Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook, Netbook, Umpc, Tablet Topik II. Rész


-TT-

Recommended Posts

kaliban

Kéne egy kis segítség

Vettem egy Acer Aspire 5732zg gépet és a görgetõ sáv a touchpadon meg mûködik.

Feltettem az ASPL touchpad drivert de úgysem mûködik. Hol kell beállítani hogy mûködjön?

Elöre is kösz

Alapból is mûködnie kéne.

Ha a driverrel sem megy, vissza a feladónak, azaz szerviz.

Link to comment
Share on other sites

skybot

Sziasztok.

Szeretnék venni egy Dell N5010es laptopot és nem tudom eldönteni, hogy a VGA ami Ati 5470 az 512 vagy 1024 megás legyen...10000Ft a különbség..megéri? Jelenleg asztali gépemben 9600GTben 512 mega van és elég...a noti VGAja jóval gyengébb tehát nem tudom elképzelni hogy az 1 gigás memóriát kihasználná és hogy gyorsabb is lenne tõle!

Valaki tud errõl valami tesztet vagy valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Szerintem se gyorsabb jelentõsen. Esetleg ha ilyen textúra szûréseket meg stb bekapcsolod, talán adna kis pluszt. Am most próbáltam. Ati HD 4330 512mb-vel simán fut Dragon Age, szóval sztem bõven jók ezek a kis VGA-k.

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Szerintem se gyorsabb jelentõsen. Esetleg ha ilyen textúra szûréseket meg stb bekapcsolod, talán adna kis pluszt. Am most próbáltam. Ati HD 4330 512mb-vel simán fut Dragon Age, szóval sztem bõven jók ezek a kis VGA-k.

Csakis nagy felbontásnál van értelme 1gb-os vga-knak(értsd 1080p). Olyan felbontás meg alapból csak a több100k-s notiknál lesz, ilyen sima HD felbontáshoz untig elég az 512mb, nem is az a lényeg hanem maga a GPU és persze abból is minél jobb.

Link to comment
Share on other sites

Shinestreet

Én csak leírnám a tapasztalatomat az én gépemmel kapcsolatban:

már 2 és fél éves gép lesz lassan az alámban is le van írva hogy milyen.

Az újabb játékok, mint a Just Cause 2, Dragon Age Origins, CoD: MW2, Black ops nagyon szépen futnak, 1440x900 -as felbontás mellett.

Eddig csak annyi bajom van vele, hogy az optikai meghajtóját kellett kicserélnem, az akksi megadta magát, illetve a venti kicsit hangos (úgyértem zörög, meg kattog vagy mit csinál:D), illetve az adaptere megszakadhatott valahol, és nem kapott áramot(ezt betudom annak, hogy akárhányszor utaztam, csak begyömöszöltem az utazótáskába és kész.)

Soha nem voltam Nvidia párti, de ez a 9600m gt nagyon jól teljesít, illetve a processzora, is az akkori egyik legerõsebb 2magos noteszbe való tudtommal.

Szóval a lényeg a dologban, hogy a HP-vel nagyon meg vagyok elégedve, más típusokkal nincs még tapasztalatom, de a HP-t csak ajánlani tudom.

Csak úgy kiváncsiságból szerintetek mennyiért lehetne most eladni ezt a gépet, így ahogy most van akksi nélkül?

Link to comment
Share on other sites

-TT-
Csak úgy kiváncsiságból szerintetek mennyiért lehetne most eladni ezt a gépet, így ahogy most van akksi nélkül?

125k-ért kifogástalan dv5öket kapni szóval ilyen leharcolt állapotban max 100k-t ha ér, tápellátás hiánya sokat levesz eléggé értékébõl, lévén az a lényeg egy notiban.

Link to comment
Share on other sites

TetPeti

nos meg változtak a kereteim és jelnleg e 2 gép között vacilálok:

http://www.edigital.hu/Notebook/Packard_Be...ook-p57686.html

http://systemini.hu/spd/38601/ACER_AS57423...el_Core_i3_370M

aza gond hogy mind2ben van aza + ami miatt megérné, a Core i3 asba ugye ott a dx10 es intel hd gma viszont csak 2 gb memoriája van és ha abbol el csip az ugy már .... a másik nek meg a procija a gyenge... Igen tudom h nem játékra valo de szeretném kikapcsolodásra is használni, illetve ha max 135 ér tudtok vmi jobbat ajnálni azt ismét megköszönném

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Ha játékra is szeretnéd használni, és ha már 130-at rá tudsz szánni,mindenképp a PB-t vedd, itt olcsóbb is.AMD meg alapcélokra untik elég.

