tudom, én mindegyiken képes vagyok jól szórakozni :D Chuck Norris filmeknél emlékszem olyasmire, mikor 40 éves kora fölött osztotta a pörgõrúgásait... Na azon nekem támadt kedvem sírni és/vagy röhögni.

/btw, írtam last.fm-en, nem tudom nézted-e már./

Link to comment
Share on other sites

Joey

Norris kb a '82-es Lone Wolf McQuade óta ciki...

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Én a Machete-n kívül nem tudnék mondani olyan Seagal szerepet, amit ne éreztem volna véresen undorítóan banálisan gyomorforgatóan szarnak, de legalább nem annyira nevetségesen okádék béna gagyi fostalicska abortuszmaradék mint Chuck Norris. Mert az már tényleg a legalja. Ilyen Walker a Texasi Kopó bazz...általános sulis osztálytársaim kedvenc sorozata volt.

(Nekem a Hercules - The Legendary Journey volt az ász -_-)

Link to comment
Share on other sites

getro2

Én a Machete-n kívül nem tudnék mondani olyan Seagal szerepet, amit ne éreztem volna véresen undorítóan banálisan gyomorforgatóan szarnak, de legalább nem annyira nevetségesen okádék béna gagyi fostalicska abortuszmaradék mint Chuck Norris. Mert az már tényleg a legalja. Ilyen Walker a Texasi Kopó bazz...általános sulis osztálytársaim kedvenc sorozata volt.

(Nekem a Hercules - The Legendary Journey volt az ász -_-)

Az az! Te jó isten, mennyit röhögtem rajta... :D Mondjuk én spec. örültem volna ha az oszt.társaim inkább ezért rajonganak, mintsem a mostani szutyok Disney-s sitcom-okért. -_-

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Az az! Te jó isten, mennyit röhögtem rajta... :D Mondjuk én spec. örültem volna ha az oszt.társaim inkább ezért rajonganak, mintsem a mostani szutyok Disney-s sitcom-okért. -_-

Háát... :D Az egyik kőbunkó rednecket, a másik meg metroszexuálisokat nevel a fiatalkorúakból :D Egyik se jó véglet...

Bár mindenki a régi Nickelodeonon nőtt volna fel (vagy Robotzsarun, Demonson, Omenen, Alienen)...nekem a Macseb volt a kedvencem. Még egy olyan elborult, elmebeteg, bizarr és groteszk rajzfilmet...csoda hogy nem álltam meg a növésben :D

Link to comment
Share on other sites

getro2

Háát... :D Az egyik kõbunkó rednecket, a másik meg metroszexuálisokat nevel a fiatalkorúakból :D Egyik se jó véglet...

Bár mindenki a régi Nickelodeonon nõtt volna fel (vagy Robotzsarun, Demonson, Omenen, Alienen)...nekem a Macseb volt a kedvencem. Még egy olyan elborult, elmebeteg, bizarr és groteszk rajzfilmet...csoda hogy nem álltam meg a növésben :D

Macseb még most is megy. Nekem a kedvencem amúgy a Ren & Stimpy. Olyan elborult sorozatot még az életben nem láttam, ilyesmi csatornákon... Kár hogy levették a mûsorról.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Macseb még most is megy. Nekem a kedvencem amúgy a Ren & Stimpy. Olyan elborult sorozatot még az életben nem láttam, ilyesmi csatornákon... Kár hogy levették a mûsorról.

A Macseb még megy? :D Amikor én nézem a mûsorújságot, vendégségben, sose találom. Nekünk meg nincs Nickelodeonunk, a Spongyabobon kívül csak ótvar szar új sorozatokkal találkozom mindig (ez a Dora, a felfedezõ vagy mi, mekkora orbitális debilség).

A Ren & Stimpy tényleg nagyon állat, de az amúgy régen is estefelé ment, valamikor 8 után.

Link to comment
Share on other sites

Real013

Én a Machete-n kívül nem tudnék mondani olyan Seagal szerepet, amit ne éreztem volna véresen undorítóan banálisan gyomorforgatóan szarnak, de legalább nem annyira nevetségesen okádék béna gagyi fostalicska abortuszmaradék mint Chuck Norris. Mert az már tényleg a legalja. Ilyen Walker a Texasi Kopó bazz...általános sulis osztálytársaim kedvenc sorozata volt.

