Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Xbox360 II. Rész


oliba

Recommended Posts

Cannonn

usb egeret/billentyûzetet lehet xboxra kötni? :D

Link to comment
Share on other sites

XCube

usb egeret/billentyûzetet lehet xboxra kötni? :D

Nem lehet.

Link to comment
Share on other sites

Janci91

Samsung megbízható? Azért kérdem mert még nem volt hd tvnk, ezért gondoltam ki kérem egy-két full hd tv szakértõ véleményét,hogy mi lenne az optimális tv, ami xboxxal együtt, magas minõségû képet ad.:) Hely hiányában csak 32"-ban gondolkodom.:)

Link to comment
Share on other sites

XCube

Samsung megbízható? Azért kérdem mert még nem volt hd tvnk, ezért gondoltam ki kérem egy-két full hd tv szakértõ véleményét,hogy mi lenne az optimális tv, ami xboxxal együtt, magas minõségû képet ad.:) Hely hiányában csak 32"-ban gondolkodom.:)

A Samsung megbízható és mivel Magyarországon is gyárt (itt gyártják a legújabb LED HDTV -it) a szervizelés sem jelent nagy problémát. A TV -re kötött XBox képe csak a TV képének minõségétõl függ, tehát mielõtt megveszed érdemes megnézni, hogy neked megfelelõ-e a szín, a fényerõ és a látószög.

Link to comment
Share on other sites

VoLcOm

Nem lehet.

De lehet! XCM XFPS 3.0 SNIPER nevezetû cucc kell hozzá!

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

XCube

De lehet! XCM XFPS 3.0 SNIPER nevezetű cucc kell hozzá!

[GSF] Picture

És mire tudod használni :D ? Az egér gondolom az egyik analóg stick lesz de a billentyűk mire lesznek jók? Mennyibe kerül amúgy ez a cumó?

De egyébként helytálló volt a válaszom, mert önmagában nem lehet rádugni őket :D .

Szerk.: Utána néztem, nem rossz cucc ez, de piszok drága (15k körül lehet megkapni) és ahogy olvastam nem valami pontos az egér, érezhetően ugrik.

Link to comment
Share on other sites

VoLcOm

És mire tudod használni :D ? Az egér gondolom az egyik analóg stick lesz de a billentyûk mire lesznek jók? Mennyibe kerül amúgy ez a cumó?

De egyébként helytálló volt a válaszom, mert önmagában nem lehet rádugni õket :D .

Szerk.: Utána néztem, nem rossz cucc ez, de piszok drága (15k körül lehet megkapni) és ahogy olvastam nem valami pontos az egér, érezhetõen ugrik.

Részben igen, hát énis néztem elég húzós ára van. Az egér ugrálását nem figyeltem.

Link to comment
Share on other sites

jardo

külföldrõl.

pl. zavvi

Vagy GAME, TheHut, gameplay.co.uk, de érdemes figyelni ebay-t, esetleg vaterát. Meg azért itthon is vannak olyan üzletek, amik foglalkoznak használt játékok árusításával, az 576-nak is van ilyen tevékenysége, vagy pl. a ConsoleCornernek. :)

És mire tudod használni :D ? Az egér gondolom az egyik analóg stick lesz de a billentyûk mire lesznek jók? Mennyibe kerül amúgy ez a cumó?

De egyébként helytálló volt a válaszom, mert önmagában nem lehet rádugni õket :D .

Szerk.: Utána néztem, nem rossz cucc ez, de piszok drága (15k körül lehet megkapni) és ahogy olvastam nem valami pontos az egér, érezhetõen ugrik.

Mire jó? Pl. text message-t írni kontrollerrel halál, meg hát ha már játékra akarod használni, akkor ugye nyilván nem csak az egeret fogod használni. Úgy eleve nem is menne, hiszen a kontrollerhez mindenképpen két kéz kell, így ha az egyik kezedben egér van, akkor muszáj vagy bill.-t használni.

Btw szinte minden Xboxos kiegészítõnek elég drága ára van. Bár ha azt nézem, hogy egy-egy normális, tényleg minõségi periféria PC-n se két fillér, akkor ez sem olyan vészes tétel. És elég egyszer megvenni ezt is.

Link to comment
Share on other sites

Spyk3r

Samsung megbízható? Azért kérdem mert még nem volt hd tvnk, ezért gondoltam ki kérem egy-két full hd tv szakértõ véleményét,hogy mi lenne az optimális tv, ami xboxxal együtt, magas minõségû képet ad.:) Hely hiányában csak 32"-ban gondolkodom.:)

nekem van egy 128centis tv-m már vagy 2 éve ,még eddig semmi panasz nincs rá ,igaz ez hd ready , de a monitorom már megvan sztem vagy 6-7éve és még kutyabaja xd sztem a samsungok ilyen téren monitor / tv eléggé megbizhatoak.

