Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alaplapok, 2. rész


oliba

  

127 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

kaliban

Üdv Urak!

Van egy kérdésem a bios-sal kapcsolatban! remélem jó helyre irok...

Az érdekelne, hogy az AHCI mód miért nem akarja az igazat nálam? F11-es bios van a lapon,(giga p55m-ud2), Hogy tudom üzemre birni? Ha bekapcsolom akkor nem indul el a win...

OS: Win7 HP

MB: Gigabyte p55m-ud2

CPU: i5-750

HDD: 1db maxtor 320GB; 1db samu 160GB; 1db Maxtor 250GB; 1db WD 1TB...

Valami ötlet? :(

Igen.

Az AHCI-t telepítés ELÕTT kell beállítani, különben nem indul a Win.

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Üdv Urak!

Van egy kérdésem a bios-sal kapcsolatban! remélem jó helyre irok...

Az érdekelne, hogy az AHCI mód miért nem akarja az igazat nálam? F11-es bios van a lapon,(giga p55m-ud2), Hogy tudom üzemre birni? Ha bekapcsolom akkor nem indul el a win...

OS: Win7 HP

MB: Gigabyte p55m-ud2

CPU: i5-750

HDD: 1db maxtor 320GB; 1db samu 160GB; 1db Maxtor 250GB; 1db WD 1TB...

Valami ötlet? :(

itt le van írva mit kell a winbe átalakítani hogy menjen ACHI mellett. vagy ugy kell feltelepíteni hogy achi eleve legyen bekapcsolva.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

itt le van írva mit kell a winbe átalakítani hogy menjen ACHI mellett. vagy ugy kell feltelepíteni hogy achi eleve legyen bekapcsolva.

Egen.

Elvileg mûködik, gyakorlatilag kettõbõl egyszer ment...

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Egen.

Elvileg mûködik, gyakorlatilag kettõbõl egyszer ment...

nekem eddig 1/1 siker az arányom :)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

nekem eddig 1/1 siker az arányom :)

Az a baj, hogy nem 100%-os ezért nem merem tutira ajánlani.

A múlt héten, mikor felpakoltam a Snow Leopard-ot átálítottam AHCI-ra és hiába próbáltam szoftveresen az ajánlott módon beállítani nem ment.

Elõtte viszont, asszem tavaly meg tökéletesen mûködött.

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

én mióta sata cuccon XP nélkül használom a gépet, azóta ACHI-vel tolom. ha már sata, miért limitáljuk?

Link to comment
Share on other sites

kaliban

én mióta sata cuccon XP nélkül használom a gépet, azóta ACHI-vel tolom. ha már sata, miért limitáljuk?

Naigen, de ha elszáll a BIOS és ez nálam sûrün elófordul, akkor visszaáll IDE-re... :D

Az emberfia meg elfelejti visszaállítani. :lol:

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Naigen, de ha elszáll a BIOS és ez nálam sûrün elófordul, akkor visszaáll IDE-re... :D

Az emberfia meg elfelejti visszaállítani. :lol:

ej ej :D nálam mindig megvan a rendes beállítás, különben soksok teljesitmény veszik kárba :D -2 mag, rambeállitások, ssd trim nélkül se épp villám, tuningok, szóval achi is kell hogy visszaálljon rendesen :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Naigen, de ha elszáll a BIOS és ez nálam sûrün elófordul, akkor visszaáll IDE-re... :D

Az emberfia meg elfelejti visszaállítani. :lol:

Nálam is sokminden elállítódik, boot képernyõ, numlock (már ezzel a kettõvel se foglalkozok), energiatakarékos mód, dátum, a többit már számon se tartom mert csak idegesíteném vele magam ...

ej ej :D nálam mindig megvan a rendes beállítás, különben soksok teljesitmény veszik kárba :D -2 mag, rambeállitások, ssd trim nélkül se épp villám, tuningok, szóval achi is kell hogy visszaálljon rendesen :)

Uh neked akkor elég feltünõ lehet a "Bios default"

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

...

Uh neked akkor elég feltünõ lehet a "Bios default"

szerencsére fényévente egyszer fordul elõ, akkor pedig tudom miért következik be ha mégis (tuning rossz beállítás :D )

tehát meglepetés sose ér egy biosdefaulttal :)

(nem ugy mint a benti intel x48db2 alapu gép, ami random belenyúl a biosba 1-1 áramszünet esetén! hajam égnek áll sokszor...

ma reggel csak megcserélte a 2 sata winyo boot order-ét o_0 kolleganõ persze nem vágta mitõl nem bootol a cucc de végülis win7 javitos megoldás segített)

Link to comment
Share on other sites

BlackZodiac

sziasztok!

ha nem jelenik meg semmi a monitoron ezt már régebben megbezséltük hogy vagy alaplap(vga integrált) vagy pedig proci mert semmi nem történik. na az a baj hogy nemtudom gariztatni mert nem tudom pontosan melyik a rossz... -.-"

van vmi jel amiböl rá tudok jönni? normális pc bolt kizárva a világ végén vagyok...per pill

elõre is köszi üdv!

Link to comment
Share on other sites

Matyokatona

Üdv!

Köszi szépen a segitséget! Majd ránézek ma és megpróbálom... :D

Köszi mégegyszer!

