Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tápokról Minden


oliba

  

122 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

chrisnagy13

Sziasztok!

Tudnátok nekem 10-15 K között megbízható 500as tápot ajánlani?

FSP SAGA II 500W, FSP Blue Storm Bronze 500, CHIEFTEC CTG-500-80P, CHIEFTEC GPS-500A

Milyen géphez lesz?

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Hát..Még nagyon képlékeny a dolog, 100-120nál többet nem költenék új gépre.Sajnos nem nagyon vagyok képben,hogy milyen hardverekből lenne érdemes összeállítani. Esetleg össze tudnál nekem állítani egyet? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Hát..Még nagyon képlékeny a dolog, 100-120nál többet nem költenék új gépre.Sajnos nem nagyon vagyok képben,hogy milyen hardverekbõl lenne érdemes összeállítani. Esetleg össze tudnál nekem állítani egyet? :unsure:

Persze, csak válaszolj az optimális konfig topikban feltett kérdésemre. :)

Link to comment
Share on other sites

Globalhardcore

Hello!

Érdeklődnék, hogy tudnátok e ajánlani max. 6000Ft-t valami tápegységet. A konfig ősrégi de faternak netezéshez kell.. :

P4 2.8Ghz, 2Gb DDR400Mhz RAM, HD3850 AGP kari, 1db WD 500Gb SATA2 winyó.

Sajnos a coolermaster 430W-táp behalt. Helyette kellene de nem akarok többet költeni rá. No de azért ultragagyi sem kell 1-2 ezerért...

Edited by Globalhardcore
Link to comment
Share on other sites

gbal65

Hello!

Érdeklõdnék, hogy tudnátok e ajánlani max. 6000Ft-t valami tápegységet. A konfig õsrégi de faternak netezéshez kell.. :

P4 2.8Ghz, 2Gb DDR400Mhz RAM, HD3850 AGP kari, 1db WD 500Gb SATA2 winyó.

Sajnos a coolermaster 430W-táp behalt. Helyette kellene de nem akarok többet költeni rá. No de azért ultragagyi sem kell 1-2 ezerért...

http://ipon.hu/webshop/product/_chicony_hi...380w_oem/140158

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Hello!

Érdeklõdnék, hogy tudnátok e ajánlani max. 6000Ft-t valami tápegységet. A konfig õsrégi de faternak netezéshez kell.. :

P4 2.8Ghz, 2Gb DDR400Mhz RAM, HD3850 AGP kari, 1db WD 500Gb SATA2 winyó.

Sajnos a coolermaster 430W-táp behalt. Helyette kellene de nem akarok többet költeni rá. No de azért ultragagyi sem kell 1-2 ezerért...

FSP 350APN, ez 6k körül szokott lenni.

Link to comment
Share on other sites

Gamer450

Hello

HKC UPS5550-ről tud valaki fizikai tapasztalatot???:)

(Youtubos videó nem tapasztalat)

A választ előre is köszönöm:D

Ui.:remélem ez jobb mint a Mercury 450W-es táp :D

15k helyett maradtt a 10 alatti kategória:)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

FSP 350APN, ez 6k körül szokott lenni.

Ha van még valahol...kihalófélben lévõ állatfajta :D

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Hello

HKC UPS5550-rõl tud valaki fizikai tapasztalatot???:)

(Youtubos videó nem tapasztalat)

A választ elõre is köszönöm:D

Ui.:remélem ez jobb mint a Mercury 450W-es táp :D

15k helyett maratt a 10 alatti kategória :)

Akkor az micsoda? Szerinted az egy nagyon jó táp, csak valami elmebeteg akarja ott bizonygatni az ellenkezõjét? Nem is értem. :rolleyes: Ügy szar a HKC és a Mercury is ahogy van, vegyél FSP-t. ;)

