Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tápokról Minden


oliba

  

122 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

chrisnagy13

Nem is arról van szó mit bír vagy nem bír egyrészt, persze az is marha fontos dolog, de noname tápokat pont azért hívjuk noname tápknak mert védelmük= a 0-val. Igazából már 10éve se volt érdemes komolyabb gépekhez szar tápot venni,ez most is válozatlan mert jön egy nemvárt túl áram/viilámcsapás azt lehet verni a fejet a falba mért nem szánt rá ember 8k-t...azt lehet 80k érték megy kukába silány táp miatt.

Hát az ellen ellehet bármilyen védelem. :D

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Hát az ellen ellehet bármilyen védelem. :D

Jobb esetben olyan intelligens a táp h amint túláramot észlel lekapcsolja egész gépet, mint prociknál is van túlfûtés elleni védelem is. :)

Azért olvastam ph-n 1-2 esetet ahol villámcsapásnál legalább csak az fsp táp ment szarrá, nem adta tovább túlfeszt 100-200k-s értékû gamer hardvernek,az se mindegy. :)

Link to comment
Share on other sites

oliba

Jobb esetben olyan intelligens a táp h amint túláramot észlel lekapcsolja egész gépet, mint prociknál is van túlfûtés elleni védelem is. :)

Azért olvastam ph-n 1-2 esetet ahol villámcsapásnál legalább csak az fsp táp ment szarrá, nem adta tovább túlfeszt 100-200k-s értékû gamer hardvernek,az se mindegy. :)

Ja, meg amikor tönkretesz még egy Enermax-al hajtott gépet is a villám. A villámcsapás ilyen

Link to comment
Share on other sites

gbal65

Ma szerencsém volt "megismerni" egy olcsó, de mégis egész jó Chieftec CTG400-as tápot :) Nem nagy konfigot hajt (E2180+HD2600XT+1 winyó + 1 venti). Elsõ indításnál nagyot néztem :huh: Ledér nagy pozitívom volt számomra, hogy marha halk volt a táp IDLE alatt... Venti légszállítása olyankor közeli a nullához (szerintem 600-800RPM között lehetett a ford. szám). Néztem is forog e benne a venti, azthittem elõször megállt... Leterheltem a gépet OCCT Powersupply teszttel, szinte ugyanúgy hangtalan maradt a jószág... (bezzeg a régi GPS-em meg 60W-os terhelésnél is pörög rendesen). Langyos levegõt sem fújt ki magából, több óra használat után. Mindenképp jó vétel, megéri szerintem a 11K-t ;) kábelezéssel sincs gond (csatlakozók terén is rendben, nameg kábelek hossza is oké) Kissebb gépekhez ajánlott kategóriába sorolnám :)

Szerk.: az intel s775 gyári hûtõje se hangos jószág 2mag alatt IDLE-ben (olyan 1200RPM-en), de a táp meglepõdésemre halkabb volt nála :D

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Hát az ellen ellehet bármilyen védelem. :D

Az elosztónál kell ilyenkor beavatkozni, azaz olyat venni, amiben van ilyen védelem.

De még egyszerûbb, ha addig nem gépezel, ameddig villámlik :D

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Az elosztónál kell ilyenkor beavatkozni, azaz olyat venni, amiben van ilyen védelem.

De még egyszerûbb, ha addig nem gépezel, ameddig villámlik :D

Ja, én ezt az irányt követem. :D

Link to comment
Share on other sites

XCube

Az elosztónál kell ilyenkor beavatkozni, azaz olyat venni, amiben van ilyen védelem.

De még egyszerûbb, ha addig nem gépezel, ameddig villámlik :D

Igen ez a legokosabb ötlet. És nem valami piacos bóvli szart, ami 500 Joule és 10000A -re van hitelesítve, hanem valami normálisat.

Nekem Belkin van, mindenkinek jó szívvel ajánlom ezt a márkát és külön a típust is mert minõségi termékeket árulnak. Egyszer már megmentette a gépemet (szerencsére resetelhetõ az eszköz így nem kell kihajítani ha elkap valamit :) ). Nem olcsó de 2700 Joule és 75000A a teherbírása szóval zenghet az ég nyugodtan :D .

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Igen ez a legokosabb ötlet. És nem valami piacos bóvli szart, ami 500 Joule és 10000A -re van hitelesítve, hanem valami normálisat.