Link to comment
Share on other sites

TetPeti

nos közbe talátam egy ilyet is:

http://www.pc-outlet.hu/toshiba.htm

nos ezt nézegetem magamnak:

I3 + 4gb ddr 3+ IntelHDGrap ( 1275mb ig)

nem tudom ha ki van használva teljesen akkor is marad 3gb ram...

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Ez meg már kapásból 150k-s keret.Intel vga, mai játékoknál semmire nem elég egy hd4200 szint max.Ugyanennyibõl inkább egy jóval jobb vga-s Dell.

Link to comment
Share on other sites

kalmarzoli

Szevasztok.

Laptop vásárlás elõtt állok és nem tudok választani intel vs amd nvidia vs ati ... (értitek) nekem kifejezetten játékra és filmezésre kellene a gép de olyan 150-180eFt a plafon de jó lenne ha a bfbc2-ö futna rajta legalább élvezhetõen és a gta4 is (de nem butított beálításokkal)

Ha esetleg tud valaki ilyen játékra szánt laptopot az légysz írja meg a laptot tipusát és nevét elõre is köszönöm a válaszokat Zoli.

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Akkor bizony oda minimum egy hd5650, de ha azt is várod egy ilyen -ma már alsókategóriába tartozó- vga-n gta4 ne butítva fusson akkor már most le is tehetsz gamer noti igényekrõl.Igazi gamer noti továbbra is 300k-tól kezdõdik,minimum hd5850-el...na azon már élvezhetõen gyorsan futna gta4 is HD felbontáson maxon.5650-el HD felbotáson közepes részletességgel megy még játszhatóan bfbc2/gta4. Játszhatóan: 30fps felett.

Acer.

De amúgy ha lehet meg oldjad ugy meg h netbook(80k)+ 100k-ért pc,még az is gyorsabb lesz bõven 180k-s notinál.

Link to comment
Share on other sites

kalmarzoli

Akkor bizony oda minimum egy hd5650, de ha azt is várod egy ilyen -ma már alsókategóriába tartozó- vga-n gta4 ne butítva fusson akkor már most le is tehetsz gamer noti igényekrõl.Igazi gamer noti továbbra is 300k-tól kezdõdik,minimum hd5850-el...na azon már élvezhetõen gyorsan futna gta4 is HD felbontáson maxon.5650-el HD felbotáson közepes részletességgel megy még játszhatóan bfbc2/gta4. Játszhatóan: 30fps felett.

Acer.

De amúgy ha lehet meg oldjad ugy meg h netbook(80k)+ 100k-ért pc,még az is gyorsabb lesz bõven 180k-s notinál.

Nem tudom hogy menyire higgyek az ismerõsömnek mert azt mondta hogy az acer gépekkel sok a gond és nem stabilak na viszont én 2 gépet is a listámra tettem most akkor jó az acer vagy nem .

Ezek lennének a kijelölt áldozatok de csak 1 maradhat.

Intelék

Acer Aspire 7740g-464g64

Acer Aspire 5745g-464g50

MSI cx623-017xhu

Asus k52jc-ex520d

Amd

Amit te is irtál

Ezek lennének ezekbõl egyet ami a tuti vásár lenne kb ebbe a pénz összegbe de ha tudtok ilyen árért jobbat akkor légysz 1 link.

Köszönettel Zoli.

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Nem tudom hogy menyire higgyek az ismerõsömnek mert azt mondta hogy az acer gépekkel sok a gond és nem stabilak na viszont én 2 gépet is a listámra tettem most akkor jó az acer vagy nem .

Ezek lennének a kijelölt áldozatok de csak 1 maradhat.

Intelék

Acer Aspire 7740g-464g64

Acer Aspire 5745g-464g50

MSI cx623-017xhu

Asus k52jc-ex520d

Amd

Amit te is irtál

Ezek lennének ezekbõl egyet ami a tuti vásár lenne kb ebbe a pénz összegbe de ha tudtok ilyen árért jobbat akkor légysz 1 link.