(Nekem a Hercules - The Legendary Journey volt az ász -_-)

Seagal-nak minden filmjét messzirõl kerülöm, ugyanez a helyzet Van Damme kollégájával is. Igaz, utóbbinak láttam pár filmjét, volt köztük jó is. Norrisnak már csak azért is megérte léteznie, hogy létrejöjjenek a poénok róla, amelyek ma már ugyan unalmasak némileg, de én nagyon bírtam kb. az összeset.

Gyerekkori sorozatok, amiket imádtam? Kenan & Kel, Hercules, Xena, Knight Rider, Dragonball Z. Meg a Dexter, Pindúr pandorok stb.Félelmetes mik mennek amúgy most a gyerekcsatornákon, a Disney Channel egy kib.aszott sitcom csatorna lett nulla tartalommal, bénán felvett jelenetekkel stb. Igénytelen mainstream. A Cartoon Network meg néha nyomatja a Tom és Jerry-t, azon kívül meg Ben10, meg Bakugan és hasonló szarságok mennek rajta, kiütést kapok az összestõl, nagyon gagyi, undorítóan erõszakos, primitív cuccok... Komolyan a legjobb még itthon fogható cucc a Minimax, azon legalább vannak értékes darabok. ( Húúúú, a Phineas and Ferb-et majdnem kihagytam, az egész jó cucc és a Disney-n megy)

Nem tudom, gyerekkoromban én is néztem sok hülyeséget, meg igénytelen cuccot, de "our shit was better shit"...

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Seagal-nak minden filmjét messzirõl kerülöm, ugyanez a helyzet Van Damme kollégájával is. Igaz, utóbbinak láttam pár filmjét, volt köztük jó is. Norrisnak már csak azért is megérte léteznie, hogy létrejöjjenek a poénok róla, amelyek ma már ugyan unalmasak némileg, de én nagyon bírtam kb. az összeset.

Gyerekkori sorozatok, amiket imádtam? Kenan & Kel, Hercules, Xena, Knight Rider, Dragonball Z. Meg a Dexter, Pindúr pandorok stb.Félelmetes mik mennek amúgy most a gyerekcsatornákon, a Disney Channel egy kib.aszott sitcom csatorna lett nulla tartalommal, bénán felvett jelenetekkel stb. Igénytelen mainstream. A Cartoon Network meg néha nyomatja a Tom és Jerry-t, azon kívül meg Ben10, meg Bakugan és hasonló szarságok mennek rajta, kiütést kapok az összestõl, nagyon gagyi, undorítóan erõszakos, primitív cuccok... Komolyan a legjobb még itthon fogható cucc a Minimax, azon legalább vannak értékes darabok. ( Húúúú, a Phineas and Ferb-et majdnem kihagytam, az egész jó cucc és a Disney-n megy)

Nem tudom, gyerekkoromban én is néztem sok hülyeséget, meg igénytelen cuccot, de "our shit was better shit"...

Húh, a Minimax szerintem rettenet. Az már túlpépesített, nagyon nagyon alacsony korosztálynak élvezhetõ cucc. Érdekes, én a Tininidzsák ultrabrutális kaszabolós-szurkálós, mutagéntõl eltorzuló-mutálódó, idegen lényes, másik dimenziós, pizzazabálós, ninja szót használó (nem vicc, európában általánosságban Teenage Mutant Hero Turtles címmel futott, mert a "ninja" szó túl erõszakosnak volt titulálva) sorozatán nõttem fel, azt mégse lett belõlem mészáros.

(Minimaxon egy jó rajzfilm megy amúgy, a Curious George. Az egy rettentõ aranyos majom csetlés-botlását mutatja be, de azt se bírom három percnél tovább nézni...azt még szívesen mutatnám a potenciális gyerekeimnek, de a többi, CGI-os beszélõ bútorokat meg szõrös debil lónyálát már nem)

Link to comment
Share on other sites

Real013

Húh, a Minimax szerintem rettenet. Az már túlpépesített, nagyon nagyon alacsony korosztálynak élvezhetõ cucc. Érdekes, én a Tininidzsák ultrabrutális kaszabolós-szurkálós, mutagéntõl eltorzuló-mutálódó, idegen lényes, másik dimenziós, pizzazabálós, ninja szót használó (nem vicc, európában általánosságban Teenage Mutant Hero Turtles címmel futott, mert a "ninja" szó túl erõszakosnak volt titulálva) sorozatán nõttem fel, azt mégse lett belõlem mészáros.

