Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Intel vs. AMD


-TT-

Milyen foglalatú procit használsz?  

94 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

XCube

Sziasztok. Neten sehol nem találok az Intel Core i5-2500K 3.3GHz prociról felhasználói tesztet. Esetleg nem tudnátok küldeni egy linket vagy ajánlani egy oldalt ahol tudnék errõl bõvebben olvasni. Tudom hogy nagyon új proci de hátha van már róla teszt.

Nem tudom, nálam a Google -be beírva, hogy "i5 2500k" a második találat máris az egyik legjobb tesztet adja ki.

De belinkelek neked párat azért :) :

Anandtech

techpowerup

OverclockersClub

És itt egy magyar teszt is:

Prohardver

Link to comment
Share on other sites

mzsolty

Nem tudom, nálam a Google -be beírva, hogy "i5 2500k" a második találat máris az egyik legjobb tesztet adja ki.

De belinkelek neked párat azért :) :

Anandtech

techpowerup

OverclockersClub

És itt egy magyar teszt is:

Prohardver

Link to comment
Share on other sites

mzsolty

Köszönöm a linkeket. Még azt szeretném kérdezni, hogy valaki el tudná nekem magyarázni a 4 magos processzorok mûködését? Hogyan kapcsolódnak be az egyes magok a végrehajtandó feladatba, hogy mûködik a Turbo Boost? Mondjuk ez a technológia az i5-760as prociban az alap órajelet meddig húzza fel terhelés alatt? Alapterhelés alatt is dolgozik mind a 4 mag, vagy éppen csak annyi mag dolgozik amenyire szükség van? Az AMD-nél van ilyen funckió a processzorokban? Konkrétan, teljesítmény terén melyik a nyerõbb, erõsebb processzor, az Intel Core i5-760 2.80 GHz-val vagy az AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz-val?

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Köszönöm a linkeket. Még azt szeretném kérdezni, hogy valaki el tudná nekem magyarázni a 4 magos processzorok mûködését? Hogyan kapcsolódnak be az egyes magok a végrehajtandó feladatba, hogy mûködik a Turbo Boost? Mondjuk ez a technológia az i5-760as prociban az alap órajelet meddig húzza fel terhelés alatt? Alapterhelés alatt is dolgozik mind a 4 mag, vagy éppen csak annyi mag dolgozik amenyire szükség van? Az AMD-nél van ilyen funckió a processzorokban? Konkrétan, teljesítmény terén melyik a nyerõbb, erõsebb processzor, az Intel Core i5-760 2.80 GHz-val vagy az AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz-val?

Intel Turbo Boost: a prociban található egy PCU (Power Control Unit) rész. Ez felelõs a az egyes részek tápellátásáért és monitorozásáért. Ez a rész figyeli ugye a CPU kihasználtságát. Ha nincs leterhelve rendesen, a magokat le tudja kapcsolni, így csökken a fogyasztás, de ezzel egy idõben megemeli a használt magok órajelét, amik a specifikációban meg vannak adva. Ez 4 magnál is mûködhet, ha a proci az adott TDP kereten belül marad. i5 760-nál 1 mag esetében 3.33 GHz lehet.

AMD Turbo Core: a Thuban (Phenom II X6) procikban található meg a funkció. Itt 400-500MHz-val is megemelkedhet egy-egy leterhelt mag órajele, a nem használt magok pedig 800MHz-en mennek. Ami fontos, hogy itt nincsenek lekapcsolva a nem használt magok, csupán a az órajelet és a feszültséget veszi vissza. A másik pedig, hogy a megemelt magok órajele mellett a feszt is megemeli, de így is a max. TDP határon belül marad, ill. 6 leterhelt magnál ugye a funkció nem mûködik.

A két említett proci közül az Intel a gyorsabb.

Link to comment
Share on other sites

ReSeTer

Mennyire lenne elõrelépés egy alap AMD Phenom II 945, az intel e5200@3.2ghz-hez képest?

Link to comment
Share on other sites

oliba

Mennyire lenne elõrelépés egy alap AMD Phenom II 945, az intel e5200@3.2ghz-hez képest?

Ahol ki van használva a +2 szál, ott elég jelentõs lenne az elõrelépés.