Link to comment
Share on other sites

4utox3c

Samsung megbízható? Azért kérdem mert még nem volt hd tvnk, ezért gondoltam ki kérem egy-két full hd tv szakértő véleményét,hogy mi lenne az optimális tv, ami xboxxal együtt, magas minőségű képet ad.:) Hely hiányában csak 32"-ban gondolkodom.:)

sztem a samu jó választás, szép a képe, és input lag tekintetében is egész jó.

ha drágább és nagyobb tv-t keresnél akk valszeg a sharpot javasolnám, de ebben a méretben és árkategóriában én személy szerint a samsungot ajánlom megvételre.

http://www.avplanet.hu/samsung-le-32c530-lcd-televizio.html

Link to comment
Share on other sites

VoLcOm

Én 1 ilyen Philips-et használok nekem tökéletes, csak ajánlani tudom. Bár ez kicsit magasabb árkategória.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Mire jó? Pl. text message-t írni kontrollerrel halál, meg hát ha már játékra akarod használni, akkor ugye nyilván nem csak az egeret fogod használni. Úgy eleve nem is menne, hiszen a kontrollerhez mindenképpen két kéz kell, így ha az egyik kezedben egér van, akkor muszáj vagy bill.-t használni.

Btw szinte minden Xboxos kiegészítõnek elég drága ára van. Bár ha azt nézem, hogy egy-egy normális, tényleg minõségi periféria PC-n se két fillér, akkor ez sem olyan vészes tétel. És elég egyszer megvenni ezt is.

De ha jól értelmeztem a mûködését, akkor ez csak annyi gombot használ a billentyûzeten, amennyi a kontrolleren van tehát a szöveges gépelés nem fog vele összejönni. Ráadásul finnyás az egerekre, nem jó neki csak a régi egyszerû optikai (ami annyiban pozitív, hogy nem kell több ezret kötleni még egérre is :) ) mert a bonyolultabbakkal nem tud együttmûködni. Plusz alapvetõen akadozik az egér mozgás az analóg minta konverzió miatt (úgy érzékeli az egeret, mintha egy négyzetrácsos lapon húznád és csak akkor mozdul a nézõpont amikor eléred a következõ négyzet oldalát, ha nagyon lassan húzod nem is mozgatja a kurzort).

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Több ilyen billentyûzet-egér konvertáló kütyü van Xboxhoz, a lentebb mutatottnál van még jobb (és még drágább) is, ami már talán szinte profi módon köti rá az egeret a konzolra - a nevét nem tudom fejbõl, Youtube-on láttam múltkor. Viszont nem elfelejtendõ, hogy egy vezetékes kontroller is kell hozzájuk!

Arra viszont ezek az egyszerûbb cuccok is jók, hogy azért mégis egérrel játsszon a játékos, ha nagyon fázik a kontrollertõl. Nem lesz olyan gyors, és pontos, mint egy sokezer DPI-s egér PC-n, de akkoris.

Vagy simán csak gyakorolhat a kontrollerrel is, rendesen felhúzott érzékenységgel, plusz az enyhe rásegítéssel kényelmesen lehet FPS-t is játszani, ha az ember eleget gyakorol vele. :)

Mellesleg a billentyûzetet simán rá lehet kötni a konzolra, de akkor az csak chateléshez jó, játékhoz nem. Ezzel mondjuk meg lehet spórolni egy chatpad árát, ha valaki nagyon sokat küldözgetne üzeneteket. Persze kérdés, hogy minek, ha már ott a headset, és a játékokon keresztül is mûködõ hangkommunikáció. :)

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Na megtaláltam azt a másik megoldást: XIM, abból is minél újabb változat. Csakhogy ez már rohadt macerás: PC-nek is futnia kell közben, mert arra van rákötve. Cserébe állítólag közel tökéletes az egér-billentyûzet kezelése, mintha csak PC-n játszanál, és teljesen személyre lehet szabni mindent benne. Csakhát iszonyat drága (30 ezer forint környékén), plusz körülményes a használata, szóval legfeljebb maximalistáknak ajánlható...