Ha van még valahol...kihalófélben lévõ állatfajta :D

Átmeneti készlethiány. :D

Link to comment
Share on other sites

gbal65

Akkor az micsoda? Szerinted az egy nagyon jó táp, csak valami elmebeteg akarja ott bizonygatni az ellenkezõjét? Nem is értem. :rolleyes: Ügy szar a HKC és a Mercury is ahogy van, vegyél FSP-t. ;)

Átmeneti készlethiány. :D

Azért 6k-s kategóriában nem csak az FSP létezik, ott a Chicony Hipro is, megfelelõ védelemmel ellátva megfelelõ hatásfokkal ;) Amúgy is hol szídják az FSP, hol kielégíti a felhasználó igényeit. :D

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Azért 6k-s kategóriában nem csak az FSP létezik, ott a Chicony Hipro is, megfelelõ védelemmel ellátva megfelelõ hatásfokkal ;) Amúgy is hol szídják az FSP, hol kielégíti a felhasználó igényeit. :D

Régi táp az, meg a hatásfoka is gyengébb, mint az FSP-nek, hangosabb is. Én még csak olibát láttam FSP-t szidni. :D

Link to comment
Share on other sites

gbal65

Régi táp az, meg a hatásfoka is gyengébb, mint az FSP-nek, hangosabb is. Én még csak olibát láttam FSP-t szidni. :D

L- is szidta :D Hát második választásnak simán jó a Hipro, esetleg valami 350W-os Chieftec :D

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

L- is szidta :D Hát második választásnak simán jó a Hipro, esetleg valami 350W-os Chieftec :D

Hát bammeg, nem is mondtam, hogy nem jó választás, csak írtam egy másikat is. :P :D

Link to comment
Share on other sites

gbal65

Hát bammeg, nem is mondtam, hogy nem jó választás, csak írtam egy másikat is. :P :D

Jóvan nyugimá :unsure: :rolleyes: Énis csak felvázoltam egy másik utat a megoldáshoz :)

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Jóvan nyugimá :unsure: :rolleyes: Énis csak felvázoltam egy másik utat a megoldáshoz :)

Jól is tetted. ^_^

Link to comment
Share on other sites

Meridius

Hello

HKC UPS5550-ről tud valaki fizikai tapasztalatot???:)

(Youtubos videó nem tapasztalat)

A választ előre is köszönöm:D

Ui.:remélem ez jobb mint a Mercury 450W-es táp :D

15k helyett maradtt a 10 alatti kategória:)

2 évig használtam egy E4500-as/8600gt-s konfigban, kifogástalanul működött. Szar, fos, hulladék... :D

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

2 évig használtam egy E4500-as/8600gt-s konfigban, kifogástalanul mûködött. Szar, fos, hulladék... :D

Mert szegényt túlterhelted keményen, 150W-ot nem kellett leadnia. :lol: És most már nem mûködik, vagy mi van vele? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
gbal65

Nem tudom hova írjam be, de visszakaptam a fogyasztásmérõt. Mértem: int. kártya + 2,9GHz 1,425V@ 3,3GHz 1,375V + 1 winyó +2venti.

Elõször a konnektorból a gép úgy 68-85W közt fogyasztott (2percig figyelgettem és semmilyen erõforrás igénylõ folyamat nem futott ekkor ), majd 20perc múlva net közbe már csak 50-65W-ot fogyasztott a gép :D (számomra ez kicsit érdekes). OCCT Power Supply test alatt a max fogyasztás igp-vel 122W volt, ám 95-115W közt ugrált sûrûn. KArácsony táján visszarakom a 4830-at, azzal is mérek + kicsit meg is rántom akkor az órajeleket :)

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

http://www.seasonicusa.com/NEW_X-series_Fanless.htm

igy elsõre tetszik, de vajon elég lenne-e egy 460 a jövõben is? B55/dózer+6850CF-re? ki mit tippel? én pont beleférre szavazok.

Én meg azt mondom, hogy nem jó ennyire leterhelni egy tápot. Ráadásul ennyi pénzért kapsz nagyobb Corsair AX-et ami szintén ezekre az SS belekre épülnek.