(Minimaxon egy jó rajzfilm megy amúgy, a Curious George. Az egy rettentõ aranyos majom csetlés-botlását mutatja be, de azt se bírom három percnél tovább nézni...azt még szívesen mutatnám a potenciális gyerekeimnek, de a többi, CGI-os beszélõ bútorokat meg szõrös debil lónyálát már nem)

Minimax persze, hogy az, 5 év alatt élvezhetõ csak. :D Mégis annak a korosztálynak igényesebb cucc, mint amit a Disney nyomat a kicsit nagyobbaknak.

Nem az volt amúgy a lényeg, hogy pszichopata lesz a gyerek egy mesétõl, mert azt hülyeség lenne egy mesére levetíteni. Senki nem attól lesz kattant... Az emberi tényezõk, a környezet, a családi háttér, mindig ezekbõl jön a baj... Szóval ez alapvetõen hülyeség. (Fel is húzom mindig magamat azokon a híreken, amikor bemondják, hogy a GTA miatt, vagy az új Batman miatt ölt valaki. Bullshit.) Azt viszont tartom, hogy a Disney Channel-es szarságoktól, meg a Bakugan-tól gyerek nem lesz okosabb és sok értékre nem tanítja meg õket. Arról nem is beszélve, hogy az igényes film/sorozatnézésre sem, amíg beérik ezekkel.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Ez egyértelmû, már többször is bizonyították pszichológiailag, hogy amíg a gyerek halomra lövi a pixeleket meg elüti õket, addig pont, hogy nem fog igazi pisztolyt ragadni, mert kiéli magát a virtuális térben.

Arról beszélek, hogy ma már a többi csatornán se megy olyan badass meg awesome akciórajzfilm, amilyen régen. Csak persze japánban, de hát ezt említenem se kell -_- A nyugat már teljesen áttért CGI-ra, a rajzolt dolgok meg már tényleg csak azok az ötletek, amelyek eddig az igazi, nemes cuccok mellett nem kaptak teret, de még technikájuk nem volt áttérni CGI-ra.

Link to comment
Share on other sites

Real013

Ez egyértelmû, már többször is bizonyították pszichológiailag, hogy amíg a gyerek halomra lövi a pixeleket meg elüti õket, addig pont, hogy nem fog igazi pisztolyt ragadni, mert kiéli magát a virtuális térben.

Arról beszélek, hogy ma már a többi csatornán se megy olyan badass meg awesome akciórajzfilm, amilyen régen. Csak persze japánban, de hát ezt említenem se kell -_- A nyugat már teljesen áttért CGI-ra, a rajzolt dolgok meg már tényleg csak azok az ötletek, amelyek eddig az igazi, nemes cuccok mellett nem kaptak teret, de még technikájuk nem volt áttérni CGI-ra.

Ezzel így nagyjából egyetértek. -_-

Mondjuk az a fél gyerekkoromat lerombolta, amikor a Micimackóból 3D-s szarságot csináltak valami elképesztõen trehány CGI-vel, de azóta már felépültem.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Seagal-nak minden filmjét messziről kerülöm, ugyanez a helyzet Van Damme kollégájával is. Igaz, utóbbinak láttam pár filmjét, volt köztük jó is. Norrisnak már csak azért is megérte léteznie, hogy létrejöjjenek a poénok róla, amelyek ma már ugyan unalmasak némileg, de én nagyon bírtam kb. az összeset.

Gyerekkori sorozatok, amiket imádtam? Kenan & Kel, Hercules, Xena, Knight Rider, Dragonball Z. Meg a Dexter, Pindúr pandorok stb.Félelmetes mik mennek amúgy most a gyerekcsatornákon, a Disney Channel egy kib.aszott sitcom csatorna lett nulla tartalommal, bénán felvett jelenetekkel stb. Igénytelen mainstream. A Cartoon Network meg néha nyomatja a Tom és Jerry-t, azon kívül meg Ben10, meg Bakugan és hasonló szarságok mennek rajta, kiütést kapok az összestől, nagyon gagyi, undorítóan erőszakos, primitív cuccok... Komolyan a legjobb még itthon fogható cucc a Minimax, azon legalább vannak értékes darabok. ( Húúúú, a Phineas and Ferb-et majdnem kihagytam, az egész jó cucc és a Disney-n megy)

Nem tudom, gyerekkoromban én is néztem sok hülyeséget, meg igénytelen cuccot, de "our shit was better shit"...