Link to comment
Share on other sites

4utox3c

Na megtaláltam azt a másik megoldást: XIM, abból is minél újabb változat. Csakhogy ez már rohadt macerás: PC-nek is futnia kell közben, mert arra van rákötve. Cserébe állítólag közel tökéletes az egér-billentyûzet kezelése, mintha csak PC-n játszanál, és teljesen személyre lehet szabni mindent benne. Csakhát iszonyat drága (30 ezer forint környékén), plusz körülményes a használata, szóval legfeljebb maximalistáknak ajánlható...

ez már az értelmetlen kategória imho :D

Link to comment
Share on other sites

XCube

Na megtaláltam azt a másik megoldást: XIM, abból is minél újabb változat. Csakhogy ez már rohadt macerás: PC-nek is futnia kell közben, mert arra van rákötve. Cserébe állítólag közel tökéletes az egér-billentyûzet kezelése, mintha csak PC-n játszanál, és teljesen személyre lehet szabni mindent benne. Csakhát iszonyat drága (30 ezer forint környékén), plusz körülményes a használata, szóval legfeljebb maximalistáknak ajánlható...

Akkor már ha választani kéne az olcsóbbat venném, mert ez baromi komplikált és még drága is. Nem rossz, hogy léteznek ilyen dolgok, de addig nem lesz rendes periféria támogatás egyetlen konzolban sem, amíg valamelyik gyártó úgy nem dönt, hogy csak játék helyett egy kicsit rákoncentrál egyéb funkciókra is.

Link to comment
Share on other sites

4utox3c

valaki frissített már? GSO-n nagyon jönnek a cikkek ezzel kapcsolatban :D

Link to comment
Share on other sites

VoLcOm

valaki frissített már? GSO-n nagyon jönnek a cikkek ezzel kapcsolatban :D

sztem még várj vele. :)

Link to comment
Share on other sites

jardo

Nekem még nem dobta be a frissítést. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

4utox3c

Nekem még nem dobta be a frissítést. :unsure:

mikor tegnap gémeltem még nekem se :D lehet majd ma :D

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Billentyûzetet akár natúr is ráköthetsz az Xboxra, üzenetet írni úgy is tudsz. Ha játszani akarsz, akkor viszont kell az átalakító.

Amúgy nem értem, hogy 1 giga miatt miért kell így szenvedniük a Microsoft-éknak. Inkább hajoljanak meg a Sony elõtt, csengessenek ki egy vagyont és váltsanak blurayre :D Szal ha kijön a következõ generációs konzoljuk és azon is DVD meghajtó lesz, akkor biztos, hogy körbe lesznek röhögve :D

Link to comment
Share on other sites

Janci91

sztem a samu jó választás, szép a képe, és input lag tekintetében is egész jó.

ha drágább és nagyobb tv-t keresnél akk valszeg a sharpot javasolnám, de ebben a méretben és árkategóriában én személy szerint a samsungot ajánlom megvételre.

http://www.avplanet.hu/samsung-le-32c530-lcd-televizio.html

Köszi szépen válaszod, igen nagyon tetszik ez a típus és már 1 éve van boxom, csak sd-tv-n tudtam játszani és nem i volt túl élvezetes a képminõség.:) Off: letellik a vizsgaidõszak és rendelem is. :D

Link to comment
Share on other sites

4utox3c

Köszi szépen válaszod, igen nagyon tetszik ez a típus és már 1 éve van boxom, csak sd-tv-n tudtam játszani és nem i volt túl élvezetes a képminõség.:) Off: letellik a vizsgaidõszak és rendelem is. :D

Off: nekem már elv. csak 2 vizsga :D

Link to comment
Share on other sites

Spyk3r

van 45ért 4gigás xbox360 és van 55ért 250giga hdds-xbox,sztetek h járok jobban ? gondolom a 250es jobban megéri? ha a 45öst venném a tescobol akkor játékot féláron lehetne venni tán hozzá igy a mortal 6al olcsobb lenne már 16lenne a különbség,ha igy számolom akkor is jobban megéri a 250giga hdd? mennyire fontos ez a belsö/külsö memoria?

Link to comment
Share on other sites

Janci91

van 45ért 4gigás xbox360 és van 55ért 250giga hdds-xbox,sztetek h járok jobban ? gondolom a 250es jobban megéri? ha a 45öst venném a tescobol akkor játékot féláron lehetne venni tán hozzá igy a mortal 6al olcsobb lenne már 16lenne a különbség,ha igy számolom akkor is jobban megéri a 250giga hdd? mennyire fontos ez a belsö/külsö memoria?

Hosszútávon érdemes hdd-vel számolni, mert ha dvd-rõl pörög a game, egy idõ után elkopik az olvasófej.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...