Köszönettel Zoli.

Annyit tudok ehhez hozzáfûzni, 3éve használok acert,ez a második acerem és 1x nem volt semmi gond velük.Simán vehetõ ugyanúgy mint az Asus is, MSI meg mostanság árban nagyon levan maradva többi gyártóhoz képest, egyszerûen drágák a gépeik, abba a gépbe is egy harmatgyenge vga van hd5650-hez képest.

Ez a gép még ilyen keretnél a legjobb választás most ha nem jó ennyibõl sokkal erõsebb pc+netbook.1éven belül pedig tudsz mellé venni +1-2év garihosszabbítást is akár +10-20k-ért, ha hosszabb távra tervezed (~3év) mindenképp ajánlanám.Noti szervízdíjakat inkább senki ne ismerje meg.

Amúgy hol szeretnéd használni h nem jó egy 130k-s pc+netbbok?

Link to comment
Share on other sites

kilipeti

Hello!

Milyen lapotpot érdemes venni manapság?

Mindenképpen notebookra gondoltam.

Nem feltétlenül játékra kell, viszont korántsem baj, ha van alatta vas, tekintve hogy ráadásul sok grafikus programot futtatnék rajta, ami zabálja a procit-memót.

Igazából foggalmam sincs hogy mit keressek, eddig 2 ASUS-om volt, az egyikkel nem volt sok gond, de nagyon gyengus volt már a végére így vettem egy újabbat, aminek most járt le a garanciája(2 éves), és igazából folyamatosan süvít a ventije, hangos mint a fene, alig lehet rajt filmet nézni stb. (Egyébként hozzátartozik, hogy akkoriban úgy emlékszem, mondták is fórumon hogy az újabb Asus-ok és Acer-ek nagyon jók de süvítenek).

Ezen kívül az volt még a bajom velük, hogynagyon kiszámították a garit. Kábé rögtön mielõtt lejárt a gari elromlott a dvd-író, hûtõcsõ, táp, nagy szerencsémre még pont garis volt így megcsinálták, de valszeg záros idõn belül tönkre fog menni minden más is, így lehet hogy egy minõségibb, drágább többet ér, megbízhatóbb!

Nem szeretnék ugyanebbe a hibába esni, szóval végülis azért vacillálok, mert ugye minél olcsóbb annál jobb. namármost ezeknek az Acer Asus stb-knek vannak olcsó gépeik egész jó hardverekkel, viszont nagyon meg kell nézni melyik a jó, én nem vagyok túlzottan képben, nem tudom, melyik jó melyik nem.

Aztán vannak a drágább érából HP Pavilion, Lenovok, Dellek, Packard bell..

Nomármost ezeknél nem tudom hogy az olcsóbb fajták mennyire rosszak, mert azért tõlük kezdõdik a minõség, de sajnos manapság ez már nem feltétlenül jelenti azt hogy mindegyik jól össze van rakva.

Maximum 230ezerben gondolkodom.

Az elképzelések összegezve, röviden: Ha olcsó, nem baj, de legyen egyben, azon kívül egészen 230-ig el tudok menni, ha találok minõségit, viszont legyen minõségi! Ezen felül minél jobb hardveri adottságokkal rendelkezik, annál jobb. Legyen benne minimum 250GB HDD. LCD, LED LCD, az nekem mind1.

Tudtok tehát segíteni? Márkában is, hogy melyiket érdemes, azon belül sorozatot, és esetleg konkrét termékeket is.

Elõre is nagyon köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Hello!

Milyen lapotpot érdemes venni manapság?

Mindenképpen notebookra gondoltam.

...

Maximum 230ezerben gondolkodom.

Az elképzelések összegezve, röviden: Ha olcsó, nem baj, de legyen egyben, azon kívül egészen 230-ig el tudok menni, ha találok minõségit, viszont legyen minõségi! Ezen felül minél jobb hardveri adottságokkal rendelkezik, annál jobb. Legyen benne minimum 250GB HDD. LCD, LED LCD, az nekem mind1.

Tudtok tehát segíteni? Márkában is, hogy melyiket érdemes, azon belül sorozatot, és esetleg konkrét termékeket is.