Aha, eddig nem értettem, miért lettél ilyen rendellenesen kifejlődött QT-fan emberke. -_- Gyerekkorban megmondom, mit kellett nézni a klasszikus Herki-Xena vonal mellett. Ha már Knight Rider (máig emlékszem, maikor az egyik rész átváltott cseh vagy milyen szinkronra: KITU-KITu obrázsnye-obrázsnye!), akkor nem halandzsáztad azt egész nap a szokásos szombati fél négyes rész után, hogy

, miközben arra gondoltál, hogy milyen jó lenne megmenteni az éhező cápák karmaiból Erika Eleniakot, aztán Mitch-csel összefogva hatástalanítani a strandot veszélyeztető bombát? :unsure: Meg az sem lett volna utolsó, ha bezártak volna egy fészerbe Murdockék társaságában, készítettünk volna páncélozott, káposztavetős iskolabuszt, aztán együttes erővel elaltattuk volna Rosszfiút, mielőtt repülőre szállunk, és a kaland végén mondhattam volna egy "imádom, ha egy terv sikerül!"-t. Vagy kooperálni MacGyverrel sem lett volna utolsó, vagy dimenziók közt ugrani Maggie Beckett-tel, hah. :rolleyes: Aztán este hazaérve a kalandokból, jöhetett volna a vasárnapi Balu kapitányos Disney-óra a régi mtv-n, amit remélem többé nem szakítanak meg egy hülye politikus bácsi (értsd Antall József) halálával. Pihenésképp másnap az angol Cartoon Networkon nézni egy Tom&Jerry, Dexter vagy egy Swat Kats maratont? Jöhet. :B

Nem irigylem a mai lurkókat, aki sanszosan akarnak inkább kigyúrt, Bella után vonyító vérfarkasok lenni, mint pick upok végére kapaszkodva, "mentőmellényben" elgördeszkázni az iskoláig vagy

vonyítva megbosszulni a gonosz "migeken" Goose halálát vagy csak végigkrúzolni a pálmafák alatt egy hófehér Testarossában Don Johnson társaságában. -_-
Link to comment
Share on other sites

grasslover

Aha, eddig nem értettem, miért lettél ilyen rendellenesen kifejlődött QT-fan emberke. -_- Gyerekkorban megmondom, mit kellett nézni a klasszikus Herki-Xena vonal mellett. Ha már Knight Rider (máig emlékszem, maikor az egyik rész átváltott cseh vagy milyen szinkronra: KITU-KITu obrázsnye-obrázsnye!), akkor nem halandzsáztad azt egész nap a szokásos szombati fél négyes rész után, hogy

, miközben arra gondoltál, hogy milyen jó lenne megmenteni az éhező cápák karmaiból Erika Eleniakot, aztán Mitch-csel összefogva hatástalanítani a strandot veszélyeztető bombát? :unsure: Meg az sem lett volna utolsó, ha bezártak volna egy fészerbe Murdockék társaságában, készítettünk volna páncélozott, káposztavetős iskolabuszt, aztán együttes erővel elaltattuk volna Rosszfiút, mielőtt repülőre szállunk, és a kaland végén mondhattam volna egy "imádom, ha egy terv sikerül!"-t. Vagy kooperálni MacGyverrel sem lett volna utolsó, vagy dimenziók közt ugrani Maggie Beckett-tel, hah. :rolleyes: Aztán este hazaérve a kalandokból, jöhetett volna a vasárnapi Balu kapitányos Disney-óra a régi mtv-n, amit remélem többé nem szakítanak meg egy hülye politikus bácsi (értsd Antall József) halálával. Pihenésképp másnap az angol Cartoon Networkon nézni egy Tom&Jerry, Dexter vagy egy Swat Kats maratont? Jöhet. :B

Nem irigylem a mai lurkókat, aki sanszosan akarnak inkább kigyúrt, Bella után vonyító vérfarkasok lenni, mint pick upok végére kapaszkodva, "mentőmellényben" elgördeszkázni az iskoláig vagy

vonyítva megbosszulni a gonosz "migeken" Goose halálát vagy csak végigkrúzolni a pálmafák alatt egy hófehér Testarossában Don Johnson társaságában. -_-

Amit itt leírsz ez a magyarországi, 80-as években született, 90-es években felnőtt, de alapvetően amerikai 80-as évek popkultúráját késve fogyasztó gyermeki életről szól :D. A poén, hogy ebből én mindent átéltem, mindent kb ugyanúgy mint te :D. A Walt Disney maraton megszakítása generációnk legdurvább rémálma, olyan nyom, amelyet semmiféle demagóg dumával nem képesek kitörölni elszenvedett sérelmeinken. A másik hasonlóan rossz emlék, hogy mindig kényszerítettek a szülők a vasárnapi templomra (valószínű a vallással kapcsolatos látásmódomat erősen formálva), de a rohadt "egyes" (akkor még földi sugárzásban csak "egyes" meg "kettes" csatorna vót -_-) TV pont abban az intervallumban nyomta a Tini Ninjákat...