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Ahol ki van használva a +2 szál, ott elég jelentõs lenne az elõrelépés.

ezt te elsõkézbõl tudod :D :D :D 4ghz e5200ról cseréltél AthlonII 240-re, majd B55-re :D

Link to comment
Share on other sites

oliba

ezt te elsõkézbõl tudod :D :D :D 4ghz e5200ról cseréltél AthlonII 240-re, majd B55-re :D

Hát igen. E5200 és X2 240 között semmi különbséget nem láttam, de B50 és X2 között... :rolleyes: Pedig akkor még csak 4890-esem volt :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Hát igen. E5200 és X2 240 között semmi különbséget nem láttam, de B50 és X2 között... :rolleyes: Pedig akkor még csak 4890-esem volt :)

4GHZ.-es E5200-al egy gyorsaságú votl az X240? Ezt nehezen tudom elképzelni fõleg 1-2 magos alaklmazásoknál...

Link to comment
Share on other sites

oliba

4GHZ.-es E5200-al egy gyorsaságú votl az X240? Ezt nehezen tudom elképzelni fõleg 1-2 magos alaklmazásoknál...

X240 sem ment alapon :P

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

X240 sem ment alapon :P

Azt mpondjuk melléírhattad volna h az mennyin ment ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
d22rpi

sziasztok!

kisebb gépújítást tervezek, új lap, proci és ram-al.

következõ lenne a kérdésem. hosszu távra melyiket érdemes megvásárolni vagy egyáltalán mi a kettö közötti konkrét különbség? lga 1155 és 1156 között?

Link to comment
Share on other sites

XCube

sziasztok!

kisebb gépújítást tervezek, új lap, proci és ram-al.

következõ lenne a kérdésem. hosszu távra melyiket érdemes megvásárolni vagy egyáltalán mi a kettö közötti konkrét különbség? lga 1155 és 1156 között?

Most csak az LGA 1156 és 1155 közötti különbségekre vagy kíváncsi vagy az intel és az AMD jelenleg elérhetõ processzorai és alaplapjai között?

Az elsõt röviden elmagyarázom.

Az LGA 1156 egy kifutó platform, nem érkezik már bele új CPU, így a késõbbi fejleszthetõsége gyakorlatilag nulla. Az LGA 1155 egy egészen új platform, ami elõreláthatólag még jó darabig marad is, tehát mindenképpen érdemes ezt választani a kettõ közül. Ezen felül modernebb is, illetve az ezzel szerelt alaplapokon már megtalálhatók az USB3 és SATA6GB/s csatlakozók, amik lehet, hogy most még nem számítanak túlzottan de rövidesen igen jó hasznukat veszed majd. Arra kell figyelni, hogy jól válaszd ki az alaplapot, mert a különbözõ lapkakészletek más más funkcióra lettek tervezve. A H67 -es alaplapokkal lehet kihasználni az 1155 -ös procik integrált grafikus magját, csak ezen van kivezetés. Nem kimondottan játékra valók ezek az alaplapok, inkább irodai használatra tervezték õket, tuningolni sem lehet bennük a processzort. A P67 ezzel szemben inkább a munkaállomás / otthoni játékos PC alapja, tuning lehetõségekkel, két VGA használatának lehetõségével (nvidia SLi és ATi CrossFire), stb... . Összességében tehát jelenleg játékos konfigurációhoz az LGA 1155 -ös foglalat és P67 -es chipset való. Rövidesen érkezik viszont a Z68 -as chipkészlet, ami egyesíti és új funkciókkal bõvíti ki a H67 P67 chipkészleteket, így ha LGA 1155 mellett döntesz érdemes lehet megvárni az erre épülõ alaplapokat.

Ha az AMD helyzetre is kíváncsi vagy, akkor azt is leírom (leírjuk).

Link to comment
Share on other sites

d22rpi

Most csak az LGA 1156 és 1155 közötti különbségekre vagy kíváncsi vagy az intel és az AMD jelenleg elérhetõ processzorai és alaplapjai között?

Az elsõt röviden elmagyarázom.