Elõre is nagyon köszönöm!

most csak a saját tapasztalatot tudom mondani :)

nekem egy Compaq Presario CQ61-420SH van. hordozható "nagygépnek" vettem elsõsorba filmekre :)

ez gyakorlatilag a HP Pavillion DV6 dizájnban gyengített verziója (cserébe 3 helyett 4 giga ram volt azonos áron)

a belseje amd-s (M320, 4330) tehát 2.1ghz, 2mag, 4 giga ram, 500as 7200rpm-es hdd, 80SP-s vga 512 dedikált rammal.

amire jó:

film, mindennapos használat, régi játékokat jól visz, aránylag csöndes, van wifi, brútusz, hdmi :)

ami a gyengéje:

- proci környékén van a hdd, tehát ha nem fixen jár a venti, felmelegszik 59 fokra is akár. fixen járó ventivel nem melegszik túl. 7200rpm nem ide lett kitalálva :D ujabb elõny:SSD-vel is kipbáltam, rengeteget ki lehet hozni belõle :)

- nem túl stabil a keret, csak táskába szeretem szállítgatni, emelgetni, ágyba használni nem igazán partner. többek között azért se mert elöl van a fülhallgató csatija. ez ilyen asztali pótgép. (ez speciel nálam nem szempont, hisz direkt "mozgatható asztali"ként használom melóhelyen, otthon van a kényelmes másik :)

- kímélve is csak 2 órát bírja a kicsi akku, ráadásul a kialakítás miatt se nagyon képzelem el hogy belerakhatnék nagyobb akkut... (ez nálam szintén nem hatalmas hátrány, keveset használom mozgás közben)

Link to comment
Share on other sites

kalmarzoli

Annyit tudok ehhez hozzáfûzni, 3éve használok acert,ez a második acerem és 1x nem volt semmi gond velük.Simán vehetõ ugyanúgy mint az Asus is, MSI meg mostanság árban nagyon levan maradva többi gyártóhoz képest, egyszerûen drágák a gépeik, abba a gépbe is egy harmatgyenge vga van hd5650-hez képest.

Ez a gép még ilyen keretnél a legjobb választás most ha nem jó ennyibõl sokkal erõsebb pc+netbook.1éven belül pedig tudsz mellé venni +1-2év garihosszabbítást is akár +10-20k-ért, ha hosszabb távra tervezed (~3év) mindenképp ajánlanám.Noti szervízdíjakat inkább senki ne ismerje meg.

Amúgy hol szeretnéd használni h nem jó egy 130k-s pc+netbbok?

Asztali gépem már van és a laptop pedig a külföldi meló miatt lenne jó hogy ott is tudjak esetenként játszani de azért úgy hogy ne szaggasson erre kellene a laptop acer asus dell ... akármien csak gyors legyen.

Ja és intel i5 vagy amd legyen és GeForce 420m 1024mb vagy Radeon HD5650 1024mb (játékra inkább.)

Kösz mindent -TT-

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Asztali gépem már van és a laptop pedig a külföldi meló miatt lenne jó hogy ott is tudjak esetenként játszani de azért úgy hogy ne szaggasson erre kellene a laptop acer asus dell ... akármien csak gyors legyen.

Ja és intel i5 vagy amd legyen és GeForce 420m 1024mb vagy Radeon HD5650 1024mb (játékra inkább.)

Kösz mindent -TT-

Hát így pár év noti tapasztalat után...ha nem repcsi/busszal utaznék hanem vonat/kocsi, oda is kis gamer pc-t vinnék+netbook ha annyira kell melóba szgép. :) 210k-s keretbõl manapság i5+hd5650 a legjobb választás.5650 mellett max a 425m-et tudnám ajánlani Nv részrõl, csak azok meg jóval drágábbak=nem éri meg.420m jóval lassabb kategória.

Szívesen.

nos találtam egy ilyet:

http://www.mobilx.hu/index.php?dispatch=pr...roduct_id=34162

ez mind árban mind mobilitásban megtetszett egyedül talán az az 1gb ram néz ki furcsán ,tudtok -e olyan boltot ahol 2gb-s verzioja van?

Teljesen átlag netbook, max az újabb atom proci+hdmi az újítás, bár utóbbi nem hinném garantálja a fullHD tartalmak élvezhetõ lejátszását, ilyen teljesítmény mellett HD felbontáson is örülni kell ha nem szaggat be.Én 100k fölött fix nem költenék alacsony 1024x600-as felbontásra mikor picivel többért ott a HD felbontás sokkal jobb procikkal.