Én alapvetően azokat a sorozatokat szerettem gyerekkorban, amelyek elrugaszkodtak a valóságtól: a Baywatch annyira nem volt a kedvencem, persze a csajok miatt nézte minden férfiú :D. Alapvetően a Knight Rider a gadget-car miatt volt cool, a Sliders a dimenziók közötti vándorlás miatt, az X-Akták a paranormális miatt (emlékszem mekkora lelki gyötrődést okozott, mikor nagy nehezen rávettem anyámékat hogy megnézhessek egy részt, várva hogy majd ufo-kat hajkurásznak benne meg alakváltó darabolós gyilkos nyomait követik - erre kifogtam szerintem az évad egyetlen olyan részét, ami totális összeesküvés-elméletes, politikai pofázásból állt csupán...), a Herkules a mitológiai lények miatt, a Xena a mitológiai lények meg a hosszú amazonlábak miatt...stb. A MacGyver is nagy kedvenc volt, de ott is csak ezek az elborult technikák meg a főhős roppant előnyösnek gondolt, echte 80-as tetűcsúzdás hajkoronája miatt. Az A-Team sose jött be, ahogy a Miami Vice-ot se nagyon tudtam értékelni...bár utóbbiból elcsíptem a múltkor egy scene-t (asszem Viasat 3 adja most), félelmetes mekkora hangulata van (főleg a Vice City-vel töltött gazillion mennyiségű játékóra után :D) - de akkor se nézném, szimpla realisztikus nyomozós sorozat engem valahogy nem tudna megfogni, főleg hosszú távon.

Régi Cartoon Network? Kedvenc sorozataim a Merry Melodies (Prérifarkas meg Gyalogkakukk örök kedvenc, vagy a világ legnagyobb trollja, Tapsi Hapsi), 2 Stupid Dogs, Cow & Chicken, Dexter's Lab, I am Weasel...akkora szériák voltak...

Link to comment
Share on other sites

Razon

Még egész szerencsésnek érzem magam hogy pont ezeket néztem én is valamikor (2004ig kb., lehet kicsit tovább :D) TMNT (megvan az összes, DVDkre kiégetve youtuberól :omg: , 15 évesen valahogyan nagyon rákaptam megint, angolul) , Road Runner, Scooby Doo, Dexter, Tom & Jerry, Nu, pogodi! (ajánlon mindenkinek -_- ). Aztán amikor már kezdtem kinõni a mésékbõl, pont jöttek elõ az ilyen Ben10 félék, szóval jól idõzítették. A fent leírtakat még most is bármikor megnézném.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

nosztalgia-post

Hát egy kicsit szerelmes lettem. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Joey

Amit itt leírsz ez a magyarországi, 80-as években született, 90-es években felnőtt, de alapvetően amerikai 80-as évek popkultúráját késve fogyasztó gyermeki életről szól :D. A poén, hogy ebből én mindent átéltem, mindent kb ugyanúgy mint te :D. A Walt Disney maraton megszakítása generációnk legdurvább rémálma, olyan nyom, amelyet semmiféle demagóg dumával nem képesek kitörölni elszenvedett sérelmeinken. A másik hasonlóan rossz emlék, hogy mindig kényszerítettek a szülők a vasárnapi templomra (valószínű a vallással kapcsolatos látásmódomat erősen formálva), de a rohadt "egyes" (akkor még földi sugárzásban csak "egyes" meg "kettes" csatorna vót -_-) TV pont abban az intervallumban nyomta a Tini Ninjákat...