Link to comment
Share on other sites

kaliban

szerencsére fényévente egyszer fordul elõ, akkor pedig tudom miért következik be ha mégis (tuning rossz beállítás :D )

tehát meglepetés sose ér egy biosdefaulttal :)

(nem ugy mint a benti intel x48db2 alapu gép, ami random belenyúl a biosba 1-1 áramszünet esetén! hajam égnek áll sokszor...

ma reggel csak megcserélte a 2 sata winyo boot order-ét o_0 kolleganõ persze nem vágta mitõl nem bootol a cucc de végülis win7 javitos megoldás segített)

Tegyél fel egy Snow leopard-ot a Win mellé :D

Még a tuningra is háklis...

sziasztok!

ha nem jelenik meg semmi a monitoron ezt már régebben megbezséltük hogy vagy alaplap(vga integrált) vagy pedig proci mert semmi nem történik. na az a baj hogy nemtudom gariztatni mert nem tudom pontosan melyik a rossz... -.-"

van vmi jel amiböl rá tudok jönni? normális pc bolt kizárva a világ végén vagyok...per pill

elõre is köszi üdv!

Sajna ezt szervizben kéne megnézni.

Vagy valahonnan kotorj elõ egy videókártyát és azzal próbáld ki.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

szerencsére fényévente egyszer fordul elõ, akkor pedig tudom miért következik be ha mégis (tuning rossz beállítás :D )

tehát meglepetés sose ér egy biosdefaulttal :)

(nem ugy mint a benti intel x48db2 alapu gép, ami random belenyúl a biosba 1-1 áramszünet esetén! hajam égnek áll sokszor...

ma reggel csak megcserélte a 2 sata winyo boot order-ét o_0 kolleganõ persze nem vágta mitõl nem bootol a cucc de végülis win7 javitos megoldás segített)

Biztos egy élmény lehet :D

(Bios defaultal érdmees ott kezdeni a biztonság kedvéért)

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

látod. valószínûleg még a hydra driverébe nem raktak be elég játék-profilt a megfelelõ mûködéshez. most még ennyit tud.

Link to comment
Share on other sites

Royalfrakk

látod. valószínûleg még a hydra driverébe nem raktak be elég játék-profilt a megfelelõ mûködéshez. most még ennyit tud.

úgyértettem hogy kamu is lehet

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

úgyértettem hogy kamu is lehet

Mármint hogy csak ennyit tud a hydra?

Link to comment
Share on other sites

mio007

Hétvége van és biztos ezért nem kaptam választ arra, hogy mikor lesz kapható az általam keresett lap, ezért nézek másikat mert én már a következõ napokban meg szeretném venni a gép alkatrészeit.

Na a versenyzõk akik közül a legjobbat kéne ajánlani:

ASUS M4A87TD EVO 24 k

GA-790XT-USB3 26k

Amit kéne de nincs GA-870A-UD3 24k

Gigabyte sAM3 GA-880GA-UD3H 24k

24 és 26 között jöhet még más is ami ténylegesen jó.

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Hétvége van és biztos ezért nem kaptam választ arra, hogy mikor lesz kapható az általam keresett lap, ezért nézek másikat mert én már a következõ napokban meg szeretném venni a gép alkatrészeit.

Na a versenyzõk akik közül a legjobbat kéne ajánlani:

1. ASUS M4A87TD EVO 24 k

2. GA-790XT-USB3 26k

3. Amit kéne de nincs GA-870A-UD3 24k

4. Gigabyte sAM3 GA-880GA-UD3H 24k

24 és 26 között jöhet még más is ami ténylegesen jó.

Köszi.

A listádhoz még:

5. Asus sAM3 M4A79XTD EVO

A GA-790XT-USB3 nem ajánlom, egyszerûen nem ér annyit az a lap.

Ha fontos neked az USB/SATA3 akkor, és az új chipset akkor az 1,3,4 lapok közül válassz, amelyik szimpatikus. Ha ezek nem fontosak annyira, akkor az 5-ös legyen a befutó, nagyon jó lap, "negatívuma" az elõzõ generációs chipset.

Link to comment
Share on other sites

swado

Sziasztok!

Egy gigabyte p-31ds3l alaplapom van, most építem be egy új házba, de van amiben nem vagyok biztos.

A CPU_FAN-ra lehet kötni a cpu ventit, de mire jó a PWR_FAN/SYS_FAN1/SYS_FAN2 ?

Link to comment
Share on other sites

WadBill

Sziasztok!

Egy gigabyte p-31ds3l alaplapom van, most építem be egy új házba, de van amiben nem vagyok biztos.

A CPU_FAN-ra lehet kötni a cpu ventit, de mire jó a PWR_FAN/SYS_FAN1/SYS_FAN2 ?

A rendszer/ház hûtéseket lehet rá kötni.

Tehát ha a házadban sok hõtermelõ egység van, érdemes 1-2 12 centis házventit beépíteni.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Sziasztok!

Egy gigabyte p-31ds3l alaplapom van, most építem be egy új házba, de van amiben nem vagyok biztos.

A CPU_FAN-ra lehet kötni a cpu ventit, de mire jó a PWR_FAN/SYS_FAN1/SYS_FAN2 ?

Sys=System, azaz a külsõ hûtõket lehet rákötni.

Link to comment
Share on other sites

swado

Tehát, ha jól értem mindegyikre ventit lehet rádugni, a nevük meg annyi, hogy próbálták a hûtendõ dolgokhoz közel elhelyezni a csatlakozókat az alaplapon.

Köszi a válaszokat. [thanks]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...