Nekem Belkin van, mindenkinek jó szívvel ajánlom ezt a márkát és külön a típust is mert minõségi termékeket árulnak. Egyszer már megmentette a gépemet (szerencsére resetelhetõ az eszköz így nem kell kihajítani ha elkap valamit :) ). Nem olcsó de 2700 Joule és 75000A a teherbírása szóval zenghet az ég nyugodtan :D .

Nem olyan vészes az ára, ahhoz képest, hogy ugye mit tud okozni egy villám. Lehet beszerzek egyet. :)

Link to comment
Share on other sites

mio007

Az új Corsair VX550-es tápomtól el vagyok ájulva. A chieftec tápom után elég nagy a különbség. Ez ám a minõség.

Számítógépháznál is ilyen meglepetés volt a CM HAF922, egy Thermaltake után.

Használtan vettem, még 4 hónapos sincs és természetesen az alap 5 év itt is fenn áll. Elég jó ár volt érte a 14k, egy korrekt eladótól, meg vagyok elégedve. A tápnak azért már van tömege, nem úgy mint a legelsõ ( kb. 8 éve lehetett ) Kodegány tápomnál.

Nagyon sok kábel van rajta, és az én konfigurációm alig fogja meghajtani. A kábelek harisnyázása jó, és tetszetõs a külseje. A ventilátora nagyon halk. A táp festéke szintén minõségi, elég erõsen rajta an a fém felületen, szerintem ez se fog lepattogni :lol:

Nagyon örülök neki és még egyszer: tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Pár évig biztos nem lesz arra szükségem, hogy lecseréljem.

Igaz még más márkás tápot nem próbáltam, de szerintem az árát megéri.

Egyetlen baj szerintem a felesleges kábelek eldugdosásával lesz :)

Link to comment
Share on other sites

_ktamas

A HKC tápok milyen minőséget képviselnek? Ha vennék egy tápot, azért mostanában inkább egy FSP-re bíznám magam, mint erre, de lehet csak én nem tudom milyenek. Hallottam már róluk, csak azt nem tudom mit :D

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

A HKC tápok milyen minõséget képviselnek? Ha vennék egy tápot, azért mostanában inkább egy FSP-re bíznám magam, mint erre, de lehet csak én nem tudom milyenek. Hallottam már róluk, csak azt nem tudom mit :D

Azt hallottad róla, hogy nagyon szar. :D

Link to comment
Share on other sites

_ktamas

Azt hallottad róla, hogy nagyon szar. :D

Akkor jól sejtettem. Maradok inkább a jó öreg FSP-nél ajánlásilag :D

Link to comment
Share on other sites

DareDevil77

Hello midnenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni, egy elég képlékeny dologban. A helyzet az h van egy pöpec kis gépem, ami szuperül mülködött kb tegnapig, tegnap ugyanis vmi borzalmas hang kezdett el szivározni belöle. Egyböl sejtettem h vmelyik ventillátor kezdi megadni magát, ezért nekiestem a gépnek, és megtakarítottam minden látezõ ventillátort (proci, vga, táp, házventri, mindent) aztán csak nemszünt a hang, járattam levett oldallappal, füleltem, és rájöttem hogya táp ventillátora adja ki ezt az idegesitö hangot. Gyorsan elviharoztam a legközelebbi számtech boltba, és vettem tápba ventillátort. Aztán jött a meglepi, amikor be akartam pakolni az uj ventrit, konkrétan az h a táp ventillátorának a 2db vezetéke elveszlik a kábelrengetegben, amit meg én vettem, annak ilyen 3 pólusú aljzata van(tudjátok, amit az alaplapba kell bedugni, a procihütönek is olyan van asszem). Ugyhogy most így vagyok az új ventrit nemtudom beszerelni a régi meg NAGGYON IDEGESÍTÕ hangot ad ki. A kérdésem az lenne, hogy hpgyan lehetne orvosolni ezt a problémát?

Arra is gondoltam, hogy veszek egy uj tápot, mivel az egész ugy van összerakva hogy ha elromlik valami akk cserélni kell az egészet.

Egy Chieftech 450W-os tápról van szó. Vegyek bele egy ugyanilyet, vagy esetlleg vegyek 3k val olcsóbban egy Gigabyte 460W-osat anyagi megfontolásbol?