Az LGA 1156 egy kifutó platform, nem érkezik már bele új CPU, így a késõbbi fejleszthetõsége gyakorlatilag nulla. Az LGA 1155 egy egészen új platform, ami elõreláthatólag még jó darabig marad is, tehát mindenképpen érdemes ezt választani a kettõ közül. Ezen felül modernebb is, illetve az ezzel szerelt alaplapokon már megtalálhatók az USB3 és SATA6GB/s csatlakozók, amik lehet, hogy most még nem számítanak túlzottan de rövidesen igen jó hasznukat veszed majd. Arra kell figyelni, hogy jól válaszd ki az alaplapot, mert a különbözõ lapkakészletek más más funkcióra lettek tervezve. A H67 -es alaplapokkal lehet kihasználni az 1155 -ös procik integrált grafikus magját, csak ezen van kivezetés. Nem kimondottan játékra valók ezek az alaplapok, inkább irodai használatra tervezték õket, tuningolni sem lehet bennük a processzort. A P67 ezzel szemben inkább a munkaállomás / otthoni játékos PC alapja, tuning lehetõségekkel, két VGA használatának lehetõségével (nvidia SLi és ATi CrossFire), stb... . Összességében tehát jelenleg játékos konfigurációhoz az LGA 1155 -ös foglalat és P67 -es chipset való. Rövidesen érkezik viszont a Z68 -as chipkészlet, ami egyesíti és új funkciókkal bõvíti ki a H67 P67 chipkészleteket, így ha LGA 1155 mellett döntesz érdemes lehet megvárni az erre épülõ alaplapokat.

Ha az AMD helyzetre is kíváncsi vagy, akkor azt is leírom (leírjuk).

Köszönöm a válaszodat igy már értem a dolgokat. Nem érdekel az AMD mindenféle képen INTEL párti vagyok.

Nos a z68 asra nem tudok várni mert a gépem munkához kell. Leirnám hogy miket választanék én és kiváncsian várom a ti észrevételeiteket is!

Szoval alaplap szempontjábol ASUS P8P67 REV3.0 a sima standart feleslegesnek tartom a PRO, DELUXE etc... de ha szerintetek megérné egy jobb verzióra költeni nyugodtan irjátok!

Procinál dilemma van. Intel Core i5 2500 3.30Ghz 1155 BOX és az Intel Core i5 2500K 3.30Ghz 1155 BOX között ugyanis ár szempontjábol a kettõ között mindössze 2-3k ft különbség van de nem tudom mit jelent az a K betû!

Valamint RAM szempontjábol sem tudok pontos döntést hozni. Mindenféle képpen Kingston t vásárolok. Kingston 4gb(2x2) HyperX 1333Mhz CL7 (KHX1333C7AD3K2/4G) vagy Kingston 4gb(2x2) HyperX XMP Black 1600Mhz CL7 (HX1600C7D3X1K2/4GX) persze mind2 DDR3. A két RAM között 2-3k ft különbség van itt is ezért nem tudok dönteni pontosan. A CL rõl annyit tudok hogy minél kisebb a cl számértéke annál gyorsabb szóval minél kisebb annál jobb nem tudok hogy ezt jol tudom-e!?

Ennyit szeretnék vásárolni amúgy vga-m HD4890 Toxic.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

A Sandy Bridge procikba integrálták az órajel generátort is. Így 100MHz a ref. clock és a szorzókkal kapod meg az egyes komponensek órajelét. Ugye tuningolni lehet normál esetben 2 féle módon. Ref. clock (FSB) emeléssel és szorzózár mentes prociknál a szorzó emeléssel. Viszont mivel a PCIE frekvenciája is 100MHz és nem lehet ezt az órajelet szorzóval állítani (mert ez is növekszik az "FSB" emeléssel), nagyon hamar instabil lehet a rendszer jelen esetben sima ref. clock tuninggal. Itt jönnek képbe a "K"-s procik, amelyek szorzózármentesek, pont úgy, mint az AMD-nél a "BE" modellek, nem kell babrálni a ref. clockot. Szóval kell egy kis felárat fizetni Inteléknél a tuningért. Ezt tudják +-ban a "K" jelû procik.