Maximum 230ezerben gondolkodom...Legyen benne minimum 250GB HDD. LCD, LED LCD, az nekem mind1.

Akkor egyértelmûen oda is olcsó noti legalább 2év garival +120k-ból egész Puding!a kis játszós/dolgozós gép is kijön.

Az a vicc 230k-ból se nagyon kapni nagy minõséget jó hardverrel...ez laptopnál mindig is álom kat. volt. Vagy van jó minõség+hardver és akkor meg ing gatya rá megy kb. ,lehet választani...

Link to comment
Share on other sites

kilipeti

Akkor egyértelműen oda is olcsó noti legalább 2év garival +120k-ból egész Puding!a kis játszós/dolgozós gép is kijön.

Az a vicc 230k-ból se nagyon kapni nagy minőséget jó hardverrel...ez laptopnál mindig is álom kat. volt. Vagy van jó minőség+hardver és akkor meg ing gatya rá megy kb. ,lehet választani...

márpedig nekem nem netbook-gép kettős kell, hanem egyetlen notebook, mert ingázok Budapest és Fehérvár között... És minőséget gyengébb hardverekkel 200-ból?

Ezeket az ajánlatokat kaptam:

HP Pavilion dv6-3160eh XD526EA

ACER Aspire 5745G-464G50MNL LX.PTY0C.031

DELL Inspiron N5010-23

Egyértelműen a HP a legerősebb, de nagyon drága is, több mint amennyit gondoltam. Kérdés továbbra is, hogy a Pavilion jó-e.

Árban az a 200-as Acer nyer, kérdés, hogy mennyire tartós? A karija picit erősebb, mint a Dell-é. az 1 év gari nagy hátrány.

A harmadik tetszetős darab a Dell, azért mérsékeltebb árral és ez azért valószínűleg minőségi és 3év garival van(!). Kérdés, hogy azaz 550V mennyire nem illetve mennyire jó, mert a többi elem kb megegyezik... láttam egy összehasonlító táblázatot meg 3dmark eredményeket de sok mindent nem tudok belőle azért leszűrni... 50. a hd5650, 68. a 330, 71. az 550v

Link to comment
Share on other sites

-TT-

márpedig nekem nem netbook-gép kettõs kell, hanem egyetlen notebook, mert ingázok Budapest és Fehérvár között... És minõséget gyengébb hardverekkel 200-ból?

Ezeket az ajánlatokat kaptam:

HP Pavilion dv6-3160eh XD526EA

ACER Aspire 5745G-464G50MNL LX.PTY0C.031

DELL Inspiron N5010-23

Egyértelmûen a HP a legerõsebb, de nagyon drága is, több mint amennyit gondoltam. Kérdés továbbra is, hogy a Pavilion jó-e.

Árban az a 200-as Acer nyer, kérdés, hogy mennyire tartós? A karija picit erõsebb, mint a Dell-é. az 1 év gari nagy hátrány.

A harmadik tetszetõs darab a Dell, azért mérsékeltebb árral és ez azért valószínûleg minõségi és 3év garival van(!). Kérdés, hogy azaz 550V mennyire nem illetve mennyire jó, mert a többi elem kb megegyezik... láttam egy összehasonlító táblázatot meg 3dmark eredményeket de sok mindent nem tudok belõle azért leszûrni... 50. a hd5650, 68. a 330, 71. az 550v

550v is erõsebb Nv 320m-nél, de 5650 messze a legerõsebb jelenleg ennyibõl, i5-ös 2,5ghz-es procival.Erõsebb amd p540-nél.

Akkor meg marad Acer + 2év gari =230k.

Annyira azért ezektõl a pavilionoktól se kell hanyatt esni, ráadásul 230k-ból lesz egy erõsebb procis,+1év garis, nagyobb kijelzõs- ámbár még mobil géped, ami a 17,3"-os kijelzõjével sokkal élvezetesebb minden szemszögbõl.

Link to comment
Share on other sites

kilipeti

17"-os noti nemnagyon kéne, meg nem bízok én meg abban az Acer-ben, nem beszélve arról, hogy azért kiterjesztett garival együtt már nem olcsó, hiába az erős VGa...