A kérdés tehát az, hogy valahogy belelehet-e operálni a másik ventillátort, vagy ha uj tápot kell venni, akk olyan legyen, mint amilyen benn van, vagy vehetek olcsóbbat

A segítségeteket elöre is köszönöm

U.i. A gépem technikai adatai: Gigabyte p35 neo alaplap, Intel Core 2 Duo E6550, 2GB DDR-II 800Mhz Kingmax memória, Gainward Gforce 8600GTS 256Mb, egy 200 és egy 500GB-os vinchester

Link to comment
Share on other sites

oliba

Hello midnenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni, egy elég képlékeny dologban. A helyzet az h van egy pöpec kis gépem, ami szuperül mülködött kb tegnapig, tegnap ugyanis vmi borzalmas hang kezdett el szivározni belöle. Egyböl sejtettem h vmelyik ventillátor kezdi megadni magát, ezért nekiestem a gépnek, és megtakarítottam minden látezõ ventillátort (proci, vga, táp, házventri, mindent) aztán csak nemszünt a hang, járattam levett oldallappal, füleltem, és rájöttem hogya táp ventillátora adja ki ezt az idegesitö hangot. Gyorsan elviharoztam a legközelebbi számtech boltba, és vettem tápba ventillátort. Aztán jött a meglepi, amikor be akartam pakolni az uj ventrit, konkrétan az h a táp ventillátorának a 2db vezetéke elveszlik a kábelrengetegben, amit meg én vettem, annak ilyen 3 pólusú aljzata van(tudjátok, amit az alaplapba kell bedugni, a procihütönek is olyan van asszem). Ugyhogy most így vagyok az új ventrit nemtudom beszerelni a régi meg NAGGYON IDEGESÍTÕ hangot ad ki. A kérdésem az lenne, hogy hpgyan lehetne orvosolni ezt a problémát?

Arra is gondoltam, hogy veszek egy uj tápot, mivel az egész ugy van összerakva hogy ha elromlik valami akk cserélni kell az egészet.

Egy Chieftech 450W-os tápról van szó. Vegyek bele egy ugyanilyet, vagy esetlleg vegyek 3k val olcsóbban egy Gigabyte 460W-osat anyagi megfontolásbol?

A kérdés tehát az, hogy valahogy belelehet-e operálni a másik ventillátort, vagy ha uj tápot kell venni, akk olyan legyen, mint amilyen benn van, vagy vehetek olcsóbbat

A segítségeteket elöre is köszönöm

U.i. A gépem technikai adatai: Gigabyte p35 neo alaplap, Intel Core 2 Duo E6550, 2GB DDR-II 800Mhz Kingmax memória, Gainward Gforce 8600GTS 256Mb, egy 200 és egy 500GB-os vinchester

Ha a tápba új ventillátort veszel, akkor hasonló erejû (A) és hasonló légszállítású (CFM) ventillátort kell a helyére tenni. Ha 3pines csatlakozójú ventillátort vettél, akkor vagy alaplapról, vagy ventillátorszabályzóról kell állítanod a fordulatszámát ügyelve arra, hogy soha ne akarjon a táp megfõni!

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Ha a tápba új ventillátort veszel, akkor hasonló erejû (A) és hasonló légszállítású (CFM) ventillátort kell a helyére tenni. Ha 3pines csatlakozójú ventillátort vettél, akkor vagy alaplapról, vagy ventillátorszabályzóról kell állítanod a fordulatszámát ügyelve arra, hogy soha ne akarjon a táp megfõni!

Vagy szimplán levágni a tápban lévõ venti kábelét és hozzáforrasztani a vett venti kábeléhez ha tudsz forrasztani.

Link to comment
Share on other sites

DareDevil77

Vagy szimplán levágni a tápban lévõ venti kábelét és hozzáforrasztani a vett venti kábeléhez ha tudsz forrasztani.