Z68-as lapokra se kell várni, mert lehet már kapni belõlük. Ezekkel lehet mindent csinálni, mehet a tuning mindenhogy, és mûködik vész esetén az IGP is.

Ramból pedig ezekhez a procikhoz Corsairt vennék. A hivatalos specifikációnak is megfelelnek, mert hivatalosan max. 1.5V-on mûködõ memókat lehet az SB-k mellé tenni. Persze az 1333-as Kingston is tudja ezt, de az 1600-as nem. Nem tudom milyen munkához kell, de nem lenne szükséged inkább 8GB memóra? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

A Sandy Bridge procikba integrálták az órajel generátort is. Így 100MHz a ref. clock és a szorzókkal kapod meg az egyes komponensek órajelét. Ugye tuningolni lehet normál esetben 2 féle módon. Ref. clock (FSB) emeléssel és szorzózár mentes prociknál a szorzó emeléssel. Viszont mivel a PCIE frekvenciája is 100MHz és nem lehet ezt az órajelet szorzóval állítani (mert ez is növekszik az "FSB" emeléssel), nagyon hamar instabil lehet a rendszer jelen esetben sima ref. clock tuninggal. Itt jönnek képbe a "K"-s procik, amelyek szorzózármentesek, pont úgy, mint az AMD-nél a "BE" modellek, nem kell babrálni a ref. clockot. Szóval kell egy kis felárat fizetni Inteléknél a tuningért. Ezt tudják +-ban a "K" jelû procik.

De ma már nem divat az amit a jobb Pentium 3-as lapok is tudtak, hogy csak a proci FSBjét (hogy fejezzem ki?) növeli a PCI, meg AGP (késõbb PCI-E) frekvenciát meg a többit nem növeli?

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

De ma már nem divat az amit a jobb Pentium 3-as lapok is tudtak, hogy csak a proci FSBjét (hogy fejezzem ki?) növeli a PCI, meg AGP (késõbb PCI-E) frekvenciát meg a többit nem növeli?

divat is meg nem is. csak intel próbálja elzárni ezt a lehetõséget...

Link to comment
Share on other sites

d22rpi

A Sandy Bridge procikba integrálták az órajel generátort is. Így 100MHz a ref. clock és a szorzókkal kapod meg az egyes komponensek órajelét. Ugye tuningolni lehet normál esetben 2 féle módon. Ref. clock (FSB) emeléssel és szorzózár mentes prociknál a szorzó emeléssel. Viszont mivel a PCIE frekvenciája is 100MHz és nem lehet ezt az órajelet szorzóval állítani (mert ez is növekszik az "FSB" emeléssel), nagyon hamar instabil lehet a rendszer jelen esetben sima ref. clock tuninggal. Itt jönnek képbe a "K"-s procik, amelyek szorzózármentesek, pont úgy, mint az AMD-nél a "BE" modellek, nem kell babrálni a ref. clockot. Szóval kell egy kis felárat fizetni Inteléknél a tuningért. Ezt tudják +-ban a "K" jelû procik.

Z68-as lapokra se kell várni, mert lehet már kapni belõlük. Ezekkel lehet mindent csinálni, mehet a tuning mindenhogy, és mûködik vész esetén az IGP is.

Ramból pedig ezekhez a procikhoz Corsairt vennék. A hivatalos specifikációnak is megfelelnek, mert hivatalosan max. 1.5V-on mûködõ memókat lehet az SB-k mellé tenni. Persze az 1333-as Kingston is tudja ezt, de az 1600-as nem. Nem tudom milyen munkához kell, de nem lenne szükséged inkább 8GB memóra? :unsure:

de 8gb lesz de ugy hogy 2x2gb x 2x2gb igy a legolcsobb és a legértelmesebb sztem.

igazábol fájlok másolására becsomagolására kitömöritésre kell , több fájlok pakolgatása egyik winyorol a másikra etc... szóval a gyorsaság a lényeg kb tehát mit javasoltok ausus p8p67 lap mellé konkrétan?

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

de 8gb lesz de ugy hogy 2x2gb x 2x2gb igy a legolcsobb és a legértelmesebb sztem.

igazábol fájlok másolására becsomagolására kitömöritésre kell , több fájlok pakolgatása egyik winyorol a másikra etc... szóval a gyorsaság a lényeg kb tehát mit javasoltok ausus p8p67 lap mellé konkrétan?