Egy ilyet találtam:

Dell N5010 hd4570

Igazából még olcsóbb is, mint a többi, ugyanúgy 3 év gari meg minden, 2 dologban különbözik: 5470-es VGA van benne, ami nem tudom, a HD550v-hez képes milyen, meg 1 gigesszel kevesebb a ram, ami nem igazán ügy.

Mellette ott van az 550V-s változat, ami viszont legalább 16ezerrel drágább.

Dell N5010 550v

Ti melyiket ajánlanátok?

Illetve nem tudjátok, hol vannak Mo-n Dell szervízek? Mármint garanciális szervízek, mert ilyenekről saját honalpján nem találtam adatot, google-ben meg össze-vissza vannak mindenfélék, szóval nemtudom.

Link to comment
Share on other sites

Shinestreet

Hát így pár év noti tapasztalat után...ha nem repcsi/busszal utaznék hanem vonat/kocsi, oda is kis gamer pc-t vinnék+netbook ha annyira kell melóba szgép. :)

Nem akarok kötöszködni, de én is hasonló okok miatt vettem a noteszgépem. Én személyszerint vonattal, 4-5 havonta járok haza, és ilyenkor mindenemet hazahozom, egyszer volt hogy 2 táskám összesen 50+ kilót nyomott) illetve kifelé is elég sok cuccom van (holnapután megyek megint ki és egy nagy bõrönd, plusz egy utazótáskányi cuccom van). A kis gép még oké, talán elférne, de ahhoz kell egy monitor is. Ami helyet megspórolok így a notebook-al annyival több ruhát tudok pakolni (ami svájcban nem árt így télen, pulcsi, meleg nadrág stb.)

Na majd tavasztól én is a te álláspontodon leszek, veszek egy értelmesebb kocsit, amivel ki is fogok tudni járni remélhetõleg :D

Link to comment
Share on other sites

skybot

Most, ha már otthon is meg koli/albi-ban is van egy gép minek netbook? Jó menõ horkászni, meg elõkapni és netezgetni vele, de én semmi pénzért nem dolgoznék rajta. Láttam már pár elszánt elmét programozni rajta, engem kivert a víz. :ph34r: Szerintem ez a netbook témát is ránk erõltetik a gyártók, hogy nekünk szükségünk van ilyenre, pedig nem is.

Link to comment
Share on other sites

-TT-

17"-os noti nemnagyon kéne, meg nem bízok én meg abban az Acer-ben, nem beszélve arról, hogy azért kiterjesztett garival együtt már nem olcsó, hiába az erõs VGa...

Egy ilyet találtam:

Dell N5010 hd4570

Igazából még olcsóbb is, mint a többi, ugyanúgy 3 év gari meg minden, 2 dologban különbözik: 5470-es VGA van benne, ami nem tudom, a HD550v-hez képes milyen, meg 1 gigesszel kevesebb a ram, ami nem igazán ügy.

Mellette ott van az 550V-s változat, ami viszont legalább 16ezerrel drágább.

Dell N5010 550v

Ti melyiket ajánlanátok?

Illetve nem tudjátok, hol vannak Mo-n Dell szervízek? Mármint garanciális szervízek, mert ilyenekrõl saját honalpján nem találtam adatot, google-ben meg össze-vissza vannak mindenfélék, szóval nemtudom.

Én se nagyon bíztam de végülis immáron 3éve hibátlanul üzemelnek nálam acerek, gond lenne -ami még egyelõre nem volt- meg ottvan gari... :rolleyes:

Sokkal nagyobb/élvezhetõbb 17"-on játék, asztalon használva 15,6" nagyon picinyke tud azért lenni, játszani meg gondolom nem tömegközlekedési eszközön fogsz remélhetõleg.

Egyiket se ajánlanám mikor az acer mellett ott a többi sokkal erõsebb hardveres más márka is: HP, Toshiba, Asus fronton kapásból. Pl. tessék.

5470 meg egy lassú vga 5650-hez képest elõbbin ma már minden új játék beszaggat lowon is, 5650-el szinte röhögve fut,csak ennyi a különbség, szóval ez a minimum vga ma már mai játékokhoz. ;)

Nem akarok kötöszködni, de én is hasonló okok miatt vettem a noteszgépem. Én személyszerint vonattal, 4-5 havonta járok haza, és ilyenkor mindenemet hazahozom, egyszer volt hogy 2 táskám összesen 50+ kilót nyomott) illetve kifelé is elég sok cuccom van (holnapután megyek megint ki és egy nagy bõrönd, plusz egy utazótáskányi cuccom van). A kis gép még oké, talán elférne, de ahhoz kell egy monitor is. Ami helyet megspórolok így a notebook-al annyival több ruhát tudok pakolni (ami svájcban nem árt így télen, pulcsi, meleg nadrág stb.)