Na igen, csak az a gond, hogy nemtudok, és ha most elkezdem szétbarmolni, és nemtudom megcsinálni, akk elcsesztem a tápomat, a másik meg hogy ez a ventillátor a tápon belül van, tehát haaz alaplapba dugom be, akk nemtudom hogy odarakni a táphoz, és ráadásul ugy van felfogatva, hogy a táp belsö falához van csavarozni, tehát nemtudom:S Mostmár hajlok arra h nemveszödöt vele, hanem veszek egy másik tápot

Link to comment
Share on other sites

oliba

Na igen, csak az a gond, hogy nemtudok, és ha most elkezdem szétbarmolni, és nemtudom megcsinálni, akk elcsesztem a tápomat, a másik meg hogy ez a ventillátor a tápon belül van, tehát haaz alaplapba dugom be, akk nemtudom hogy odarakni a táphoz, és ráadásul ugy van felfogatva, hogy a táp belsö falához van csavarozni, tehát nemtudom:S Mostmár hajlok arra h nemveszödöt vele, hanem veszek egy másik tápot

Szerintem 100Ft-ért egy szakember belerakja neked azt a ventillátort.

Link to comment
Share on other sites

gbal65

Szerintem 100Ft-ért egy szakember belerakja neked azt a ventillátort.

Én ingyen is beleraknám :lol: nem kerülne 5percnél többe :)

Link to comment
Share on other sites

oliba

Én ingyen is beleraknám :lol: nem kerülne 5percnél többe :)

Azért mondtam neki, hogy ezért már nem érdemes új tápot venni. 1-2 perces mûvelet az egész :)

Link to comment
Share on other sites

bananajoe

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem a következõ ügyben: vettem egy új házat ( CM Storm Sniper ), amiben ugye alul van a táp helye, viszont a tápom úgy tûnik nem egy naprakész darab, mivel két kábel ( a 4 tûs 12Vos és a 24 tûs ) nem ér el az alaplapig. Gondoltam rá hogy veszek hosszabbítót ezekhez, de ahol eddig kérdeztem ott nem árultak ilyet. Ezért lehet hogy inkább vennék egy új tápot, ehhez kérném a tanácsotokat. A konfig : Asus M2N-e, AMD 6400+, Radeon 4850 Toxic, 4Gb RAM. A tápra max. 15 ezrem lenne. Elõre is köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem a következõ ügyben: vettem egy új házat ( CM Storm Sniper ), amiben ugye alul van a táp helye, viszont a tápom úgy tûnik nem egy naprakész darab, mivel két kábel ( a 4 tûs 12Vos és a 24 tûs ) nem ér el az alaplapig. Gondoltam rá hogy veszek hosszabbítót ezekhez, de ahol eddig kérdeztem ott nem árultak ilyet. Ezért lehet hogy inkább vennék egy új tápot, ehhez kérném a tanácsotokat. A konfig : Asus M2N-e, AMD 6400+, Radeon 4850 Toxic, 4Gb RAM. A tápra max. 15 ezrem lenne. Elõre is köszi a segítséget.

Elõször nézz szét itt hosszabbító ügyileg. Nem ér el a 24 pines csati sem? :unsure:

Egyébként milyen tápod van?

Link to comment
Share on other sites

bananajoe

Elõször nézz szét itt hosszabbító ügyileg. Nem ér el a 24 pines csati sem? :unsure:

Egyébként milyen tápod van?

Kösz a tippért, úgy tûnik ott árulnak 4pines hosszabbítót ( bár a P4-es jelzés nem tudom mit jelent ). A 24 pinest ott sem találtam, de az még elér odáig, ha nem hátul vezetem el, tehát az a kisebbik baj. A mostani tápom egy Gigabyte Superb 460W-os. Még egyszer kösz a tippet, megyek is megvenni a kábelt :) .

Link to comment
Share on other sites

Gamer450

Hy all

Táp vásárlás elõtt állok, és azután érdeklõdnék hogy 500-550 Watt körûl kellene 1 minõségi tápegység olyan 16000 Huf max

Gigabyte, Chieftech, FSB melyik a jobb választás??:)

(most 1 450-es Mercury van :D)

A válaszokat elõre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Hy all

Táp vásárlás elõtt állok, és azután érdeklõdnék hogy 500-550 Watt körûl kellene 1 minõségi tápegység olyan 16000 Huf max

Gigabyte, Chieftech, FSB melyik a jobb választás??:)

(most 1 450-es Mercury van :D)

A válaszokat elõre is köszönöm

Ezt vedd...

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Sziasztok!

Tudnátok nekem 10-15 K között megbízható 500as tápot ajánlani?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...