2X4GB is annyiba kerül...

Mindenképpen a linkelt Corsairok közül valamelyiket. Prociból nincs nagy különbség a "K"-s és a sima között árban, és késõbb jól jöhet a tuning. Úgyhogy 2500k.

Link to comment
Share on other sites

d22rpi

2X4GB is annyiba kerül...

Mindenképpen a linkelt Corsairok közül valamelyiket. Prociból nincs nagy különbség a "K"-s és a sima között árban, és késõbb jól jöhet a tuning. Úgyhogy 2500k.

és a RAMok CL száma mit takar?

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

és a RAMok CL száma mit takar?

Az idõzítést, de kb. figyelmen kívül is hagyhatod. :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Az idõzítést, de kb. figyelmen kívül is hagyhatod. :)

Bezzeg még pár éve ... az egyik legfontosabb dolog volt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
88psycho

Üdv!

Meglehetõsen el vagyok bizonytalanodva és segitséget kérnék!

Olvastam ma hogy késik az AMD Bulldozer, csak szeptemberben jön és hát szerettem volna venni de szeptemberig nem tudok várni (most laptop van ami játékra kevés).

Most az van hogy 3 proci között gondolkodok 1.) AMD Phenom II x4 970@3.5GHz ~35K

2.) AMD Phenom II x6 1055T@2.8GHz ~34K

3.) INTEL Core-I5 2300@2.8 Ghz ~37K

Az lenne a kérdésem hogy melyik procit válasszam leginkább játékra kell és fontos hogy egy évig még birja a játékokat meg éri ahatmagos vagy elég a 4????

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

oliba

Üdv!

Meglehetõsen el vagyok bizonytalanodva és segitséget kérnék!

Olvastam ma hogy késik az AMD Bulldozer, csak szeptemberben jön és hát szerettem volna venni de szeptemberig nem tudok várni (most laptop van ami játékra kevés).

Most az van hogy 3 proci között gondolkodok 1.) AMD Phenom II x4 970@3.5GHz ~35K

2.) AMD Phenom II x6 1055T@2.8GHz ~34K

3.) INTEL Core-I5 2300@2.8 Ghz ~37K

Az lenne a kérdésem hogy melyik procit válasszam leginkább játékra kell és fontos hogy egy évig még birja a játékokat meg éri ahatmagos vagy elég a 4????

Elõre is köszönöm!

Bármelyiket választod játékok alá, mindegyikkel ugyanazt fogod elérni, ugyanis inkább vga kell azokhoz. Persze megteheted azt is, hogy veszel egy AM3+os lapot és elerakod az AM3-as procit és késõbb is tudsz majd váltani procit, ha mégse lenne elég.

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Üdv!

Meglehetősen el vagyok bizonytalanodva és segitséget kérnék!

Olvastam ma hogy késik az AMD Bulldozer, csak szeptemberben jön és hát szerettem volna venni de szeptemberig nem tudok várni (most laptop van ami játékra kevés).

Most az van hogy 3 proci között gondolkodok 1.) AMD Phenom II x4 970@3.5GHz ~35K

2.) AMD Phenom II x6 1055T@2.8GHz ~34K

3.) INTEL Core-I5 2300@2.8 Ghz ~37K

Az lenne a kérdésem hogy melyik procit válasszam leginkább játékra kell és fontos hogy egy évig még birja a játékokat meg éri ahatmagos vagy elég a 4????

Előre is köszönöm!

95% h kacsa hír, tudtommal az amd nem épp ezt jelentette be! PCworld és barátai...

"A hírek konkrétan arról szólnak, hogy szeptemberben érkezik az AMD FX 8150, 8100, 6100 és 4100. Ezzel csak az a gond, hogy most a 8130, 8110, 6110 és 4110 jön. Erre valaki kitalálta, hogy késik a start, majd ezt annak rendje és módja szerint átvették google translate-tel dolgozó droidok. Így születnek a kamu hírek, de legalább lehet valamiről írni."

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...