Na majd tavasztól én is a te álláspontodon leszek, veszek egy értelmesebb kocsit, amivel ki is fogok tudni járni remélhetõleg :D

Én abban a hitben éltem bõven alkalmas a járgányod svejci utaidra is,nem is értettem minek oda lassú,drága laptop de igy már érthetõ. :D Am nyílván nem európán átszelõ utazásra gondoltam, de képzelheted lemegyek pestrõl mondjuk hatvanig keletibõl, már nem a lassú notit vinném komolyabb játékra, igenis megtanulok csomagolni akkor, meg összedobok egy kis pc-t kis tft-vel ugyanannyiból és legalább 5x erõsebb gép lesz, azt a 2óra utazást meg lenyelem vele, de ezis tök egyénfüggõ, ki mit vállal be, engem már gamer noti régóta nem tud lázba hozni sajnos mikor nagyon jó alternatívák vannak microATX konfigból, erõs/relatíve olcsó gtx460 szintû vga-val, x4 procikkal. :)

Most, ha már otthon is meg koli/albi-ban is van egy gép minek netbook? Jó menõ horkászni, meg elõkapni és netezgetni vele, de én semmi pénzért nem dolgoznék rajta. Láttam már pár elszánt elmét programozni rajta, engem kivert a víz. :ph34r: Szerintem ez a netbook témát is ránk erõltetik a gyártók, hogy nekünk szükségünk van ilyenre, pedig nem is.

Szintén ugyanazt tudom ide is írni: egyénfüggõ. Aki net mániás, fizessen csak szépen elõ mobilinternetre, meg járkáljon vele akár wifi-s helyekre. Énis kihagyom, bõven elég nekem itthon a net/game, élni is kell ezen kívül meg tanulni/dolgozni. ;) Nincs erõltetve sztem egyáltalán. Akinek net kell bkv-n, mávon is vegye is meg, még az is lehet tanul rajta vagy azon írja munkáját, házit hazáig nagyobb távon és mire hazaér tud menni bulizni, így nézem semmi bajom vele. :)

Link to comment
Share on other sites

kilipeti

Én se nagyon bíztam de végülis immáron 3éve hibátlanul üzemelnek nálam acerek, gond lenne -ami még egyelõre nem volt- meg ottvan gari... :rolleyes:

Sokkal nagyobb/élvezhetõbb 17"-on játék, asztalon használva 15,6" nagyon picinyke tud azért lenni, játszani meg gondolom nem tömegközlekedési eszközön fogsz remélhetõleg.

Egyiket se ajánlanám mikor az acer mellett ott a többi sokkal erõsebb hardveres más márka is: HP, Toshiba, Asus fronton kapásból. Pl. tessék.

5470 meg egy lassú vga 5650-hez képest elõbbin ma már minden új játék beszaggat lowon is, 5650-el szinte röhögve fut,csak ennyi a különbség, szóval ez a minimum vga ma már mai játékokhoz. ;)

Elfelejted, hogy én elsõsorban minõséget szeretnék, és nem teljesítményt. Oké, jó a hardver, de inkább legyen tartós, mint erõs... A játék nekem másodlagos szempont.

Innentõl kezdve a Pavilion 2év garija a Dell 3-jához képest már lemarad, nem beszélve arról, hogy a procija kb. 2x lassabb, és az grafikus programok futtatásakor nem nagy elõny...

És még mindig ott van a kérdés hogy HD5470, vagy 16k-val drágábban 550V(ami elvileg sokkal erõsebb)

Bedobom, hogy:

5650:

3DMARK01 26069

3DMARK03 20054

3DMARK05 12421

3DMARK06 6504

550V:

3DMARK01 NA

3DMARK03 15767

3DMARK05 11140

3DMARK06 5260

5470:

3DMARK01 20347

3DMARK03 9500

3DMARK05 6296

3DMARK06 3503

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...