De elvinni biztos elvinné. Az a kérdés, hogy megéri e ilyet venni, meg én hagynék több tartalékot az esetleges késõbbi fejlesztésekhez. :)

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Én meg azt mondom, hogy nem jó ennyire leterhelni egy tápot. Ráadásul ennyi pénzért kapsz nagyobb Corsair AX-et ami szintén ezekre az SS belekre épülnek.

De elvinni biztos elvinné. Az a kérdés, hogy megéri e ilyet venni, meg én hagynék több tartalékot az esetleges késõbbi fejlesztésekhez. :)

AX750? ebbe milyen venti van? Nem akarok Y_Loonatic lenni :D

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

AX750? ebbe milyen venti van? Nem akarok Y_Loonatic lenni :D

Sanyo Denki van benne. De ennek a tápnak is olyan a venti vezérlése, hogy 20% terheléstõl kapcsol csak be a venti, addig passzív üzem.

Egyébként meg a 600-as modu87+ gianninál 42500Ft., az jó ár. :)

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Sanyo Denki van benne. De ennek a tápnak is olyan a venti vezérlése, hogy 20% terheléstõl kapcsol csak be a venti, addig passzív üzem.

Egyébként meg a 600-as modu87+ gianninál 42500Ft., az jó ár. :)

sajnos most nem fér be a fejlesztési tervembe az se :S

kitudja hogy lesz. passzivság nagyon bejönne "alapjáraton" legalább

Link to comment
Share on other sites

XCube

Most jut eszembe, hogy szerintem nektek még nem is meséltem a táp"patkolási" akciómról. Arról volt szó, hogy az itthoni könyvelő masina tápja elszállt. Egy Dell Optiplex GX 140 -ről van szó, amibe természetesen egyedi tápegységek valók. Tanakodtam, hogy mi legyen, erre fel kaptam egy Dell GX 240 -et, ami szintén táphibás. Szétbontva láttam, hogy bár külsőre teljesen megegyezik a két masina belülről azért sikerült úgy tervezni, hogy ugyan csak milliméterekkel különböznek, de egyik bele sem kompatibilis a másikkal. Szerencsémre Szolnokon van egy kifejezetten használt számítógépekkel foglalkozó bolt, ami ráadásul korrekt is, nem úgy mint a legtöbb hasonló üzlet. Ők szereztek nekem egy GX 240 -es tápot, örültem is... ...egy darabig. Ugyanis örömömben elfelejtettem megnézni, hogy belemegy-e a GX 140 -es könyvelő masinába és azt is hogy milyen csatlakozók vannak rajta. Természetesen egy darab 4pin Molex sem került rá, csak SATA -t kapott és az egyéb szükséges csatikat. Ezen a ponton már egy hónapja nem üzemelt a könyvelő gép (illetve üzemelt csak életveszélyesen egy külső tápról, így édesanyám nem akarta használni :D ), így gyorsan ki kellett találnom valamit. Először is realizáltam, hogy muszáj lesz átnyergelni a GX 240 -re. Aztán ránéztem még egyszer a kábelekre és akkor látom, hogy van rajta valami egyedi 6pin -es csatlakozó is. Megpróbáltam szétszedni, sajnos nem sikerült, a tüskéit kb. titániumból készítették :D . Akkor már a tököm tele volt az egésszel, és elkeseredésemben elvetemült eszközhöz nyúltam. Szétkaptam egy 2x4pin -> 6pin PCI-E átalakítót és "beforrasztottam" az ismeretlen rendeltetésű csati megfelelő színű tüskéibe és ráhúztam egy 4pin apa Molex csatit a másik végére. A gép azóta tökéletesen működik, én meg büszke vagyok a gányolásomra :D . A következő nagy adatmentésnél majd lefotózom a szörnyűséget, hogy gyönyörködhessetek benne :D .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...