Én alapvetően azokat a sorozatokat szerettem gyerekkorban, amelyek elrugaszkodtak a valóságtól: a Baywatch annyira nem volt a kedvencem, persze a csajok miatt nézte minden férfiú :D. Alapvetően a Knight Rider a gadget-car miatt volt cool, a Sliders a dimenziók közötti vándorlás miatt, az X-Akták a paranormális miatt (emlékszem mekkora lelki gyötrődést okozott, mikor nagy nehezen rávettem anyámékat hogy megnézhessek egy részt, várva hogy majd ufo-kat hajkurásznak benne meg alakváltó darabolós gyilkos nyomait követik - erre kifogtam szerintem az évad egyetlen olyan részét, ami totális összeesküvés-elméletes, politikai pofázásból állt csupán...), a Herkules a mitológiai lények miatt, a Xena a mitológiai lények meg a hosszú amazonlábak miatt...stb. A MacGyver is nagy kedvenc volt, de ott is csak ezek az elborult technikák meg a főhős roppant előnyösnek gondolt, echte 80-as tetűcsúzdás hajkoronája miatt. Az A-Team sose jött be, ahogy a Miami Vice-ot se nagyon tudtam értékelni...bár utóbbiból elcsíptem a múltkor egy scene-t (asszem Viasat 3 adja most), félelmetes mekkora hangulata van (főleg a Vice City-vel töltött gazillion mennyiségű játékóra után :D) - de akkor se nézném, szimpla realisztikus nyomozós sorozat engem valahogy nem tudna megfogni, főleg hosszú távon.

Régi Cartoon Network? Kedvenc sorozataim a Merry Melodies (Prérifarkas meg Gyalogkakukk örök kedvenc, vagy a világ legnagyobb trollja, Tapsi Hapsi), 2 Stupid Dogs, Cow & Chicken, Dexter's Lab, I am Weasel...akkora szériák voltak...

Nekem a nagyfaterommal kellett templomba járnom minden vasárnap reggel, aztán az ottani szektás, politikai prédikációtól sosem mentes misék vezettek el odáig, hogy életem első tanórája, amiről ellógtam, a hittan lett. Valami 0. órás időpontban volt, aztán mindig azt kamuztam a mutteroméknak, hogy valamikor tanítás után van az óra. Aztán a mindig büdös, a tesitanárunkkal karöltve erősen pedo hajlamokkal megáldott hitoktató pap beszólt a szüleimnek, hogy hol a fiuk az órákról, így mehettem trollkodni a hajnali órákra, aholis egyszer befogtuk az ajtót a tanár előtt, gyermeki lelkünkkel kifejezve a kötelező katolikus hitoktatás idejétmúltságát. Intő lett belőle, de legalább keménynek érezhettük magunkat. Nálam még a délutáni, óvodából megmaradt szokásos szieszta nyomta nagyon a lelkemet, mert az mindig a GI Joe matiné idejére esett.

Az első X-Akták rész meg hatalmas élmény volt. Dobogókőn voltam az unokatesómmal, a nénikémék meg dolgozni mentek este, mi pedig ketten maradtunk egy kis fa weekendházban. Baromi ködös éjjel volt (konkrétan felhő borította Dobogókőt), és a második évadból az a rész következett, amikor az erdei favágók olyan organizmust szabadítanak el, ami bebábozza az embereket és kiszívjja belőlük a nedvességet. Szerinted azon az éjjelen tudtam aludni az emeletes ágy tetején? :D

BTw igazad van, itt, a civilizált Európa határán a mi korosztályunk a nyolcvanas évek kölykei, attól függetlenül, hogy még a Szovjetunió alatt születtünk. Egy nyugati gyerek nem mondhatja el magáról, hogy a kilencvenes években a nyolcvanas évek kultúrája nevelte fel. :D Elvesztünk egy időhurokban. :D

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Az elsõ X-Akták rész meg hatalmas élmény volt. Dobogókõn voltam az unokatesómmal, a nénikémék meg dolgozni mentek este, mi pedig ketten maradtunk egy kis fa weekendházban. Baromi ködös éjjel volt (konkrétan felhõ borította Dobogókõt), és a második évadból az a rész következett, amikor az erdei favágók olyan organizmust szabadítanak el, ami bebábozza az embereket és kiszívjja belõlük a nedvességet. Szerinted azon az éjjelen tudtam aludni az emeletes ágy tetején? :D

Hehe, nekem is ez volt az elsõ X-Akták részem. Vagy ha nem is a legelsõ, biztos ez maradt meg legjobban, csak egyszer láttam, de még mindig bennem él egy csomó képe. Brr, nagyon kivoltam tõle.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...